Σελ. 11 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 183
  1. #151
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε όλα αυτά να προσθέσετε και το τέλος "φορητότητας", οπότε πχ το 2->27,9€ γίνεται 30,4€
    Αυτα δεν τα γλητωνεις τα ο υπουργος μαςτων οικωνομικων, αρα χεσ
    Είπε ότι είναι σε καλό δρόμο. Για να βγάλαν το start pack τότε σημαίνει ότι κάτι κινείτε. Και δεν νομίζω να σταματήσουν εντελώς τα συνδυαστικά. Θα τα βγάλουν σύντομα.
    Την προηγουμενη φωρα βγαλανε για ολα εκτος απο το full pack και αυτο ηταν πολη αδικο Εαν ξανα κανουν τετοια μα@@ εγω θα τους χεσω. Ειμαι 14 χρονια συνδρομητης οι καινουργιοι να εχουν προσφωρες και φθηνα πακετα και οι παλλιοι γα@@, αυτα με τσαντηζουν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gkamared : 04-03-13 στις 01:42.

  2. #152
    Εγγραφή
    11-09-2005
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15600/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΖΑΝΑΚΑΚΗΣ
    Router
    Thomson 585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 22(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε όλα αυτά να προσθέσετε και το τέλος "φορητότητας", οπότε πχ το 2->27,9€ γίνεται 30,4€
    τι ενοεις τέλος "φορητότητας" ? το τελος ενεργοποιησης?

  3. #153
    Εγγραφή
    09-02-2010
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Πότε δημιουργήθηκε νέο ΧΑΡΑΤΣΙ ρε παιδιά; Τι είναι το τέλος φορητότητας;

  4. #154
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.693
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimos78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι ενοεις τέλος "φορητότητας" ? το τελος ενεργοποιησης?
    Ετσι τ' ονομάζει η forthnet, o OTE έχει "ενεργοποίηση", οι υπόλοιποι δεν ξέρω τι έχουν.

    Να ρωτάτε για το συνολικό κόστος για να ξέρετε τι σας γίνεται.

    Δυστυχώς τιμές των 20-25 € δεν υπάρχουν πλέον, οι εναλλακτικοί έχουν ακριβύνει και ο ΟΤΕ έχει φθυνήνει. Στην δική μου περίπτωση (vdsl, απεριότιστα σταθερά , καθ'ολου κινητά ) υπολογίζοντας και όλα τα υπόλοιπα κόστη η Forthnet μου βγαίνει γύρω στα 40€ και ο ΟΤΕ στα 43€/μήνα. Την cyta δεν την λογαριάζω γιατί η προσφορά της ισχύει μόνο για νέους πελάτες και εγώ είμαι παλαιός.

  5. #155
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι τ' ονομάζει η forthnet, o OTE έχει "ενεργοποίηση", οι υπόλοιποι δεν ξέρω τι έχουν.

    Να ρωτάτε για το συνολικό κόστος για να ξέρετε τι σας γίνεται.

    Δυστυχώς τιμές των 20-25 € δεν υπάρχουν πλέον, οι εναλλακτικοί έχουν ακριβύνει και ο ΟΤΕ έχει φθυνήνει. Στην δική μου περίπτωση (vdsl, απεριότιστα σταθερά , καθ'ολου κινητά ) υπολογίζοντας και όλα τα υπόλοιπα κόστη η Forthnet μου βγαίνει γύρω στα 40€ και ο ΟΤΕ στα 43€/μήνα. Την cyta δεν την λογαριάζω γιατί η προσφορά της ισχύει μόνο για νέους πελάτες και εγώ είμαι παλαιός.
    Οι τιμές των 20-25 € (και πιο κάτω) μια χαρά υπάρχουν. Αυτό που μάλλον εννοείς είναι ότι, πλέον, τα τέλη ενεργοποίησης χρεώνονται από όλους. Πρέπει να φτάσαμε στο...2012 για να γίνει αυτό, ενώ ο ΟΤΕ χρέωνε τους εναλλακτικούς τέλος ενεργοποίησης από την αρχή, προ του 2006 δηλαδή. Ειδικά σε νέες γραμμές, το τέλος είναι πολύ μεγαλύτερο, και μόλις πρόσφατα ξεκίνησαν να το χρεώνουν όλοι κοντά στο πόσο τους κοστίζει στον ΟΤΕ.

    Προσωπικά θεωρώ ότι το να ακολουθήσει ο ανταγωνισμός την κίνηση της forthnet (έστω και εν μέρει) θα μειώσει το κόστος συνολικά σε πολύ κόσμο, καθώς οι κλήσεις προς κινητά ήταν πάντοτε αχρείαστα ακριβές από σταθερή γραμμή, και έτσι έπαιρναν μεγάλα συμβόλαια κινητής με μεγάλα πάγια, που ήταν αναλογικά ακόμα πιο ασύμφορα αφού εξαντληθεί ο χρόνος ομιλίας, κτλ.

    Τώρα μπορεί να υπάρξει μια ισορροπία.
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  6. #156
    Εγγραφή
    28-12-2010
    Μηνύματα
    568
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά θεωρώ ότι το να ακολουθήσει ο ανταγωνισμός την κίνηση της forthnet (έστω και εν μέρει) θα μειώσει το κόστος συνολικά σε πολύ κόσμο, καθώς οι κλήσεις προς κινητά ήταν πάντοτε αχρείαστα ακριβές από σταθερή γραμμή, και έτσι έπαιρναν μεγάλα συμβόλαια κινητής με μεγάλα πάγια, που ήταν αναλογικά ακόμα πιο ασύμφορα αφού εξαντληθεί ο χρόνος ομιλίας, κτλ.

    Τώρα μπορεί να υπάρξει μια ισορροπία.
    και εγώ αυτό πιστεύω.
    με απεριόριστα κινητά, σταθερά, internet (και ότι άλλο μπορει να μπει) σε έναν λογαριασμο και όχι φουσκωμένο είναι ένα δίκαιο deal

  7. #157
    Εγγραφή
    11-09-2005
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15600/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΖΑΝΑΚΑΚΗΣ
    Router
    Thomson 585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 22(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι τ' ονομάζει η forthnet, o OTE έχει "ενεργοποίηση", οι υπόλοιποι δεν ξέρω τι έχουν.

    Να ρωτάτε για το συνολικό κόστος για να ξέρετε τι σας γίνεται.

    Δυστυχώς τιμές των 20-25 € δεν υπάρχουν πλέον, οι εναλλακτικοί έχουν ακριβύνει και ο ΟΤΕ έχει φθυνήνει. Στην δική μου περίπτωση (vdsl, απεριότιστα σταθερά , καθ'ολου κινητά ) υπολογίζοντας και όλα τα υπόλοιπα κόστη η Forthnet μου βγαίνει γύρω στα 40€ και ο ΟΤΕ στα 43€/μήνα. Την cyta δεν την λογαριάζω γιατί η προσφορά της ισχύει μόνο για νέους πελάτες και εγώ είμαι παλαιός.
    που το ονομαζει ετσι η φορθνετ?Στον τιμοκαταλογο γραφει τελος ενεργοποιησης υφισταμενης τηλεφωνικης γραμμης 34,90

  8. #158
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι τιμές των 20-25 € (και πιο κάτω) μια χαρά υπάρχουν. Αυτό που μάλλον εννοείς είναι ότι, πλέον, τα τέλη ενεργοποίησης χρεώνονται από όλους. Πρέπει να φτάσαμε στο...2012 για να γίνει αυτό, ενώ ο ΟΤΕ χρέωνε τους εναλλακτικούς τέλος ενεργοποίησης από την αρχή, προ του 2006 δηλαδή. Ειδικά σε νέες γραμμές, το τέλος είναι πολύ μεγαλύτερο, και μόλις πρόσφατα ξεκίνησαν να το χρεώνουν όλοι κοντά στο πόσο τους κοστίζει στον ΟΤΕ.

    Προσωπικά θεωρώ ότι το να ακολουθήσει ο ανταγωνισμός την κίνηση της forthnet (έστω και εν μέρει) θα μειώσει το κόστος συνολικά σε πολύ κόσμο, καθώς οι κλήσεις προς κινητά ήταν πάντοτε αχρείαστα ακριβές από σταθερή γραμμή, και έτσι έπαιρναν μεγάλα συμβόλαια κινητής με μεγάλα πάγια, που ήταν αναλογικά ακόμα πιο ασύμφορα αφού εξαντληθεί ο χρόνος ομιλίας, κτλ.

    Τώρα μπορεί να υπάρξει μια ισορροπία.
    Οταν κανει καποιος την αρχη ακολουθουν και οι αλλοι, αυτος ειναι ο ο ανταγωνεισμος. Εγω με 45euro το μηνα VDSL δεν τον εχω φθηνο , μενει να δουμε της τιμες τον εναλακτικων βεβαια. Το θεμα ειναι να πεσει και λιγο η φορολογια να δουμε ποιο φθηνες τιμες. Ξερω πολλα ζηταω

  9. #159
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkamared Εμφάνιση μηνυμάτων

    Οταν κανει καποιος την αρχη ακολουθουν και οι αλλοι, αυτος ειναι ο ο ανταγωνεισμος. Εγω με 45euro το μηνα VDSL δεν τον εχω φθηνο , μενει να δουμε της τιμες τον εναλακτικων βεβαια. Το θεμα ειναι να πεσει και λιγο η φορολογια να δουμε ποιο φθηνες τιμες. Ξερω πολλα ζηταω
    Δηλαδή όταν η vodafone ανακοίνωσε αύξηση της ελάχιστης χρέωσης και ακολούθησαν cosmote και Wind ήταν ανταγωνισμός και όχι καρτέλ ?

    Sent from my HTC Desire using Forum Runner

  10. #160
    Το avatar του μέλους mpoukomass
    mpoukomass Guest
    Οταν λεμε τελος φορητοτητας δλδ εννοουμε ενα ποσο καθε φορα στον διμηνο λογαριασμο?Αν ειναι ετσι θα ισχυει για νεους συνδρομητες γτ στους παλιους δν υπαρχει κατι τετοιο στον λογαριασμο.

  11. #161
    Εγγραφή
    27-03-2012
    Μηνύματα
    695
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    kanena
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkamared Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν κανει καποιος την αρχη ακολουθουν και οι αλλοι, αυτος ειναι ο ο ανταγωνεισμος. Εγω με 45euro το μηνα VDSL δεν τον εχω φθηνο , μενει να δουμε της τιμες τον εναλακτικων βεβαια. Το θεμα ειναι να πεσει και λιγο η φορολογια να δουμε ποιο φθηνες τιμες. Ξερω πολλα ζηταω

    Το vdsl στην forthnet είναι με 10 ευρώ παραπάνω από το υπάρχων πρόγραμμα που έχεις. Με 10 ευρώ να έχεις ταχύτητες vdsl νομίζω ότι αξίζει.

  12. #162
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή όταν η vodafone ανακοίνωσε αύξηση της ελάχιστης χρέωσης και ακολούθησαν cosmote και Wind ήταν ανταγωνισμός και όχι καρτέλ ?

    Sent from my HTC Desire using Forum Runner
    Στην Ελλδα ζεις σαφως και ο Ελληνας θα κανει κομπινες

  13. #163
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Μηνύματα
    613
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς τιμές των 20-25 € δεν υπάρχουν πλέον, οι εναλλακτικοί έχουν ακριβύνει και ο ΟΤΕ έχει φθυνήνει.
    μπα, δεν ισχύει ακόμα αυτό από τη στιγμή που εναλλακτικός προσφέρει απεριόριστα κινητά και ο οτε όχι.

  14. #164
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pat122 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπα, δεν ισχύει ακόμα αυτό από τη στιγμή που εναλλακτικός προσφέρει απεριόριστα κινητά και ο οτε όχι.
    Απεριοριστα δεν το λες οικονομικω σειγουρα.

  15. #165
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Μηνύματα
    613
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkamared Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απεριοριστα δεν το λες οικονομικω σειγουρα.
    ναι έχεις δίκιο αλλά και τα 720' για εμένα είναι "κάθομαι και μιλάω με τις ώρες"

Σελ. 11 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-13, 20:16
  2. Απάτη Nigerian scam μετά από αγγελία σε site με αγοραπωλησίες
    Από Mydestiny στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-13, 20:53
  3. Κλήσεις από/προς κινητό Ελλάδας-εξωτερικού "δωρεάν"
    Από h_kontos στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-12, 23:51
  4. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-12, 17:19
  5. INTERNET ΣΕ ΚΙΝΗΤΟ & ΧΡΕΩΣΗ
    Από smasak στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-12, 18:20

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας