Σελ. 6 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 4567811 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 183
  1. #76
    Εγγραφή
    20-08-2009
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    347
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    απο τις καλυτερες κινησεις τα τελευταια χρονια στο χωρο των τηλεπικοινωνιων αν βγαλει συντομα κ συνδιαστικα πακετα με νοβα σε αντιστοιχο πνευμα δεν θα καταλαβουν οι υπολοιποι απο που τους ηρθε

  2. #77
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.245
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakels Εμφάνιση μηνυμάτων
    στη cyta που οηγες περισσοτερα προβληματα υπαρχουν αλλα οι περισσοτερροι λογω χαμηλων τιμων παραμενουν.
    Μπαα. Ουτε χαμηλοτερες τιμες εχει γενικα, (41€ πληρωνω), ουτε τα χαλια της Forthnet εχει. Π.χ. μια αποδεκτη ποιοτητα τηλεφωνου (ναι, το πληρωνω κι αυτο κι εχω απαιτηση να μην ειναι σαν τα χαλια ενος κινητου), καλυτερα pings και Browsing, διασυνδεση grix κτλ. Βεβαια δεν ειναι κι ολα ροδινα, μου 'χει σπασει τα νευρα για ενα 10ημερο, κι αλλο ενα πιο παλια, αλλα σαν τη Forthnet ποτε και δεν το λεω μονο απο τη δικη μου εμπειρια.
    Αλλα το θεμα μου δεν ειναι η Cyta, το θεμα μου ειναι οι ποιοτικες και δικαια τιμολογημενες υπηρεσιες.

    Κι οχι τις αυτονοητες κινησεις, οπως οι μειωσεις των κινητων να τις παρουσιαζουν σαν "απεριοριστες" προσφορες. Αυτονοητα πραγματα ειναι που θα επρεπε να γινουν καιρο τωρα, απο ΟΛΟΥΣ τους παροχους.

  3. #78
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimos78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που το ειδες αυτο?Στον τιμοκαταλογο(pdf) στη σημειωση 4 το γραφει καθαρα:βημα χρεωσης 60 δευτερολεπτα.
    Μίλησα το απόγευμα με εκπρόσωπο για άλλο θέμα και ρώτησα από σπόντα για το βήμα χρέωσης και μου είπε το ανά δευτερόλεπτο μετά το πρώτο λεπτό αλλά επειδή μόλις το τσέκαρα και εγώ στον τιμοκατάλογο έχεις δίκιο, οπότε ή παρεξήγηση ή παραπληροφόρηση.

    Λάθος μου.

  4. #79
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.196
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FritzBox 7530 AX
    να πω κατι ρε παιδια?... πριν εδινε με 6€ 1ωρα ( με τιν ιδια πολιτικη χρεωση 1λεπτο) τωρα δινει 12ωρες με 10€.νομιζω για αρχη ειναι αρκετα καλα.φτανουν και περισευουν πιστευω για να παρεις να πεις 5 - 10 φορες 'ελα ξεκιναω' και να πιασεις και κουβεντα αν θες...νταξι στην ελλαδα ισχυει ακομα το "ΕΩΣ" και το "ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ". να τονισω δεν το υποστηριζω ολο αυτο αλλα νταξι μεχρι ενα σημειο μην γκρινιαζουμε για τα παντα,στη τελικη οποιανου δεν του αρεσει η πολιτικη αυτη απλα ας μην το βαλει(χωρις να θελω να προσβαλη κανεναν)

  5. #80
    Εγγραφή
    11-09-2005
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15600/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΖΑΝΑΚΑΚΗΣ
    Router
    Thomson 585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 22(dB)
    Path Level
    Interleaved
    πριν εδινε 6/60'=0,10/λεπτο τωρα δινει 10/720=0,0139/λεπτο μιλαμε για 7,2 φορες ακριβοτερα πριν!η διαφορα ειναι χαοδης νομιζο
    και παλι μπραβο στη φορθνετ.Εστω και αργα ξυπνησε...

  6. #81
    Εγγραφή
    20-08-2009
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    347
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    εχει βγει κ προσφορα με νοβα προς το παρον με το start pack . Αν εχεις καποιο απο τα καινουρια πακετα μπορουμε να βαλουμε το start με 7ε πολυ καλη τιμη πιστευω το family του ΟΤΕ περιπου αντιστοιχο πακετο ειναι στα 15

  7. #82
    Εγγραφή
    11-09-2005
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15600/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΖΑΝΑΚΑΚΗΣ
    Router
    Thomson 585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 22(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από billstamaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχει βγει κ προσφορα με νοβα προς το παρον με το start pack . Αν εχεις καποιο απο τα καινουρια πακετα μπορουμε να βαλουμε το start με 7ε πολυ καλη τιμη πιστευω το family του ΟΤΕ περιπου αντιστοιχο πακετο ειναι στα 15
    12 ευρω πες καλυτερα.το φαμιλυ του οτε περιεχει τα HD,στη νοβα πρεπει να τα χρεωθεις + 5 οποτε 7+5=12.Απαραδεκτη τακτικη οπως απαραδεκτη και η χρεωση αναγνωρισης κλησης απο τη μερια του οτε...

    Εγω εχω το christmass offer,τους εχω παρη τηλ 2-3 φορες απο το σαββατο που τα ανακοινωσαν τα νεα πακετα,να μου πουν αν θα εισχισουν σε υπαρχοντες πελατες και μου τα μασουσαν.Μια μου λεγαν δεν εχει αποφασιστει ακομα τι θα γινει με τα συνδιαστικα,μια οτι εχω τσαμπα τη φορθνετ οποτε δυσκολο να μου τα δοσουν...Εννοω αν με πιανι η χρεωσει 0,03/λεπτο προς κινητα(εστο με τη διαφορα των 3 ευρω του απεριοριστα σταθερα σε σχεση με το economy που ειμουν πριν μπω στο christmass).Μου ειπαν οτι θα συνεχισω με 0,162/λεπτο.Καλα λοιπον τους λεω κι εγω θα συνεχισω να κανω κλησεις προς κινητα με την Q με 3ευρω/60 λεπτα

  8. #83
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.096
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ανεξάρτητα από τις (μόνιμες) αντιδράσεις μερικών σε κάθε τι που έχει σχέση με τις προσφορές της 4νετ, προσωπικά, βρίσκω συμφέρουσα και αυτή την προσφορά, για τη συντριπτική πλειοψηφία και συνδρομητών τηλεφωνίας.

    Με δεδομένο ότι με τη συγκεκριμένη προσφορά μειώνεται, ακόμη περισσότερο, το έξοδο για την οικογενειακή τηλεφωνία που πληρώνω κάθε μήνα, θεωρώ ότι και αυτή η προσφορά της 4νετ είναι στη σωστή κατεύθυνση, στη συγκεκριμένη οικονομική συγκυρία, και θα παρασύρει, αναγκαστικά, και τους άλλους παρόχους σε ανάλογες κινήσεις. Με αυτό το σκεπτικό, πολύ λίγο ενδιαφέρει εμένα και πολλούς άλλους, από ό,τι διάβασα στο topic, για τον τρόπο με τον οποίο πλασσάρει τη νέα προσφορά.

    Το μόνο αρνητικό είναι ότι η προσφορά αυτή δεν μπορεί να αγοραστεί, ΑΚΟΜΗ, από όσους έχουν κάποιο συνδυαστικό πακέτο και, όπως με πληροφόρησε η υπάλληλος, αναμένονται νέες ανακοινώσεις τις επόμενες μέρες, και γι' αυτές τις κατηγορίες συνδρομητών.

  9. #84
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.217
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimos78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πριν εδινε 6/60'=0,10/λεπτο τωρα δινει 10/720=0,0139/λεπτο μιλαμε για 7,2 φορες ακριβοτερα πριν!η διαφορα ειναι χαοδης νομιζο
    και παλι μπραβο στη φορθνετ.Εστω και αργα ξυπνησε...
    αυτα τα μαθηματικα εχουν προβλημα.....


  10. #85
    Εγγραφή
    28-12-2007
    Περιοχή
    athens
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    182
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    Router
    thomson
    SNR / Attn
    20.9(dB) / 50.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ τις ποιοτικες υπηρεσιες τις κρινεις ατομικα ή συλλογικα; Αυτη ειναι λογικη δημοσιου. Εσυ μπορει να μην εχεις προβλημα και να εχουν αλλοι 100 τριγυρω σου. Κανε μια βολτα στα forums ειδικα της Forthnet και δες απο μονος σου.
    Εγω προσωπικα δεν εχω πλεον Forthnet.
    Αυτο το θεμα καποιος να ειναι σε καποια αλλη εταιρεια και να κακολογει μια αλλη δεν το καταλαβα ποτε.Φιλε μου εισαι στη cyta και πολυ καλα κανεις, με την forthnet και οποιαδηποτε αλλη εταιρεια

    τι προβλημα αντιμετωπιζεις;

  11. #86
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Η προσφορά είναι καλή, κατ' αρχάς (για όσους κάνουν έστω και μικρή χρήση τηλεφωνημάτων προς κινητό). Γενικά είναι η πρώτη φορά που η forthnet περνάει από την φανφάρα στην ουσία, κατά μία έννοια (στο website δεν αναφέρονται πλέον 100 διαφορετικά marketing talks για το κάθε νέο προϊόν, κάτι που...δεν περίμενα να έκαναν).

    Κατά τα άλλα, επειδή έχουμε συνηθίσει να κράζουμε πολύ για τις προσφορές τύπου 720 λεπτών (Βέβαια προσωπικά δέχομαι ότι αν το έλεγαν '720 λεπτά' και όχι 'απεριόριστα' θα ήταν πολύ καλύτερο...αλλά μάλλον εκεί έβαλε το δαχτυλάκι του το marketing που δεν έγραψε κείμενα για τα πακέτα τους! ), με μια απλή αριθμητική...

    Κόστος για τη forthnet αν κάποιος μιλήσει και τα 720 λεπτά (που είναι δεδομένο ότι δεν γίνεται βέβαια):

    720 Χ 0,01269 = 9,14 € + 23% ΦΠΑ = 11,24 €. Προφανώς όπως και σε ανάλογη τιμολόγηση άλλων περιπτώσεων βασίζονται στο ότι η πλειοψηφία δεν θα μιλήσει τα 720 λεπτά και θα έχουν κέρδος.
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  12. #87
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι η ΕΕΤΤ χαζευει τα αστερια!
    Καλα δεν το κανε και για την ψυχη της μανας της, ανεκαθεν η στρατηγικη της Forthnet ειναι να βγαζει κερδος απο το μεγαλο πελατολογιο κι οχι απο τις ποιοτικες υπηρεσιες (λεμε τωρα). Και για αυτο σε αρκετα πακετα (οπως αυτο των Χριστουγεννων) μπηκε μεσα. Με μια σοβαρη ρυθμιστικη αρχη, τετοια κολπακια (πακετα κατω του κοστους) θα ειχαν κοπει με το μαχαιρι.
    Με ενα δυκτυο που δεν υπαρχει χειροτερο στην EU τι περειμενες

  13. #88
    Εγγραφή
    28-12-2010
    Μηνύματα
    568
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από billstamaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο τις καλυτερες κινησεις τα τελευταια χρονια στο χωρο των τηλεπικοινωνιων αν βγαλει συντομα κ συνδιαστικα πακετα με νοβα σε αντιστοιχο πνευμα δεν θα καταλαβουν οι υπολοιποι απο που τους ηρθε
    λογικά θα βγάλουν σύντομα (ελπίζω δλδ) συνδυαστικό πακέτο με κινητα.
    είναι από τις καλύτερες κινήσεις γιατί θα ξεκινήσουμε να μπαίνουν σε μια εποχή που το σταθερό με το κινητό θα είναι το ίδιο πράγμα

  14. #89
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.096
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Προ ολίγου μου τηλεφώνησε μία κυρία για τη νέα προσφορά και ξεκίνησε με την κλασική ερώτηση σε ποια εταιρεία είσαστε και ανέχετε ίντερνετ.
    Δεν απάντησα ευθέως και ζήτησα να συνεχίσει και σε κάποιο σημείο τη διέκοψα και της είπα ότι είμαι ενημερωμένος, είμαι συνδρομητής της 4νετ, αλλά με προνόμιο, και έκανα το παράπονο ότι θα είχα ήδη αλλάξει το πακέτο από χθες, εάν είχε σκεφτεί η 4νετ και αυτή την κατηγορία των πελατών της.

    Η απάντηση ήταν, για άλλη μια φορά ότι, σύντομα (το πολύ σε ένα μήνα) θα βγουν συνδυαστικά πακέτα.

  15. #90
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.245
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aenaos15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο το θεμα καποιος να ειναι σε καποια αλλη εταιρεια και να κακολογει μια αλλη δεν το καταλαβα ποτε.Φιλε μου εισαι στη cyta και πολυ καλα κανεις, με την forthnet και οποιαδηποτε αλλη εταιρεια

    τι προβλημα αντιμετωπιζεις;
    Spoiler:
    κι εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι να μην σχολιαζω καποια πραγματα μονο και μονο επειδη δεν βρισκομαι πια σε εναν παροχο. Πιο συγκεκριμενα σχολιασα αρνητικα
    1. Την αθλια ποιοτητα στο τηλεφωνο
    2. Τις κατω του κοστους υπηρεσιες και τα κολπακια περι απεριοριστων
    3. Την απαθεια της ΕΕΤΤ απεναντι σε τετοιες πρακτικες
    4. Τις κακες επιδοσεις της γραμμης, που το βλεπω κιολας απο φιλους μου που παιζουμε καθε μερα.

    Ειπα κατι που δεν ισχυει και δεν κανει να το σχολιαζω μονο και μονο επειδη ειμαισε αλλον παροχο;
    Συγνωμη αλλα εμενα αυτα δεν μου καθονται καλα και τα σχολιαζω, ειτε προκειται για την Forthnet ειτε για τις εταιριες κινητης που κανουν λιγο πολυ τα ιδια, γιατι θεωρω οτι μειωνουν την ποιοτητα των υπηρεσιων συνολικα.

    Και οπως και να 'χει, ειναι καλη κινηση οι μειωσεις στα κινητα, οχι ομως και υπερπροσφορα, εχουν γινει δραματικες μειωσεις στα τελη τερματισμου κι αυτες οι μειωσεις επρεπε να ειχαν ηδη περασει στους καταναλωτες απο ολες τις εταιριες.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Hetfield : 19-02-13 στις 13:17.

Σελ. 6 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 4567811 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-13, 20:16
  2. Απάτη Nigerian scam μετά από αγγελία σε site με αγοραπωλησίες
    Από Mydestiny στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-13, 20:53
  3. Κλήσεις από/προς κινητό Ελλάδας-εξωτερικού "δωρεάν"
    Από h_kontos στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-12, 23:51
  4. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-12, 17:19
  5. INTERNET ΣΕ ΚΙΝΗΤΟ & ΧΡΕΩΣΗ
    Από smasak στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-12, 18:20

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας