Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    14-09-2012
    Μηνύματα
    371
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΕΔΕΤ Δίοδος
    Καλησπέρα,
    ένας γνωστός μου αγόρασες hol tv και το ρουτεράκι είναι μακριά. Η μόνη λύση είναι powerline.
    Έχετε να μου προτείνετε κάποιο φτηνό και αξιόπιστο κιτ; Σκεφτόμουν το ZYXEL PLA4201 μιας και έχει και σχόλια όπου το παρουσιάζουν ως μια καλή λύση.
    Ωστόσο ρωτώ διότι η hol tv θα χρειάζεται μεγάλο bandwidth (δεν ξέρω αν κάνει hd streaming) και δεν ξέρω τι να προτείνω.
    Ευχαριστώ!

  2. #2
    Εγγραφή
    22-11-2010
    Μηνύματα
    243
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Το συγκεκριμενο πιανει την πριζα. Ψαξε για καποιο αλλο που θα εχει και πριζα ώστε να γλυτωσεις ενδεχομενως τη συνδεση μεσω πολυπριζου που θα υποβαθμισει την ταχυτητα σου.

  3. #3
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Περιοχή
    ΔΑΦΝΗ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Speedport Entry2i
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 33(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εχω 1 Powerline CORINEX HomeNet Power Plug CXP-HD200-W2HF EU v.2(2 συσκευες συνολικα, σε 1 ζευγαρι)
    Ειναι τα powerline που δινει ο ΟΤΕ!
    Ειναι αγορασμενο απο oteshop και ειναι στο κουτι τους καινουρια, με ολα τα παρελκομενα (cd,οδηγιες εγκαταστασης, καλωδια)!
    Προσφερουν διαμεταγωγη ως και πανω απο 200 Mbps και ειναι απολυτα ενδεδειγμενα για την χρηση σε otetv!(απομακρυσμενη συνδεση δεκτη).
    Ιδανικα για multcast trasfer!
    Προκειται για τα νεα μοντελα της Corinex, τα οποια ειναι πιο ευκολοχρηστα, με πολυ καλυτερες ενδειξεις καταστασης και λειτουργιας, απολυτα σταθερα, και πιο "γρηγορα" στην διασυνδεση τους, ανταποκρινομενα πολυ καλυτερα και στις γραμμες ηλεκτρικου με θορυβο!
    Ευκολα στον πραγραμματισμο, περιεχουν οδηγιες στα Ελληνικα!
    Συνοδευονται με cd πληρης παρουσιασης του προιοντος και με προαιρετικο προγραμμα παρακολουθησης των συσκευων, της ταχυτητητας μεταγωγης και του ογκου δεδομενων!
    Σε καθε συστημα Powerline CORINEX ο πρωτος ανταπτορας ρυθμιζεται ως ανταπτορας εκπομπης (συνηθως διπλα στο ρουτερ) και οι αλλες συσκευες (1 ως και 10) ρυθμιζονται ως ανταπτορες ληψης!
    Η διασυνδεση ειναι κρυπτογραφημενη!
    Παρεχεται η δυνατοτητα προσβασης στο web interface των συσκευων! Ετσι μπορει καποιος να ρυθμισει μονος του την κωδικοποιηση, το qos των συσκευων, ειτε ακομα να αλλαξει τις ip των συσκευων με καποιες απο το pool του δικτυου του!
    Αν τυχον και ενδιαφερεσε να το αγορασεις η τιμη του ειναι 40€ και η αποστολη του δεματος κατοπιν συννενοησης.

Παρόμοια Θέματα

  1. my hol tv!
    Από Vitruvian78 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-06-13, 22:22
  2. Μερικές πληροφορίες για επιλογή tv απο 24-27 ίντσες
    Από nikraven στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-13, 16:04
  3. My HOL Tv με netgear router;
    Από DJTaurus στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-01-13, 13:38
  4. Ζητω Powerline για αγορα
    Από alfagamma στο φόρουμ Ζήτηση
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-10-12, 17:49
  5. hol tv προβλημα με router
    Από thrylos97 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-12, 18:37

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας