Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    14-03-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    93
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Γεια χαρα,
    Παιδια απο χθες εχω το εξης προβλημα.Καταρχας να πω οτι εχω ρουτερακι που δινει ενσυρματα ιντερνετ σε 2 pc και ασυρματα το χρησιμοποιω για να συνδεομαι απο το κινητο μου(android).Δε ξερω αν αυτο που συμβαινει τωρα ειναι προβλημα του κινητου ή του δικτυου αλλά ελπιζω να με βοηθεσετε.
    Απο σημερα το πρωι λοιπον το κινητο μου,ενω συνδεεται κανονικα στο δικτυο,μου κανει τα εξης κολπα.Ο browser ανοιγει κανονικα,αλλα πριν απο οποιαδηποτε σελιδα μου πεταει προειδοποιηση για μη εμπιστο πιστοποιητικο και για το αν θελω να συνεχισω.Πατωντας ναι βεβαια,την ανοιγει κανονικα.Το μεγαλο προβλημα ειναι με τις περισσοτερες εφαρμογες οι οποιες ειτε δεν ανοιγουν λογω :''network error",ειτε μου πετανε μηνυμα(network error(no trust certificate) ή κατι παρόμοιο.
    Να προσθεσω οτι τα pc δεν παρουσιαζουν κανενα προβλημα(συνδεδεμενα με ethernet στο ρουτερ).
    Δοκίμασα τα εξης:επανεκινηση του ρουτερ,ξανα-ενεργοποιησα τη java στο pc μου(την ειχα απενεργοποιησει λογω ενος κενου ασφαλειας που διαβασα,αν και δε ξερω αν αυτο παιζει κανενα απολυτως ρολο).
    Δυστυχως δεν εχω κοντα αλλο δικτυο για να δοκιμασω αν κανει το ιδιο και σε αλλο.
    Τελευταια να πω οτι συνδεθηκα μεσω 3g και γινονταν ακριβως το ιδιο.Ο browser ανοιγε τις σελιδες κανονικα,ενω διαφορες εφαρμογες δεν τις ανοιγε καν(messenger,facebook,play store).Φανταζομαι οτι αυτο το τελευταιο δειχνει προβλημα του κινητου,αλλά αν ηταν καθαρα μονο προβλημα του κινητου γιατι ο browser δουλευει κανονικα,εστω και παρακαπτοντας την προειδοποιηση ασφαλειας για πιστοποιητικο?
    Καμια ιδέα για το τι μπορει να ειναι?Ευχαριστω πολυ.

    edit

    Τσαμπα θεμα,παιδια.Σορρυ.Αν θελετε σβηστε το.Ειχα βγαλει τη μπαταρια και ειχα ξεχασει να διορθωσω την ημερομηνια.Μου το ανεφερε ενα παιδι και τελικα αυτο εφταιγε(δε ξερω γιατι βεβαια!)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος steliosamos : 15-01-13 στις 14:44. Αιτία: problem solved

  2. #2
    Εγγραφή
    09-04-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    599
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ
    Το πρόβλημα των πιστοποιητικών ασφαλείας στους browsers είναι κλασικό θέμα μη σωστής ώρας και ημερομηνίας. 'Οταν ο φυλλομετριτής βρεί αναντιστοιχία βγάζει το μήνυμα

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα με σύνδεση ασύρματης κάμερας σε 2710
    Από bmour στο φόρουμ Draytek ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-12, 19:33
  2. προβλημα με συνδεση
    Από giannis36 στο φόρουμ Isdn - Pstn
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-12, 18:36
  3. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΣΥΝΔΕΣΗ MOBILE INTERNET ΣΕ DESKTOP
    Από ΣΑΚΗΣ73 στο φόρουμ Broadband Software
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-12, 23:34
  4. Πρόβλημα με σύνδεση σε δωρεάν δημοτικό wifi
    Από Babis42 στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-03-12, 21:22
  5. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-12, 18:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας