Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 53
  1. #16
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην αγοράσεις τα "σκουπίδια" της τότε, δεν σε υποχρέωσε κανένας.
    σε ενοχλεί να χαρακτηρίσω σκουπίδι μια συσκευή που κυκλοφορεί εν έτει 2013 με ανάλυση 320x480, και τιμή 200 ευρώ?

    με το ίδιο παιδαριώδες σκεπτικό, μην διαβάσεις (ή πάρεις στα σοβαρά) την κριτική μου - ούτε γι'αυτό σε υποχρέωσε κανείς.

    ζήτω τα "ελληνικά κινητά" made in china, με χαρακτηριστικά 2010, τιμές 2013 και ελληνικό software αναγνώρισης φωνής! ακολουθεί δελτίο τύπου και review...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος marcus1 : 17-01-13 στις 11:00.

  2. #17
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για άλλη μια φορά, ίσως το καταλάβεις τότε, το εμπόριο έτσι κινείται, βάζει μια τιμή σε ένα προϊόν και το προσφέρει για πώληση, αν δεν είναι σωστά τιμολογημένο ή δεν αξίζει όσα ζητάει, ο καταναλωτής το τιμωρεί.

    Δεν μπορείς όμως να χαρακτηρίζεις σκουπίδι κάτι που δεν το έχεις δει καν.

    (πάω να παω την προμήθεια μου από την MLS τώρα )
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #18
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    10.635
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~11000/890
    ISP
    conn-x(home) - HOL(work)
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    H108NS & DGN2200
    SNR / Attn
    9,9(dB) / 28,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και σε εμάς τίποτα;
    Να είμαστε καλά, να γινόμαστε χάλια!!!
    Ε ψηλός είμαι, ότι θέλω λέω ;)

    Τώρα και σε ανέκδοτο

  4. #19
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Οπότε μπορούμε να περιμένουμε την δημοφιλία του νέου MLS στην αγορά, για να δούμε αν η κριτική μου είναι παράλογη....

    Σύμφωνος.

    ΥΓ: Όσο για το "αν το έχω δει", μαγικά δεν υπάρχουν και η απόδοση ενός android κινητού με μονοπύρηνο επεξεργαστή 1Ghz και 512MBs μνήμης είναι δεδομένη, για όλους όσους δεν θέλουν να εθελοτυφλούν. To each his own.

  5. #20
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μονοπύρηνο @ 1GHz με 512 RAM είναι το βασικό μου κινητό το neo v και δεν μασάει πουθενά.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #21
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μονοπύρηνο @ 1GHz με 512 RAM είναι το βασικό μου κινητό το neo v και δεν μασάει πουθενά.
    τί να πω βρε nnn? πέτυχες και την περίπτωση, γιατί είχαμε ακριβώς το ίδιο κινητό και το δικό μου neo v (ομολογουμένως με ICS) καθυστερούσε περισσότερο να ανοίξει την λίστα επαφών και τα sms μηνύματα από τα προϊστορικά dumb phones που κουβαλούσα το 2004. και δεν είμαι μόνος μου σ'αυτή την εντύπωση. προφανώς συμφωνούμε ότι διαφωνούμε. γιατί η δική μου γνώμη είναι ότι το android έχει υψηλές απαιτήσεις, και με συσκευές τέτοιων specs, λίγες εγκατεστημένες εφαρμογούλες αρκούν για να το καταστήσουν δύσχρηστο...

    - - - Updated - - -

    και πρέπει να σημειώσω ότι την ίδια -κάκιστη- εμπειρία χρήσης την συνάντησα σε πάμπολλα διαφορετικά μοντέλα παρόμοιων specs. χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω android κινητά στάθμης s2 για να έχω μια "ομαλή" λειτουργία και να εκτιμήσω τα πλεονεκτήματα του λειτουργικού....

  7. #22
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για αυτό το συγκεκριμένο έρχεται με GB, είναι η καλύτερη για low-mid συσκευές, ICS και πάνω θέλει RAM.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  8. #23
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.779
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τί να πω βρε nnn? πέτυχες και την περίπτωση, γιατί είχαμε ακριβώς το ίδιο κινητό και το δικό μου neo v (ομολογουμένως με ICS) καθυστερούσε περισσότερο να ανοίξει την λίστα επαφών και τα sms μηνύματα από τα προϊστορικά dumb phones που κουβαλούσα το 2004. και δεν είμαι μόνος μου σ'αυτή την εντύπωση. προφανώς συμφωνούμε ότι διαφωνούμε. γιατί η δική μου γνώμη είναι ότι το android έχει υψηλές απαιτήσεις, και με συσκευές τέτοιων specs, λίγες εγκατεστημένες εφαρμογούλες αρκούν για να το καταστήσουν δύσχρηστο...

    - - - Updated - - -

    και πρέπει να σημειώσω ότι την ίδια -κάκιστη- εμπειρία χρήσης την συνάντησα σε πάμπολλα διαφορετικά μοντέλα παρόμοιων specs. χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω android κινητά στάθμης s2 για να έχω μια "ομαλή" λειτουργία και να εκτιμήσω τα πλεονεκτήματα του λειτουργικού....
    huawei x5 ακριβως τα ιδια χαρακτηριστικα και μεχρι τωρα δε με εχει απογοητευσει πουθενα λειτουργικα...
    2 χρονων σε 3 μηνες κλεινει και ακομα δε μασαει...
    τωρα αν θεωρεις οτι το φορτωμα μιας εφαρμογης ουσιαστικα (αυτο ειναι ο καταλογος πρακτικα) με στοιχεια μεσα οπως ονομα,επωνυμο,φωτογραφια επαφης,μαιλ,γραφικα,στοιχεια κλησεων και dialer πρεπει να γινεται ακαριαια αυτο ειναι θεμιτο για σενα αλλα οχι κατι που ειναι αναγκη...
    μπορω να περιμενω καποια ms που κανει (γιατι για τοσο μιλαμε) αλλα οχι και να θεωρω οτι προβλημα το κινητο..
    και γενικα να συμπληρωσω οτι μεχρι τωρα δεν διαπιστωσα να εχει lag το κινητο σε κατι ουσιαστικο σε καθημερινη εμπειρια χρησης....(παιχνιδια δε παιζω οποτε δεν μπορω να κρινω σε αυτα αν και ειναι λογικα οι μονες εφαρμογες που ισως εχουν προβληματα σε παλιων χαρακτηριστικων κινητα)

    ναι συμφωνω οτι τα χαρακτηριστικα του τηλεφωνου ειναι οντως 2 χρονια πριν και εγω προσωπικα δε θα το αγοραζα σε τετοια τιμη αλλα οχι οτι δεν μπορει να λειτουργησει κιολας...
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic48706_4.gif

  9. #24
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Μηνύματα
    230
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπότε μπορούμε να περιμένουμε την δημοφιλία του νέου MLS στην αγορά, για να δούμε αν η κριτική μου είναι παράλογη....

    Σύμφωνος.

    ΥΓ: Όσο για το "αν το έχω δει", μαγικά δεν υπάρχουν και η απόδοση ενός android κινητού με μονοπύρηνο επεξεργαστή 1Ghz και 512MBs μνήμης είναι δεδομένη, για όλους όσους δεν θέλουν να εθελοτυφλούν. To each his own.

    Αγνοεις μια μεριδα καταναλωτων που δεν τους ενδιαφερουν τα extream χαρακτηριστικα, καθως δεν θα το φορτωσουν με καθε ειδους app, και απο την αλλη θα εκτιμησουν δεοντως το λογισμικο αναγνωρισης φωνης και την ευκολια που αυτο συνεπαγεται. Οποτε δεν ειναι σωστο να χαρακτηριζεις κατι ως "σκουπουδι" απλα και μονο επειδη δεν ταιριαζει στις δικες σου αναγκες. Να το ειχες δοκιμασει και να μην δουλευε σωστα το εν λογω προγραμμα ή να ηταν γεματο bugs να το καταλαβω...

  10. #25
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  11. #26
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Luigi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγνοεις μια μεριδα καταναλωτων που δεν τους ενδιαφερουν τα extream χαρακτηριστικα, καθως δεν θα το φορτωσουν με καθε ειδους app, και απο την αλλη θα εκτιμησουν δεοντως το λογισμικο αναγνωρισης φωνης και την ευκολια που αυτο συνεπαγεται. Οποτε δεν ειναι σωστο να χαρακτηριζεις κατι ως "σκουπουδι" απλα και μονο επειδη δεν ταιριαζει στις δικες σου αναγκες. Να το ειχες δοκιμασει και να μην δουλευε σωστα το εν λογω προγραμμα ή να ηταν γεματο bugs να το καταλαβω...
    Όπως τα λέει ο φίλος εδώ

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαίνεται πολύ καλό το λογισμικό της MLS! Ξέρουμε τι chipset έχει το εν λόγω κινητό;
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  12. #27
    Εγγραφή
    07-01-2012
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως τα λέει ο φίλος εδώ


    Φαίνεται πολύ καλό το λογισμικό της MLS! Ξέρουμε τι chipset έχει το εν λόγω κινητό;
    οντος φενεται πολυ καλο και πολυ χρησιμο για καποιον που περνει το αμαξι για πολλες ωρες καθημερηνα
    ξερουμε ποτε θα βγει στην αγορα??

  13. #28
    Εγγραφή
    29-07-2005
    Περιοχή
    Τρίπολη
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    239
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    Cosmote
    Router
    OpenWRT
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαίνεται πολύ καλό το λογισμικό της MLS! Ξέρουμε τι chipset έχει το εν λόγω κινητό;
    Broadcom BCM21553, armv6.

  14. #29
    Εγγραφή
    03-12-2005
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    8.296
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/10999
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    23(dB) / 3.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ARMv6;
    Ε αυτό πάει πολύ όμως.

  15. #30
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ownagE_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    ARMv6;
    Ε αυτό πάει πολύ όμως.

    το επόμενο τους θα είναι S3

    Πάντως όπως γράφω θα ήθελα το λογισμικό διαθέσιμο στο Play για όλες τις συσκευές.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 60
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-13, 11:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας