Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 61
  1. #31
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ πάλι δε καταλαβαίνω προς τι η κόντρα και το μένος μερικών ατόμων με τα κινητά της MLS, που επαναλαμβάνεται για ακόμα μία φορά σε αυτό το νήμα. Δε νομίζω ότι περίμενε κανείς να φτιάξει η MLS σε δικά της εργοστάσια 100% δικό της hardware/λειτουργικό, κτλ ούτε υποθέτω ισχυρίστηκαν κάτι τέτοιο.

    Σχετικά με τη διαφήμιση, όλες οι εταιρείες καλώς ή κακώς χρησιμοποιούν σλόγκανς και το 99% των διαφημίσεων έχουν μια υπερβολή που κάποιοι θα μπορούσαν να αποκαλέσουν παραπλάνηση. So what? Ας θεσπιστούν και να εφαρμοστούν όρια σε όλους, και το συζητάμε. Και γιατί κολλήσατε στο "πρώτο ελληνικό κινητό" (που είναι και της μόδας βλέπε ελληνική σοκολάτα, ελληνικό σουπερμαρκετ κτλ) και όχι στο "ότι λες γίνεται" που είναι ακόμα πιο κραυγαλέο; Εγώ σκέφτηκα να το πάρω μόνο και μόνο για να του πω "θέλω 1 εκατ ευρώ σε χαρτονομίσματα των 500 ευρώ σε 5 λεπτά στο γραφείο μου επάνω", και αν δε συμβεί θα τους έκανα αγωγή για παραπλανητική διαφήμιση.

    Όσον αφορά hardware/software, ας βγει πρώτα στην αγορά και εδώ θα είμαστε να το συζητήσουμε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psyxakias : 11-01-13 στις 16:53.

  2. #32
    Εγγραφή
    28-05-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.857
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    49999 /4996
    ISP
    Forthnet
    Router
    DSL-AC56U
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 22.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έτσι,έτσι, ελληνικά σουπερ μάρκετ μέλη πολυεθνικών αλυσίδων.

    Από εκεί και πέρα, και εγώ θα ήθελα τουλάχιστον 2πύρηνο και 4.χ.
    Δεν τα έχει, το προσπερνάω σαν συσκευή, αλλά δεν το κράζω. Ειδικά από τη στιγμή που το πρώτο ήταν καλύτερο των αναμενόμενων.

  3. #33
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.566
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εξαιρέσεις ότι σε σχέση με το αρχικό μοντέλο έχει άλλη ROM, άλλο Android, άλλο ηχείο, άλλο receiver, άλλο μικρόφωνο, πιστοποίηση CE και ποιός ξέρει τι άλλο... τίποτε
    Μαλιστα. Για το οτι εβαλε δικη της custom rom το γνωριζα αλλα προφανως αυτο δεν εχει καμια σχεση με το hardware. Διαφορετικα ολες οι ομαδες στο xda που βγαζουν custom rom θα μπορουσαν να θεωρησουν οτι βγαζουν δικο τους τηλεφωνο. Συνεπως η διαφημιση περι του "πρωτου ελληνικου κινητου" ηταν οντως ακυρη και παραπλανητικη. Κατα τ' αλλα μπραβο τους και χαιρομαι που συνεχιζουν αλλα να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους.

  4. #34
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλιστα. Για το οτι εβαλε δικη της custom rom το γνωριζα αλλα προφανως αυτο δεν εχει καμια σχεση με το hardware. Διαφορετικα ολες οι ομαδες στο xda που βγαζουν custom rom θα μπορουσαν να θεωρησουν οτι βγαζουν δικο τους τηλεφωνο. Συνεπως η διαφημιση περι του "πρωτου ελληνικου κινητου" ηταν οντως ακυρη και παραπλανητικη. Κατα τ' αλλα μπραβο τους και χαιρομαι που συνεχιζουν αλλα να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους.
    Γενικά το tag-άρισμα χώρας στα ηλεκτρονικά είναι πολύ προβληματική υπόθεση και συνήθως το θεωρώ διαφημιστική υπερβολή/τρυκ.

    Από εκεί και πέρα, οι ομάδες στο xda εάν επιλέξουν να εισάγουν συγκεκριμένο hardware, με συγκεκριμένο λειτουργικό που έχουν customάρει, με λογισμικό που έχουν σχεδιάσει, με εταιρική τεχνική υποστήριξη, και το διαθέσουν ως all-in-one προϊόν αποκλειστικά εκείνοι στην αγορά, ε μάλλον δικής τους θα έπρεπε να θεωρηθεί η συσκευή. Δεν έχω πιάσει συσκευή MLS στα χέρια μου, αλλά δε μου δίνει την εντύπωση ότι πρόκειται απλά για έναν ROM chef. Καλώς ήρθατε στο κόσμο εμπλουτισμού/μεταποίησης και πώλησης προϊόντων, που δεν ανακαλύπτει κάθε εταιρεία τον τροχό.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psyxakias : 11-01-13 στις 17:24.

  5. #35
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.566
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά το tag-άρισμα χώρας στα ηλεκτρονικά είναι πολύ προβληματική υπόθεση και συνήθως το θεωρώ διαφημιστική υπερβολή/τρυκ.

    Από εκεί και πέρα, οι ομάδες στο xda εάν επιλέξουν να εισάγουν/υποστηρίξουν συγκεκριμένο hardware, με συγκεκριμένο λειτουργικό που έχουν customάρει, με λογισμικό που έχουν σχεδιάσει, με full τεχνική υποστήριξη, και το διαθέσουν ως all-in-one προϊόν αποκλειστικά εκείνοι στην αγορά, ε μάλλον δικής τους θα έπρεπε να θεωρηθεί η συσκευή. Δεν έχω πιάσει συσκευή MLS στα χέρια μου, αλλά δε μου δίνει την εντύπωση ότι πρόκειται απλά για έναν ROM chef. Καλώς ήρθατε στο κόσμο εμπλουτισμού/μεταποίησης και πώλησης προϊόντων, που δεν ανακαλύπτει κάθε εταιρεία τον τροχό.
    Μα ισα ισα οι διαφορες ομαδες στο xda υποστηριζουν διαφορα hardware με λειτουργικα που τα εχουν customαρει. Η ειδοποιος διαφορα δηλαδη εδω ειναι οτι επελεξαν να εισαγουν/υποστηριξουν μονο ενα, τους προσθεσαν και ενα δικο τους προγραμμα gps και αυτο τους κανει να θεωρουν οτι ειναι ελληνικο τηλ; Οκ σε αυτο ειναι που διαφωνουμε πολλοι χρηστες.

  6. #36
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά το tag-άρισμα χώρας στα ηλεκτρονικά είναι πολύ προβληματική υπόθεση και συνήθως το θεωρώ διαφημιστική υπερβολή/τρυκ.

    Από εκεί και πέρα, οι ομάδες στο xda εάν επιλέξουν να εισάγουν/υποστηρίξουν συγκεκριμένο hardware, με συγκεκριμένο λειτουργικό που έχουν customάρει, με λογισμικό που έχουν σχεδιάσει, με full τεχνική υποστήριξη, και το διαθέσουν ως all-in-one προϊόν αποκλειστικά εκείνοι στην αγορά, ε μάλλον δικής τους θα έπρεπε να θεωρηθεί η συσκευή. Δεν έχω πιάσει συσκευή MLS στα χέρια μου, αλλά δε μου δίνει την εντύπωση ότι πρόκειται απλά για έναν ROM chef. Καλώς ήρθατε στο κόσμο εμπλουτισμού/μεταποίησης και πώλησης προϊόντων, που δεν ανακαλύπτει κάθε εταιρεία τον τροχό.
    Ακριβώς! Εκτός από τους πολύ μεγάλους παίκτες, πχ Samsung, Sony, Apple, κτλ, όλοι έτοιμες πλατφόρμες παίρνουν από τους hardware vendors, ακόμα και οι μεγάλοι της Κίνας Huawei, ZTE, Lenovo.. Δεν ξέρω για το καινούργιο κινητό της MLS, αλλά το προηγούμενο δεν ήταν Κινεζίλα, αλλά Ταϊβανεζίλα αν θέλουμε να μιλήσουμε για την αρχική πλατφόρμα (όπως και η πλειονότητα αυτής της κατηγορίας smartphones) Σε τί ακριβώς όμως μας χαλάει αυτό όσον αφορά την MLS;;;
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  7. #37
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα ισα ισα οι διαφορες ομαδες στο xda υποστηριζουν διαφορα hardware με λειτουργικα που τα εχουν customαρει. Η ειδοποιος διαφορα δηλαδη εδω ειναι οτι επελεξαν να εισαγουν/υποστηριξουν μονο ενα, τους προσθεσαν και ενα δικο τους προγραμμα gps και αυτο τους κανει να θεωρουν οτι ειναι ελληνικο τηλ; Οκ σε αυτο ειναι που διαφωνουμε πολλοι χρηστες.
    Σου απάντησα για τις hardware διαφορές με συγκεκριμένα παραδείγματα (που φαίνονται οπτικά). Επιμένεις ότι το μόνο που προστέθηκε είναι "ένα πρόγραμμα gps"...
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  8. #38
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.566
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου απάντησα για τις hardware διαφορές με συγκεκριμένα παραδείγματα (που φαίνονται οπτικά). Επιμένεις ότι το μόνο που προστέθηκε είναι "ένα πρόγραμμα gps"...
    Φανταζομαι δεν εχεις ουτε και εσυ, οπως και εγω, μπροστα σου το κινεζικο oem για να διαπιστωσουμε οτι εγινε αλλαγη στο μικροφωνο/μεγαφωνο κλπ. Ακομα ομως και αν οντως εγινε, δεν εχω προθεση να αμφισβητησω τις πηγες σου, δειχνει οτι θα εμφανιζε καποιο ελαττωμα το oem και για αυτο θα εγινε η αλλαγη. Διαφορετικα καλη η σκεψη...αλλαζουμε ενα μικροφωνο/μεγαφωνο και εχουμε το δικαιωμα να βαφτισουμε δικο μας το τηλεφωνο.

  9. #39
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα ισα ισα οι διαφορες ομαδες στο xda υποστηριζουν διαφορα hardware με λειτουργικα που τα εχουν customαρει. Η ειδοποιος διαφορα δηλαδη εδω ειναι οτι επελεξαν να εισαγουν/υποστηριξουν μονο ενα, τους προσθεσαν και ενα δικο τους προγραμμα gps και αυτο τους κανει να θεωρουν οτι ειναι ελληνικο τηλ; Οκ σε αυτο ειναι που διαφωνουμε πολλοι χρηστες.
    Μήπως μπερδεύεις την έννοια της υποστήριξης ROM (συνήθως μέσω ερωτήσεων/συμβουλών σε public forum για να το φτιάξεις μόνος σου), η οποία μάλιστα δίδεται πάντα με disclaimer ("proceed at your own risk") και δε φέρει ουδεμία εγγύηση, με την υποστήριξη hardware μιας εταιρείας; Δε νομίζω ότι οι ROM teams ισχυρίζονται οτι υποστηρίζουν hardware, με δικό τους service για τεχνικό έλεγχο/διόρθωση/αντικατάσταση συσκευών, αλλά ότι παρέχουν modified ROMs με συμβατότητα διαφόρων hardware. Άλλο συμβατότητα hardware, άλλο υποστήριξη.

    Η βασική διαφορά για μένα ως καταναλωτή μεταξύ των διαφόρων "κινεζιών" που αναφέρθηκαν και των επωνυμων προϊόντων είναι η υποστήριξη (παλιότερη συζήτηση περί κλώνων). Δε πα να έχει specs με 3 GHz επεξεργαστή, 2 GB ram, TV tuner και air condition για δροσια το καλοκαίρι; Δε πανα έχει κατασκευαστεί στο ίδιο εργοστάσιο με το επώνυμο Χ προϊόν; Αντιπρόσωπο με υποστήριξη hardware στην Ελλάδα δε θα βρω (εδώ δε βρίσκεις σε επώνυμα προϊόντα), οπότε τι να το κάνω; Εκεί νομίζω πατάει η MLS με όσα έχω διαβάσει, όχι ότι κατασκευάζει εξ'ολοκλήρου κινητά όταν ακόμα και η apple βάζει οθόνες samsung στα κινητά της.

    Τέλος πάντων, η κάθε εταιρεία βγάζει ένα προϊόν, σε όποιον αρέσει καλώς, σε όποιον δεν αρέσει και θεωρεί οτι θα μπορούσε να το κάνει καλύτερα, ας το κάνει και προσωπικά θα χαρώ να το δω ακόμα και αν είναι re-branded με εμπλουτισμό υπηρεσιών/λειτουργιών. Ενδεικτικά και το Πλαίσιο βγάζει Turbo-X κινητά αλλά δεν έχω προσέξει αντίστοιχο προβληματισμό.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psyxakias : 11-01-13 στις 18:27.

  10. #40
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.566
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως μπερδεύεις την έννοια της υποστήριξης ROM (συνήθως μέσω ερωτήσεων/συμβουλών σε public forum για να το φτιάξεις μόνος σου), η οποία μάλιστα δίδεται πάντα με disclaimer ("proceed at your own risk") και δε φέρει ουδεμία εγγύηση, με την υποστήριξη hardware μιας εταιρείας; Δε νομίζω ότι οι ROM teams ισχυρίζονται οτι υποστηρίζουν hardware, με δικό τους service για τεχνικό έλεγχο/διόρθωση/αντικατάσταση συσκευών, αλλά ότι παρέχουν modified ROMs με συμβατότητα σε διάφορα hardware. Άλλο συμβατότητα hardware, άλλο υποστήριξη.
    Διαφωνω γιατι με την ιδια λογικη οπως το παρουσιαζεις και προιοντα τυπου innovator του eshop (και του καθε eshop) ειναι ελληνικα προιοντα επειδη τα εισαγει και τους παρεχει εγγυηση. Διαφορετικα τι αλλου ειδους υποστηριξη στο hardware παρεχει στον πελατη αν δεν του χαλασει;

  11. #41
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Συμπαθάτε με αλλά αυτήν την γκρίνια δεν την καταλαβαίνω, το ψωμί σας τρώει η MLS ή σας έβαλε πιστόλι στο κεφάλι για να δώσετε 200€ και να το αγοράσετε ?

    Με τα 200 € παίρνεται
    βάση και φορτιστή αυτοκινήτου 15€ (λέω εγώ τώρα)
    Talk & Drive 39€ (σύμφωνα με διαφημίσεις του προϊόντος)
    Talk & call και SMS & Call 10€ (λέω εγώ για την προσαρμογή και ανάπτυξη του στην δύσκολη Ελληνική γλώσσα)
    24 μήνες Ελληνική εγγύηση (αξία ανεκτίμητη)
    1 κινέζικο αν θέλετε κινητό με 2 κάμερες και led

    Ε δεν το λες και για πέταμα.

    - - - Updated - - -

    btw δεν μπορώ να γράψω πολλά ακόμα αλλά ρίχνει στα αυτιά σε ταχύτητα στο προηγούμενο μοντέλο στο γενικό feeling και 600 πόντους στο Antutu.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  12. #42
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.566
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλος πάντων, η κάθε εταιρεία βγάζει ένα προϊόν, σε όποιον αρέσει καλώς, σε όποιον δεν αρέσει και θεωρεί οτι θα μπορούσε να το κάνει καλύτερα, ας το κάνει και προσωπικά θα χαρώ να το δω ακόμα και αν είναι re-branded με εμπλουτισμό υπηρεσιών/λειτουργιών. Ενδεικτικά και το Πλαίσιο βγάζει Turbo-X κινητά αλλά δεν έχω προσέξει αντίστοιχο προβληματισμό.
    Επειδη ειδα μετα την προσθηκη το γραφω σε νεο post. Προσωπικα υποστηριζω τα ιδια και για τα turbo-x. Απλα δεν βλεπω το πλαισιο να διαφημιζει οτι ειναι ελληνικο κινητο. Αν το ειχε κανει στο παρελθον στο πρωτο smartphone τοτε τα ιδια θα εγραφα.

  13. #43
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαφωνω γιατι με την ιδια λογικη οπως το παρουσιαζεις και προιοντα τυπου innovator του eshop (και του καθε eshop) ειναι ελληνικα προιοντα επειδη τα εισαγει και τους παρεχει εγγυηση. Διαφορετικα τι αλλου ειδους υποστηριξη στο hardware παρεχει στον πελατη αν δεν του χαλασει;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη ειδα μετα την προσθηκη το γραφω σε νεο post. Προσωπικα υποστηριζω τα ιδια και για τα turbo-x. Απλα δεν βλεπω το πλαισιο να διαφημιζει οτι ειναι ελληνικο κινητο. Αν το ειχε κανει στο παρελθον στο πρωτο smartphone τοτε τα ιδια θα εγραφα.
    Μα ήδη συμφώνησα και είπα ότι το "ελληνικό" είναι marketing τρυκ της εποχής, που το κάνουν αρκετές εταιρείες. Η ένστασή μου και το post που παραθέτεις είναι περί σύγκρισης με ROM team και την γενικότερη έννοια της υποστήριξης hardware.

    Όσον αφορά προϊόντα τύπου innovator (e-shop) και turbo-x (πλαίσιο), γνωρίζω αρκετούς που είναι ευχαριστημένοι και με τα προϊόντα και με την υποστήριξη. Και ναι από τη στιγμή που εισάγουν hardware parts, κάνουν custom συνθέσεις hardware (διαφόρων κατασκευαστών), δικές τους εγκαταστάσεις/ρυθμίσεις, δική τους εγγύηση/τεχνική υποστήριξη, και έχουν νομική ευθύνη για αυτά, προφανώς και πλέον μπορούν να θεωρούνται δικά τους έστω και αν στην αγορά πολλοί τα λέμε re-branded (σε αρκετές περιπτώσεις λανθασμένα διότι το rebranding αφορά ουσιαστικά ολόιδια προϊόντα). Δηλαδή δικό σου προϊόν είναι κάτι μόνο αν κατασκευάσεις (ή κάνεις αποκλειστική συμφωνία κατασκευής) την mainboard και τίποτε άλλο; Ξαναλέω λοιπόν... Καλώς ήρθατε στο κόσμο εμπλουτισμού/μεταποίησης και πώλησης προϊόντων, που δεν ανακαλύπτει κάθε εταιρεία τον τροχό.

    - - - Updated - - -

    Το ζούμι στην ιστορία είναι το "ότι λές, γίνεται". Αν δε δω το 1 εκατ ευρώ στο γραφείο μου, αν ποτέ βρεθεί ένα τέτοιο κινητό στα χέρια μου, πραγματικά θα γίνει πανικός.

  14. #44
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nm96027 Εμφάνιση μηνυμάτων
    [PRESS] και τεχνητής νοημοσύνης (iQ).
    Ελληνικός virtual assistant; Πλάκα θα έχει να το δούμε. Αλλά πρακτικά αυτού του είδους τα features με αφήνουν αδιάφορο.

  15. #45
    Εγγραφή
    01-05-2007
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    153
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone Powerstat Wifi 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμπαθάτε με αλλά αυτήν την γκρίνια δεν την καταλαβαίνω, το ψωμί σας τρώει η MLS ή σας έβαλε πιστόλι στο κεφάλι για να δώσετε 200€ και να το αγοράσετε ?

    Με τα 200 € παίρνεται
    βάση και φορτιστή αυτοκινήτου 15€ (λέω εγώ τώρα)
    Talk & Drive 39€ (σύμφωνα με διαφημίσεις του προϊόντος)
    Talk & call και SMS & Call 10€ (λέω εγώ για την προσαρμογή και ανάπτυξη του στην δύσκολη Ελληνική γλώσσα)
    24 μήνες Ελληνική εγγύηση (αξία ανεκτίμητη)
    1 κινέζικο αν θέλετε κινητό με 2 κάμερες και led

    Ε δεν το λες και για πέταμα.

    - - - Updated - - -

    btw δεν μπορώ να γράψω πολλά ακόμα αλλά ρίχνει στα αυτιά σε ταχύτητα στο προηγούμενο μοντέλο στο γενικό feeling και 600 πόντους στο Antutu.
    Αυτό ακριβώς. Μπορεί και εμένα να μη με ενδιαφέρει, αλλά το πακέτο αυτό έχει συγκεκριμένο target group το οποίο κατά τη γνώμη μου το καλύπτει με αυτά που προσφέρει σε αυτή την τιμή.

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Το Cern ανακοινώνει την ύπαρξη του «σωματιδίου του Θεού»
    Από EvilHawk στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 207
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-13, 20:26
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-12, 09:16
  3. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-09-12, 21:23
  4. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-12, 01:19
  5. Μηνύματα: 150
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-12, 16:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας