Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-29 από 29
  1. #16
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΧΑΡΝΩΝ
    SNR / Attn
    15(dB) / 41(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Antre Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστευεις πως μπορω να παιξω οριακα με τα volts ή καλο θα ηταν να τα χα αρκετα χαμηλοτερα; Αυτο ειναι που με καιει. Γιατι αν ναι, τοτε δεν κανω καθολου oc και βρισκω τα ελαχιστα volts που παιζει σταθερα η cpu. Ναι μητρικη δεν θα ηθελα να αλλαξω, προτιμω να μεινω στα 3.4 ghz παρά να αγορασω mobo.
    Θα το δεις ο ιδιος στην πραξη αυτο.Για μενα για oc δεν το συζητας καν βρες μια ρυθμιση που μπορει να παιξει σταθερα ο επεξεργαστης εστω και σε μικροτερη συχνοτητα αλλα σταθερα και εισαι αρχοντας.

  2. #17
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    Καλαμάκι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4900/980
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Netgear DGN2200
    SNR / Attn
    6(dB) / 48(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στη default συχνοτητα παιζει σταθεροτατα με πολυ πιο χαμηλα volts από οτι μου ξεκινα να εμφανιζει προβλημα. Να σαι καλα.

    Θα το δω αν τελικα παιξω οριακα. Θα ηθελα να απαντησει και κανενας αλλος αν εχει ιδεα. Θέλω να πω παιζει να κανω ζημεια ή απλα θα πεφτω στα 800 mhz οποτε αν δω κατι τετοιο απλα ριχνω volts και ρολοϊ;

    - - - Updated - - -

    Ο τιτλος μοιαζει σαν να ενεργοποιειται το c&q ενω αυτο συμβαινει σε full load. Αν καποιος mod εχει τη διαθεση ας προσθεση στο τιτλο "...σε full load (οχι c&q)" ώστε να περιγραφει σωστα το θεμα. (απο οτι ειδα δεν μπορω να αλλαξω το τιτλο)

  3. #18
    Εγγραφή
    19-06-2007
    Μηνύματα
    484
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Φίλε Antre, η μητρική σου δεν έχει καν Vrm heatsinks, τυχερός είσαι που σου έκανε throttle τον επεξεργαστή και δε σου έμεινε στο χέρι με τα 1.4v.
    Όπως καταλαβαίνεις, ούτε για αστείο σκέψη για overclocking. Το αντίθετο μάλιστα, τρέξε stress tests για να βρεις το χαμηλότερο voltage που παίρνει η CPU σου για τη default συχνότητά της και άστο εκεί (με Cool&Quiet ενεργοποιημένο εννοείται). Γενικά η AMD τείνει να βάζει αρκετά υψηλότερο απ'όσο χρειάζονται VID στους επεξεργαστές της, οπότε αν είσαι τυχερός μπορεί και να το ρίξεις στα 1.2-1.25v. Αν θες ντε και καλά να ανεβάσεις τις επιδόσεις, βάλε το CPU-NB (πρόσεξε, όχι το ΝΒ) στα 1.15-1.175v (τόσο πρέπει να είναι και από default) και ύστερα ανέβασε το ως εκεί που φτάνει (συνήθως ~2.5Ghz) - καλύτερο boost θα σου δώσει από το να έδινες 200-300Mhz στους πυρήνες.

  4. #19
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    Καλαμάκι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4900/980
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Netgear DGN2200
    SNR / Attn
    6(dB) / 48(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτο συνειδητοποιησα μολις πριν λιγο. Αν του εβαζα εγω ομως ψυχτρουλες; Όπως αυτες εδώ; Και οχι απαραιτητα για OC αλλα επειδη ψιλοαγχωθηκα απο αυτα που διαβασα googlarontas το προβλημα μου. Δεν ξέρω βεβαια ποσο ευκολο ειναι και αν τελικα αξιζει το κοπο (δηλαδη αν ριχνουν αρκετα τις θερμοκρασιες)

    Υπάρχει καποιος τροπος να δω θερμοκρασιες στα mofsets ;

  5. #20
    Εγγραφή
    05-12-2008
    Μηνύματα
    2.854
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Not for public
    Αξιζει αρκει να ταιριαζουν στην μητρικη σου. Αν ταιριαζουν παρτες, καλο θα κανεις στην μητρικη.

  6. #21
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Ωραια πραγματα
    Περιμενω εναν Phenom 955 μαζι με μια M478 pro.

    Σε 2-3 μερες θα τα εχω και θα γραψω και εγω εντυπωσεις.
    Anyway, αν παιζει καλα ο επεξεργαστης, καλυτερα με undervolt, να τρεχει πιο κρυος...

  7. #22
    Εγγραφή
    19-06-2007
    Μηνύματα
    484
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Antre Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο συνειδητοποιησα μολις πριν λιγο. Αν του εβαζα εγω ομως ψυχτρουλες; Όπως αυτες εδώ; Και οχι απαραιτητα για OC αλλα επειδη ψιλοαγχωθηκα απο αυτα που διαβασα googlarontas το προβλημα μου. Δεν ξέρω βεβαια ποσο ευκολο ειναι και αν τελικα αξιζει το κοπο (δηλαδη αν ριχνουν αρκετα τις θερμοκρασιες)

    Υπάρχει καποιος τροπος να δω θερμοκρασιες στα mofsets ;
    Οι ψύκτρες θα ήταν μια καλή λύση θεωρητικά, αλλά δυστυχώς είσαι άτυχος και η μητρική σου δεν έχει πρόβλεψη για τέτοιες. Ουσιαστικά μπαίνουν με clipάκια, οπότε ή θα αντικαταστήσουν κάποια υπάρχουσα, ή ο κατασκευαστής θα έχει προνοήσει να αφήσει τις τρύπες που χρειάζονται πάνω στην πλακέτα. Δες π.χ. εδώ μια Gigabyte που έχει τέτοια πρόβλεψη (πρόσεξε τις μικρές τρύπες αριστερά και δεξιά των vrms), και εδώ το πως κουμπώνει η Thermalright HR-09U πάνω της. Όπως θα δεις, η δική σου δεν τις έχει, οπότε η ψύκτρα δε μπορεί να κουμπώσει.

  8. #23
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    Καλαμάκι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4900/980
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Netgear DGN2200
    SNR / Attn
    6(dB) / 48(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Με λιγο ψαξιμο ειδα οτι υπαρχει και thermal tape. Ξέρουμε τι παιζει με αυτη; Εννοω αν επαιρνα κάτι τέτοιο που εχουν ήδη thermal tape ή επαιρνα καποιες απο τις αλλες ψυχτρες που ανεφερα και τους εβαζα εγω thermal tape θα έκανα δουλεια ή ενεχει κινδυνος βραχυκυκλωματος;

    Η αλλη λυση που σκεφτηκα ηταν να στηριξω διαγωνια εναν 80αρη ανεμιστηρα (θα παταγε με σκληρο συρμα απο το πισω μερος του κουτιου) που θα στελνε αερα πανω στα mosfets. Βεβαια δεν ξερω σε τι βαθμο θα χαλαγε το aiflow του κουτιου.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραια πραγματα
    Περιμενω εναν Phenom 955 μαζι με μια M478 pro.

    Σε 2-3 μερες θα τα εχω και θα γραψω και εγω εντυπωσεις.
    Anyway, αν παιζει καλα ο επεξεργαστης, καλυτερα με undervolt, να τρεχει πιο κρυος...

    Μεσω bios τα μεγιστα volts που επιτρεπει να δώσεις χειροκινητα ειναι 1.3 ενω η cpu που πηρες αν θυμαμαι καλα ειναι 1.35. Σε auto βεβαια δίνει όσα ζηταει. Νομιζω στα 1.35 σταματαγε να κανει drop. Βεβαια εσυ μπορει να εχεις πολυ καλυτερο airflow στο κουτι σου απο οτι εγω. Και αν μαλιστα αφησεις την stock ψυχτρα τα mosfets θα ψυχονται καπωςε καλυτερα από οτι τις περισσοτερες after sale ψυχτρες που στελνουν τον αερα παραλληλα και δεν παιρνα καθολου απο μητρικη.

    - - - Updated - - -

    Μολις τώρα ειδα οτι ελεγες για αλλη μητρικη.

  9. #24
    Εγγραφή
    19-06-2007
    Μηνύματα
    484
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Antre Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με λιγο ψαξιμο ειδα οτι υπαρχει και thermal tape. Ξέρουμε τι παιζει με αυτη; Εννοω αν επαιρνα κάτι τέτοιο που εχουν ήδη thermal tape ή επαιρνα καποιες απο τις αλλες ψυχτρες που ανεφερα και τους εβαζα εγω thermal tape θα έκανα δουλεια ή ενεχει κινδυνος βραχυκυκλωματος;

    Η αλλη λυση που σκεφτηκα ηταν να στηριξω διαγωνια εναν 80αρη ανεμιστηρα (θα παταγε με σκληρο συρμα απο το πισω μερος του κουτιου) που θα στελνε αερα πανω στα mosfets. Βεβαια δεν ξερω σε τι βαθμο θα χαλαγε το aiflow του κουτιου.
    Ναι, καλή μόντα αυτά τα ψυκτράκια που βρήκες. Μην περιμένεις και θαύματα βέβαια, αλλά από το να έχεις τα Vrms γυμνά είναι προτιμότερα. Για εννιαία ψύκτρα σαν τις προηγούμενες με thermal tape δε θα στο συνιστούσα, αν δεν έχεις κουμπώσει τα κλιπάκια παίζει να πέφτει εύκολα. Είτε το πιστεύεις είτε όχι πάντως, το πρόβλημά σου είναι κυρίως η ψύκτρα της CPU, και την έχει πατήσει πολύς κόσμος έτσι. Βλέπεις, οι budget μητρικές έχουν ελάχιστη ή και καθόλου παθητική ψύξη στα Vrms, και ποντάρουν στην ενεργητική ψύξη από τη stock ψύκτρα της CPU (ή έστω κάποια top-down aftermarket). Όταν εσύ την έβγαλες και έβαλες τη hyper που είναι tower, ψύχρανες μεν τη CPU, αλλά άφησες τα Vrms (και ενδεχομένως το northbridge - κοίτα και τις δικές του θερμοκρασίες) να ψήνονται.

  10. #25
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    Καλαμάκι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4900/980
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Netgear DGN2200
    SNR / Attn
    6(dB) / 48(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από applebite Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, καλή μόντα αυτά τα ψυκτράκια που βρήκες. Μην περιμένεις και θαύματα βέβαια, αλλά από το να έχεις τα Vrms γυμνά είναι προτιμότερα. Για εννιαία ψύκτρα σαν τις προηγούμενες με thermal tape δε θα στο συνιστούσα, αν δεν έχεις κουμπώσει τα κλιπάκια παίζει να πέφτει εύκολα. Είτε το πιστεύεις είτε όχι πάντως, το πρόβλημά σου είναι κυρίως η ψύκτρα της CPU, και την έχει πατήσει πολύς κόσμος έτσι. Βλέπεις, οι budget μητρικές έχουν ελάχιστη ή και καθόλου παθητική ψύξη στα Vrms, και ποντάρουν στην ενεργητική ψύξη από τη stock ψύκτρα της CPU (ή έστω κάποια top-down aftermarket). Όταν εσύ την έβγαλες και έβαλες τη hyper που είναι tower, ψύχρανες μεν τη CPU, αλλά άφησες τα Vrms (και ενδεχομένως το northbridge - κοίτα και τις δικές του θερμοκρασίες) να ψήνονται.
    Λοιπον, μου περισσευε ενας 80αρης (+ μια αντισταση για να μην μου τρωει τα αυτια) και τον τοποθετησα με μια πολυ ελαφρια κληση προς τα πανω ώστε να πιανει ολα τα mosfets μιας και θα τραβαει ο απο πανω ανεμιστηρας του psu . Το εχω στηριξει κυριως στο πισω μερος του κουτιου αλλα για να μην τρεμει και κανει παραπανω θορυβο τον εδεσα με ενα μονωμενο συρμα στους αεραγωγους του psu (βλεπε photos στο spoiler).

    Πριν
    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20130303_200112.jpg 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  1,54 MB 
ID: 121716


    Μετά
    Spoiler:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20130325_160541.jpg 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  1,32 MB 
ID: 121717Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20130325_160533.jpg 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  1,49 MB 
ID: 121718Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20130325_160518.jpg 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  1,53 MB 
ID: 121719Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20130325_160510.jpg 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  1,34 MB 
ID: 121720Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20130325_160505.jpg 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  1,46 MB 
ID: 121721Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20130325_160458.jpg 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  1,47 MB 
ID: 121722


    Αυτο όμως που με απασχολει ειναι οτι παιρνει τον ζεσταμενο αερα απο τη cpu. Μήπως κανω κακο αντι καλο; Πιο μετα θα το στρεσαρω σε cpu και gpu να δω πόσο χαλασα το airflow.

    Υ.Γ. Το περισσεουμενο συρμα θα το κοψω εφοσον αποφασισω να το κρατησω ως εχει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antre : 25-03-13 στις 17:46.

  11. #26
    Εγγραφή
    19-06-2007
    Μηνύματα
    484
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δεν ξέρω, έχεις πλέον έναν 80άρη κάθετα ανάμεσα σε 3 120άρηδες, μάλλον πιο πολύ χαλάς το airflow παρά βοηθάς τα Vrms. Εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα σίγουρα τα ψυκτράκια που βρήκες στο τελευταίο σου post, θα έβαζα το ρεύμα οπωσδήποτε <=1.25-1.3v, και ίσως κοιτούσα και για καμία καλή top down ψύκτρα αν σε load έπιανα τα ψυκτράκια και ζεματούσαν.

  12. #27
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    Καλαμάκι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4900/980
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Netgear DGN2200
    SNR / Attn
    6(dB) / 48(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το βαλα λιγο στα γρηγορα τωρα. Μπορω να το βαλω λιγο πιο μέσα. Ίσως να κοβει λιγο παλι το aiflow αλλα η εξοδος του ανεμιστηρα προς την μητρικη δεν θα επηρρεαζετε απο τους αλλους ανεμιστηρες. Το μονο προβλημα ειναι οτι θα παιρνει τον ζεστο αερα της μητρικης.

    Οσον αφορα τα Volts μεχρι 1.29 ειναι σταθερο. Τώρα να ειναι καλά; Να κάνω και underclock να το ριξω πιο κάτω; Πόσο με εκνευριζει που δεν εχει αισθητηρα θερμοκρασιας.

    - - - Updated - - -

    Το τοποθετησα λιγο πιο μεσα. Η πανω γωνια βεβαια μπαινει λιγο αναμεσα στη ψυχτρα της cpu και το πισω ανεμιστηρα, αλλα συνολικα κοβει ελαχιστα το airflow. Η ροη του 80αρη φαινεται να μην επηρρεαζεται απο τους αλλους ανεμιστηρες. Το μονο που με βαζει υπο σκεψη ειναι οτι ο αερας ειναι ηδη ζεστος απο τη cpu (αυτη τη στιγμη σε stress test η cpu εχει 45 βαθμους). Εννοειται πως η η εγκατασταση ειναι προσωρινη-γρηγορη. Εαν αποφασισω οτι τον αφηνω θα τον τοποθετησω πιο σταθερα-μονιμα.

    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20130326_161744.jpg 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  1,15 MB 
ID: 121795Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20130326_161648.jpg 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  1,70 MB 
ID: 121796Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20130326_161640.jpg 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  1,75 MB 
ID: 121797Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20130326_161622.jpg 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  1,59 MB 
ID: 121798Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20130326_161616.jpg 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  1,41 MB 
ID: 121799Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20130326_161609.jpg 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  1,23 MB 
ID: 121800Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20130326_161557.jpg 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  1,60 MB 
ID: 121801Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20130326_161537.jpg 
Εμφανίσεις:  0 
Μέγεθος:  386,9 KB 
ID: 121802
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antre : 26-03-13 στις 15:12.

  13. #28
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Δοκιμασες με default ταση και ρολοι να δεις αν στο κανει ακομα και μετα την πατεντα σου;
    Οχι τιποτα αλλο αλλα να βεβαιωσουμε οτι ειναι τα vrms ή οχι.

    Τα δικα μου (955 + Μ4Α78) ηρθαν, θα δοκιμασω και θα δω αν μου κανει τα ιδια. Αν και νομιζω οτι ο επεξεργαστης μου ειναι 125W και ο δικος σου 140, οποτε μαλλον θα ειμαι οκ.

    - - - Updated - - -

    Αληθεια, ποιο μαμισιο cooler εχεις; Αυτο εδω; Ή δεν εχεις καθολου;

  14. #29
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    Καλαμάκι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4900/980
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Netgear DGN2200
    SNR / Attn
    6(dB) / 48(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπερα Gordito. Τελικα ηταν όντως τα vrms. Εχοντας πρωτα σιγουρευτει (Google) οτι μεσω του ocp του mobo πρώτα θα αρχισει να ριχνει τα volts πριν φτασει υπερβολικα υψηλη θερμοκρασια δοκιμασα σιγα σιγα να ανεβασω τα volts (με εμενα απο πανω να παρακολουθω τι συμβαινει). Διαπιστωσα ότι ακομη και 1.52 μετα απο 1 ώρα τεστ δεν εμφανισε drops. Ενδεχομενως να παιρνε και παραπανω. Βέβαια, επειδη προς το παρον δεν με νοιαζουν τόσο οι υψηλοτερες συχνοτητες γυρισα σε stock ρολοϊ και undervolt στα 1.3 που χα διαπιστωσει οτι ηταν σταθερο.

    Το μαμισιο cooler δεν ξερω ποιο ειναι γιατι το πηρα χωρις (δεν ηταν tray αλλα το παιδι το πουλαγε χωρις ψυχτρα). Οπότε δεν έχω ιδέα.

    - - - Updated - - -

    Όχι 125 ειναι (specs)

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Αλλαγή δίσκων software raid σε σε Suse 10.1
    Από Themos στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-10-12, 09:17
  2. συμβατότητα μιας cpu και σε ΑΜ2+ και σε ΑΜ3
    Από Fladramon στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-09-12, 23:52
  3. Δεν κάνει Update σε mango Lg E900
    Από weedness στο φόρουμ Άλλες πλατφόρμες και συσκευές
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-07-12, 14:57
  4. Αλλαγή κάρτας γραφικών και αύξηση της CPU
    Από illuminati στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-12, 16:41
  5. περίεργο πρόβλημα εμφάνισης των core της cpu
    Από nickolis στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-12, 10:17

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας