Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 17
  1. #1
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Λέω να αλλάξω την κάρτα της μητέρας μου, τώρα έχει cosmokarta, αλλά το χρησιμοποιεί σπανιότατα, οπότε κάτι πακέτα ομιλίας που λήγουν πάνω στον μήνα δεν συμφέρουν. Υπάρχει κάτι σε πακέτο από άλλη εταιρία με πακέτο ομιλίας που να μεταφέρονται τα δωρεάν λεπτά και στον επόμενο μήνα; Εναλλακτικά, ποια εταιρία έχει καρτοκινητό με συμφέρουσα ομιλία με χρέωση ανά δευτερόλεπτο;

  2. #2
    Εγγραφή
    08-12-2011
    Μηνύματα
    417
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    26049/4995
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    Speedport W724V
    SNR / Attn
    11.1(dB) / 55.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Q με μεγάλη διαφορά.

  3. #3
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.699
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sadako Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λέω να αλλάξω την κάρτα της μητέρας μου, τώρα έχει cosmokarta, αλλά το χρησιμοποιεί σπανιότατα, οπότε κάτι πακέτα ομιλίας που λήγουν πάνω στον μήνα δεν συμφέρουν. Υπάρχει κάτι σε πακέτο από άλλη εταιρία με πακέτο ομιλίας που να μεταφέρονται τα δωρεάν λεπτά και στον επόμενο μήνα; Εναλλακτικά, ποια εταιρία έχει καρτοκινητό με συμφέρουσα ομιλία με χρέωση ανά δευτερόλεπτο;
    Καμμία εταιρεία δεν μεταφέρει λεπτά τον επόμενο μήνα
    Πόσα ξοδεύει? Σε λεπτά ομιλίας/μήνα, όχι σε €
    Σου φαίνονται υπερβολικά τα 5€/μήνα με ανανέωση σε κατάστημα?
    Αν η cosmote τόχει καταργήσει, δες vodafone

  4. #4
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Cosmote μηδενικό πάγιο. Δεν έχει δωρεάν λεπτά για να μεταφερθούν, αλλά αν δεν μιλήσει καθόλου ένα μήνα δεν θα πληρώσει τίποτα

  5. #5
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Η χρήση είναι πολύ περιστασιακή ως πολύ σπάνια. Για ώρα ανάγκης το έχει απλά. Συνήθως είναι μαζί με τον πατέρα μου, που έχει αυτός το κινητό του. Το έχουμε για πολύ μεμονωμένες περιπτώσεις. Μπορεί να περάσουν και 2 μήνες χωρίς να μιλήσει ούτε δευτερόλεπτο...

    Και τα 5ευρώ τον μήνα (που κάτι τέτοιο δοκιμάσαμε νομίζω με ένα πακέτο από την κοσμοκάρτα με 200 λεπτά νομίζω), 2μήνες έληξε χωρίς να χρησιμοποιηθεί καθόλου. Οπότε είναι περιττό έξοδο...

    Για Q έχω ακούσει κι από άλλους γενικά ότι συμφέρει (κάπου είχα ακούσει ότι η Q είναι πιο ακριβή όταν γίνεται κλήση ΠΡΟΣ Q, αλλά δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία γιατί η πηγή ήταν κάπως αναξιόπιστη, εγώ από όσο γνώριζα η τιμή για κλήση προς εταιρίες είναι η ίδια), έχει κάποιο συγκεκριμένο πακέτο προσφοράς; Ή απλά η χρήση είναι ανά δευτερόλεπτο και συμφέρει; Από κάλυψη πώς πάει;

  6. #6
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sadako Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η χρήση είναι πολύ περιστασιακή ως πολύ σπάνια. Για ώρα ανάγκης το έχει απλά. Συνήθως είναι μαζί με τον πατέρα μου, που έχει αυτός το κινητό του. Το έχουμε για πολύ μεμονωμένες περιπτώσεις. Μπορεί να περάσουν και 2 μήνες χωρίς να μιλήσει ούτε δευτερόλεπτο...

    Και τα 5ευρώ τον μήνα (που κάτι τέτοιο δοκιμάσαμε νομίζω με ένα πακέτο από την κοσμοκάρτα με 200 λεπτά νομίζω), 2μήνες έληξε χωρίς να χρησιμοποιηθεί καθόλου. Οπότε είναι περιττό έξοδο...

    Για Q έχω ακούσει κι από άλλους γενικά ότι συμφέρει (κάπου είχα ακούσει ότι η Q είναι πιο ακριβή όταν γίνεται κλήση ΠΡΟΣ Q, αλλά δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία γιατί η πηγή ήταν κάπως αναξιόπιστη, εγώ από όσο γνώριζα η τιμή για κλήση προς εταιρίες είναι η ίδια), έχει κάποιο συγκεκριμένο πακέτο προσφοράς; Ή απλά η χρήση είναι ανά δευτερόλεπτο και συμφέρει; Από κάλυψη πώς πάει;
    100' με 3 ευρώ και χρέωση ανά δευτερόλεπτο, πραγματικά είναι η πιο φτηνή. Απο κάλυψη ιδια με της wind:μια χαρά στα αστικά κέντρα, αλλα σε σχεση με cosmote κάποια κενά στην επαρχιά

  7. #7
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.665
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχεις σκεφτεί πολύ απλά να μην της αγοράζεις κάποιο πακέτο χρόνου ομιλίας; Σύμφωνα με τον τιμοκατάλογο της Cosmoκάρτα, μιλάς 18 λεπτά με μια κάρτα των 10 ευρώ. Αφού λες ότι μπορεί να περάσουν και 2 μήνες χωρίς να κάνει κλήσεις, μπορεί να σας συμφαίρει και έτσι. Επιπλέον αν εσύ και ο πατέρας σου έχετε επίσης Cosmote, μπορείτε να εκμεταλλευτείτε το 0,01 ευρώ ανα λεπτό προς 2 αριθμούς Cosmote, που αντιστοιχεί σε 14+ ώρες ομιλίας προς τους 2 αριθμούς με μια κάρτα των 10 ευρώ. Με το 0,01 ευρώ ανά λεπτό, πληρώνεις μια φορά 5 ευρώ εφάπαξ και ξεμπερδεύεις, δεν έχει χρονικούς περιορισμούς.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  8. #8
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    @Goku βλέπω αυτό το δεύτερο που λες να κάνω... Εγώ έχω vodafone, αλλά cosmote έχει ο πατέρας μου.. Απλά είπα μήπως κάλυπτα με κάποιο τρόπο και κάποια πιθανή ανάγκη να χρησιμοποιήσει το τηλέφωνο για να πάρει τηλέφωνο κάπου αλλού...

    Το αμέσως επόμενο είναι αυτό της Q, με μοναδικό "μειονέκτημα" ότι λήγουν τα δωρεάν λεπτά πάνω στον μήνα...

  9. #9
    Εγγραφή
    02-06-2014
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις σκεφτεί πολύ απλά να μην της αγοράζεις κάποιο πακέτο χρόνου ομιλίας; Σύμφωνα με τον τιμοκατάλογο της Cosmoκάρτα, μιλάς 18 λεπτά με μια κάρτα των 10 ευρώ. Αφού λες ότι μπορεί να περάσουν και 2 μήνες χωρίς να κάνει κλήσεις, μπορεί να σας συμφαίρει και έτσι. Επιπλέον αν εσύ και ο πατέρας σου έχετε επίσης Cosmote, μπορείτε να εκμεταλλευτείτε το 0,01 ευρώ ανα λεπτό προς 2 αριθμούς Cosmote, που αντιστοιχεί σε 14+ ώρες ομιλίας προς τους 2 αριθμούς με μια κάρτα των 10 ευρώ. Με το 0,01 ευρώ ανά λεπτό, πληρώνεις μια φορά 5 ευρώ εφάπαξ και ξεμπερδεύεις, δεν έχει χρονικούς περιορισμούς.
    Είναι πολύ καλή η προσφορά της cosmote για τα καρτοκινητά . Με το 0,01 ευρώ ανά λεπτό δεν νομίζω να το δίνει κάποιος άλλος

  10. #10
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Όχι, το'χει και η Vodafone, απλά είναι στο a la carte (εννοώ όχι στο CU).. Για Wind δεν ξέρω...

  11. #11
    Εγγραφή
    11-01-2008
    Μηνύματα
    512
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Η cosmote χρεωνει ανα λεπτο, δηλαδη 50 λεπτα η κληση (αν μιλας μεχρι 60 δευτ.) .
    Μολις μου εληξε η καρτα των 10 ευρω, 3 μηνες την ειχα, και επειδη η χρεωση ανα λεπτο ειναι κοροιδια ψαχνω και εγω για αλλη καρτα.
    Η απάτη ΔΝΤ και τραπεζών:
    http://www.youtube.com/watch?v=bhJZN96hw5A

  12. #12
    Εγγραφή
    11-10-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xriantw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η cosmote χρεωνει ανα λεπτο, δηλαδη 50 λεπτα η κληση (αν μιλας μεχρι 60 δευτ.) .
    Μολις μου εληξε η καρτα των 10 ευρω, 3 μηνες την ειχα, και επειδη η χρεωση ανα λεπτο ειναι κοροιδια ψαχνω και εγω για αλλη καρτα.
    η q \ειναι ανα δευτ... με ελαχιστη καρτα 5€ απο paypal

  13. #13
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Και εγώ Q σου προτείνω χωρίς να μπλέκεις με αγορά πακέτων. Είναι η μοναδική με χρέωση ανά δευτερόλεπτο χωρίς χρέωση ελάχιστης διάρκειας κλήσης.

    0,0062€ ανά δευτερόλεπτο η χρέωση (0,37/λεπτό ανεξαρτήτως δικτύου). Μια κάρτα 5€ κάθε 6 μήνες θα βάζεις για να διατηρείται και το υπόλοιπο.

  14. #14
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    η q \ειναι ανα δευτ... με ελαχιστη καρτα 5€ απο paypal
    ή από κατάστημα, αν σε βολέυει

  15. #15
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Ωραία.. Ευχαριστώ παιδιά.. Ή Q θα πάρω, ή θα δηλώσω κανά 2 νούμερα cosmote (από άτομα εντός της οικογένειας που έχουν cosmote) για να έχει το 0,01ευρώ/λεπτό και τα υπόλοιπα στις λίγες περιπτώσεις που θα χρειαστεί νομίζω την καλύπτουν..

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Επιλογή εταιριας
    Από pazarhs στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-15, 00:29
  2. Επιλογή οικονομικού ssd για παλιό λάπτοπ
    Από Gianniskriti στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-15, 18:56
  3. Σύνθεση περί τα 300 ευρώ για πολύ απλή χρήση
    Από Prosektikos στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-15, 01:46
  4. Επιλογή νέων συσκευών για οικιακό δίκυο
    Από koozoop στο φόρουμ TP-Link ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-14, 18:45
  5. ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΡΤΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ ΓΙΑ LAPTOP
    Από vagser στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-14, 13:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας