Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Μηνύματα
    158
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    SNR / Attn
    8(dB) / 22(dB)
    Με ένα πρόσφατο γεγονός και ένα μη πρόσφατο σας καλώ όταν περνάτε απο έξω απο το συγκεκριμένο κατάστημα να γυρνάτε τα μάτια σας απο την απέναντι μεριά του πεζοδρομίου, εκτός και αν έχετε νεύρα (και μάλιστα ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΑ) και θέλετε οπωσδήποτε να αγοράσετε απο εκεί προιόντα.Εγώ πάντως είναι η τελευταία φορα που το έκανα και είμαι σίγουρος οτι όλοι οι δικοί μου ανθρώποι δε θα το κάνουν.
    Ακούστε επι τροχάδειν τί έχει συμβεί.
    ΓΕΓΟΝΟΣ 1ο : Όταν ξεκίνησα για ADSL πήγα στο συγκεκριμένο κατάστημα και μου έδωσαν ένα connex.Τότε μου έδωσαν το σκουπίδι το Jetspeed με το οποίο είχα υπερβολικά πολλα προβλήματα και χρειάστηκε να το επηστρέψω.Έλα όμως που τα πράγματα δεν είναι τόσο καλά σε αυτό το κατάστημα.Μου το πήραν δήθεν για επιδιόρθωση και μου είπαν οτι μετά απο 10 μέρες θα είναι έτοιμο.Στα κομμάτια να πάει 10 μέρες είναι θα περάσουν.Μετά απο τις πρώτεσ 10 μέρες επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν να πάω να το πάρω και οτι είναι έροιμο.Πήγα το πήρα και βέβαια δεν το είχαν φτιάξει.Το επέστρεψα πάλι με την δικαιολογία βλάβης οτι δεν λειτουργει και για να μην σας τα πολυλογώ χρειάστηκαν να περάσουν 30 (!!!!!!) μέρες για να μου το αντικαταστήσουν με ένα speedtouch.
    ΓΕΓΟΝΟΣ 2ο : Στις 14/12/2006 αγόρασα το SonyEricsson K800i.Τιμή αγοράς 417 εβρώ.Την άλλη μέρα έφυγα για το στρατοπέδο (αφου είμαι φαντάρος) και τις 15 την ίδια μέρα δηλαδή δεν ξαναπήρε μπροστά το κινητό.Αφού επικοινώνησα μαζί τους τηλεφωνικά μου είπαν να το πάω εκεί, όπως και έκανα.Το μόνο οτι ξαναήρθα Αθήνα στις 28/12/2006 ημερομηνία που το έδωσα στο SERVICE του καταστήματος.Εκεί μου είπαν οτι θα πάρει 10 μέρες η επισκευή (μα γιατί επισκευη καινουργιο τηλέφωνο ειναι;;;;;;; ).Σήμερα στις 12/01/2007 κατάντησαν να με αποκαλέσουν ΨΕΥΤΗ !!!!!! Και όλα αυτά επειδή επικοινώνησα με την SE και τα κεντρικά ΓΕΡΜΑΝΟΥ και μου είπαν ότι το τηλ. θα ήταν έτοιμο σήμερα.
    Δε θα πω περισότερα αφού έχει ακομα αυτή η ιστορία πολλα συμβάντα και θα συμβουλέψω τουλάχιστον τους κατοίκους της περιοχής ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΓΕΡΜΑΝΟΥ ΣΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ !!!!!!

  2. #2
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.685
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Με τα κεντρικά επικοινώνησες να αναφέρεις το πρόβλημα σου ?
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #3
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Κακως απευθυνεστε στα καταστηματα για επισκευη, δεν εχετε κανενα οφελος και εχουν μεγαλες καθυστερησεις. Κατευθειαν στην αντιπροσωπεια για να ξερουμε ποιον να κραζουμε!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nrg_polini : 13-01-07 στις 00:36.

  4. #4
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Μηνύματα
    158
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    SNR / Attn
    8(dB) / 22(dB)
    Έκανα αμέσως επωνυμη καταγγελία προς Γερμανό στη Ν. Φιλαδέλφεια με κοινοποιήσεις προς κεντρικά Γερμανού,ΙΝΚΑ,Υπουργείο Ανάπτυξης ΓΡ. ενημέρωσης καταναλωτών,Υπουργείο ανάπτυξης ΓΡ. υφυπουργού,sonyericsson hellas,sonyericsson sweeden και εν τελει προς τη Vodafone Hellas για να ξέρουν πως λειτουργεί ο αντίποδας.
    Παιδιά δεν έχετε ιδέα με τί ψέματα προσπάθησαν να με πείσουν οτι κάνουν καλά τη δουλειά τους και βέβαια κάθε απάντηση μου στις ηλιθιότητές τους τους έκανε να κοιτάζουν με το σπινθηροβόλο βλέμμα της ΑΓΕΛΛΑΔΟΣ!!!!!

    nrg_polini : Όταν έχεις αγοράσει ένα προιόν απο κανάλι διάθεσης του Γερμανού, κρατάνε την αποκλειστικότητα με οποιαδήποτε αλλαγή στις εγγυήσεις κτλ.Δηλαδή υπήρχε περίπτωση να μη μου δεχόντουσαν την εγγύηση στην sonyericsson. Ασε την έχω πάθει πολλές φορές.
    Ας πούμε το Connex που αγόρασα απο αυτούς, εαν θέλω να το σταματήσω για να αλλάξω ISP ας πούμε τις αιτήσεις ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ σε αυτους.

  5. #5
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    /halkidiki/ormylia
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    6.603
    Downloads
    35
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    25/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΟΡΜΥΛΙΑ
    Router
    mTik hAP aC²
    SNR / Attn
    (dB) / 22(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Nα 'πω και τα δικά μου [όχι για το γερμανό]

    Ο πατέρας μου είχε πάρει ένα motorola v1050. Του κράτησε 8 μήνες μέχρι που δεν ξανάναψε, το δινει για service, το επισκευάζουν. Με το που το φέρνουν κολλούσε το πληκρολόγιο, σχεδόν τα μισά πλήκτρα δούλευαν όποτε γούσταραν. Το δίνει πάλι του το φέρνουν και δεν άνοιγε η εσωτερική οθόνη, πλήρως λειτουργικό αλλά στα τυφλά. Το δίνει ξανά πίσω και το επιστρέφουν ανεπισκέυαστο λέγοντας οτι οξειδώθηκε!

    ΠΟΤΕ; Όταν το είχαν αυτοί; Που ξέρω 'γω αν δεν έπεσε κανένας καφές τους πάνω;

Παρόμοια Θέματα

  1. Ταχυτητες Νεα Φιλαδελφεια
    Από nkoumo στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-10-08, 17:29
  2. Conn-x νέα σύνδεση από κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ.
    Από defstath80 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-07-08, 18:32
  3. ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑ Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Από vtr1000f στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-07, 17:52
  4. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-06, 10:15
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-06, 23:19

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας