Εμφάνιση 1-15 από 15
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δελτίο Τύπου:
    Η Microsoft ανακοίνωσε σήμερα τη διεθνή διάθεση του Office 365 Premium για Οικιακή Χρήση, της ανανεωμένης έκδοσης της κορυφαίας σειράς προϊόντων Office. To Office 365 Premium για Οικιακή Χρήση είναι μια υπηρεσία που παρέχεται στο Cloud, βοηθώντας τους πολυάσχολους ανθρώπους να διαχειριστούν ευκολότερα Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  office_365.jpg 
Εμφανίσεις:  260 
Μέγεθος:  15,2 KB 
ID: 119123τις συνεχώς αυξανόμενες εργασιακές και οικογενειακές τους ευθύνες. Η νέα αυτή πρόταση περιλαμβάνει την πιο ολοκληρωμένη συλλογή εφαρμογών Office, ενώ δίνεται η δυνατότητα εγκατάστασής της σε μέχρι πέντε συσκευές, οι οποίες μπορεί να είναι Windows tablet, PC ή Mac. Η ετήσια συνδρομή ανέρχεται στα €99, ή €10 το μήνα, περιλαμβάνοντας χώρο στο Skydrive και κλήσεις Skype.

    «Αυτή δεν είναι απλά άλλη μια έκδοση του Office. Αυτό είναι το Office ανανεωμένο για να λειτουργεί ως υπηρεσία cloud», ανέφερε ο Steve Ballmer, CEO της Microsoft. «Σε συνδυασμό με τα Windows 8 και τα Windows Phone 8, το Office 365 σας δίνει την ελευθερία να κάνετε τις εργασίες σας όποτε και όπως τις θέλετε».

    Η Microsoft επίσης ανακοίνωσε ότι θα διαθέτει πρώτα στο cloud νέα χαρακτηριστικά και νέες υπηρεσίες, μετασχηματίζοντας με αυτόν τον τρόπο τον παραδοσιακό τριετή κύκλο κυκλοφορίας της εταιρίας. Πλέον οι συνδρομητές θα λαμβάνουν αυτόματα τις νέες εφαρμογές και αναβαθμίσεις, κάθε φορά που αυτές θα είναι διαθέσιμες χωρίς καμία επιπρόσθετη ταλαιπωρία.

    «Αυτό είναι ένα τεράστιο βήμα» δήλωσε ο Kurt DelBene, president, Microsoft Office Division Οι ανάγκες των ανθρώπων αλλάζουν ραγδαία και το Office 365 Premium για Οικιακή Χρήση θα αλλάζει μαζί τους».

    Ταυτόχρονα, η Microsoft ξεκίνησε σήμερα και τη διάθεση της Ακαδημαϊκής Έκδοσης του Office 365 που απευθύνεται σε φοιτητές, καθηγητές και προσωπικό, στο κόστος των €79 για μία συνδρομή τεσσάρων ετών. Η Microsoft επίσης προχώρησε και στη διεθνή διάθεση των ανανεωμένων εκδόσεων της κλασσικής σουίτας γραφείου Office: Office 2013 για Οικιακή Χρήση και Μαθητές, Office 2013 για Οικιακή Χρήση και Μικρές Επιχειρήσεις και Office Professional 2013. Η διεθνής διάθεση του Office 365 για Επιχειρήσεις θα ξεκινήσει στις 27 Φεβρουαρίου.

    Ελεύθερος χρόνος για να κάνετε τα πράγματα που θέλετε
    Σε μια πρόσφατη παγκόσμια έρευνα1, σχεδόν το 60% των ερωτηθέντων δήλωσε ότι δεν έχει το χρόνο να κάνει τα πράγματα που θέλει, ενώ πάνω από το 80% ανέφερε ότι θα μπορούσε να εξοικονομήσει μία με δύο ώρες ημερησίως, με καλύτερη οργάνωση. Το Office 365 Premium για Οικιακή Χρήση είναι σχεδιασμένο, ώστε να βοηθήσει τους ανθρώπους να είναι περισσότερο παραγωγικοί οπουδήποτε και αν βρίσκονται και να έχουν την ευελιξία να κάνουν τα πράγματα που θέλουν.

    «Μεταξύ των παιδιών και της καριέρας μου, μου είναι δύσκολο να διαχωρίσω το χρόνο που είμαι εντελώς αφιερωμένη στην προσωπική μου ζωή και το χρόνο που είμαι αφιερωμένη στην εργασία μου - και χάρη στην τεχνολογία, μπορώ και ανταποκρίνομαι σε αυτές τις απαιτήσεις», είπε η Jen Singer, blogger και μαμά δύο έφηβων αγοριών. «Με το Office 365 Premium για Οικιακή Χρήση, μπορώ να δουλεύω σύμφωνα με το πρόγραμμα των παιδιών μου, έτσι μπορώ να τα παίρνω με το αυτοκίνητο από το ποδόσφαιρο, να οργανώνω τις δουλειές με το σύζυγό μου, ενώ περιμένω στο ιατρείο και ακόμα να προλαβαίνω τις προθεσμίες στη δουλειά. Και με μία συνδρομή για όλους στην οικογένεια».

    Για να βοηθήσει τους ανθρώπους να βρουν περισσότερο χρόνο να κάνουν τα πράγματα που θέλουν, η Microsoft παρουσιάζει το Time to 365 (http://www.office.com/timeto365), μία νέα ιστοσελίδα με περιεχόμενο που πηγάζει από τους ίδιους τους χρήστες, οι οποίοι μπορούν να βρουν συμβουλές και ιδέες από ολόκληρο τον κόσμο. Στα άτομα που συνεισφέρουν στο περιεχόμενο της ιστοσελίδας αυτής συμπεριλαμβάνονται επαγγελματίες, όπως η ειδικός στο “techorating” Janna Robinson (http://www.jannarobinson.com), καθώς και καθημερινοί εργαζόμενοι γονείς που έχουν βρει τρόπους να απλοποιούν τη ζωή τους. Ανάμεσα στις συμβουλές που δίνονται είναι πώς να χρησιμοποιείτε το OneNote για να φτιάξετε τη λίστα για το supermarket, ένας pointer για να βρείτε το σωστό μέγεθος τηλεόρασης για το σαλόνι σας και πώς να χρησιμοποιήσετε εφαρμογές του Office για να ετοιμάσετε ένα παιδικό πάρτι.

    Σχετικά με το Office 365 Premium για Οικιακή Χρήση

    Το Office 365 Premium για Οικιακή Χρήση είναι διαθέσιμο σε 21 γλώσσες και 162 αγορές και περιλαμβάνει:
    • Το πιο πλήρες σετ εφαρμογών του Office – Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher και Access.
      Μία άδεια για όλο το σπίτι – χρησιμοποιήστε το Office μέχρι και σε πέντε Windows tablet, PC ή Mac και λάβετε το Office on Demand σε οποιοδήποτε PC συνδεδεμένο στο Internet2.
    • Επιπλέον 20 GB αποθηκευτικού χώρου στο cloud του SkyDrive – τρεις φορές ο χώρος που προσφέρεται με τη δωρεάν χρήση. 60 λεπτά δωρεάν κλήσεων στο Skype world – έτσι μπορείτε να καλείτε οποιοδήποτε κινητό, σταθερό ή υπολογιστή σε ολόκληρο τον κόσμο3.
    • Όλες τις μελλοντικές αναβαθμίσεις – έτσι χρησιμοποιείτε πάντα την πιο πρόσφατη τεχνολογία και εξοικονομείτε χρόνο.


    Για περισσότερες πληροφορίες για το Office 365 Premium για Οικιακή Χρήση και δωρεάν χρήση για 30 ημέρες επισκεφτείτε την ιστοσελίδα www.office.com.

    1 Η έρευνα πραγματοποιήθηκε από την Microsoft Corp σε περισσότερους από 10.000 ανθρώπους σε πάνω από 20 χώρες
    2 Η διαθεσιμότητα των εφαρμογών διαφέρει ανάλογα με το λειτουργικό σύστημα, τη συσκευή και τη γλώσσα
    3 Οι δωρεάν κλήσεις μέσω Skype δεν είναι διαθέσιμες σε όλες τις χώρες.

    Σχετικά με τη Microsoft
    Η Microsoft (Nasdaq "MSFT"), η οποία ιδρύθηκε το 1975, είναι η κορυφαία εταιρεία λογισμικού, υπηρεσιών και τεχνολογικών λύσεων παγκοσμίως. Όλα τα προϊόντα Microsoft® έχουν σχεδιαστεί με σκοπό να διευρύνουν τις ατομικές και επιχειρηματικές δυνατότητες. Πληροφορίες για τη Microsoft βρίσκονται στη διεύθυνση: http://www.microsoft.com/hellas.

    To Τμήμα Customer and Partner Experience αποτελεί ένα ζωντανό κανάλι επικοινωνίας της εταιρείας, με πολλά και διαφορετικά ακροατήρια που χρησιμοποιούν τα προϊόντα της. Στόχος του Τμήματος είναι η ικανοποίηση των πελατών, μέσα από την συνεχή βελτίωση των τεχνολογικών υποδομών και των υπηρεσιών. Για περισσότερες πληροφορίες, μπορείτε να επισκεφτείτε την ηλεκτρονική διεύθυνση: www.microsoft.com/hellas/cpe.

    Microsoft είναι κατοχυρωμένο εμπορικό σήμα της Microsoft Corp.στις Ηνωμένες Πολιτείες και/ή άλλες χώρες. Άλλα ονόματα προϊόντων και υπηρεσιών είναι εμπορικά σήματα των εταιρειών που τα διαθέτουν. Τα δεδομένα που περιλαμβάνονται στο συγκεκριμένο έγγραφο εξυπηρετούν ενημερωτικούς σκοπούς και μόνο.


    Πηγή : Δ.Τ. Microsoft

  2. #2
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πολύ καλό, αλλά € 99 το χρόνο ; Σαν πολλά δεν είναι ;
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

  3. #3
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    300 euro συνολικό κόστος χρήσης για καποιον που θα το πάρει from day one? They must be smoking something at Redmond.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  4. #4
    Εγγραφή
    26-11-2012
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    69
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Κλασσικά πανάκριβο το ρημαδο office. ΟΚ, όλοι το θέλουμε, όλοι το χρησιμοποιούμε αλλά 100€ το χρόνο για κάτι που οι περισσότεροι δε χρησιμοποιούν στην καθημερινότητα τους είναι πολλά. Για το σπίτι openoffice FTW, τέλος!

  5. #5
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    πολλα τα λεφτα.αλλα εχε χαρη που οι περισσοτεροι αυτο λειτουργουν..

    ευχαριστως να το αγοραζα οπως εκανα κ με τα windows 8,αν ειχαν παρομοια πολιτικη
    VAMOS ARIS

  6. #6
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    99 το χρόνο είναι αρκετά λεφτά. Εντάξει είναι market leader και πουλάνε το όνομα αλλά δεν ξέρω αν αυτό αρκεί όταν υπάρχουν δωρεάν εναλλακτικές, έστω οχι στο ίδιο επίπεδο.

  7. #7
    Εγγραφή
    01-02-2006
    Μηνύματα
    1.421
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    Alcatel 780
    Στο σπίτι πάντα θα πηγαίνουμε σε δωρεάν ή "δωρεάν" λύσεις. Στην εργασία αλλάζουν τα πράγματα.
    Portable CD player

  8. #8
    Εγγραφή
    22-02-2005
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Μηνύματα
    493
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    11700/1023 (εκεί γύ
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Draytek Vigor 2710Vn
    Γιατί ΣΩΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ να έχω cloud ????

    Για να πληρώνω κερατιάτικα στον καράφλα ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ένα προϊόν που θα το έχω ήδη αγοράσει την πρώτη φορά που θα το πληρώσω ????

    Δηλαδή, μέχρι σήμερα που είχαμε τόσα χρόνια το Office και κάναμε δουλειά, μας είχε λείψει το cloud ????

    Τελικά, κάτι έχουν πάθει εκεί στην μικρομαλακή. Πολύ σοβαρό θα έλεγα.


    MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

  9. #9
    Εγγραφή
    11-09-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    458
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παιδιά μεσω dreamspark παιζει 79€ για 4 χρόνια.
    Πιστεύετε πως έτσι συμφέρει?
    Επισης βρήκα αυτό.Παίζει και στην Ελλάδα αν την επιλέξεις. Τι ειναι? Αφορά και τα πανεπιστήμια?

  10. #10
    Εγγραφή
    25-05-2004
    Περιοχή
    POTS & Mobile γωνια
    Μηνύματα
    2.214
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    ~11700 / 775
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟΥ
    Router
    TP-Link TD-W8960N
    Path Level
    Interleaved
    αφορά το προσωπικό εταιριών για εταιρίες που είναι στο πρόγραμμα

  11. #11
    Εγγραφή
    05-10-2011
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    269
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30 Mbps / 5 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    Path Level
    Fastpath
    Υπόψιν ότι υπάρχουν τα δωρεάν Google Drive, και Skydrive για home users.

    Το πρώτο έχει το δωρεάν Google Docs, και το δεύτερο τις δωρεάν Microsoft Office Web Apps. Και τα δύο τρέχουν και σε Linux (τουλάχιστον με τον Google Chrome browser).

    Και οι δύο αυτές δωρεάν σουίτες νομίζω ότι καλύπτουν όλους τους home users.

    Ειδικά για τους φανατικούς του MS Office, εφόσον έχουν ένα hotmail/outlook.com λογαριασμό, μπορούν να δοκιμάσουν τις Microsoft Office Web Apps στη διεύθυνση: https://skydrive.live.com. Δεν χρειάζεται να έχει κάποιος το MS Office, για να τις χρησιμοποιήσει.

    Προσωπικά προτιμώ το Google Drive: https://drive.google.com.

  12. #12
    Εγγραφή
    24-02-2007
    Περιοχή
    Παντου
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    754
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Speedport Smart
    Path Level
    Fastpath
    Η εκδοση του Dreamspark είναι πολυ κομπλε και για 4 χρονια ειναι super.
    Ενημερωνετε το profil σας!!!

  13. #13
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Στη δυτική πλευρά της Νήσου Ντάσχαν
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    «Με το Office 365 Premium για Οικιακή Χρήση, μπορώ να δουλεύω σύμφωνα με το πρόγραμμα των παιδιών μου, έτσι μπορώ να τα παίρνω με το αυτοκίνητο από το ποδόσφαιρο, να οργανώνω τις δουλειές με το σύζυγό μου, ενώ περιμένω στο ιατρείο και ακόμα να προλαβαίνω τις προθεσμίες στη δουλειά. Και με μία συνδρομή για όλους στην οικογένεια»
    To ίδιο μπορώ να κάνω κι εγώ (τελως πάντων θα μπορούσα αν είχα παιδιά) έχοντας open office και google drive στα μηχανήματά μου.

    ΤΖΑΜΠΑ! ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗ!

    Καλή η προσπάθεια να αρμέξουν ξύγκι από μύγες, δεν έχω ιδέα ποιος οικιακός χρήστης θα είναι τόσο στόκος να κάνει κάτι τέτοιο.

    Για το σπίτι 2 λύσεις υπάρχουν: Η παράνομη με MS Office από το θείο και η νόμιμη με κάποιο open, δωρεάν πρόγραμμα.
    - Albert Einstein: “Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe.”

    -Terry Pratchett:
    “An education was a bit like a communicable sexual disease. It made you unsuitable for a lot of jobs and then you had the urge to pass it on.”

  14. #14
    Εγγραφή
    20-05-2007
    Μηνύματα
    1.904
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OxAp0d0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το σπίτι 2 λύσεις υπάρχουν: Η παράνομη με MS Office από το θείο και η νόμιμη με κάποιο open, δωρεάν πρόγραμμα.
    Ειδικά όσον αφορά θέματα συμβατότητας με Word που δουλεύουν οι περισσότεροι, μπορείς πλέον να κάνεις δουλειά σε Open Office, και να ανεβάσεις το αρχείο σε web word για το τελικό σουλούπωμα.

  15. #15
    Εγγραφή
    24-02-2007
    Περιοχή
    Παντου
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    754
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Speedport Smart
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OxAp0d0 Εμφάνιση μηνυμάτων

    To ίδιο μπορώ να κάνω κι εγώ (τελως πάντων θα μπορούσα αν είχα παιδιά) έχοντας open office και google drive στα μηχανήματά μου.

    ΤΖΑΜΠΑ! ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗ!

    Καλή η προσπάθεια να αρμέξουν ξύγκι από μύγες, δεν έχω ιδέα ποιος οικιακός χρήστης θα είναι τόσο στόκος να κάνει κάτι τέτοιο.

    Για το σπίτι 2 λύσεις υπάρχουν: Η παράνομη με MS Office από το θείο και η νόμιμη με κάποιο open, δωρεάν πρόγραμμα.
    Αυτο γίνεται και με το Libre Office? Δενυποτίθεται ότι είχε σταματήσει η ανάπτυξη του OpenOffice για να βγει το Libre??? πάντως είναι πολυ ενδιαφέρον.
    Ενημερωνετε το profil σας!!!
    Παράθεση Παράθεση Posted from iOS app

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-12, 19:00
  2. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-12, 17:54
  3. Σύνθεση νέου Η/Υ για οικιακή χρήση. 350 Ευρώ max
    Από Stratosss στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-12, 18:24

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας