Εμφάνιση 1-12 από 12
  1. #1
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Είμαι συνδρομητής της WIND από το 2010 ...
    Σε ταχύτητες ήταν πάντα αναξιόπιστη..
    Το router oxygen που μου είχαν δώσει χρόνιζε όπου γούσταρε και όποτε γούσταρε....
    Είχα δει από 4Μbit έως 21... Απλά το έκανα restart και άλλαζε ταχύτητα ....
    Πραγματικά έπαιζα joker μέχρι να χρονίσει ψηλά....
    Είχα γίνει καθημερινός πελάτης στη υποστήριξη πελατών τους...
    Όλο δήλωναν βλάβη καθάριζαν την γραμμή και ένα κάρο @@@....
    Τελικά έφταιγε το oxygen που μου είχαν φορτώσει.
    Έδωσα 70€ πήρα ένα BELKIN και σταθεροποιήθηκε η ταχύτητα...
    Για τους τεχνικούς τους όμως δεν έφταιγε το router.

    Το καλοκαίρι έκανα αίτηση να πάω στην 4νετ για να βάλω Vdsl.
    Με κάλεσαν πίσω και έκαναν μια έκπτωση παγίου για να μείνω και μου είπαν ότι μέχρι τα τέλη Νοέμβριου θα υπάρχει και κάλυψη VDSL στην περιοχή μου.
    Έδωσα τηλεφωνικά το οκ και περίμενα τον Νοέμβριο.. Τζίφος....
    Του ξαναπαίρνω τηλέφωνο και με ενημερώνουν ότι το VDSL στο κέντρο ΑΚΡΟΠΟΛΗ θα είναι έτοιμο μέχρι το τέλος του 2012.
    Άντε λέω να κάνω λίγο ακόμα υπομονή... Τζίφος και πάλι....
    Τέλη Γεναρη του 2013 πλέον τους ξανακαλώ και πλέον με ενημερώνουν ότι δεν ξέρουν πότε και αν θα υπάρξει VDSL στην περιοχή μου....
    Αυτό με έβγαλε από τα ρούχα μου....Τους ενημερώνω ότι τότε και εγώ από την στιγμή που δεν υπάρχει συμβόλαιο θα πάω σε άλλο παροχο.

    Και τώρα φτάνουμε στο γέλιο της υπόθεσης...: Για οφειλή 18€ 2ημερων ενώ άλλες φορές τους πλήρωνα και 2 μαζεμένους μου έκαναν διακοπή τηλεφώνου στις 01,35 τα χαράματα....!!!!!!!!!!
    Πράγμα παράνομο.... ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΟΙΝΟΦΕΛΟΥΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ (ΦΩΣ,ΝΕΡΟ,ΤΗΛΕΦΩΝΟ) σε μη εργάσιμη μέρα και ώρα......
    Την ίδια στιγμή καλώ στο Help desk τους και του ζητώ να ανοίξουν την γραμμή ώστε να μπω με Internet banking να τον πληρώσω την ίδια στιγμή...
    Η απάντηση του υπαλλήλου ήταν όχι και ότι έπρεπε να περιμένω μέχρι το πρωί που θα άνοιγαν τα καταστήματα και όχι τα ταχυδρομεία και οι τράπεζες γιατί το λογιστήριο τους ανοίγει 9 και τότε θα δούνε την πληρωμή....
    Αυτό ήταν κύριοι το τέλος τους....
    Καταγγελία σε ΕΕΤΤ ΙΝΚΑ ΕΚΠΟΙΖΩ Συνήγορο του πολίτη και όπου αλλού βρήκα...
    Εννοείτε αίτηση φορητοτητας και μαύρο στην WIND....

  2. #2
    Εγγραφή
    17-03-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    318
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Ποσταρε και το ΦΕΚ να διαβασουμε τον νομο που το απαγορευει...
    Οταν ενας πελατης ειναι στο κοκκινο (εχει πολλες φορες στο παρελθον κανει ανεξοφλητους λογαριασμους και φραγες) η εταιρειες δεν περιμενουν πολυ για να βαλουν φραγη.
    Η αληθεια ειναι οτι εφοσον εσυ δεν εισουν συνεπης δεν μπορεις να απαιτεις και πολλα απο κει και περα
    Οσον αφορα το VDSL κακως και σου ειπαν με τετοια σιγουρια για χρονοδιαγραμματα ενεργοποιησης εφοσον ηταν ακομα σε πειραματικο-πιλοτικο σταδιο και ακομα και σημερα ενα μικρο ποσοστο του πληθυσμου καλυπτεται. Εκει ναι εχεις καθε δικαιωμα να διαμαρτυρεσαι, εφοσον με αυτη την πρακτικη σε επεισαν να παραμεινεις,
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitriskot : 24-03-13 στις 01:12.
    Resistance is futile, you will be assimilated. Your technological distinctiveness will be added to our own.

  3. #3
    Εγγραφή
    28-04-2011
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    683
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Και πολύ καλά έκανες καταγγελία με τέτοια προβλήματα.

  4. #4
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Περιοχή
    koalaback0
    Μηνύματα
    1.303
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/ 30
    ISP
    Cosmote
    Router
    pfSense
    Είχες πληρώσει; ΌΧΙ! τότε δεν μπορείς να παραπονιέσαι... Πρέπει να μάθουμε να είμαστε εντάξει με τις υποχρεώσεις.

    Και όπως λέει και ο dimitriskot πιο πάνω, τα περί μη εργάσιμης μέρας και ώρας που το έχεις δει γραμμένο γιατί πρώτη φορά το ακούω.
    Από τα 384 Kbps ADSL στα 300 Mbps FTTH, 20 χρόνια δρόμος...

  5. #5
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Χωρίς διάθεση να παίξω με τον πόνο σου, 2-3 πράγματα μόνο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πράγμα παράνομο.... ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΟΙΝΟΦΕΛΟΥΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ (ΦΩΣ,ΝΕΡΟ,ΤΗΛΕΦΩΝΟ) σε μη εργάσιμη μέρα και ώρα......
    Αυτό δεν ισχύει.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την ίδια στιγμή καλώ στο Help desk τους και του ζητώ να ανοίξουν την γραμμή ώστε να μπω με Internet banking να τον πληρώσω την ίδια στιγμή...
    Κάτι τέτοιο δεν υπήρχε περίπτωση να γίνει. Και αν ακόμη γινόταν (δεν γνωρίζω το crm της wind), πολύ χλωμό να γινόταν από αυτό το επίπεδο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό ήταν κύριοι το τέλος τους....
    Καταγγελία σε ΕΕΤΤ ΙΝΚΑ ΕΚΠΟΙΖΩ Συνήγορο του πολίτη και όπου αλλού βρήκα...
    Εννοείτε αίτηση φορητοτητας και μαύρο στην WIND....
    O συνήγορος του πολίτη αφορά θέματα με το δημόσιο.
    Τον συνήγορο του καταναλωτή εννοείς.

  6. #6
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Αν είχες γράψει εδώ στο φόρουμ πως η ταχύτητα σου παίζει από 4 έως τα 21Mbit, εγώ που δεν είμαι τεχνικός θα σου είχα πει να βάλεις άλλο ρούτερ από την πρώτη στιγμή!
    Το τι δικαιολογίες σου έλεγαν αυτοί, είναι "δικό τους" θέμα. Αυτό συμβαίνει με σχεδόν όλες τις εταιρίες.

    Για το VDSL κανένας τους δεν μπορεί να είναι σίγουρος. Κακώς τους πίστεψες, κακώς στο είπαν.

    Η οφειλή... είναι οφειλή. Ακόμα και 1 ευρώ. Καλό θα ήταν με το που είδες πως για τον Χ λόγο πως ο λογαριασμός
    δεν θα πληρωθεί στην ώρα του, να τους είχες κάνει ένα τηλέφωνο να τους ενημερώσεις. Οι εταιρίες καλώς ή κακώς έτσι δουλεύουν.

  7. #7
    Εγγραφή
    06-09-2011
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    416
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis.kom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είχες γράψει εδώ στο φόρουμ πως η ταχύτητα σου παίζει από 4 έως τα 21Mbit, εγώ που δεν είμαι τεχνικός θα σου είχα πει να βάλεις άλλο ρούτερ από την πρώτη στιγμή!
    Το τι δικαιολογίες σου έλεγαν αυτοί, είναι "δικό τους" θέμα. Αυτό συμβαίνει με σχεδόν όλες τις εταιρίες.

    Για το VDSL κανένας τους δεν μπορεί να είναι σίγουρος. Κακώς τους πίστεψες, κακώς στο είπαν.

    Η οφειλή... είναι οφειλή. Ακόμα και 1 ευρώ. Καλό θα ήταν με το που είδες πως για τον Χ λόγο πως ο λογαριασμός
    δεν θα πληρωθεί στην ώρα του, να τους είχες κάνει ένα τηλέφωνο να τους ενημερώσεις. Οι εταιρίες καλώς ή κακώς έτσι δουλεύουν.
    Πολύ σωστά. Δεν υπάρχει εταιρία που θα έπραττε κάτι διαφορετικό. Καλώς ή κακώς υπάρχουν κάποιοι κανόνες και για τους μεν και για τους δε, οπότε πρέπει να τους ακολουθούμε.

  8. #8
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lex_luthor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ σωστά. Δεν υπάρχει εταιρία που θα έπραττε κάτι διαφορετικό. Καλώς ή κακώς υπάρχουν κάποιοι κανόνες και για τους μεν και για τους δε, οπότε πρέπει να τους ακολουθούμε.
    Αν δεν κάνω λάθος έχεις κάποιο περιθώριο μετά την λήξη της ημερομηνίας πληρωμής, σίγουρα δεν είναι 2 μέρες

  9. #9
    Εγγραφή
    19-03-2009
    Μηνύματα
    73
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    μου το εχουν κανει κ εμενα στην on ενω ημουν 2 χρονια συνδρομητης και πληρωνα παντα. το θεωρω μεγαλο λαθος ειδικα για το τηλεφωνο και γιατι οχι και για το internet, δεν μπορει να κοβεται τοσο γρηγορα και χωρις προειδοποιηση. οι λογικες οπως δεν πληρωσες καλα σου καναν ειναι εντελως ανοητες κατ'εμε, και ειδαμε αυτο το μοντελο οικονομιας και πολιτικης που κατανταει τις κοινωνιες. καποια αγαθα ειναι πρωτευοντα και αναγκαια και δεν νοειται σε πραγματικα πολιτισμενες κοινωνιες να κοβονται για κανεναν λογο. ναι, το λογικο και πολιτισμενο θα ηταν δωρεαν τηλεφωνο, τουλαχιστον να σε καλουν και δωρεαν internet 100kbps ή κατι τετοιο.

  10. #10
    Εγγραφή
    06-07-2006
    Περιοχή
    Θρακομακεδόνες
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    117
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    41743/5494
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    9(dB) / 22(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elektron Εμφάνιση μηνυμάτων
    μου το εχουν κανει κ εμενα στην on ενω ημουν 2 χρονια συνδρομητης και πληρωνα παντα. το θεωρω μεγαλο λαθος ειδικα για το τηλεφωνο και γιατι οχι και για το internet, δεν μπορει να κοβεται τοσο γρηγορα και χωρις προειδοποιηση. οι λογικες οπως δεν πληρωσες καλα σου καναν ειναι εντελως ανοητες κατ'εμε, και ειδαμε αυτο το μοντελο οικονομιας και πολιτικης που κατανταει τις κοινωνιες. καποια αγαθα ειναι πρωτευοντα και αναγκαια και δεν νοειται σε πραγματικα πολιτισμενες κοινωνιες να κοβονται για κανεναν λογο. ναι, το λογικο και πολιτισμενο θα ηταν δωρεαν τηλεφωνο, τουλαχιστον να σε καλουν και δωρεαν internet 100kbps ή κατι τετοιο.
    Δεν ειναι ανοητες γιατι αν δεν πληρωνεις πως ζητας παροχη υπηρεσιας για την οποια δεν δινεις καποιο αντιτιμο?? μην τα θελουμε ολα δικα μας ναι οι εταιριες ειναι κερδοσκοπικες ναι προσπαθουν να βγαλουν απο παντου αλλα ο βασικος ορος της αγορας πρεπει να ισχυει, παροχη υπηρεσιας-αντιτιμο, εδω δεν εχουμε αλλα παγματα δωρεαν στις μερες... το τηλεφωνο ειναι το τελευταιο...

  11. #11
    Εγγραφή
    19-03-2009
    Μηνύματα
    73
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από em_seven Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειναι ανοητες γιατι αν δεν πληρωνεις πως ζητας παροχη υπηρεσιας για την οποια δεν δινεις καποιο αντιτιμο?? μην τα θελουμε ολα δικα μας ναι οι εταιριες ειναι κερδοσκοπικες ναι προσπαθουν να βγαλουν απο παντου αλλα ο βασικος ορος της αγορας πρεπει να ισχυει, παροχη υπηρεσιας-αντιτιμο, εδω δεν εχουμε αλλα παγματα δωρεαν στις μερες... το τηλεφωνο ειναι το τελευταιο...
    να υποθεσω πως ζεις σε μια χωρα με χαμηλη ανεργια ή σε οικογενεια με υψηλο εισοδημα; περα απο την πλακα, το τηλεφωνο και το διαδικτυο δεν ειναι τα τελευταια, οχι στην εποχη μας, οι ανεργοι και οι φτωχοι τα χρειαζονται πολυ περισσοτερο...

  12. #12
    Εγγραφή
    06-07-2006
    Περιοχή
    Θρακομακεδόνες
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    117
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    41743/5494
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    9(dB) / 22(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ζω σε μια χωρα με υψηλη ανεργια οπως ειναι η Ελλαδα και ειμαι ανεργος οποτε αστο μην το παμε εκει δεν αξιζει... οι ανεργοι και οι φτωχοι χρειαζονται δουλεια και τροφη και οχι dsl που δεν ειναι σε θεση να πληρωνουν μερικες φορες, ειναι σαν να λες σε εναν που ειναι στα φαναρια αν θελει να του παρεις ρολοι για να βλεπει ποση ωρα ειναι στον δρομο... τσαμπα δεν ειναι τιποτα στις μερες μας το διαδικτυο ειναι σημαντικο ομως προεχουν αλλα πραγματα, στο κατω κατω αλλωστε πληρωνεις για ιντερνετ και εχεις δεν πληρωνεις(δικαιο μου φαινεται) δεν εχεις ετσι γινετε με ολα ακομα και με το νερο για παραδειγμα που ειναι σημαντικοτερο... τερμα το off topic μας βλεπω να το γυρναμε σε κοινωνικοπολιτικη συζητηση οποτε σταματαω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος em_seven : 08-04-13 στις 06:44.

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL από τη Wind και ZTE ZXDSL 931 WII
    Από stavrosa2 στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 63
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-14, 20:11
  2. Wind και netmod
    Από dikal στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-12, 21:12
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-12, 10:42

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας