Σελ. 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 91
  1. #76
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Μηνύματα
    613
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Yabba Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου έδωσε το επώνυμο του και το προσωπικό του τηλέφωνο για να τον ενοχλήσω αν έχεω οποιοδήποτε άλλο πρόβλημα.
    Αυτά...
    ω ρε μπράβο, vip τεχνικη υποστήριξη η forthnet.

  2. #77
    Εγγραφή
    30-06-2008
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    1.306
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    FritzBox 7430
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pts Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και όχι δεν δικαιολογείται με κανένα τρόπο μια οποιαδήποτε εταιρία να αποστέλλει εξώδικο σε κάποιον κατά λάθος επειδή έχει άλλους δύο που του χρωστάνε. Και επίσης δεν νομιμοποιείται σε καμία περίπτωση να καθορίζει για πόσο χρονικό διάστημα ένας καταναλωτής οφείλει να κρατάει τις αποδείξεις πληρωμής του.
    Μερικές ερωτήσεις στα χαρτιά που αποστάλθηκαν ήταν εξώδικα; ή απλά χαρτιά ειδοποίησης οφειλής από δικηγορικό γραφείο απλά; Γιατί εγω γνωρίζω ότι ήταν απλές επιστολές από δικηγορικό γραφείο για εξόφληση οφειλής βάσει συμβασης που έχει υπογραφεί. Φυσικά δεν οφείλει να κρατάει καμία απόδειξη, αλλά να αποδείξει ότι δεν έχει οφειλές βάσει κάποιων στοιχείων και σίγουρα ένας λογαριασμός αποδεικνύει κάτι τέτοιο. Το ζήτημα δεν ειναι τόσο απλό και σίγουρα συμφωνώ ότι από πλευράς Marketing όταν στέλνεις σε καταναλωτή χαρτί από δικηγόρο δεν είναι η σωστή αντιμετώπιση. Οταν όμως κάποιον δεν τον βρίσκεις με επιστολή ή με αποστολή λογαριασμού τελικά αποδεικνύετε ότι κινητοποιείται μόνο όταν δει κάτι ...."ποιο σοβαρό"
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος FSHOPAXD : 05-03-13 στις 12:08.

  3. #78
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FSHOPAXD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά δεν οφείλει να κρατάει καμία απόδειξη, αλλά να αποδείξει ότι δεν έχει οφειλές βάσει κάποιων στοιχείων και σίγουρα ένας λογαριασμός αποδεικνύει κάτι τέτοιο. Το ζήτημα δεν ειναι τόσο απλό.
    Την καταλαβαίνεις την αντίφαση σ' αυτό που γράφεις ;
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  4. #79
    Εγγραφή
    30-06-2008
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    1.306
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    FritzBox 7430
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την καταλαβαίνεις την αντίφαση σ' αυτό που γράφεις ;
    Οταν έχω τον τελευταίο εξοφλημένο λογαριασμο για το 2109999999 με μηδενικό υπόλοιπο σημαίνει ότι δεν χρειάζεται να κρατήσω και τους προηγούμενους 12... δεν υπάρχει καμία αντίφαση. Συνήθως τα προβλήματα που δημιουργούνταν παλιότερα ήταν μετατροπές διαφορετικών υπηρεσιών με διαφορετικούς λογαριασμούς, φυσικά θα έπρεπε οι πάροχο να έχουν αναπτυγμένα συστήματα billing και να προβλέπουν τις πολλές διαφορετικές καρτέλες του ίδιου πελάτη (αυτό με την μη χρήση ΑΦΜ είναι σχεδόν αδύνατο και παλιότερα αυτό δεν υπήρχε, πολλές φορές μάλιστα ο συζυγος έδινε το αφμ της συζύγου κ.ο.κ.) Οπως επίσης οι πάροχοι θα πρέπει να αποδείξουν υπέρογκες χρεώσεις τα μυστήρια 900-901 κλπ χρεώσεις που ξαφνικά μας έρχονταν παλιότερα από τον ΟΤΕ και καλούμασταν να πληρώσουμε μερικές εκατοντάδες χιλιάδες δραχμές με μονάδες που .... κάνανε άλλοι - μην τα ξεχνάμε αυτά, χιλιάδες περιπτώσεις , μέχρι και οι ΑΜΑΝ το κάνανε Video -. Καταλήγοντας δεν υπήρχαν όμως τέτοια "αναπτυγμένα" συστήματα Billing, βελτιώθηκαν πολύ θεωρώ τα τελευταία χρόνια και σίγουρα μελλοντικά.

  5. #80
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FSHOPAXD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν έχω τον τελευταίο εξοφλημένο λογαριασμο για το 2109999999 με μηδενικό υπόλοιπο σημαίνει ότι δεν χρειάζεται να κρατήσω και τους προηγούμενους 12...
    Ναί, έτσι θα έπρεπε.
    Όμως, πολλοί συμφορουμίτες γλύτωσαν άδικες χρεώσεις, επειδή είχαν την προνοητικότητα να κρατάνε όλους τους λογαριασμούς της συγκεκριμένης εταιρείας.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  6. #81
    Εγγραφή
    30-09-2002
    Περιοχή
    Παλλήνη
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    636
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Connx
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΜΑΚΡΗ
    Router
    Cisco
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FSHOPAXD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μερικές ερωτήσεις στα χαρτιά που αποστάλθηκαν ήταν εξώδικα; ή απλά χαρτιά ειδοποίησης οφειλής από δικηγορικό γραφείο απλά; Γιατί εγω γνωρίζω ότι ήταν απλές επιστολές από δικηγορικό γραφείο για εξόφληση οφειλής βάσει συμβασης που έχει υπογραφεί. Φυσικά δεν οφείλει να κρατάει καμία απόδειξη, αλλά να αποδείξει ότι δεν έχει οφειλές βάσει κάποιων στοιχείων και σίγουρα ένας λογαριασμός αποδεικνύει κάτι τέτοιο. Το ζήτημα δεν ειναι τόσο απλό και σίγουρα συμφωνώ ότι από πλευράς Marketing όταν στέλνεις σε καταναλωτή χαρτί από δικηγόρο δεν είναι η σωστή αντιμετώπιση. Οταν όμως κάποιον δεν τον βρίσκεις με επιστολή ή με αποστολή λογαριασμού τελικά αποδεικνύετε ότι κινητοποιείται μόνο όταν δει κάτι ...."ποιο σοβαρό"
    Όσον αφορά την προσωπική μου εμπειρία ήταν επιστολή δικηγορικού γραφείου με απειλή για νομικές κυρώσεις σε σχέση με ανύπαρκτη οφειλή της τάξης των ~25euro που στάλθηκε σε εταιρία με κύκλο εργασιών πολλών εκατομμυρίων (το τι γέλιο βέβαια έπεσε δεν περιγράφεται). Δεν επιδόθηκε από δικαστικό κλητήρα ώστε να θεωρηθεί εξώδικο. Για τις υπόλοιπες περιπτώσεις που έχω διαβάσει ή ακούσει αναφέρονται ως εξώδικα αλλά εγώ δεν μπορώ να γνωρίζω τον τύπο της ειδοποίησης.

    Ένας μεγάλος αριθμός ανθρώπων που έλαβε αυτήν την ειδοποίηση αναφέρει ότι είχε αλλάξει πάροχο στο ενδιάμεσο. Ή ότι στους επόμενους λογαριασμούς δεν αναγράφονταν η οφειλή. Οπότε ο μόνος τρόπος τεκμηρίωσης της πληρωμής ήταν η συγκεκριμένη απόδειξη. Επίσης αναφέρει ότι δεν είχε αλλάξει στο ενδιάμεσο τηλέφωνο ή διεύθυνση ώστε να δικαιολογείται η όποια αδυναμία ανεύρεσης. Εν πάση περιπτώσει εγώ αναφέρθηκα κυρίως στις περιπτώσεις όχλησης όταν δεν υπήρχε οφειλή.

  7. #82
    Εγγραφή
    30-06-2008
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    1.306
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    FritzBox 7430
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σε όλες τις περιπτώσεις ήταν απλό χαρτί ειδοποίησης ότι χρωστάς και το οποίο απλά αποστελλόταν από δικηγορικό γραφείο. Το μικρό του ποσού δεν έχει σημασία, πας και το διευθετείς ή απλά διαπραγματεύεσαι την όποια οφειλή που τεκμηριώνει κάποιος ότι είχες. Απο Marketing είπαμε πάσχει, αλλα δεν ήταν ποτέ εξωδικα.

  8. #83
    Εγγραφή
    03-12-2002
    Περιοχή
    Greece.gif
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    172
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Deppy4, αν θέλεις μπορείς να μου στείλεις με προσωπικό μήνυμα το τηλέφωνό σου. Εργάζομαι στη Forthnet και μπορώ να σε βοηθήσω με το πρόβλημά σου.

  9. #84
    Εγγραφή
    10-08-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.218
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13760/848
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΙΚΕΡΜΙΟ
    Router
    Netgear DGN2200v4
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkamared Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει σοββαρη εταιρεια στην Ελλαδα Για ποιο λογω νομιζεις χρεωκοπεισαμε
    Σωστό κι αυτό...

  10. #85
    Εγγραφή
    19-12-2004
    Περιοχή
    Βριλήσσια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.438
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4996/49983 kbps
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    ZTE ZXHN H267N
    SNR / Attn
    10(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nedo2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Deppy4, αν θέλεις μπορείς να μου στείλεις με προσωπικό μήνυμα το τηλέφωνό σου. Εργάζομαι στη Forthnet και μπορώ να σε βοηθήσω με το πρόβλημά σου.
    Ελπιζω να κάνεις πλάκα τώρα .....

  11. #86
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nedo2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Deppy4, αν θέλεις μπορείς να μου στείλεις με προσωπικό μήνυμα το τηλέφωνό σου. Εργάζομαι στη Forthnet και μπορώ να σε βοηθήσω με το πρόβλημά σου.
    Ελπιζω να κάνεις πλάκα τώρα ]
    και εγω

  12. #87
    Εγγραφή
    03-12-2002
    Περιοχή
    Greece.gif
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    172
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Γιατι ρε παιδιά; Που είναι το κακό αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

  13. #88
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    543
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    60000/10999
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 51.5(dB)
    @FSHOPAXD Eγώ που έκανα ανανέωση συμβολαίου τον Οκτώμβριο και παρότι μου ήρθαν διορθωτικοί λογαριασμοί και τους πλήρωσα -και στον τελευταίο δεν αναγράφεται κάποιο ανεξόφλητο υπόλοιπο-, γιατί θα πρέπει τώρα να πληρώσω 6 ευρώ για 3 κλήσεις σε γραμμές όπως της χρυσής ευκαιρίας και του ραντεβού του ΙΚΑ που έγιναν (λένε τον Νοέμβριο) και μου αποστάλθηκαν ΤΩΡΑ με καινούργιο λογαριασμό ανεξόφλητου υπολοίπου (Εκτός του κανονικού λογαριασμού)????

    Αυτά δεν γίνονται ούτε στο Μπανανιστάν...

    10 χρόνια πελάτης της forthnet και το λογιστήριο τους από ότι βλέπω είναι για τα μπάζα μην πω τίποτα χοντρύτερο.......

    Πάντα σε όλους τους λογαριασμούς είτε είναι ΔΕΗ είτε είναι ΟΤΕ, πιστωτικές κάρτες, κτλ κρατάω τον τελευταίο λογαριασμό... μόνο η Forthnet σου στέλνει επιπρόσθετους λογαριασμούς....όποτε θυμηθεί...

    Τέλος πάντων τους πλήρωσα αλλά από τέλος του χρόνου ...ΑΝΤΙΟ..

    Ειδικά με την κοροϊδία των καινούργιων πακέτων που αν τα υπολογίσεις, εγώ που έχω 2play με 1 ώρα κινητά, διεθνής και start pack εκεί που τώρα πληρώνω 41,24 θα πρέπει να πληρώνω 42 € και χωρίς κινητά....

    Νομίζουν ότι απευθύνονται σε παιδάκια που χρησιμοποιούν το inernet για παιχνιδάκια και δεν ξέρουν τα κόστη?... τι να πω....

  14. #89
    Εγγραφή
    08-06-2012
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    77
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Forthnet
    εχεις απολυτο δικιο και σε μενα εγινε παρομοιο με την νοβα και στραβωσα πολυ , το εχουν κανει και σε μενα αλλα τους εδειξα λογαριασμο και τσακωθηκαμε πολυ ασχημα
    τοχουν τελευταια αυτο στην φορθνετ

  15. #90
    Εγγραφή
    07-10-2005
    Περιοχή
    Ημαθεια
    Μηνύματα
    275
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10000/49999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    MediaAccess TG589vn v3
    SNR / Attn
    6/6(dB) / 15,6(dB)
    Καλά που γράφεται για την κοροϊδία-έκπτωση, λήγει το συμβόλαιο μου να μην την πατήσω και εγώ .

Σελ. 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-02-13, 17:24
  2. Απογοήτευση με την Forthnet
    Από MyrmidonX στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-06-12, 16:14
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-12, 16:32
  4. Bandwidth Management από την HOL, ισχύει;
    Από billaros_ στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-05-12, 19:36
  5. ΠΡΟΣΟΧΗ! Απάτη με χρεώσεις SMS από την buongiorno.com
    Από Παναγιώτης Μελάς στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-03-12, 14:38

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας