Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-49 από 49
  1. #46
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από πότε οι μπλε οθόνες έγιναν σύμβολο ανδρισμού ή έστω geek-ασμού;

    Από τότε:

    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  windows-8-blue-screen-of-death-offical.png 
Εμφανίσεις:  7 
Μέγεθος:  115,1 KB 
ID: 121571

  2. #47
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.092
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Steverman Εμφάνιση μηνυμάτων
    πες μου τι σοβαρο υπαρχει στα android. Google play? not, κατεβαζω το cab ή το exe και εγκαθιστώ, αλλα ένα κοριτσάκι θέλει google play για να βάλει ενα οποιοδήποτε software. Προσωπικα επειδη δουλεύω τοπογραφικά προγράμματα και τοπογραφικα gps αρκετων χιλιαδων ευρω, μονο windows mobile με στηριζουν. Ναι για να παιζω angry birds και ninja fruit ωραια ειναι τα android όπως και να διαβάζω κανα βιβλίο αλλα δυστυχώς ή ευτυχως, σοβαρες εφαρμογές εμπορικές και μη, θα βρεις στα windows. Οποτε ναι επιμένω android για κοριτσακια. αν γινει το import των εφαρμογων, αλλαζει το πραγμα, μεχρι τοτε ομως...

    Επίσης ναι θα συμφωνήσω οτι ταμπλετες και εξυπνα τηλεφωνα ανεβαινουν, απλα και μονο επειδη η μαζα εχει στραφει και αγοραζει. Σοβαρες δουλειες παντα σε desktop και δεν ξερω αν το cloud θα πιασει. Προσωπικα σε 3D εφαρμογες και rendering δεν μπορω να φανταστω πως θα δουλευα σε cloud ή σε tablet.

    Απλα η μάχη γίνεται για να παρουν τα λεφτά της μάζας που λογω broadband αναπτυξης, έχει γινει προσιτό.

    Μια ερώτηση, τι ποσοστο του παγκόσμιου πληθυσμού πιστεύετε οτι χρησιμοποιεί πανω απο το 2% της επεξεργαστικής ισχύς που διαθέτει???
    Αν και δεν έχω android, η τουλάχιστον έτσι νομίζω δεν ξέρω τι φοράει η παντόφλα μου( ), θα απαντήσω σε έναν... αυθεντικό άνδρα σαν και εσένα. Αν και αρχικά δυσκολεύτηκα να το διαβάσω, γιατί οι δουλειές των χιλιάδων ευρώ που περήφανα μας ανέφερες με θάμπωσαν.

    Οι ανάγκες του καθενός διαφέρουν. Καλά τα λες για τις 3d εφαρμογές αλλά και για το rendering, αλλά η αγορά δεν έχει αυτά σαν βασική προτεραιότητα. Κατά τη γνώμη μου λογικό, διότι το εργαλείο που ονομάζετε υπολογιστής/tablet/smartphone δεν είναι για κάτι πολύ συγκεκριμένο, όπως οι απαιτητικές εφαρμογές που μπορεί να δουλεύεις εσύ.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  3. #48
    Εγγραφή
    28-12-2007
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    982
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    Thomson
    SNR / Attn
    (dB) / 19(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Steverman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικα σε 3D εφαρμογες και rendering δεν μπορω να φανταστω πως θα δουλευα σε cloud ή σε tablet.
    Δηλαδή επειδή εσύ δεν μπορείς να δουλέψεις 3d εφαρμογές δεν θα το αγοράσω και εγώ που θέλω να σερφάρω ξαπλωμένος στον καναπέ?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Steverman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια ερώτηση, τι ποσοστο του παγκόσμιου πληθυσμού πιστεύετε οτι χρησιμοποιεί πανω απο το 2% της επεξεργαστικής ισχύς που διαθέτει???
    24 ώρες το 24ώρο φαντάζομαι ότι το χρησιμοποιούν ελάχιστοι.
    Σε συγκεκριμένες χρονικές στιγμές το χρησιμοποιεί το 100% και δεν του φτάνει κιόλας.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tzitziloni Εμφάνιση μηνυμάτων
    εδω που τα λεμε, καθε γκομενιτσα εχει αντροιντ των 700 ευρω για να κανει τσατ!
    Και αυτό αποδεικνύει ότι είναι για την πλέμπα και όχι για σοβαρές εφαρμογές ενώ τα Windows Phone είναι?
    (χώρια που κάνεις λάθος , όποια γκομενίτσα πάρει τηλέφωνο των 700 € παίρνει Iphone).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hoannis : 22-03-13 στις 14:41.

  4. #49
    Εγγραφή
    28-04-2011
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    683
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καιρός να βγάλουμε κάνα φράγκο

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-03-13, 04:44
  2. windows 8 η windows 7 ?
    Από PANOS196 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-12, 22:25
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-12, 10:25
  4. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-12, 01:19
  5. Μηνύματα: 83
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-12, 12:48

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας