Εμφάνιση 1-12 από 12
  1. #1
    Εγγραφή
    07-01-2013
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cablenet Cy
    Ένα ολοκαινούριο laptop μιας εβδομάδας (i7-3520m, 8gb ram, 2.9ghz, 64bit, windows 8) μου κάνει αρκετή ώρα να φορτώσει σε καποιες ιστοσελίδες (όχι όλες και όχι πάντα) και στην συνέχεια για κανένα λεπτό μου λέει ότι είμαι εκτός σύνδεσης. Κάποιες φορές όμως μπορώ να ανοίξω άλλό tab κανονικά αλλά τις πλείστες όχι. Επειδή το έφερα από το εξωτερικό (amazon.co.uk) θα ήθελα να με βοηθήσετε αν λύνετε το πρόβλημα και μετά να μπω στη διαδικασία της επιστροφής.

  2. #2
    Εγγραφή
    06-12-2011
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.731
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Οτι του ΟΤΕ
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 28(dB)
    Δοκιμασες αλλους πιο προσφατους drivers ethernet/wifi?
    Asus P5Q3-Intel Core2Quad Q9550 @ 3792 MHz- L2-12MB - Patriot 2x4096 - ASUS 9800GT@690/1Gb-SSD Samsung EVO 850 250GB-WD katram 640GB - Seagate 320gb-WD 1.5TB - WD 2.0TB
    The truth is out there.

  3. #3
    Εγγραφή
    07-01-2013
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cablenet Cy
    όχι μόνο wifi το δουλεύω.. αλλά έχω full σήμα. Μου το κάνει και στον explorer αλλά και στον chrome. και από ότι πρόσεξα είναι σε συγκεγκριμένα sites που μου το κάνει αυτό. Ας πούμε στο twitter facebook, Hotmail, google και σε αυτό που μιλάμε τώρα δεν μου το έκανε ποτέ. Μου το κάνει συνήθως σε sites ειδήσεων.

  4. #4
    Εγγραφή
    15-07-2006
    Περιοχή
    Chalkida
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    436
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    27000/2700
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MarioAPOEL Εμφάνιση μηνυμάτων
    όχι μόνο wifi το δουλεύω.. αλλά έχω full σήμα. Μου το κάνει και στον explorer αλλά και στον chrome. και από ότι πρόσεξα είναι σε συγκεγκριμένα sites που μου το κάνει αυτό. Ας πούμε στο twitter facebook, Hotmail, google και σε αυτό που μιλάμε τώρα δεν μου το έκανε ποτέ. Μου το κάνει συνήθως σε sites ειδήσεων.
    Χμ... τα sites ειδήσεων είναι συνήθως πλούσια σε υλικό που τρέχει σε Flash. Δοκίμασε να κάνεις ενημέρωση του Flash , ριμπουτάκι και βλέπεις. Χρήσιμη σελίδα για το Φλας: http://helpx.adobe.com/flash-player/...sh-player.html

    Αλήθεια, με Firefox έχεις δοκιμάσει αν παρουσιάζει τα ίδια θέματα;

    Μια άλλη σκέψη: μήπως το μηχανάκι κατεβάζει ακόμα αυτόματες ενημερώσεις από το Windows Update;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yiannismark : 07-01-13 στις 21:04.
    Two rules for success:
    1. Never tell all you know.


  5. #5
    Εγγραφή
    07-01-2013
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cablenet Cy
    Φίλε Γιάννη καταρχάς σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια σου. Ενημέρωση του flash έκανα από την πρώτη μέρα. Updates δεν κατεβάζει πια, τα έκανα όλα από τις πρώτες 2 μέρες και ένα που μου ζήτησε χθες. Τώρα για τον firefox τι να πω, τον κατέβασα 2 φορές και σε όποια σελίδα πάω να μπω μου λέει "Η τρέχουσα σύνδεση στην σελίδα δεν είναι έμπιστη". Τον έκανα unistall και ξανά install και πάλι το ίδιο. Έτσι προτιμώ να χρησιμοποιώ κυρίως τον chrome και καμιά φορά τον explorer.

  6. #6
    Εγγραφή
    06-12-2011
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.731
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Οτι του ΟΤΕ
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 28(dB)
    Να επαναλαβω παλί...ειδες αν υπαρχουν νεοτεροι drivers για το wifi?
    Asus P5Q3-Intel Core2Quad Q9550 @ 3792 MHz- L2-12MB - Patriot 2x4096 - ASUS 9800GT@690/1Gb-SSD Samsung EVO 850 250GB-WD katram 640GB - Seagate 320gb-WD 1.5TB - WD 2.0TB
    The truth is out there.

  7. #7
    Εγγραφή
    07-01-2013
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cablenet Cy
    Φίλε καταρχάς απολογούμαι που δεν πολυκατέχω το θέμα! Όμως πως μπορώ να κάνω αυτό τον έλεγχο που μου λες και σε τι εξυπηρετεί;

  8. #8
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Windows 8 ε;
    Για δες λίγο στις ιδιότητες TCP/IP. Υπάρχει μια υπηρεσία packet filter? Αν ναι ξετσέκαρέ την; Πριν λίγο καιρό το έκανα σε ένα HP που δεν συνδεόταν σε κάποια WiFi. Δυστυχώς δεν έχω τώρα 8ρια για να σου πω πως θα πας στις ιδιότητες... αν μπορεί κάποιος άλλος να βοηθήσει...
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  9. #9
    Εγγραφή
    06-12-2011
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.731
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Οτι του ΟΤΕ
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 28(dB)
    Στα 8 δεν ξερω πως γινεται.Μπορεις να κατεβασεις ομως αυτο http://www.driver-soft.com/ και να τσεκαρει γενικα αν υπαρχουν αναβαθμισεις θα του drivers.Αν δεν κανεις registration δεν τους κατεβαζει αλλα μπορεις να δεις ποιοι ειναι παλιοι και να μπεις στο σαιτ της καθε εταιρειας να τους κατεβασεις.
    Asus P5Q3-Intel Core2Quad Q9550 @ 3792 MHz- L2-12MB - Patriot 2x4096 - ASUS 9800GT@690/1Gb-SSD Samsung EVO 850 250GB-WD katram 640GB - Seagate 320gb-WD 1.5TB - WD 2.0TB
    The truth is out there.

  10. #10
    Εγγραφή
    07-01-2013
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cablenet Cy
    jjokeris ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου. Το κατέβασα αυτό το πρόγραμμα, βρήκα 6 drivers που ήταν παλιοί και μπήκα στο site της lenovo και κατέβασα τα 5 καινούρια. το ένα άλλο που δεν κατέβασα, δεν το έκανα γιατί λέει δεν υποστηρίζει winmax (ή κάτι τέτοιο, δεν πολυθυμάμαι). Μετά που πήγα να κάνω ξανά έλεγχο στο πρόγραμμα που μου είπες μου λέει ξανά ότι οι 6 είναι παλιοί. Έκανα restart και δοκίμασα ξανά από πολλή ώρα αλλά πάλι έδειχνε τους ίδιους 6. Εν πάσει περιπτώσει σήμερα δεν μου έκανε ποτέ πρόβλημα στο φόρτωμα ιστοσελίδων όπως τις προηγούμενες μέρες, δεν ξέρω αν είναι οι drivers που κατέβασα ή κάτι άλλο (σήμερα κατέβασα κι άλλα windows updates), αλλά ελπίζω να μείνει έτσι. Σας ευχαριστώ όλους!!!

  11. #11
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Μηνύματα
    1.538
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Αν σου παρουσιάσει ξανά πρόβλημα, κατέβασε ένα linux ubuntu live cd κάνε bootable το cd ή usb stik κάνε boot από το cd ή το usb και μπες στις ιστοσελίδες που έχεις πρόβλημα. Αν δε σου παρουσιάζει πρόβλημα κάτι δεν πάει καλά με τα win. Αν παρουσιαζει και εκεί πρόβλημα κάτι τρέχει με την κάρτα δικτύου.

  12. #12
    Εγγραφή
    07-01-2013
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cablenet Cy
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexgk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν σου παρουσιάσει ξανά πρόβλημα, κατέβασε ένα linux ubuntu live cd κάνε bootable το cd ή usb stik κάνε boot από το cd ή το usb και μπες στις ιστοσελίδες που έχεις πρόβλημα. Αν δε σου παρουσιάζει πρόβλημα κάτι δεν πάει καλά με τα win. Αν παρουσιαζει και εκεί πρόβλημα κάτι τρέχει με την κάρτα δικτύου.
    Φίλε, ανακάλυψα ότι μου το κάνει σε 2 ιστοσελίδες μόνο όπου μάλιστα ανήκει στην ίδια εταιρεία. Στην alithia.com.cy και στα αθλητικά νέα της www.sport-fm.com.cy. Πήρα τηλέφωνο στην εταιρεία τους και το ανάφερα στον υπεύθυνο τεχνικό μήπως και αντιμετωπίζουν οι ίδιοι κάποιο πρόβλημα αλλά μου ανέφεραν ότι πρώτη φορά ακούν κάτι τέτοιο και δεν έχει κάποιο πρόβλημα η ιστοσελίδα τους. Μήπως ξέρει κάποιο τρόπο που μπορώ να το διορθώσω; Πρόβλημα με τον antivirus πάντως σίγουρα δεν είναι αφού τον έκανα uninstall για να ελέγξω κι αυτό το ενδεχόμενο και μετά ξανά install.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-01-13, 17:52
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-08-12, 17:17
  3. Ερώτηση κρίσεως, για παράνομες ιστοσελίδες και ασφ. ηλεκτρονικού εγκλήματος..
    Από atlandis στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-12, 10:24
  4. ερώτημα αν η Ευρώπη ήταν πολύ σκληρή ή όχι απέναντι στην Ελλάδα
    Από kime στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-12, 19:36
  5. Καινούριο Laptop Προτάσεις
    Από rocknroll στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-12, 14:33

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας