Σελ. 151 από 275 ΠρώτηΠρώτη ... 131141146149150151152153156161171 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.251-2.265 από 4114
  1. #2251
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    Ε ναι δεν είναι για δημόσια χρήση αυτά τα νούμερα

    Αλλά και από το 134 για εμάς(εσάς) τους απλούς ιδιώτες μπορούμε να αντλήσουμε κάποιες πληροφορίες

  2. #2252
    Εγγραφή
    07-01-2007
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Forthnet Full
    Ταχύτητα
    9995/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    USRobotics 9112
    Εγώ έστειλα e-mail στις 2/4 καί έτσι καταχώρησαν την αίτηση σαν παραλαβή καί αποστολή της στον ΟΤΕ την ημέρα εκείνη, ενώ από το 134 έμαθα ότι είναι καταχωρημένη στον ΟΤΕ από τις 23/3.
    Πιστεύω ότι θέλουν τσίγκλισμα γιά να προωθήσουν τη διαδικασία ενεργοποίησης καί αν τους αφήσεις ανενόχλητους σε ξεχνάνε.

  3. #2253
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    Φίλε koure σε ποια περιοχή βρίσκεσαι?

  4. #2254
    Εγγραφή
    07-01-2007
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Forthnet Full
    Ταχύτητα
    9995/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    USRobotics 9112
    ILION ή περιοχή ΟΤΕ Ηλιουπόλεως.

  5. #2255
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    ίλιον ή ηλιουπολή είσαι?

  6. #2256
    Εγγραφή
    07-01-2007
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Forthnet Full
    Ταχύτητα
    9995/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    USRobotics 9112
    Κέντρο: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (ILIO)
    Τηλέφωνο 210 99........

  7. #2257
    Εγγραφή
    31-01-2006
    Μηνύματα
    148
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΔΑΓΚΛΗ
    Router
    Highspeed Turbo ADSL2+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NoName22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχω βρεθεί στην θέση του με Τελλάς και ΟΝ,από το Δεκέμβριο προσπαθώ να αποκτήσω LLU.
    Δεν είναι ο μόνος.....Λοιπόν
    Η 4νετ ήταν η μόνη που δεσμεύτηκε να με συνδέσει σε 20 μέρες και το κράτησε καταλαβές γιατί την "υπερασπίζομαι".
    Επειδη πλακώσαν πολλές αιτήσεις έγινε μπαχαλο γιαυτό αργήσαν οι πρώτοι μάλλον.

    Επίσης άλλο αγανάκτηση και άλλο πλήση εγκεφάλου!έχει διαφορά
    Το ποιος είναι αγανακτισμένος, ποιος κάνει πλύση εγκεφάλου και ποιος μιλάει με υπαρκτά στοιχεία μπορεί ο καθένας να το κρίνει ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.

    Ο καθένας έτσι και αλλιώς εδώ μέσα γράφει για την προσωπική του ΕΜΠΕΙΡΙΑ και σε εμένα δεν είναι καθόλου ευχάριστη !!!!!

    Αυτό που είπα εγώ είναι να μιλάμε για βέβαιες και ΕΞΑΚΡΙΒΩΜΕΝΕΣ πρακτικές που ισχύουν…

    Ας μην ξεχνάμε ότι και εγώ όταν είχα κάνει την αίτηση 8/2 μου είχαν υποσχεθεί ότι σε 20-30 μέρες θα είχα ενεργοποιηθεί…...
    Και ακόμα……….ΠΕΡΙΜΕΝΩ.
    Υπάρχει και μια δημοσκόπηση στο Thread forthnet με τίτλο (Μέσος Χρόνος Ενεργοποίησης 2play )όπου ένα μεγάλο ποσοστό πλησίασε η πέρασε το 3μηνό για να ενεργοποιηθεί…..
    δηλαδή τι να λέμε ότι όλα πάνε πολύ καλά ???? .

    Πάντως ειλικρινά απορώ με το πάθος που υποστηρίζουν κάποιοι ορισμένες θέσεις… (ειδικά όταν οι ίδιοι μιλάνε για ΓΝΩΣΤΟΥΣ από ΜΕΣΑ….).

    Η Forthnet 2Play Υπηρεσία σας θα ενεργοποιηθεί μέσα στις επόμενες ώρες…..696 Ώρες and Counting (Η προηγούμενη προσπάθεια ενεργοποίησης 2/4.......)

    Καλές ενεργοποιήσεις εύχομαι αυτή την εβδομάδα (ελπίζω και σε μένα… )
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tonydigital : 30-04-07 στις 09:34.

  8. #2258
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Μηνύματα
    408
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Πάντως η γνώμη μου είναι να μην είμαστε ισωπεδωτικοί σε οτι λέμε είτε αυτό είναι από δυσαρέσκεια προς την 4νετ είτε από την ικανοποίηση για την καλή εξυπηρέτηση.
    Αν ακούσει κάποιος τον Noname θα πάει και θα κάνει αιτηση την άλλη μέρα ενω αντίθετα αν ακούσει τον Tony και βάζω και τον εαυτό μου εδώ, δεν πρόκειται να την κάνει ποτέ.
    Ας σταματήσουν οι καβγάδες και να κοιτάξουμε να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλο.

    Και κάποιοα πράγματα που γράφονται προκαλούν, αναφέρομαι σε υπόνοιες ορισμένων οτι γνωρίζουν κάποια πράγματα παραπάνω κτλ
    8 μήνες αναμονή για σύνδεση με 2play!!!

  9. #2259
    Εγγραφή
    03-02-2006
    Περιοχή
    Βυρωνας
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Forthnet Full
    Ταχύτητα
    15800/509
    ISP
    Forthnet
    Router
    linksys wag200g
    Τα πραγματα ειναι απλα.Οσοι ειχαν adsl και μεχρι να βγει το νεο Ruo ετρωγαν ακυρωση τις αιτησης αν δεν γινοταν διακοπη της adsl πριν.Το σκηνικο φαινεται να αλλαζει απο τις 16/4 και μετα.Η επιβεβαιωση θα ερθει συντομα.
    Επι τριμηνο παντως ταλαιπωρηθηκε πολυς κοσμος.Αν αποδειχθει η εφαρμογη του ruo στους αναμενοντες με isdn και με ενεργη adsl παει να πει οτι εστω και καθυστερημενα εγινε ενα θετικο βημα...

  10. #2260
    Εγγραφή
    16-02-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    162
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Forthnet Full
    Ταχύτητα
    17931/509
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    usr9112
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maddoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα πραγματα ειναι απλα.Οσοι ειχαν adsl και μεχρι να βγει το νεο Ruo ετρωγαν ακυρωση τις αιτησης αν δεν γινοταν διακοπη της adsl πριν.Το σκηνικο φαινεται να αλλαζει απο τις 16/4 και μετα.Η επιβεβαιωση θα ερθει συντομα.
    Επι τριμηνο παντως ταλαιπωρηθηκε πολυς κοσμος.Αν αποδειχθει η εφαρμογη του ruo στους αναμενοντες με isdn και με ενεργη adsl παει να πει οτι εστω και καθυστερημενα εγινε ενα θετικο βημα...
    +1 maddoc

    ταλαιπωρηθηκαμε εμεις (οι βιαστικοι) δεν χρειαζετε να ταλαιπωρηθουν κι αλλοι.

    αν ηταν να κανω τωρα την αιτηση θα προτιμουσα να περιμενα κανα-δυο μηνες ακομα να στρωσουν τα πραγματα και να ξεκαθαρισει το τοπιο.

  11. #2261
    Εγγραφή
    19-05-2003
    Περιοχή
    Χαλάνδρι, Αθήνα
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η168Ν
    SNR / Attn
    18.1(dB) / 11.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geran Εμφάνιση μηνυμάτων
    πηρα χτες τη forthnet και μου ειπαν οτι απο αυτους εφυγε απο τη τεταρτη 25/4
    μου εδωσαν τηλεφωνο της interattica και κωδικο του δεματος....πηρα χτες αλλα δεν το σηκωνει κανεις...δεν δουλευουν το σαββατο??μηπως να παω απο κοντα αυριο??
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nils Εμφάνιση μηνυμάτων
    file geran,

    Η interattica είναι κολοχανίο.Μην περιμένεις να σε πάρουν αυτοί για να σου το φέρουν. Η φορθνετ τους το είχε δώσει και αυτοί το είχαν και δεν το δίναν.Τους πέρνω τηλέφωνο τους δίνω αριθμό φορτωτικής και μου ζητάνε τα στοιχεία μου!!!Δεν ξέραν σε ποιόν ανήκει η φορτωτική αυτή???
    Κυνήγατους!!
    Μια από τα ίδια κι εγώ. Πήρα σήμερα το πρωί στην Interattica, τους έδωσα τον αριθμό φορτωτικής (μου τον είχαν δώσει από τη forthnet) και μου είπαν να απευθυνθώ στο υποκατάστημα Αργυρούπολης. Το αστείο βέβαια είναι πως εγώ μένω στο Χαλάνδρι!

    Στο υποκατάστημα της Αργυρούπολης αρχικά μου είπαν πως αποκλείεται να έχουν αυτοί το δέμα αφού μένω Χαλάνδρι. Αφού επέμενα, είπαν πως θα το κοιτάξουν και θα με πάρουν αυτοί τηλέφωνο αργότερα.

    Τους ξαναπήρα πριν από λίγο αλλά μου είπαν πως δεν με έχουν ξεχάσει αλλά έχουν πάρα πολλά πακέτα από τη forthnet και θα με πάρουν σε λίγο, μόλις βγάλουν άκρη...

    Το μόνο σίγουρο είναι πως δεν πρόκειται ποτέ να στείλω δέμα με την interattica...
    Namasté,

    george


  12. #2262
    Εγγραφή
    20-09-2005
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10000/800
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    NetFaster
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 27.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εμένα συνεχίζει να δείχνει 3/5 ενεργοποίηση αλλά ακόμα δεν μου έχουν στείλει τον εξοπλισμό... δεν μπορώ άλλο περίμενε στο cc τους πάντως... ελπίζω να το φέρει σήμερα ή την τετάρτη ο courier

  13. #2263
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    FORTHnet
    Router
    USR 9112
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tonydigital Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ποιος είναι αγανακτισμένος, ποιος κάνει πλύση εγκεφάλου και ποιος μιλάει με υπαρκτά στοιχεία μπορεί ο καθένας να το κρίνει ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.

    Ο καθένας έτσι και αλλιώς εδώ μέσα γράφει για την προσωπική του ΕΜΠΕΙΡΙΑ και σε εμένα δεν είναι καθόλου ευχάριστη !!!!!

    Αυτό που είπα εγώ είναι να μιλάμε για βέβαιες και ΕΞΑΚΡΙΒΩΜΕΝΕΣ πρακτικές που ισχύουν…

    Ας μην ξεχνάμε ότι και εγώ όταν είχα κάνει την αίτηση 8/2 μου είχαν υποσχεθεί ότι σε 20-30 μέρες θα είχα ενεργοποιηθεί…...
    Και ακόμα……….ΠΕΡΙΜΕΝΩ.
    Υπάρχει και μια δημοσκόπηση στο Thread forthnet με τίτλο (Μέσος Χρόνος Ενεργοποίησης 2play )όπου ένα μεγάλο ποσοστό πλησίασε η πέρασε το 3μηνό για να ενεργοποιηθεί…..
    δηλαδή τι να λέμε ότι όλα πάνε πολύ καλά ???? .

    Πάντως ειλικρινά απορώ με το πάθος που υποστηρίζουν κάποιοι ορισμένες θέσεις… (ειδικά όταν οι ίδιοι μιλάνε για ΓΝΩΣΤΟΥΣ από ΜΕΣΑ….).

    Η Forthnet 2Play Υπηρεσία σας θα ενεργοποιηθεί μέσα στις επόμενες ώρες…..696 Ώρες and Counting (Η προηγούμενη προσπάθεια ενεργοποίησης 2/4.......)

    Καλές ενεργοποιήσεις εύχομαι αυτή την εβδομάδα (ελπίζω και σε μένα… )

    Τελικά ενεργοποιήθηκα την Παρασκευή, και μπήκα Internet Σάββατο μιας και 2 φορές μου έδωσαν λάθος κωδικό
    2 μήνες αναμονή... τέλος πάντων, καλή ενεργοποίηση και στους υπόλοιπους
    Πρέπει να αλάξω και την υπογραφή μου....

  14. #2264
    Εγγραφή
    20-04-2007
    Περιοχή
    Κ Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    d-link
    Λοιπόν πήρα στον ΟΤΕ και με συδέσανε με κάποιο αρμόδιο τμήμα και μου είπαν οτι στην γραμμή μου υπάρχει αίτηση φορητότητας. Αυτό μόνο. Ημερομηνία δεν μπορούν να δούν δυστηχώς...

  15. #2265
    Εγγραφή
    25-09-2005
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Telepassport - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    11/05/2007Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής. Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης:11/05/2007 04/05/2007Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής. Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης:04/05/2007 24/04/2007Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής. Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης:24/04/2007 20/02/2007Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet 20/02/2007Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ
    17/1/2007 Αποστολη αιτησης στη forthnet


    ΞΑΝΑΑΛΛΑΞΑΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ...
    αν εξαιρεσεις τον tonydigital νομιζω ειμαι στ χειροτερα χαλια απο αποψης καθυστερησης..
    η δικαιολογια τους ειναι οτι ο ΟΤΕ δν κανει φορητοτητα κ μετατροπη απο isdn se pstn αναιτια..
    ελεος πια.ΑEdit: [ ήρεμα ] ολοι στις παλιοεταιριες σας..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nnn : 30-04-07 στις 20:39.
    http://wildfiregames.com/0ad/ το τσαμπα το καλο..

Σελ. 151 από 275 ΠρώτηΠρώτη ... 131141146149150151152153156161171 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αναμονή ForthNet 2Play από 23/2/2007
    Από nx01d στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-07, 12:11

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας