Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 35
  1. #16
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haris23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χτυπάω μια υπενθύμιση στον ΚΑΟΝ με αυτόματο συντονισμό στο κανάλι, ένα χρονομετράκι στον εγγραφέα μου και μολις γυρίσω απο την δουλεια ή ξυπνήσω το πρωι ΤΣΟΥΠ η ταινιούλα έτοιμη.
    Αφού την βλέπεις που την βλέπεις "παράνομα" γιατί δεν την κατεβάζεις από το net να γλιτώνεις και την φασαρία;

  2. #17
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Περιοχή
    koalaback0
    Μηνύματα
    1.303
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/ 30
    ISP
    Cosmote
    Router
    pfSense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haris23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουσιαστικά ταινίες της ΝΟΒΑ που παίχτηκαν πέρσι παίζονται αμέσως μετά στον ΟΤΕ πριν βγούνε στα Ελληνικά κανάλια ετσί; Αυτές οι συμφωνίες με τα στουντιο δεν υπήρχαν πιο πρίν; Τι ταινίες έδειχνε πριν; Εγω έβαλα την Παρασκευή και απο οτι βλέπω παντως πέρα απο τις επαναλήψεις που απο οτι βλέπω ειναι και στον ΟΤΕ συνχές (οχι βέβαια οπως στην ΝΟΒΑ) δείχνει να ανανεώνει κάθε εβδομάδα τους τίτλους της και καθε μέρα έχει κατι να δεις. Εγω προσωπικά το έχω συνδέσει με ένα παλαιότερο 2004 Toshiba επιτραπέζιο (σκυλακι το Toshiba)...με σκληρό δίσκο και γράφει τα πάντα κανονικότατα. Χτυπάω μια υπενθύμιση στον ΚΑΟΝ με αυτόματο συντονισμό στο κανάλι, ένα χρονομετράκι στον εγγραφέα μου και μολις γυρίσω απο την δουλεια ή ξυπνήσω το πρωι ΤΣΟΥΠ η ταινιούλα έτοιμη. Με ένα 20αρικάκι όντως αξίζει τα λεφτά του. Αν μπουν στον χορό και τα υπόλοιπα στούντιο μετα απο την ΣΟΝΥ και την ΝΤΙΣΝΕΥ νομίζω πως αντι να δινουμε 50αρικα και 40αρικα για να βλεπουμε μονο ταινίες του 2011 και του 2012, καλύτερα να δίνουμε 20 και να βλεπουμε παλαιότερες περισσότερες συν του 2009, 2010 απο τα προαναφερθέντα στούντιο (και οποιο άλλο έρθει) και αν ειμαστε και λιγο λαρτζ, δίνουμε και κανα ταληράκι επιπλέον και χτυπάμε και 2 ενοικιάσεις (με παρέα να κανουμε και αποσβέση). Δεν ξέρω αν τα βλέπω εγω λάθος αλλά υπήρξαν στιγμές στην ΝΟΒΑ όταν έψανχνα κατι να γράψω πως ήταν αδύνατο να βρω έστω και κατι παλαιότερο. Οι ταινίες που μπαινουν στην ΝΟΒΑ ειναι περα απο τις πρεμιέρες 5-6 παλαιότερες στο NOVACINEMA 2.
    Δεν σε έπιασα... πώς γράφεις δηλαδή;
    Από τα 384 Kbps ADSL στα 300 Mbps FTTH, 20 χρόνια δρόμος...

  3. #18
    Εγγραφή
    03-03-2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    90
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    http://www.idealo.de/preisvergleich/...b-toshiba.html

    Εχω το συγκεκριμένο μοντέλο ή καποιο παρόμοιο ειναι δεν θυμάμαι δεν ειμαι στο σπιτι τώρα. Μέσω σκαρτ στον ΚΑΟΝ και σκαρτ στον εγγραφέα, ότι βλέπεις γράφεις. Υπάρχει στον ΚΑΟΝ η λειτουργία της υπενθύμισης με αυτόματο συντονισμό στο εκάστοτε κανάλι. Συνδιασμός timer στον εγγραφέα και η εγγραφή έγινε. Δεν ειναι παράνομο αφού κλειδώνει τα κανάλια της ενοικίασης ταινιών κανονικά αλλά γράφει όλα τα υπόλοιπα. Μέχρι να βγει δέκτης που να γράφει ταυτόχρονα με 2 tuner, η λύση αυτή ειναι μονόδρομος. Απλά οι εγγραφές που κάνω ειναι αργά το βράδυ που κοιμάμαι ή τις πρωινές ωρες που ειμαι στη δουλεια. Με έχει καραβολέψει με όλη τη σημασία της λέξης. Δεν ξέρω αν κυκλοφορούνε τώρα τέτοια συστήματα, εγω το είχα πάρει πριν βγάλει η ΝΟΒΑ το pvr για τον ίδιο λόγο ακριβώς και με είχε βολέψει και τότε απίστευτα. Το μοντέλο που έχω εγώ ειναι στα 250GB αν δεν κάνω λάθος. Επίσης μπορώ να κάνω και timeshift και να παγώνω το ζωντανό πρόγραμμα να το πηγαίνω μπρος πίσω όπως και στην ΝΟΒΑ, πραγματικό διαμαντάκι το μηχάνημα μου. Και τόσα χρόνια πριν απορώ πως δουλεύει.

  4. #19
    Εγγραφή
    28-12-2010
    Μηνύματα
    568
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haris23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι ταινίες που μπαινουν στην ΝΟΒΑ ειναι περα απο τις πρεμιέρες 5-6 παλαιότερες στο NOVACINEMA 2.
    γενικά το cinema pack της nova έχει ποσότητα να δεις (το λέω γιατί το έχω), ειδικά από σειρές γενικά δεν έχω παράπονο (μιας και που έρχεται τώρα το got)

  5. #20
    Εγγραφή
    03-10-2007
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Fritz 7140
    SNR / Attn
    8(dB) / 11(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VWS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει γίνει ασυναγώνιστος πλέον και με την premier league. Και ζητα μολις 20 κατι ευρω ενω η nova 51 το full pack. Ελεος
    μπα ,το full pack της nova έχει 61,92€ + 4,99 (HD) http://www.forthnetgroup.gr/Services...aspx?a_id=5578 ,και του ΟΤΕ έχει 25,00€ (χωρίς να είσαι συνδρομητής σταθερής τηλεφωνίας)

  6. #21
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.938
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Ο PVR δέκτης αναμένεται καλοκαίρι του 2013 οσο για τους υπάρχοντες δορυφορικους δεκτές που εχουν οι συνδρομητες θα ενεργοποιηθεί η θύρα USB όπου θα μπορείς να κουμπώσεις δικό σου εξωτερικό δίσκο ανεξάρτητου χωρητικότητας αλλά θα παντρεύεται με την κάρτα και το δέκτη.

  7. #22
    Εγγραφή
    15-07-2010
    Μηνύματα
    705
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Μιλάμε έβγαλε ΔΤ ο ΟΤΕ για κάτι και αμέσως βγήκαν οι περγαμυνές!!! Όπως και με τη Walt Disney έτσι και με τη sony οι ταινίες έιναι "2ο χέρι". Έχει συμφωνία η Νοβα με αυτό το στούντιο οπότε οι ταίνιες θα είναι 1 χρόνο μετά. Έχει χτίσει ένα καλό αθλητικό πρόγραμμα ο ΟΤΕ αλλά στα κινηματογραφικά δε το πολυέχει ακόμα!
    Ελπίζω στο μέλλον...

  8. #23
    Εγγραφή
    27-03-2012
    Μηνύματα
    695
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    kanena
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VWS Εμφάνιση μηνυμάτων
    NOVA ακους;
    Μα δεν έχει να ακούσει κάτι. Αυτή την στιγμή δεν έχει να φοβάται τίποτα γιατί το περιεχόμενο της σε ταινίες και σειρές είναι ένα από τα καλύτερα που υπάρχουν αυτή την στιγμή στην ελληνική τηλεόραση. Χώρια ότι τις ταινίες ο ΟΤΕ θα τις παίζει με καθυστέρηση.

  9. #24
    Εγγραφή
    12-06-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΟΥΤΡΟΠΥΡΓΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haniabal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα δεν έχει να ακούσει κάτι. Αυτή την στιγμή δεν έχει να φοβάται τίποτα γιατί το περιεχόμενο της σε ταινίες και σειρές είναι ένα από τα καλύτερα που υπάρχουν αυτή την στιγμή στην ελληνική τηλεόραση. Χώρια ότι τις ταινίες ο ΟΤΕ θα τις παίζει με καθυστέρηση.
    Σωστά, σωστά δεν έχει να φοβάται τίποτα απολύτως, ας κοιμηθεί ήσυχα ήσυχα τον ύπνο του δικαίου όλα βαίνουν καλώς για αυτήν. Συγνώμη που γελάω έχεις δίκιο ότι έχει πιο καινούργιες ταινίες αλλά με αυτές τις τιμές που έχει είναι ζήτημα να βγάλει πολλές χρονιές ακόμα ασχέτως περιεχομένου. Χώρια που το ΟΤΕ έχει καλό αθλητικό περιεχόμενο πλέον, πήρε και το αγγλικό και έχει περισσότερα HD κανάλια. Αν δεν ρίξει τις τιμές θα της κουνήσουμε το χεράκι όπως στον ALPHA DIGITAL ή όπως λεγόταν τέλωσπαντων.

    Σοβαρά τώρα ελπίζω να ξυπνήσει και να γίνει ανταγωνιστική γιατί αν συνεχιστεί έτσι το μοτίβο απλά θα μείνει μόνο ο ΟΤΕ σαν παίχτης και η έλλειψη ανταγωνιστικότητας θα κάνει τον ΟΤΕ να ανεβάσει την τιμή αρκετά. Νομίζω αυτό δεν το θέλει κανένας μας. Ελπίζω να μείνουν και οι 2 στο παιχνίδι ώστε να είναι ωφελημένοι οι καταναλωτές.

  10. #25
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haris23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουσιαστικά ταινίες της ΝΟΒΑ που παίχτηκαν πέρσι παίζονται αμέσως μετά στον ΟΤΕ πριν βγούνε στα Ελληνικά κανάλια ετσί; Αυτές οι συμφωνίες με τα στουντιο δεν υπήρχαν πιο πρίν; Τι ταινίες έδειχνε πριν;
    Συμφωνίες με εταιρίες διανομής είχε & έχει(π.χ village,odeon).Οι περισσότερες είναι από εκεί.Δεν ήταν πρωτοκλασάτες,μερικές βλέπονταν,άλλες αδιάφορες και άλλες που θα τις ξαναέβλεπες ευχάριστα.
    Όταν υπέγραψε όμως με την walt disney η διαφορά φάνηκε.Π.χ: prince of persia,το χρονικό της Νάρνια.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 2048dsl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο PVR δέκτης αναμένεται καλοκαίρι του 2013 οσο για τους υπάρχοντες δορυφορικους δεκτές που εχουν οι συνδρομητες θα ενεργοποιηθεί η θύρα USB όπου θα μπορείς να κουμπώσεις δικό σου εξωτερικό δίσκο ανεξάρτητου χωρητικότητας αλλά θα παντρεύεται με την κάρτα και το δέκτη.
    Αν κατάλαβα καλά μιλάμε για πάντρεμα δέκτη-κάρτας-σκληρού δίσκου;

  11. #26
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Μηνύματα
    613
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    και εγώ happy είμαι από το cinema της νοβα αλλά πάντα βλέπω τον ανταγωνισμο και αν δυναμώσει τότε σιγουρα θα αναθεωρήσω

    (μιας και που έρχεται τώρα το got)
    φαντάζομαι το trailer το έχεις δει
    http://www.youtube.com/watch?v=RzI9v_B4sxw

  12. #27
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haniabal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα δεν έχει να ακούσει κάτι. Αυτή την στιγμή δεν έχει να φοβάται τίποτα.
    Τις τιμές της να φοβάται και ότι χάνει οικιακούς πελάτες σε καθημερινή βάση. Θα φανεί και στο 2013 αυτό με τα αποτελέσματα τριμήνων.

  13. #28
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.938
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vforvendetta85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνίες με εταιρίες διανομής είχε & έχει(π.χ village,odeon).Οι περισσότερες είναι από εκεί.Δεν ήταν πρωτοκλασάτες,μερικές βλέπονταν,άλλες αδιάφορες και άλλες που θα τις ξαναέβλεπες ευχάριστα.
    Όταν υπέγραψε όμως με την walt disney η διαφορά φάνηκε.Π.χ: prince of persia,το χρονικό της Νάρνια.

    - - - Updated - - -


    Αν κατάλαβα καλά μιλάμε για πάντρεμα δέκτη-κάρτας-σκληρού δίσκου;

    Ναι πάντρεμα δέκτη-κάρτας-σκληρού δίσκου για να μην υπάρχει το ενδεχώμενο να κουμπώσεις τον δισκο σε pc-macintosh και να κάνεις share τις εγγραφές.Απλα δεν θα γίνεται διότι δεν θα βλέπεις τον δίσκο και με το που το κουμπώνεις θα σου ζητάει να κανεις format.

  14. #29
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Τι χαζομαρα ειναι αυτη; Εχει γεμισει το τοπος απο 'εγγραφες', το OteTV περιμεναμε;

  15. #30
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 2048dsl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι πάντρεμα δέκτη-κάρτας-σκληρού δίσκου για να μην υπάρχει το ενδεχώμενο να κουμπώσεις τον δισκο σε pc-macintosh και να κάνεις share τις εγγραφές.Απλα δεν θα γίνεται διότι δεν θα βλέπεις τον δίσκο και με το που το κουμπώνεις θα σου ζητάει να κανεις format.
    Μα πως γίνεται να "παντρευτεί" ο σκληρός δίσκος;Έχω π.χ ένα σκληρό δίσκο 500 GB,όπου έχω ταινίες,φωτογραφίες κλπ.Πως γίνεται να τον "παντρέψει" ;

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-02-13, 11:13
  2. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-12-12, 23:31
  3. Αποστάσεις από τα Α/Κ του ΟΤΕ
    Από 21706 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-12, 16:52
  4. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-12, 17:20
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-12, 20:18

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας