Εμφάνιση 1-12 από 12
  1. #1
    Εγγραφή
    24-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.817
    Downloads
    303
    Uploads
    15
    Ταχύτητα
    20340/1020
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    4.5(dB) / 13(dB)
    Αντιμετωπίζω ενα προβλημα με το nokia E50 και δυστυχως εμπλεκεται και το κεντρικο καταστημα αποστολης κινητων της Cosmote.

    Ειπα να εκμεταλευτω την αναβαθμιση και πηρα στα κεντρικα της Comsote να διαλεξω συσκευη. Πηρα το Nokia E50 και το παρελαβα 05/01. Ολα καλα και ωραια και καθως μπηκα στο site της Nokia βλεπω πως υπαρχει αναβαθμιση του λογισμικου του τηλεφωνου. Προχωρησα λοιπον και την εκανα. Η ληψη εικονων ειχε βελτιωθει αρκετα (1.3MP) αλλα στην συνομιλια οταν μιλουσα λιγο δυνατα μπουκωνε το μικροφωνο και ακουγοταν ενα βουητο. Σαν να συγχρονιζε ενα πραγμα. Οπως μιλας στο μικροφωνο πολυ κοντα και ακουγεται αυτο το ενοχλητικο μπουκωμα. Υπεθεσα οτι ηταν λογω αναβαθμισης και το πηγα σε ενα Nokia Club. Ειπε οτι θα το ξαναπερασει το αναβαθμισμενο λογισμικο αλλα τιποτα, τα ιδια. Παιρνω τηλεφωνο στο κεντρικο καταστημα της Cosmote και που εξηγει ενας υπαλληλος οτι για να το δεχτει η Cosmote πισω το κινητο θα επρεπε να το στειλω την ιδια μερα (10/01) μεσω της Speedex οπου και συνεργαζεται και στην συσκευασια που το πηρα. Το εβαλα λοιπον στο κουτι του και το εδωσα στην Speedex το ιδιο απογευμα μαζι με μια φωτοτυπια της αποδειξης. Πηρα παλι τηλεφωνο στα κεντρικα και μια αλλη υπαλληλος μου λεει οτι πρεπει να το στειλω στην Νοκια. Εφοσον ανεφερα οτι εχω ηδη μιλησει με εναν συναδερφο της το δεχτηκε και μου απαντησε οτι θα επικοινωνησουν μαζι μου.

    Στις 12/01 με παιρνει η Speedex και μου λεει οτι η Cosmote δεν το δεχτηκε το κινητο πισω γιατι η Speedex εβαλε ενα αυτοκολλητο πανω στο κουτι και ετσι δεν ειναι στην αρχικη του συσκευασια. Το κινητο τωρα ειναι καπου στην Speedex και δεν μπορω να επικοινωνησω με καποιον προισταμενο της Cosmote εκει. Βρηκα μια ακρη απο της εξυπηρετηση πελατων 1212 αλλα η προισταμενη εκει μου ειπε οτι απλα θα διαβιβασει οτι της ειπα.

    Εχει τυχει σε κανενα σας αυτο το πραγμα? Γιατι απ τα νευρα μου αρχισα να γελαω. Συν οτι εχω μεινει χωρις κινητο. Να σκασω με κανενα minigun να μην αφησω τιποτα ορθιο?
    Το είναι σαν ένα καλό μπουκάλι κρασί, όσο παλιώνει τόσο καλύτερο γίνεται...


  2. #2
    Το avatar του μέλους secjournalist
    secjournalist Guest
    Για ότι είπες δεν έχω να πώ τίποτα εκτός από το ότι αντί για Minigun Καλύτερα να χρησιμοποιήσεις καραμπίνα και μιας και πας από Cosmote πέρνα και από τον ΟΤΕ.

  3. #3
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από katafitos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντιμετωπίζω ενα προβλημα με το nokia E50 και δυστυχως εμπλεκεται και το κεντρικο καταστημα αποστολης κινητων της Cosmote.

    Ειπα να εκμεταλευτω την αναβαθμιση και πηρα στα κεντρικα της Comsote να διαλεξω συσκευη. Πηρα το Nokia E50 και το παρελαβα 05/01. Ολα καλα και ωραια και καθως μπηκα στο site της Nokia βλεπω πως υπαρχει αναβαθμιση του λογισμικου του τηλεφωνου. Προχωρησα λοιπον και την εκανα. Η ληψη εικονων ειχε βελτιωθει αρκετα (1.3MP) αλλα στην συνομιλια οταν μιλουσα λιγο δυνατα μπουκωνε το μικροφωνο και ακουγοταν ενα βουητο. Σαν να συγχρονιζε ενα πραγμα. Οπως μιλας στο μικροφωνο πολυ κοντα και ακουγεται αυτο το ενοχλητικο μπουκωμα. Υπεθεσα οτι ηταν λογω αναβαθμισης και το πηγα σε ενα Nokia Club. Ειπε οτι θα το ξαναπερασει το αναβαθμισμενο λογισμικο αλλα τιποτα, τα ιδια. Παιρνω τηλεφωνο στο κεντρικο καταστημα της Cosmote και που εξηγει ενας υπαλληλος οτι για να το δεχτει η Cosmote πισω το κινητο θα επρεπε να το στειλω την ιδια μερα (10/01) μεσω της Speedex οπου και συνεργαζεται και στην συσκευασια που το πηρα. Το εβαλα λοιπον στο κουτι του και το εδωσα στην Speedex το ιδιο απογευμα μαζι με μια φωτοτυπια της αποδειξης. Πηρα παλι τηλεφωνο στα κεντρικα και μια αλλη υπαλληλος μου λεει οτι πρεπει να το στειλω στην Νοκια. Εφοσον ανεφερα οτι εχω ηδη μιλησει με εναν συναδερφο της το δεχτηκε και μου απαντησε οτι θα επικοινωνησουν μαζι μου.

    Στις 12/01 με παιρνει η Speedex και μου λεει οτι η Cosmote δεν το δεχτηκε το κινητο πισω γιατι η Speedex εβαλε ενα αυτοκολλητο πανω στο κουτι και ετσι δεν ειναι στην αρχικη του συσκευασια. Το κινητο τωρα ειναι καπου στην Speedex και δεν μπορω να επικοινωνησω με καποιον προισταμενο της Cosmote εκει. Βρηκα μια ακρη απο της εξυπηρετηση πελατων 1212 αλλα η προισταμενη εκει μου ειπε οτι απλα θα διαβιβασει οτι της ειπα.

    Εχει τυχει σε κανενα σας αυτο το πραγμα? Γιατι απ τα νευρα μου αρχισα να γελαω. Συν οτι εχω μεινει χωρις κινητο. Να σκασω με κανενα minigun να μην αφησω τιποτα ορθιο?
    Το έχει αυτό το προβλημα και ενας γνωστός μου με κινήτο της σειράς Ν

    Αλλά το

    Στις 12/01 με παιρνει η Speedex και μου λεει οτι η Cosmote δεν το δεχτηκε το κινητο πισω γιατι η Speedex εβαλε ενα αυτοκολλητο πανω στο κουτι και ετσι δεν ειναι στην αρχικη του συσκευασια.
    Είναι όλα τα λεφτά!!


    Σε γενικές γραμμές όμως, απο όσο γνωρίζω τα κινητά Nokia πάνε στα service center της Nokia

  4. #4
    Εγγραφή
    24-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.817
    Downloads
    303
    Uploads
    15
    Ταχύτητα
    20340/1020
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    4.5(dB) / 13(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε γενικές γραμμές όμως, απο όσο γνωρίζω τα κινητά Nokia πάνε στα service center της Nokia
    Αυτο ηξερα και εγω γι αυτο πηγα πρωτα στη Νοκια, αλλα νομιζω μεσα σε μια εβδομαδα αν το επεστρεφα και ηταν προβληματικο, θα μου το αντικαθιστουσαν με νεο οπως μου ειπε και ο υπαλληλος αρχικα. Βεβαια τελευταια μερα την προθεσμιας επρεπε να βρουνε εναν λογο να μην το δεχτουν και βρηκαν τον πιο γελοιο απο ολους.

    Ειναι η Νοκια αλλα ειναι και η Cosmote.....
    Το είναι σαν ένα καλό μπουκάλι κρασί, όσο παλιώνει τόσο καλύτερο γίνεται...


  5. #5
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Μα εντελως γελοιοι ομως;;;

  6. #6
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τι κουφό είναι αυτό ?
    Πήγαινε πάρε το κινητό από την Speedex και κάνε μια βόλτα από την Cosmote.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  7. #7
    Εγγραφή
    24-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.817
    Downloads
    303
    Uploads
    15
    Ταχύτητα
    20340/1020
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    4.5(dB) / 13(dB)
    Το προβλημα και το μεγαλο λαθος μου ειναι οτι δεν πρεπει να ειναι φυσικο καταστημα μιας και η διευθυνση παραπεμπει σε υποκαταστημα της Cosmote (Αχαρνων 434 & Κωνσταντα, τηλ 8011197000) αν και φορτωθηκε απο Κηφισιας 44 (Εδρα Cosmote). Αποκαλειται Αλυσιδα καταστηματων Cosmote. Το προβλημα ειναι οτι το κινητο αυτη τη στιγμη ειναι καπου στα κεντρικα της Speedex στην Αθηνα. Αν το δεχτω πισω τοτε σιγουρα θα πουνε οτι αλλαξα την συσκευασια. Δυστυχως οτι κανω θα ειναι μεσω τηλεφωνου αν εκει θελει να μπεις στα κεντρικα και κατευθειαν στον διευθυντη πωλησεων.

    Στην Ελλαδα ομως το μεγαλο προβλημα με το After Sales ειναι οτι οι ανωτεροι καλυπτουν τους κατωτερους αντι να τους στειλουν σπιτι τους. Εκτος φυσικα κι αν εχουν γραμμη απο την διευθυνση πωλησεων που εκει ειναι καλυμενοι. Και μετα διαχωριζουμε ιδιωτικο και δημοσιο. Ολα τα ιδια... ειναι.
    Το είναι σαν ένα καλό μπουκάλι κρασί, όσο παλιώνει τόσο καλύτερο γίνεται...


  8. #8
    Εγγραφή
    24-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.817
    Downloads
    303
    Uploads
    15
    Ταχύτητα
    20340/1020
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    4.5(dB) / 13(dB)
    Τελικα βρηκα ακρη μεσα στον παραλογισμο

    Την Δευτερα πηρα τηλεφωνο το 8011197000 και συνεχιζαν τον παραλογισμο. Οτι επρεπε να παρω το τηλεφωνο απο την Speedex και να το στειλω εγω στη Νοκια. Οταν ρωτησα τον λογο μου ειπαν οτι περασε η προθεσμια

    Το καλυτερο ειναι οτι ο προισταμενος δεν εβγαινε στο τηλεφωνο παρα εβαζε μπροστα καποιες κοπελες που και να τις εβριζες, δεν εβγαζες κατι. Δεν εβγαζα ακρη πουθενα. Ωσπου αποφασισα να παρω τα κεντρικα της Cosmote. Μιλησα με τον υπευθυνο των καταστηματων Cosmote και ο ανθρωπος μου ειπε οτι σε 2 ωριτσες θα ελυνε το προβλημα μου.

    Καθως περιμενα καποιο τηλεφωνο του με παιρνουν απο την εξυπηρετηση και μου λενε οτι δεν γινεται να το δεχτουν πισω και πρεπει να ενεργησω εγω για να επισκευαστει. Μολις της ειπα το ονομα του υπευθυνου που ειχα μιλησει λιγο πριν, τα αλλαξε και αρκεστηκε να μου πει οτι πιστευει οτι θα λυθει το προβλημα (στρατο μου θυμησε)

    Σε 1.5 ωρα με πηρε μια προισταμενη και μου ειπε οτι σε 2 μερες θα μου επιστεψουν ολα τα χρηματα στον λογαριασμο και μπορω να παρω οποιο τηλεφωνο θελω απο καποιο καταστημα Cosmote και ετσι εγινε. Πηρα το E70 και ελπιζω αυτο να βγει απροβληματιστο....
    Το είναι σαν ένα καλό μπουκάλι κρασί, όσο παλιώνει τόσο καλύτερο γίνεται...


  9. #9
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από katafitos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικα βρηκα ακρη μεσα στον παραλογισμο
    ΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄ (στρατο μου θυμησε)

    Σε 1.5 ωρα με πηρε μια προισταμενη και μου ειπε οτι σε 2 μερες θα μου επιστεψουν ολα τα χρηματα στον λογαριασμο και μπορω να παρω οποιο τηλεφωνο θελω απο καποιο καταστημα Cosmote και ετσι εγινε. Πηρα το E70 και ελπιζω αυτο να βγει απροβληματιστο....
    Ε ας ελπισουμε οτι θα περιεχει και το τελευταιο λογισμικο
    και δεν θα χρειαστει να του κανεις αναβαθμιση
    ΜΕ ΓΕΙΑ!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  10. #10
    Εγγραφή
    24-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.817
    Downloads
    303
    Uploads
    15
    Ταχύτητα
    20340/1020
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    4.5(dB) / 13(dB)
    Ευχαριστω μανουλαμου!
    Δυστυχως εχει λογισμικο απο Μαιο 2006, αλλα προς το παρον δεν το αγγιζω
    Το είναι σαν ένα καλό μπουκάλι κρασί, όσο παλιώνει τόσο καλύτερο γίνεται...


  11. #11
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Το μονο λαθος που εκανες ειναι οτι το εστειλες πισω στη cosmote. Δεν καταλαβα γιατι το πηρες απο το nokia club και το εστειλες στη κοσμοτε; Για να ξαναπαει στη νοκια;

    Για τη συμπεριφορα της κοσμοτε εχω απαντησει πιο πανω

  12. #12
    Εγγραφή
    24-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.817
    Downloads
    303
    Uploads
    15
    Ταχύτητα
    20340/1020
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    4.5(dB) / 13(dB)
    Αν το αφηνα στη Nokia, θα περιμενα κανενα μηνα μεχρι να το ξαναπαρω πισω ενω η πολιτικη της Cosmote ειναι επιστροφη μεσα σε 5 εργασιμες μερες για προβληματικες συσκευες και αν ειναι οντως προβληματικες, θα μου διναν αλλη συσκευη ή και διαφορετικο μοντελο ιδιας τιμης ή και μεγαλυτερης. Ενω η Nokia θα μου επισκευαζε το ιδιο.
    Το είναι σαν ένα καλό μπουκάλι κρασί, όσο παλιώνει τόσο καλύτερο γίνεται...


Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 56
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-08, 22:56
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-07, 16:52
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-03-07, 15:53
  4. Καταστημα επισκευης σταθερων συσκευων τηλεφωνιας
    Από Insomniac στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-07, 23:14
  5. Συνδεσμολογία τηλεόρασης και λοιπών συσκευών
    Από thestria στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-06, 17:01

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας