Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 16
  1. #1
    Εγγραφή
    09-02-2013
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Καλημέρα,
    είμαι νέο μέλος και έχω αρκετές γνώσεις σε δίκτυα, adsl, κλπ.

    Σήμερα το πρωί δέχτηκα με χαρά τον τεχνικό της HOL ο οποίος ήρθε να συνδέσει τη γραμμή από το κουτί έξω απ'το σπίτι με τις πρίζες του σπιτιού. Είχε προηγηθεί εγκατάσταση τηλεφωνικής γραμμής από τον ΟΤΕ την περασμένη Κυριακή.
    Η αίτηση στην HOL αύριο κλείνει 3 εβδομάδες, και γνωρίζω πως από άποψη χρόνου από την αίτηση στην σύνδεση ήταν σχετικά γρήγορη.

    Μένω Πάτρα, όχι κέντρο.
    Σήμερα λοιπόν έρχεται ο τεχνικός να μου συνδέσει τα 2 καλωδιάκια για το πολυπόθητο 24άρι που περιμένω τόσον καιρό. Μάλιστα σας γράφω μέσα από αυτήν τη γραμμή αυτή τη στιγμή.
    Μου είπε με το που συνδεσε κάτι στο κουτί, πως η γραμμή είναι μαύρα χάλια. Εγώ το ψιλιάστηκα αμέσως πως ή δε θα έχω ίντερνετ, ή θα έχω κάτι πιο γρήγορο από dial-up. Κι έτσι αποδήχθη, πως δηλαδή μπαίνοντας στο ρουτεράκι για να δω ταχύτητες μου βγάζει κάτι νούμερα τύπου 757kbps Upload, και 535kbps Download.

    Έκανα λοιπόν σύνδεση την οποία θα πληρώσω σε ένα μήνα 85+20=105 ευρώ, τα τέλη σύνδεσης και το πάγιο (VODA=>HOL) για μία γραμμή συνολικού bandwith 1292kbps, λιγότερο από αυτό το 2mbps για το οποίο και θα πλήρωνα πολύ λιγότερο. Το θέμα είναι πως κανείς από τη VODA δε μου είπε πως η περιοχή στην οποία μένω (γιατί δεν πιστεύω πως ειδικά στο σπίτι μου ισχύει, και μου το είπε και ο τεχνικός) δεν υποστηρίζετε το 24άρι.

    Θέλω να μου πει κάποιος έναν λόγο για τον οποίο δε θα έπρεπε να πάω από Δευτέρα στη Vodafone και να τους χρεώσω την κατασκευή γραμμής από τον ΟΤΕ (50Ε νομίζω), τον τεχνικό της HOL (35Ε) συν το πάγιο (20Ε), και να απαιτήσω να μου διακόψουν τη σύνδεση καρχείν κακώς, χωρίς βέβαια να πληρώσω και τα 70-75 ευρώ τα οποία προβλέπεται από το συμβόλαιο πως πρέπει να πληρωθούν εφόσων ο πελάτης διακόψει το συμβόλαιο πρόωρα.

    Ενδέικτικά να αναφέρω πως τα βιντεάκια στο youtube δεν παίζουν ούτε στο 480p σε πραγματικό χρόνο. Κάθε τόσο φορτώνει. Νομίζω δε χρειάζεται άλλη ανάλυση.
    Επίσεις ο τεχνικός μου είπε πως θα αναφέρει το πρόβλημα και πως ενδέχεται να αναίβει η ταχύτητα μέχρι 1.5mbps ακόμη και για καθαρό Download να μιλούσε, δε φτάνει για να δικαιολογήσει τα 20 ευρώ το μήνα.

    Ξέρω πως τα 20 ευρώ είναι πολλά από τη στιγμή που η WIND έχει 24άρι (δε θα άλλαζε τίποτα ούτως ή άλλως, αφού το δίκτυο είναι σάπιο) με 15 ευρώ το ίδιο, αλλά για πρακτικούς λόγους, κι επειδή η WIND με έχει εξαπατήσει ΧΟΝΤΡΑ (με υπερφουσκωμένους λογαριασμούς που δεν είχα κάνει στο τηλέφωνο) στο παρελθόν στην Αθήνα, κι επειδή στη Vodafone έχω φοιτητικό καρτοκινητό, και mobile broadband, θέλω να μου έρχονται και σε έναν λογαριασμό, την επέλεξα.



    Μαύρο ξημέρωμα λοιπόν εκεί που περίμενα να έρθει το ίντερνετ για να το τσακίσω στο youtube

    Ότι άλλο θέλετε εδώ είμαι για πληροφορίες, κλπ.
    Ευχαριστώ για την όποια συμπαράσταση.

  2. #2
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    πρεπει να δουμε τα στατιστικα του ρουτερ σου για να δουμε ποσο αντεχει η γραμμη σου

  3. #3
    Εγγραφή
    09-02-2013
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παραθέτω σε μορφή εικόνων. Και οι 2 αφορούν την ίδια σελίδα, απλώς δε χωρούσαν και έκανα scrollΠατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  statistics_1.png 
Εμφανίσεις:  73 
Μέγεθος:  300,2 KB 
ID: 119647Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  statistics_2.png 
Εμφανίσεις:  36 
Μέγεθος:  211,2 KB 
ID: 119648

  4. #4
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    64 attenuation......δεν γινετε τιποτα οπου αλλου και να πας....

    παλι καλα να λες που πιανεις και τοσο....δεν συμφερει η 24αρα,ψαξε για την 2αρα του οτε για λιγοτερο κοστος.

    εχεις αποσυνδεσεις????

  5. #5
    Εγγραφή
    08-10-2011
    Περιοχή
    περιστερι αθηνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.460
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    speedport-entry 2i
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    αυτο το ρουτερ δειχνει πολυ ψηλο attenuation.σκεψου εχω 55 εγω ενω με αλλα ρουτερ εχω 38-42 attenuation.ισως με ενα netfaster iad 2 συχρονιζει αρκετα ψηλα να πιασεις το 1-1,5mbs....

  6. #6
    Εγγραφή
    06-10-2008
    Μηνύματα
    4.276
    Downloads
    12
    Uploads
    5
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    2/7(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Άσε την αίτηση πόσο κλείνει. Η γραμμή σου πότε ενεργοποιήθηκε;

    Επίσης, όταν τα καλώδια του χ παρόχου κάνουν κύκλους, δεν σημαίνει ότι ισχύει για όλους. Κοινώς αν με την χολ έχεις 64 att, σε άλλο πάροχο μπορεί να είσαι λίιιιιιιγο πιο κοντά και να έχεις μια 2αρα αξιοπρεπώς.

    Ήμαρτον δλδ το 2013 και δεν μπορούν να παρέχουν ούτε 2ΜΒ.

  7. #7
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Σε ποια περιοχη στη πατρα εισαι ;


  8. #8
    Εγγραφή
    09-02-2013
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Ευχαριστώ κατ'αρχάς για τα ρισπονς!!!
    Η ενεργοποίηση έγινε το πρωί.
    Διακοπές δεν έχει που να ρθεί τούμπα ο κόσμος.
    Όταν έλεγα πως κλείνει 3 βδομάδες η αίτηση, εννοούσα μέχρι να έρθει το ίντερνετ (δηλαδή σήμερα 9-2-2013).
    Τώρα αν θέλεις Georgevtr το πότε ενεργοποιήθηκε (κατασκευάστηκε) η γραμμή (τηλεφωνική φαντάζομαι) από τον ΟΤΕ τότε αυτό έγινε την περασμένη Κυριακή.
    Αν πάλι θέλεις την ημερομηνία που παραδόθηκε η γραμμή στη HOL από τον ΟΤΕ, τότε την Τρίτη 5-2-2013 γιατί έλαβα και σχετικό SMS.

    Κοιτάξτε, ούτως ή άλλως ήξερα από πριν (σήμερα το πρωί με το που είδα τα νούμερα) ότι δεν γίνετε τίποτε ακόμα και με άλλον πάροχο, ή ίσως μία διαφορά ή οποία παίζει να μην αξίζει και τον κόπο. Τα καλώδια είναι το πιο φθηνό υλικό που υπάρχει, και ο μηχανικός του 40-50, δεν ξέρω κι εγώ πότε το έφτιαξε το δίκτυο πιθανόν είπε "σιγά μη χρειαστεί ποτέ να μπει κάτι που θα λέγεται ADSL2+ στο μέλλον εδώ πέρα, οπότε ας βάλουμε κανα τάλιρο στην τσέπη κι ας φτιάξουμε κανα δικτυάκι της πλάκας με ανακυκλωμένα σίδερα για να ξεγελάσουμε τον κόσμο".

    Τώρα βέβαια ο τεχνικός μου είπε συμπαθέστατα πως θα έχω πάρα πολλές διακοπές τις οποίες μέχρι τώρα δε βλέπω. Ίσως εννοούσε σε περίπτωση που ανεβάσει τη συχνότητα φαντάζομαι προκειμένου να βλέπω 1-1,5mbps στο καντράν. Τότε, χαίρω πολύ. Τέλος πάντων.

    Η αλήθεια είναι πως από το πρωί που έγινε η ενεργοποίηση, έχω συμφιλιωθεί με την ιδέα (η οποία ούτε μου πέρασε απ'το μυαλό οπότε το σοκ ήταν και μεγάλο), ότι από 24άρι πέφτω σε 2 μετά από διαπραγμάτευση με τον Θεό.
    Ευτυχώς όμως στο Skype μπορώ και μιλάω με σχετική ευκολία. Το youtube το ξεχνάω και μένει να βρω την ιδέα για το 1 εκ. ευρώ που θα με στείλει Αμερική. Αυτά.

    Τώρα από δευτέρα θα πάω να συννενοηθώ με τους χρηστιανούς στη Vodafone, αφού φυσικά πάρω κανά τηλέφωνο πρώτα για παν ενδεχόμενο.

    θενκς εγκεν!

    - - - Updated - - -

    @panoc
    δε σε πρόλαβα και απάντησα. Εεεεεεεε..... στο Προάστιο.
    Στην ουσία η διεύθυνση είναι λίγο πριν τον Καστελλόκαμπο. Για να πω την αλήθεια, μείτε ξέρω πως λέγετε η περιοχή. Μια φορά που παρήγγειλα πίτσα και είπα στον άνθρωπο διεύθυνση, με ρώτησε αν είμαι στο Προάστιο, οπότε απάντησα ναι, γιατί όχι. Αν θες ψάξε Πλατεία Κυπρίων Αγωνιστών, και αν το βρεις με βρήκες.
    True story.
    Άσχετο, ωραίο τσιπ έχεις, γενικά σύστημα (πισι).

  9. #9
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Στο προαστιο εισαι ναι, το dslam σου ειναι στη κυπρου, διαδρομη με το αυτοκινητο περιπου 4,8χλμ που μακρυα και τα εναερια καλωδια στη περιοχη κανουν τα πραγματα χειροτερα.

    παντως νομζω οτι ο οτε εχει mini dslam στη περιοχη που εγγυαται μεγαλυτερες ταχυτητες, μπορεις να ρωτησεις εαν σε ενδιαφερει.


  10. #10
    Εγγραφή
    09-02-2013
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Το θέμα είναι τι μπορώ να κάνω με την υπάρχουσα σύνδεση σαν συμβόλαιο (άραγε θα μπορέσω να αλλάξω πάροχο χωρίς να χρειαστεί να μαλώσω με την υπάλληλο της Vodafone) αλλά και από τεχνικής άποψης. Δηλαδή εγώ υποτίθεται πως θα πληρώσω ένα 85άρι για κατασκευή και τέλος σύνδεσης στην βοντα με τον πρώτο λογαριασμό. Τι γίνεται με αυτό? Την μεταφέρω απλά στον ΟΤΕ? Ξέρεις γενικά τι παίζει για τέτοιες καταστάσεις? Δε γνωρίζω αν έχει συμβεί κάτι τέτοιο ώστε να έχω κάποιο πάτημα.
    Βασικά είναι και αργά, οπότε μάλλον θα σ'αφήσω να ξεκουραστείς κι εσύ, κι ευχαριστώ πολύ για τις χρήσιμες πληροφορίες σου (έμαθα και που μένω, και για τον ΟΤΕ στον οποίο και θα ρωτήσω).

  11. #11
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    αν υπαρχει mini d slam τοτε ασυζητητη πας εκει(οτε)
    μπορεις μεσα σε 14 μερες(απο την ενεργοποιηση της υπηρεσιας) να κανεις υποαναχωρηση χωρις να πληρωσεις κατι απ οτι ξερω,αλλα πρεπει να ρωτησεις
    η να δεις το συμβολαιο καπου θα το γραφει....

    καλη τυχη

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Georgevtr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άσε την αίτηση πόσο κλείνει. Η γραμμή σου πότε ενεργοποιήθηκε;

    Επίσης, όταν τα καλώδια του χ παρόχου κάνουν κύκλους, δεν σημαίνει ότι ισχύει για όλους. Κοινώς αν με την χολ έχεις 64 att, σε άλλο πάροχο μπορεί να είσαι λίιιιιιιγο πιο κοντά και να έχεις μια 2αρα αξιοπρεπώς.

    Ήμαρτον δλδ το 2013 και δεν μπορούν να παρέχουν ούτε 2ΜΒ.

    η διαδρομη των καλωδιων απο το αστικο κεντρο ως το σπιτι ειναι ιδια,δεν εχει αλλη διαδρομη η χολ και αλλη η φορθνετ η ο οτε

  12. #12
    Εγγραφή
    09-02-2013
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Ευχαριστώ πολύ ρε φίλε. Κι εγώ ο έξυπνος δεν είπα να κοιτάξω το συμβόλαιο... Ούτε που το σκέφτηκα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν υπαρχει mini d slam τοτε ασυζητητη πας εκει(οτε)
    μπορεις μεσα σε 14 μερες(απο την ενεργοποιηση της υπηρεσιας) να κανεις υποαναχωρηση χωρις να πληρωσεις κατι απ οτι ξερω,αλλα πρεπει να ρωτησεις
    η να δεις το συμβολαιο καπου θα το γραφει....

    καλη τυχη

    - - - Updated - - -




    η διαδρομη των καλωδιων απο το αστικο κεντρο ως το σπιτι ειναι ιδια,δεν εχει αλλη διαδρομη η χολ και αλλη η φορθνετ η ο οτε
    - - - Updated - - -

    Απογοητευτικά τα νέα.
    Βρήκα έναν χάρτη στο σάϊτ εδώ ο οποίος έχει όλα τα dslam της χώρας, και ποιές εταιρίες έχουν πρόσβαση σ'αυτά. Τελικά, εκτώς κι αν υπάρχει κανά κρυφό mini dslam όπως ανέφερε ο panoc και δεν έχει χαρτογραφηθεί, την πάτησα. Θα ρωτήσω στον ΟΤΕ. Τώρα κοιτάω λίγο το συμβόλαιο, μήπως βρω τίποτα για την περίπτωσή μου.

  13. #13
    Εγγραφή
    06-10-2008
    Μηνύματα
    4.276
    Downloads
    12
    Uploads
    5
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    2/7(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων

    - - - Updated - - -




    η διαδρομη των καλωδιων απο το αστικο κεντρο ως το σπιτι ειναι ιδια,δεν εχει αλλη διαδρομη η χολ και αλλη η φορθνετ η ο οτε
    Μην ορκίζεσαι, αλλά συμβαίνει και αυτό. Ακόμη όμως και ένας-δυο όροφοι διαφορά να έχουν, παίζει ρόλο και αυτό.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από doctorskelleton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ κατ'αρχάς για τα ρισπονς!!!
    Η ενεργοποίηση έγινε το πρωί.
    Διακοπές δεν έχει που να ρθεί τούμπα ο κόσμος.
    Όταν έλεγα πως κλείνει 3 βδομάδες η αίτηση, εννοούσα μέχρι να έρθει το ίντερνετ (δηλαδή σήμερα 9-2-2013).
    Τώρα αν θέλεις Georgevtr το πότε ενεργοποιήθηκε (κατασκευάστηκε) η γραμμή (τηλεφωνική φαντάζομαι) από τον ΟΤΕ τότε αυτό έγινε την περασμένη Κυριακή.
    Αν πάλι θέλεις την ημερομηνία που παραδόθηκε η γραμμή στη HOL από τον ΟΤΕ, τότε την Τρίτη 5-2-2013 γιατί έλαβα και σχετικό SMS.

    Κοιτάξτε, ούτως ή άλλως ήξερα από πριν (σήμερα το πρωί με το που είδα τα νούμερα) ότι δεν γίνετε τίποτε ακόμα και με άλλον πάροχο, ή ίσως μία διαφορά ή οποία παίζει να μην αξίζει και τον κόπο. Τα καλώδια είναι το πιο φθηνό υλικό που υπάρχει, και ο μηχανικός του 40-50, δεν ξέρω κι εγώ πότε το έφτιαξε το δίκτυο πιθανόν είπε "σιγά μη χρειαστεί ποτέ να μπει κάτι που θα λέγεται ADSL2+ στο μέλλον εδώ πέρα, οπότε ας βάλουμε κανα τάλιρο στην τσέπη κι ας φτιάξουμε κανα δικτυάκι της πλάκας με ανακυκλωμένα σίδερα για να ξεγελάσουμε τον κόσμο".

    Τώρα βέβαια ο τεχνικός μου είπε συμπαθέστατα πως θα έχω πάρα πολλές διακοπές τις οποίες μέχρι τώρα δε βλέπω. Ίσως εννοούσε σε περίπτωση που ανεβάσει τη συχνότητα φαντάζομαι προκειμένου να βλέπω 1-1,5mbps στο καντράν. Τότε, χαίρω πολύ. Τέλος πάντων.

    Η αλήθεια είναι πως από το πρωί που έγινε η ενεργοποίηση, έχω συμφιλιωθεί με την ιδέα (η οποία ούτε μου πέρασε απ'το μυαλό οπότε το σοκ ήταν και μεγάλο), ότι από 24άρι πέφτω σε 2 μετά από διαπραγμάτευση με τον Θεό.
    Ευτυχώς όμως στο Skype μπορώ και μιλάω με σχετική ευκολία. Το youtube το ξεχνάω και μένει να βρω την ιδέα για το 1 εκ. ευρώ που θα με στείλει Αμερική. Αυτά.

    Τώρα από δευτέρα θα πάω να συννενοηθώ με τους χρηστιανούς στη Vodafone, αφού φυσικά πάρω κανά τηλέφωνο πρώτα για παν ενδεχόμενο.

    θενκς εγκεν!
    Εγώ απλά ήθελα να σου τονίσω πως έχεις 14 ημέρες περιθώριο, από την στιγμή που ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία σου σε οποιονδήποτε πάροχο και μπορείς να κάνεις αίτηση υπαναχώρησης.

    Κοινώς μέχρι και την Τρίτη 19 Φλεβάρη φεύγεις, χωρίς να επιβαρυνθείς κάτι.

  14. #14
    Εγγραφή
    09-02-2013
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    ευχαριστώ παιδιά.

  15. #15
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    1.037
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Vodafone / Cosmote
    Στην Πατρα ο ΟΤΕ εχει εγκατατησει αρκετες καμπινες.Οι τιμες που εχεις φερνουν για υπαρξη miniDLSAM στην περιοχη, λογω παρεμβολων που υφιστανται στο φασμα και φυσικα λογω αποστασης που εννοειται πως εχεις.Εγω θα εκανα και μια βολτα στον ΟΤΕ της περιοχης σου να ρωτησω αν εχουν βαλει καμπινα πουθενα κοντα σε εσενα.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νεα σύνδεση απο ON T σε HOL
    Από Akis_P στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-13, 11:57
  2. Router σε νεα συνδεση.
    Από minasv στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-12, 16:43
  3. Τραγική περίπτωση σε νέα σύνδεση ΟΤΕ!
    Από panteraz στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-10-12, 20:21
  4. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-12, 14:16
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-02-12, 00:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας