Σελ. 6 από 38 ΠρώτηΠρώτη ... 45678111626 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 569
  1. #76
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    O umay έχει δίκαιο για αυτό χρεοκοπήσαμε, κανένας δεν λέει με 23% φ.π.α να είναι 30euro άλλα πρέπει εγώ θα περεχεί με τα 80euro να βάζει όλες της εξτρά υπηρεσίες για πάντα και όχι 1 χρόνο η 3 μίνες αυτό θα ήταν σαφώς μεγαλύτερο ανταγωνιστικό πλεονέκτημα από τον ΟΤΕ άλλα στην τηλεφωνεία τα 2play απεριοστα πόλοι οικονομικά πακέτα είναι σαν να θέλουν να διώξουν άτομα από την nova. Αν ήταν 65 euro δεν θα μίλαγε κανένας

  2. #77
    Εγγραφή
    14-03-2013
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14mbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    NetGear
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 10,6(dB)
    Λοιπόν για να τελειώνει όλο αυτό σας λέω εγώ που δυστυχώς είμαι forthent, ότι αυτό το ανδρείκελο ομίλου εκτός του ότι ακόμη και τώρα, εν έτη 2013 κοροϊδεύει τους καταναλωτές της καθημερινά... ΔΕΝ προσφέρει ούτε τις απαραίτητες βασικές υπηρεσίες, όπως τηλέφωνο και internet, τουλάχιστον ούτε σε βασικό επίπεδο. Δεν λέω ότι οι άλλες εταιρίες είναι καλύτερες αλλά τουλάχιστον αντιμετωπίζουν τον Έλληνα καταναλωτή ως κατώτερο ον (εκεί φτάσαμε να αγνωμονούμε το χείριστο εμπρός του μηδαμινού) και όχι σαν σκουπίδι όπως κάνει η forthnet. Πέρασα τέσσερις μήνες ξεδιάντροπης κοροϊδίας και επιτηδευμένης κωλυσιεργίας μέχρι να πω ότι ναι πια, έχω τηλέφωνο και κάποιας μορφής αξιόπιστο internet -και αυτό όχι πάντα-. Επίσης όσο αφορά την nova, το περιεχόμενο της από μόνο του σε αντιδιαστολή με την τιμή που προσφέρεται, μας δείχνει αυτό που λένε όλοι οι προλαλήσαντες και με το παραπάνω μάλιστα -πολύ χαμηλό περιεχόμενο για την τιμή που ζητάνε-, εκτός από αυτούς όπου δεν ξέρω γιατί προσπαθούν εριστικά να μας πείσουν για το αντίθετο!.. Κάντε μια χάρη στον εαυτό σας και μακριά από forthnet!!! End of story!

  3. #78
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από umay Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Όσο υπάρχουν Έλληνες καταναλωτές που νομίζουν ότι επήλθε η φώτιση και η προσωπική ολοκλήρωση με την έλευση ψηφιακών ευκολιών και ποιότητας εικόνας, που τώρα ανακαλύπτουν την Αμερική (ενώ σε όλον τον ανεπτυγμένο κόσμο αυτά είναι δεδομένα δεκαετιών), που δεν εκδηλώνουν μαζικά κάποιου είδους διαμαρτυρία, τίποτε δε θα αλλάξει σε αυτό τον τόπο.
    Η άκριτη και χωρίς πρότερη ενημέρωση των καταναλωτών, υποβολή καταναλωτικού ασυνειδήτου στην Ελλάδα, με ιθαγενείς οι οποίοι ενεργούν ως καταλωτικό κοπάδι, συμβαδίζει με οικονομικά συμφέροντα αυτών που ποτέ δεν ήθελαν τον υγιή ανταγωνισμό σε αυτόν τον τόπο σε κανέναν τομέα.
    Θα συνεχίσουμε να αγοράζουμε το Ελληνικό γιαούρτι 1 ευρώ οι υπόλοιποι στην Ευρώπη 0,60 , το γάλα 1,40 και οι Γερμανοί 0,70 και πάει λέγοντας...
    Τώρα τι σχέση έχει το γιαούρτι με ψηφιακά κανάλια ή τηλεφωνία; Έχει. Με τις τιμές που αγοράζουμε εδώ, φυσάμε το γιαούρτι και δεν κρυώνει..."
    Και τι να πω στον αδελφό, έχει δίκιο !
    Λαικισμος, απο τους λιγους.

  4. #79
    Εγγραφή
    06-02-2013
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΕΡΜΟΥ
    Λαικισμο δε θα το ελεγα απλα συγκρίνουμε της βουρτσες με ... ξερετε τι ...ρωτηστε ποσο εχει μια τρυπα 20 τετραγωνικα στο λονδινο και μετα τα λεμε.
    Για να μην ξεφυγουμε ομως . το πακετο ειναι για πολυ λιγους , που εχουν πολυ ειδικες αναγκες . εγω ακομα δε μπορω να χωνεψω οτι προσφερει το συγκεκριμενο χωρις ουτε καν novasports k novacinema ή ενα απο τα 2 ημαρτον,

  5. #80
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikos salonika Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λαικισμο δε θα το ελεγα απλα συγκρίνουμε της βουρτσες με ... ξερετε τι ...ρωτηστε ποσο εχει μια τρυπα 20 τετραγωνικα στο λονδινο και μετα τα λεμε.
    Για να μην ξεφυγουμε ομως . το πακετο ειναι για πολυ λιγους , που εχουν πολυ ειδικες αναγκες . εγω ακομα δε μπορω να χωνεψω οτι προσφερει το συγκεκριμενο χωρις ουτε καν novasports k novacinema ή ενα απο τα 2 ημαρτον,
    Μην συγκρίνουμε ανομία πράγματα.

  6. #81
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εγω θα προτεινα το εξης αν μπορει να το κανει καποιος φυσικα?

    να βαλει απο ολους τους παροχους τις προσφορες που εχουν αυτη την περιοδο ωστε ολοι οι καταναλωτες-πελατες να τα δουμε ολα μαζι τα πακετα.

    δηλαδη

    1. τηλεφωνια (κλησεις σε αστικα/υπεραστικα/κινητα)
    2. συνδεση με το διαδικτυο
    3. τηλεοραση

    να δουμε απο ολους τους παροχους τις τιμες

    προσωπικα θεωρω την νοβα ακριβη στο θεμα της τηλεορασης

    ως πελατης του ΟΤΕ ειμαι απολυτα ευχαριστημενος

  7. #82
    Εγγραφή
    12-04-2005
    Μηνύματα
    1.265
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    18000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Thomson TG 585v8
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 12,5(dB)
    Το πακέτο είναι αυτό, σε άλλον αρέσει και σε άλλον όχι. Εδώ είμαστε και λέμε την γνώμη μας -χωρίς χαρακτηρισμούς-
    Προσωπικά, μου κακοφαίνεται το "απεριόριστα σταθερά" προς forthnet. Με πάει προς νοοτροπίες κινητής και το βλέπω ως πισωγύρισμα. Σαν "προσφορα" απλά δεν μου αρέσει και δεν θα πάρω.
    "Είμαι άνθρωπος και έχω αξιοπρέπεια.
    Δεν δέχομαι να με διαφεντεύει ένας ξένος γιατί τότε είμαι σκλάβος"
    Sami Sharaf (former Egypt Minister)
    για τη διαχείρηση της διώρυγας του Σουέζ από τους Αγγλους

  8. #83
    Εγγραφή
    06-02-2013
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkamared Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην συγκρίνουμε ανομία πράγματα.
    ε ακριβως αυτο λεω....
    !?!?!

  9. #84
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    684
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    ZTE Speedport entry 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Λιγα πραγματα αλλαξαν με τη προσφορα.Μεχρι σημερα 2play economy+start pack 35 ευρω το μηνα οπως και τωρα δλδ,απλα χωρις 18μηνη δεσμευση.Αυτο που αλλαξε ειναι η προσθηκη αστικων χρεωσεων στα κινητα οπως και η υπαρξη πακετου με απεριοριστες κλησεις στα κινητα και οτι δινει και novasports 1 η novacinema 1 αλλα παλι ακριβα,+15 ευρω για ενα καναλι?Ελεος!!!!!Και τα hd ακομα τα χρεωνουν 5 ευρω,ξανα παλι ΕΛΕΟΣ!!!

  10. #85
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Αυτα μονο στην Ελλαδα!! Δηλαδη σας πειραζει που εχει απεριοριστα σταθερα με +5€ αλλα δε σας χαροποποιει οτι στην ουσια απελευθερωνει και τα κινητα απο το σπιτι;
    Δηλαδη τι περιμενατε; Οτι απο την μια μερα στην αλλη θα δωσει το full pack 20€;

    Ναι τα 'extra' καναλια ειναι ακριβα, αλλα μην ξεχναμε, Ελληνικο Πρωταθλημα/ Champions League/ Euroleague και ταινιες παιζει μπαλα μονη της.

    Δε θα το βαλω το πακετο, αλλα αν ψαχνομουν για κατι αυτο τον καιρο, θα την μετραγα πολυ την προσφορα αυτη.

  11. #86
    Εγγραφή
    06-10-2008
    Μηνύματα
    4.276
    Downloads
    12
    Uploads
    5
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    2/7(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δε θα κρινω το πακετο γιατι μπορει σε καποιους να ειναι οικονομικα προσιτο.
    Με προσβαλλει ομως αυτο το Προς ολη τη 4νετ.
    Τα παληκαρια στην ατθιδων δε την παλευουν. Τελος. Το μανατζαριλικι θα τους φαει..

  12. #87
    Εγγραφή
    22-09-2004
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.380
    Downloads
    80
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    26500/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
    Router
    ZTE 931 VII
    έπρεπε να έχει απεριόριστα προς όλα τα σταθερά και λίγο περισσότερο περιεχόμενο στην τηλεόραση. τότε θα ήταν προσφορά, τώρα είναι απλά ένα ακόμα πακέτο για λίγους...

  13. #88
    Εγγραφή
    08-06-2007
    Μηνύματα
    702
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Wind Full
    Ταχύτητα
    14311/1.021
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    TP-Link TD-W8960N
    SNR / Attn
    6(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Χαιρετώ το forum . Θεωρώ οτι τα απεριόριστα σταθερά forthnet είναι λίγο τραγικό . Λες και θέλουν να μας πανε ενα βήμα πίσω . Οσο για την προσφορά , έτσι όπως είναι τώρα δεν νομίζω να αξίζει . Θα ήτανε πιο δελεαστική αν είχε απεριόριστα προς όλους .

    Υ.Γ. Μη σκοτώνεστε τόσο πολυ εδώ μέσα . Δεν θα σας δώσουν ούτε θα σας παρουν το ψωμί σας . Χαλαρώστε ! .

  14. #89
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από umay Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα συνεχίσουμε να αγοράζουμε το Ελληνικό γιαούρτι 1 ευρώ οι υπόλοιποι στην Ευρώπη 0,60 , το γάλα 1,40 και οι Γερμανοί 0,70 και πάει λέγοντας...
    Τώρα τι σχέση έχει το γιαούρτι με ψηφιακά κανάλια ή τηλεφωνία; Έχει. Με τις τιμές που αγοράζουμε εδώ, φυσάμε το γιαούρτι και δεν κρυώνει..."
    Και τι να πω στον αδελφό, έχει δίκιο !
    Aγόρασα και εγώ φθηνα κεφτεδακια απο το ΙΚΕΑ. Ηταν πολύ πολύ πιο φθηνα, ακόμα και απο τον σκέτο κιμά του κρεοπώλη μου! Βέβαια μετά την βρώση αυτών παρατήρησα ότι ήθελα να βγώ έξω στους αγρούς, να μυρίσω το γρασίδι (μήπως και τίποτε άλλο; μου διαφεύγει...) να νιώσω τον άνεμο να κυματίζει στην χαίτη μου εεεππππ στα μαλλιά μου ήθελα να πώ....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από F1ngolf1n Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν για να τελειώνει όλο αυτό σας λέω εγώ που δυστυχώς είμαι forthent, ότι αυτό το ανδρείκελο ομίλου εκτός του ότι ακόμη και τώρα, εν έτη 2013 κοροϊδεύει τους καταναλωτές της καθημερινά... ΔΕΝ προσφέρει ούτε τις απαραίτητες βασικές υπηρεσίες, όπως τηλέφωνο και internet, τουλάχιστον ούτε σε βασικό επίπεδο. Δεν λέω ότι οι άλλες εταιρίες είναι καλύτερες αλλά τουλάχιστον αντιμετωπίζουν τον Έλληνα καταναλωτή ως κατώτερο ον (εκεί φτάσαμε να αγνωμονούμε το χείριστο εμπρός του μηδαμινού) και όχι σαν σκουπίδι όπως κάνει η forthnet. Πέρασα τέσσερις μήνες ξεδιάντροπης κοροϊδίας και επιτηδευμένης κωλυσιεργίας μέχρι να πω ότι ναι πια, έχω τηλέφωνο και κάποιας μορφής αξιόπιστο internet -και αυτό όχι πάντα-. Επίσης όσο αφορά την nova, το περιεχόμενο της από μόνο του σε αντιδιαστολή με την τιμή που προσφέρεται, μας δείχνει αυτό που λένε όλοι οι προλαλήσαντες και με το παραπάνω μάλιστα -πολύ χαμηλό περιεχόμενο για την τιμή που ζητάνε-, εκτός από αυτούς όπου δεν ξέρω γιατί προσπαθούν εριστικά να μας πείσουν για το αντίθετο!.. Κάντε μια χάρη στον εαυτό σας και μακριά από forthnet!!! End of story!
    Γιατί δεν φεύγεις ρε παλικάρι; Αν περιμένετε με διαμαρτυρίες να κάνετε κάτι, σωθήκατε... Εδώ 1 εκ μαζεύτηκαν στο σύνταγμα, και τους έγραψαν κανονικότατα στα παλαιότερα των υποδημάτων τους. Η μόνη δύναμη σαν καταναλωτής που έχεις είναι το πορτοφόλι σου. Εαν δεν είσαι ικανοποιημένος κάντο πράξη, μη δίνοντας δεκάρα τσακιστή σε αυτόν που νομίζεις ότι σε κοροιδεύει. Αλλά δυστυχώς είναι ίδιον του έλληνα, απο την μια να βρίζει, πως τον κλέβουν, δεν τον εξυπηρετούν, τον έχουν κορόιδο, και μετά ΞΑΝΑΠΑΕΙ στον ίδιο και τ'ακουμπά ξανά!!!

  15. #90
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.106
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Stefanos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαιρετώ το forum . Θεωρώ οτι τα απεριόριστα σταθερά forthnet είναι λίγο τραγικό . Λες και θέλουν να μας πανε ενα βήμα πίσω . Οσο για την προσφορά , έτσι όπως είναι τώρα δεν νομίζω να αξίζει . Θα ήτανε πιο δελεαστική αν είχε απεριόριστα προς όλους .

    Υ.Γ. Μη σκοτώνεστε τόσο πολυ εδώ μέσα . Δεν θα σας δώσουν ούτε θα σας παρουν το ψωμί σας . Χαλαρώστε ! .
    Πράγματι, αυτό με τα απεριόριστα σταθερά προς Forthnet είναι μέγιστο πισωγύρισμα και θυμίζει την αδελφική αγορά της κινητής (απεταξάμην! ). Παίζει να μας συνηθίζουν σε πρακτικές καρτέλ, προς ετοιμασία για το real thing...
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



Σελ. 6 από 38 ΠρώτηΠρώτη ... 45678111626 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 81
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-14, 12:17
  2. 2play economy + start pack + novasports1 = 29.90
    Από billstamaniac στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 717
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-13, 17:39
  3. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-12, 13:29
  4. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-08-12, 16:14
  5. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-12, 14:07

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας