Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    26-09-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Ακούστε την δική μου ιστοριούλα. Κάπου πρέπει να τα πω γιατί θα σκάσω...
    Στις αρχές του προηγούμενου μήνα έκοψα την γραμμή της dsl (και με άφησαν με ένα νεκρό τηλέφωνο για 5 μέρες μέχρι να το φτιάξουν, άλλα ας το περάσουμε αυτό) για να πάω σε φοιτητικό πακέτο του δίοδος και αφού μάζεψα όλα τα δικαιολογητικά τα έστειλα στην altec. Αυτοί την επομένη με πήρανε να μου επιβεβαιώσουν πως όλα είναι οκ και συνεχίζουν.
    Πέρασαν 3-4 μέρες και συγχρονίστηκε το modem. Ωραία λέω, ταχύτατοι. Τώρα περιμένουμε την acn.
    Περίμενα, περίμενα, τίποτα. Τους παίρνω τηλέφωνο πάνω στην εβδομάδα και μου λένε πως δεν έχουν πάρει το οκ απο τον οτε ότι μου ενεργοποίησαν την γραμμή αρα δεν μπορούν να με συνδέσουν. Τους εξηγώ πως η γραμμή είναι ήδη ενεργή γιατί το modem συγχρονίζεται. Τέλος πάντων το αφήνουμε για λίγες μέρες.
    Την επόμενη εβδομάδα τους ξαναπαίρνω και πάλι τα ίδια, ακόμα με δείχνει σε αναμονή για να με συνδέσουν στο dslam.
    Φεύγω για τα Χριστούγεννα (καλή χρονιά με την ευκαιρία) και μόλις γύρισα σπίτι μετά απο 2 εβδομάδες λέω να τους ξαναπάρω ένα τηλέφωνο.

    Altec
    Μετά απο έναν μήνα δεν έχουν πάρει την επιβεβαίωση οτι με σύνδεσαν. Όταν τους πείρα σήμερα τηλέφωνο μετά απο κάμποσα "αποκλείεται" του τύπου στο τηλεφωνικό κέντρο της acn στο ότι με έχουν συνδέσει ήδη μου λέει ότι ο οτε φταίει και να απευθυνθώ σε αυτούς.

    Οτε
    Καλώ πρώτα το 121, τους δίνω το τηλέφωνό μου και μου λένε πως βρίσκεται σε αναμονή η αίτησή μου και πως δεν μπορεί να δηλώσει βλάβη αν δεν έχει ενεργοποιηθεί πρώτα. Τους λέω ότι με έχουν συνδέσει ήδη και με στέλνει στο helpdesk.
    Παίρνω στο help desk (1242). Ίσως ο μόνος που έκατσε να ακούσει το πρόβλημά μου και να με καταλάβει. Μου είπε πως φαίνεται στο σύστημα πως είμαι σε αναμονή προς σύνδεση και ότι μάλλον έχει γίνει πατάτα στα διαδικαστικά. Με στέλνει στο 134 με την συμβουλή να επιμείνω και να ζητήσω να μιλήσω με την υπεύθυνη.
    Στο 134 η κοπέλα διαπιστώνει τα κλασικά, ότι είμαι σε αναμονή κλπ κλπ, ότι δεν είναι θέμα του οτε, η υπεύθυνη θα μου πει το ίδιο και μου δίνει το τηλέφωνο του τμήματος του οτε που τα κανονίζει με τους παρόχους.
    Παίρνω και εκεί και μου λένε πως φταίει η altec και τελικά ότι είναι αναρμόδιοι να ενεργήσουν.

    Όσο αφορά την γραμμή που μου έχουν βάλει, έχω κάνει αίτηση για 768 και το modem την δείχνει 1mbps.
    Επίσης αποσυνδέεται πολύ συχνά και περνούν ώρες μέχρι να την ξαναδώ.
    Όταν έχω την τιμή να είναι ενεργή χρησιμοποιώ μια demo της forthnet και μπαίνω προσωρινά.
    dslam Κωνσταντινουπόλεως - Πάτρα

    Τα φώτα σας παρακαλώ...

  2. #2
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Περιοχή
    kilkis
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    299
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΙΛΚΙΣ
    Path Level
    Interleaved
    πιεσε την αλτεκ. αν και ειναι πολυ βοδια. και μενα ετσι με κανανε 1 βδομαδα μεχρι να ενεργοποιησουν pass username. βρε τι να τους λεω οτι η γραμμη εχει γινει τι να τους λεω οτι αυτην την στιγμη σερφαρω με συνδεση ενος φιλου αυτοι τπτ. εγω περιμενω να τελειωσει το πακετο τον απριλιο και μετα μην τον ειδατε τον παναη.

  3. #3
    Εγγραφή
    18-06-2006
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Υπεύθυνη είναι μόνο η Altec. Τα άλλα τηλέφωνα που πήρες στον ΟΤΕ δεν μπορούν να σε εξυπηρετήσουν.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-08, 23:02
  2. powerpack και άλλες ιστορίες τρέλλας!!!
    Από apricot στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-08-07, 05:40
  3. Hol, Ιστορίες τρόμου και τρελλας.......
    Από lazy στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-07, 08:38
  4. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-05, 00:25
  5. Οι χαλασμένες μνήμες και άλλες ιστορίες.
    Από Σταύρος στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-04, 20:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας