Σελ. 4 από 278 ΠρώτηΠρώτη ... 2345691424 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 4167
  1. #46
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Εγω μηλαω κυριως για connex-tv, δεν κανω προπαγανδα.Το θεμα ειναι οτι στην Ελλαδα ακομα παιζουμε με adsl και για να λειτουργησει το internet tv η internet protocol tv θελει μεγαλυτερο απο 24mbs .Εκτος εαν στην περειοχη σας εχετε VDSL που αυτο ειναι αλλο,εγω ειμαι συνδρομητης της nova δεν ειναι κακο και σκεφτομαι να αλλαξω παροχο αλλα, αν η ποιοτητα ειναι χαλια, για ποιο λογω να αλλαξω? Καποιος ειπε μπωρο να βλεπω δευτερη tv με πατενα τι θελει να πει ο ποιητης

  2. #47
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkamared Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω μηλαω κυριως για connex-tv, δεν κανω προπαγανδα.Το θεμα ειναι οτι στην Ελλαδα ακομα παιζουμε με adsl και για να λειτουργησει το internet tv η internet protocol tv θελει μεγαλυτερο απο 24mbs .Εκτος εαν στην περειοχη σας εχετε VDSL που αυτο ειναι αλλο,εγω ειμαι συνδρομητης της nova δεν ειναι κακο και σκεφτομαι να αλλαξω παροχο αλλα, αν η ποιοτητα ειναι χαλια, για ποιο λογω να αλλαξω?
    4mbit θέλει, κάτι που το έχεις στην Ελλάδα, η ποιότητα είναι μια χαρά για sd περιεχόμενο

  3. #48
    Εγγραφή
    20-02-2012
    Μηνύματα
    396
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkamared Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καποιος ειπε μπωρο να βλεπω δευτερη tv με πατενα τι θελει να πει ο ποιητης
    Πολυ κακως ο οτε δεν εχει προβλεψει (ακομα, οπως φανταζομαι.....) την θεαση σε δευτερη tv αλλα μπορει να το κανει καποιος απο την εξοδο scart κ ενα modulator! (βλεποντας το ιδιο καναλι εννοειτε)
    Αν δεν κανω λαθος, ουτε κ η νοβα ειχε PVR στο πρωτο 7/8μηνο της λειτουργιας της! (μιλαω για το δορυφορικο)
    Κακα τα ψεματα, ο οτε εχει μια επιθετικη πολιτικη κ προς στιγμη του βγαινει......Ο ανταγωνισμος ειναι δυσκολο πραγμα κ παντα προς οφελος του καταναλωτη!
    Δυστυχία σου Ελλάς, με τα τέκνα που γεννάς !!!

  4. #49
    Εγγραφή
    15-07-2010
    Μηνύματα
    705
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    έπεσα πάνω σε αυτό διαβάζοντας για τα δικαιώματα της premier
    ...
    Βέβαια όλα τα παραπάνω αποτέλεσαν προϊόν δημοσιευμάτων της εποχής
    που ουδέποτε προχώρησαν σε περαιτέρω δικαστική διερεύνηση. Ο κ.
    Κοτιώνης εξάλλου εξακολουθεί και χαίρει της εκτίμησης της αγοράς
    κερδίζοντας συνεχώς δουλειές του Κράτους παρά την κρίση, γεγονός που
    αποδεικνύει την εμπιστοσύνη που του έχει το εγχώριο πολιτικό σύστημα.
    Αυτή η προτίμηση από μόνη της πιστοποιεί το ότι η Bold έχει μέλλον.
    Ένα μέλλον όμως το οποίο υποθηκεύει το μέλλον της υπόλοιπης αγοράς
    κι αυτό διότι ο ΟΤΕ νμονοπωλιακά αποφασίζοντας ανανεώνει διαρκώς
    τις διαφημιστικές συμβάσεις της Bold εδώ και πέντε περίπου χρόνια,
    λόγω της σχέσης Τσαμάζ – Κοτιώνη, δίχως προηγούμενες διαγωνιστικές
    διαδικασίες. Ταυτόχρονα και το μοντέλο του ΟΤΕ TV έχει κοπεί και
    ραφτεί επάνω στον κ. Κοτιώνη ή για την ακρίβεια επάνω στον γιο του
    Στέλιο, ο οποίος με παρένθετη εταιρεία πουλάει τηλεοπτικά δικαιώματα
    στην συνδρομητική τηλεόραση του τηλεπικοινωνιακού φορέα.
    http://www.dou.gr/articlext.php?a=4630900
    είμαι περίεργος?
    Ελπίζω στο μέλλον...

  5. #50
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.106
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για FUD μου μοιάζει, αλλά δεν αποκλείω να έχει κάποια βάση στην πραγματικότητα.

    Φυσικά, μέχρι να εμφανιστούν περισσότερα στοιχεία (χλωμό), θα αγνοήσω το άρθρο.
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



  6. #51
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Γκορυτσά, Ασπρόπυργος
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    2.497
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΙΑΣΙΟ
    Router
    Draytek 2850Vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από A_gamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για FUD μου μοιάζει, αλλά δεν αποκλείω να έχει κάποια βάση στην πραγματικότητα.

    Φυσικά, μέχρι να εμφανιστούν περισσότερα στοιχεία (χλωμό), θα αγνοήσω το άρθρο.
    Το ότι τα δικαιώματα του κυπέλλου πήγαν σε τρίτη εταιρία πάντως είναι γεγονός. Αν και λείπει η σχετική ανακοίνωση από τον χώρο της ΕΠΟ.
    Μια "Media Bold" τα πήρε, αγνώστων λοιπών στοιχείων.

  7. #52
    Εγγραφή
    28-12-2010
    Μηνύματα
    568
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    μία οικογένεια βλέπω πάλι να κάνει κουμάντο για πόσα προϊόντα κια υπηρεσίες. αχ ελλάδα μου...
    το άρθρο έχει κάποια βαση πάντως σε κάποια στοιχεία που αναφέρει ("με παρένθετη εταιρεία πουλάει τηλεοπτικά δικαιώματα στην συνδρομητική τηλεόραση του τηλεπικοινωνιακού φορέα.")

  8. #53
    Εγγραφή
    15-07-2010
    Μηνύματα
    705
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    καπνός υπάρχει πάντως ... απλά δεν ξέρουμε κατα πόσο η εταιρί απου όντως πήρε τα δικαιώματα του κυπέλου σχετίζεται με τα πρόσωπα του άρθρου. Αν πάντως κατα των ίδιο τρόπο έχουν "αγορασθεί" και τα δικαιώματα της premier και μάλιστα από την ίδια εταιρία τότε θα κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας αν πιστεύουμε ότι ακόμα είναι FUD!
    Ελπίζω στο μέλλον...

  9. #54
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnsruro Εμφάνιση μηνυμάτων
    καπνός υπάρχει πάντως ... απλά δεν ξέρουμε κατα πόσο η εταιρί απου όντως πήρε τα δικαιώματα του κυπέλου σχετίζεται με τα πρόσωπα του άρθρου. Αν πάντως κατα των ίδιο τρόπο έχουν "αγορασθεί" και τα δικαιώματα της premier και μάλιστα από την ίδια εταιρία τότε θα κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας αν πιστεύουμε ότι ακόμα είναι FUD!
    Αυτή η ίδια εταιρία τα έδινε τόσο καιρό, οπότε που το πρόβλημα;
    Ετσί είναι τα δικαιώματα κλπ

  10. #55
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Για την μεσάζοντα εταιρία που είχε τα δικαιώματα πέρσι στην F1 δεν έγινε ντόρος.Μάλλον οι 2 ήττες της Νόβα ενόχλησαν καθώς φαίνεται.

  11. #56
    Εγγραφή
    31-10-2007
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Όπως έχει ήδη γραφτεί, τις επόμενες ημέρες στην πλατφόρμα του ΟΤΕ TV θα ανέβει ένα νέο μουσικό κανάλι αφιερωμένο στo διαγωνισμό τραγουδιού της Eurovision. Το όνομα του θα είναι Eurovision Channel ΕΡΤ (powered) by MAD και ουσιαστικά πρόκειται για μια συνεργασία της ΕΡΤ με το μουσικό κανάλι MAD με σκοπό την εμπορική αξιοποίηση του γνωστού μουσικού διαγωνισμού. Το νέο αυτό κανάλι θα είναι αποκλειστικά στον ΟΤΕ ΤV και θα μεταδίδει τα καλύτερα τραγούδια και συμμετοχές από το αρχειακό υλικό της ΕΡΤ, από την χρονιά έναρξης του θεσμού το 1956,μέχρι και τα τελευταία χρόνια, ενώ παράλληλα θα μεταφέρει τα νέα και τις εξελίξεις από την προετοιμασία και τις συμμετοχές για το φετινό τελικό. Ο φετινός τελικός της Eurovision θα μεταδοθεί ζωντανά από την ΝΕΤ και σε μαγνητοσκόπηση από το MAD.

    http://www.digitaltvinfo.gr/

  12. #57
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.938
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Εκτός από το νέο αποκλειστικό κανάλι του ΟΤΕ σε συνεργασία με το MAD για την Eurovision έχουμε κι άλλα νέα από την πλατφόρμα.
    1.Το κανάλι AΡΤ του Καρατζαφέρη δεν εμφανίζεται ακόμη στους δέκτες ΚΑΟΝ του πακέτου, αφού δεν έχει ακόμη υπογραφεί συμβόλαιο συνεργασίας. Αντίθετα το SBC που εμφανίζεται πλέον στην θέση και με την ονομασία του Sunny Channel, όπως και στην επίγεια μετάδοση δεν είναι ακόμη βέβαιο ότι θα παραμείνει, καθώς αυτό θα εξαρτηθεί από την υπογραφή η όχι συμβολαίου αναμετάδοσης.
    2.Επιβεβαιώσαμε ότι γίνονται διαπραγματεύσεις και με μερικά ακόμη τοπικά-περιφερειακά κανάλια για ένταξή τους στο πακέτο. Επίσης αναζητείται ένα ακόμη παιδικό κανάλι.
    3.Εντός του έτους αλλά χωρίς να υπάρχει χρονοδιάγραμμα θα έχουμε πρώτα και νέο δέκτη που θα δέχεται εσωτερικό σκληρό δίσκο για εγγραφές ενώ θα ενεργοποιηθούν και οι δυνατότητες PVR των δύο δεκτών που ήδη χρησιμοποιούνται. Αφού προχωρήσει η υπόθεση του σκληρού δίσκου θα δημιουργηθεί και μία νέα υπηρεσία για τους συνδρομητές όπου ένα μέρος του σκληρού δίσκου θα δεσμεύεται από την υπηρεσία VOD αλλά οι διαθέσιμες ταινίες δεν θα μεταφέρονται δορυφορικά τις νυχτερινές ώρες όπως στον ανταγωνισμό αλλά θα κατεβαίνουν μέσω ίντερνετ μετά την ενεργοποίηση βέβαια και της ειδικής θύρας Ethernet που έχει προβλεφτεί στους δέκτες του πακέτου, θα έχουμε δηλαδή ουσιαστικά την υπηρεσία OTE TV Club και στους δορυφορικούς συνδρομητές, εφόσον όμως αυτοί είναι και συνδρομητές τηλεφωνικής υπηρεσίας ΟΤΕ.

    www.digitaltvinfo.gr

  13. #58
    Εγγραφή
    24-05-2010
    Μηνύματα
    546
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vforvendetta85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την μεσάζοντα εταιρία που είχε τα δικαιώματα πέρσι στην F1 δεν έγινε ντόρος.Μάλλον οι 2 ήττες της Νόβα ενόχλησαν καθώς φαίνεται.
    Και την F1 ο ΟΤΕ δεν την έδειχνε? νομίζω ότι αυτό ειναι το ερώτημα. Γιατί υπάρχει αυτό το ενδιάμεσο βήμα?

  14. #59
    Εγγραφή
    02-12-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    ZTE W300
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 37.9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα στο forum. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα :



    Ειμαι κάτοχος OTE TV από τον Δεκέμβριο του 2011 με σύμβαση δώδεκα μηνών. Μετά το πέρας της σύμβασης και συγκεκριμένα 27-12-2012 και πρωινές ώρες επικοινωνώ με το εμπορικό τμήμα του ΟΤΕ για το προιόν OTE-TV λέγοντας ότι δεν επιθυμώ να συνεχίσω την Υπηρεσία. Η κυρία που μίλησα στο τηλεφώνο αφού με ρώτησε αρχικά τον λόγο , μου προσέφερε δύο (02) μήνες δωρεάν στην Υπηρεσία και εν συνεχεία στα τέλη φεβρουαρίου θα αποφάσιζα αν θα συνέχιζα αορίστου χρόνου ή θα διέκοπτα όπως ήθελα εξαρχής. Για επιβεβαίωση μάλιστα ρώτησα αρκετές φορές αν όντως δεν υπάρχει δέσμευση και ειναι κανονικά δύο μήνες δωρεάν , πέρνοντας βέβαια την απάντηση πως δεν υπάρχει καμία δέσμευση.



    - Παρατηρώ λοιπόν σήμερα ότι στους τελευταίους δύο λογαριασμούς μου οι οποίοι αφορούν χρήση των Υπηρεσιών από 01/01/2013 έως 31/01/2013 και 01/02/2013 έως 28/02/2013 έχει χρεωθεί κανονικά στο λογαριασμό μου η Υπηρεσία ΟTE-TV , στον πρώτο μου χρεώθηκαν και κάτι αναδρομικά τα οποία μετά επεστράφησαν.



    - Να σημειώσω ότι διαθέτω ενεργοποιημένη την Υπηρεσία του ηλεκτρονικού μηνιαίου λογαριασμού.



    - Η πρώτη μου κίνηση ήταν να ζητήσω σήμερα με έγγραφο μου την ακρόαση της συνδιάλεξης και θα επικοινωνήσει ο ΟΤΕ μαζί μου.



    - Σε περίπτωση που δεν ικανοποιηθώ τελικά πως μπορώ να κινηθώ ?



    Παραθέτω τους δύο τελευταίους λογαριασμούς μου.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Οτε1.jpg  

    ote2.jpg  


  15. #60
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosmasgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στο forum. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα :



    Ειμαι κάτοχος OTE TV από τον Δεκέμβριο του 2011 με σύμβαση δώδεκα μηνών. Μετά το πέρας της σύμβασης και συγκεκριμένα 27-12-2012 και πρωινές ώρες επικοινωνώ με το εμπορικό τμήμα του ΟΤΕ για το προιόν OTE-TV λέγοντας ότι δεν επιθυμώ να συνεχίσω την Υπηρεσία. Η κυρία που μίλησα στο τηλεφώνο αφού με ρώτησε αρχικά τον λόγο , μου προσέφερε δύο (02) μήνες δωρεάν στην Υπηρεσία και εν συνεχεία στα τέλη φεβρουαρίου θα αποφάσιζα αν θα συνέχιζα αορίστου χρόνου ή θα διέκοπτα όπως ήθελα εξαρχής. Για επιβεβαίωση μάλιστα ρώτησα αρκετές φορές αν όντως δεν υπάρχει δέσμευση και ειναι κανονικά δύο μήνες δωρεάν , πέρνοντας βέβαια την απάντηση πως δεν υπάρχει καμία δέσμευση.



    - Παρατηρώ λοιπόν σήμερα ότι στους τελευταίους δύο λογαριασμούς μου οι οποίοι αφορούν χρήση των Υπηρεσιών από 01/01/2013 έως 31/01/2013 και 01/02/2013 έως 28/02/2013 έχει χρεωθεί κανονικά στο λογαριασμό μου η Υπηρεσία ΟTE-TV , στον πρώτο μου χρεώθηκαν και κάτι αναδρομικά τα οποία μετά επεστράφησαν.



    - Να σημειώσω ότι διαθέτω ενεργοποιημένη την Υπηρεσία του ηλεκτρονικού μηνιαίου λογαριασμού.



    - Η πρώτη μου κίνηση ήταν να ζητήσω σήμερα με έγγραφο μου την ακρόαση της συνδιάλεξης και θα επικοινωνήσει ο ΟΤΕ μαζί μου.



    - Σε περίπτωση που δεν ικανοποιηθώ τελικά πως μπορώ να κινηθώ ?



    Παραθέτω τους δύο τελευταίους λογαριασμούς μου.
    Δεν ειδα διαφορα απο την forthnet ο λογως που διακπεις την υπηρεσια για να ξερω γιατι μου λενε ολοι πολοι κακες πληρωφοριες, μηπως ειναι και μουφα.Απενεγοποιεις την υπηρεσεια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gkamared : 07-02-13 στις 11:44.

Σελ. 4 από 278 ΠρώτηΠρώτη ... 2345691424 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-16, 21:29
  2. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-16, 16:06
  3. OTE TV μέσω Broadband σύνδεσης
    Από johnp στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-16, 14:15
  4. OTE TV Μέσω Ευρυζωνικής Σύνδεσης.
    Από dionisis1925 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-15, 13:38
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-15, 16:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας