Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-18 από 18
  1. #16
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.185
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να προσθέσω - και να μην ξεχνιέται - πως το ΒΒ θεωρείται απείρως ασφαλέστερο ως σύστημα επικοινωνίας μέσω email και συνεπώς προτιμάται από κυβερνητικές υπηρεσίες σε όλο τον κόσμο (Ομπάμα και ΒΒ ). Αυτό τους δίνει ένα τεράστιο asset και πηγή 'πελατείας' αλλά δε νομίζω πως αρκεί για να επιβιώσει η εταιρεία και το μοντέλο μόνο του χωρίς εξαγορά
    Δηλαδή εμείς στην εταιρεία που είμαστε με exchange server και σε όλη την επιχείρηση τους γύρισα και πήραν όλοι Ios ή Android δεν είμαστε ασφαλείς?
    2 από τα αφεντικά μου είχαν μέχρι πρότινως BB και η ταλαιπωρία που τράβαγα με το ρημαδοπρόγραμμα της BB που έπρεπε να εγκαταστήσω για να μπει ενδιάμεσα του κινητού και του Exchange Server ήταν απίστευτη... και από την άλλη με 2 κλικ και το Android και το IoS (που σε αυτόν τον τομέα αν και αρνητικός τελείως προς την Apple τους βγάζω το καπέλο για την ευκολία σύνδεσης) έκαναν τα πάντα όλα.

    Μακριά από μένα.. καλή τύχη τους εύχομαι στην Αμερικάνικη αγορά αλλά μακρυά από μας.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #17
    Εγγραφή
    28-11-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    39321/3993
    ISP
    HCN
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TWG870
    ...Δεν μα ς τα λες καλα,... σιγα μην εστηνες και δικτυο

    φιλικα παντα, καλο ειναι να μην υπερβαλουμε

  3. #18
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή εμείς στην εταιρεία που είμαστε με exchange server και σε όλη την επιχείρηση τους γύρισα και πήραν όλοι Ios ή Android δεν είμαστε ασφαλείς?
    2 από τα αφεντικά μου είχαν μέχρι πρότινως BB και η ταλαιπωρία που τράβαγα με το ρημαδοπρόγραμμα της BB που έπρεπε να εγκαταστήσω για να μπει ενδιάμεσα του κινητού και του Exchange Server ήταν απίστευτη... και από την άλλη με 2 κλικ και το Android και το IoS (που σε αυτόν τον τομέα αν και αρνητικός τελείως προς την Apple τους βγάζω το καπέλο για την ευκολία σύνδεσης) έκαναν τα πάντα όλα.

    Μακριά από μένα.. καλή τύχη τους εύχομαι στην Αμερικάνικη αγορά αλλά μακρυά από μας.
    Νομίζω πως άλλο είναι το θέμα σου με το ΒΒ και εν μέρει λογικό αλλά καμία σχέση με αυτό που είπα εγώ...

    Το ΒΒ είναι το ασφαλέστερο σύστημα επικοινωνίας μέσω email γιατί - υποστηρίζεται αν και δεν είμαι ειδικός στο θέμα - πως είναι πολύ πιο δύσκολο να 'σπάσουν' οι επικοινωνίες και να έχει άλλος πρόσβαση στο email...

    Δεν ξέρω ειλικρινά αν είναι έτσι μιας και ούτε ειδικός είμαι, ούτε και δουλεύω σε κάποια CIA για να με "καίει" απίστευτα αλλά πάντως έτσι γράφεται και λέγεται και είναι γεγονός πως ανά τον κόσμο κυβερνητικές υπηρεσίες το χρησιμοποιούν.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας