Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 36
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.761
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στην φάση συζήτησης του τελικού κόστους εξαγοράς φαίνεται να είναι, σύμφωνα με εσωτερικές πηγές, η Google και η εταιρία πίσω από την εφαρμογή ανταλλαγής μηνυμάτων WhatsApp, με το ποσό της Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  whatsapp-031212-650x0.jpg 
Εμφανίσεις:  347 
Μέγεθος:  31,8 KB 
ID: 122361πώλησης να κυμαίνεται γύρω στο 1 δις δολλάρια.

    Πληροφορίες θέλουν την όλη διαδικασία να έχει ξεκινήσει πριν 5 εβδομάδες, και σκοπός της πιθανής εξαγοράς είναι η επερχόμενη ενοποίηση των υπηρεσιών επικοινωνίας της Google κάτω από το Google Babel, και η αδυναμία της Google στο κομμάτι του messaging ως τώρα.

    Αυτήν την στιγμή το WhatsApp είναι η κορυφαία επί πληρωμή εφαρμογή mobile messaging με βάση χρηστών σε πάνω από 100 χώρες και 750 δίκτυα κινητής παγκοσμίως, και διαχειρίζεται τεράστιο όγκο μηνυμάτων καθημερινά.

    Επιπλέον έχει σταθερά έσοδα καθώς μετά τον πρώτο χρόνο δωρεάν χρήσης της, έχει ετήσια συνδρομή 0,99 δολλάρια ενώ έχει και ειδικά WhatsApp data plans με διάφορους πάροχους παγκοσμίως και υπολογίζεται πως σε ετήσια βάση τα έσοδα της φτάνουν τα 100 εκατομμύρια δολλάρια.

    Πηγή : digital trends

  2. #2
    Εγγραφή
    05-01-2007
    Μηνύματα
    538
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    αν την αγοράσουν ελπιζω να μην την ρημάξουν ας πουμε να κανουν το αντίθετο απο αυτο που κανει η MS με το skype..

  3. #3
    Εγγραφή
    18-01-2009
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.285
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1.020/16.075
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    Thompson TG585v7
    SNR / Attn
    6(dB) / 17,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όσο έχω ακόμα το τζαμπέ θα το χρησιμοποιήσω αλλά δεν παίζει αν ανανεώσω ακόμα και για 0,99$. Τουλάχιστον αν τη απόκτησει η google ας το δώσει δωρεάν
    “This is hell, this is not Wall Street. We have a little thing called integrity here” Crowley King of Hell
    A computer without windows is like a cake without mustard!!!

  4. #4
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Το 0,99 για ετήσια συνδρομή, είναι αστεία μικρό νούμερο. Πώς το καταφέρνουν αυτό?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  5. #5
    Εγγραφή
    01-02-2011
    Περιοχή
    Δράμα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    516
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΥΡΙΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 0,99 για ετήσια συνδρομή, είναι αστεία μικρό νούμερο. Πώς το καταφέρνουν αυτό?
    Αν έχουν εκατομμύρια χρήστες γιατί να μην τα καταφέρουν ? Τα ποσοστά χρήσης είναι τεράστια... και ας μη ξεχνάμε και τις διαφημίσεις γιατί ένα διάστημα έβλεπα διαφημίσεις στην εφαρμογή.

  6. #6
    Εγγραφή
    25-11-2007
    Περιοχή
    Νέα Κηφισιά
    Μηνύματα
    194
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην φάση συζήτησης του τελικού κόστους εξαγοράς φαίνεται να είναι, σύμφωνα με εσωτερικές πηγές, η Google και η εταιρία πίσω από την εφαρμογή ανταλλαγής μηνυμάτων WhatsApp, με το ποσό της Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  whatsapp-031212-650x0.jpg 
Εμφανίσεις:  347 
Μέγεθος:  31,8 KB 
ID: 122361πώλησης να κυμαίνεται γύρω στο 1 δις δολλάρια.

    Πληροφορίες θέλουν την όλη διαδικασία να έχει ξεκινήσει πριν 5 εβδομάδες, και σκοπός της πιθανής εξαγοράς είναι η επερχόμενη ενοποίηση των υπηρεσιών επικοινωνίας της Google κάτω από το Google Babel, και η αδυναμία της Google στο κομμάτι του messaging ως τώρα.

    Αυτήν την στιγμή το WhatsApp είναι η κορυφαία επί πληρωμή εφαρμογή mobile messaging με βάση χρηστών σε πάνω από 100 χώρες και 750 δίκτυα κινητής παγκοσμίως, και διαχειρίζεται τεράστιο όγκο μηνυμάτων καθημερινά.

    Επιπλέον έχει σταθερά έσοδα καθώς μετά τον πρώτο χρόνο δωρεάν χρήσης της, έχει ετήσια συνδρομή 0,99 δολλάρια ενώ έχει και ειδικά WhatsApp data plans με διάφορους πάροχους παγκοσμίως και υπολογίζεται πως σε ετήσια βάση τα έσοδα της φτάνουν τα 100 εκατομμύρια δολλάρια.

    Πηγή : digital trends

    Έχω πολλούς γνωστούς με Android κινητά. Όλοι έχουν την εφαρμογή πάνω από χρόνο. Κανένας από αυτούς δεν έχει πληρώσει μέχρι στιγμής κάτι...

  7. #7
    Εγγραφή
    25-11-2009
    Περιοχή
    /home/pixel
    Μηνύματα
    1.817
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Du
    Αν είναι να βάλει υποχρεωτική δημιουργία Google+ account για την πρόσβαση σ' αυτό -όπως στο Google Drive, Google Play κλπ- καλό ξημέρωμα...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kstefanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν την αγοράσουν ελπιζω να μην την ρημάξουν ας πουμε να κανουν το αντίθετο απο αυτο που κανει η MS με το skype..
    Χωρίς να θέλω να δημιουργήσω έριδα, για ποιον λόγο το Skype από τότε που το εξαγόρασε η Microsoft πάει κατά διόλου; Έχω βαρεθεί να το ακούω παντού, αλλά κάτι περισσότερο στο θέμα δεν έχω διαβάσει. Ρωτάω σοβαρά, χρησιμοποιώ σχεδόν σπάνια το Skype, έχει αποκτήσει όντως προβλήματα μετά την εξαγορά; Ή απλά, όπως πάντα, το βγάλανε "άκυρο", μόνο και μόνο επειδή ανήκει στη Microsoft πλέον;


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από swind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω πολλούς γνωστούς με Android κινητά. Όλοι έχουν την εφαρμογή πάνω από χρόνο. Κανένας από αυτούς δεν έχει πληρώσει μέχρι στιγμής κάτι...
    Νομίζω είναι επί πληρωμή στο iOS (και μόνο, στα WP είναι επίσης δωρεάν).

  8. #8
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PiXel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ή απλά, όπως πάντα, το βγάλανε "άκυρο", μόνο και μόνο επειδή ανήκει στη Microsoft πλέον;
    ακριβώς...
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  9. #9
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    ελπιζω να μη το αγορασει,δεν ειναι ωραιο να τα εχει ολα ενας

    βεβαια αν ειχα δημιουργησει το whatsapp θα το ειχα δωσει χθες κ τωρα θα μουν στο ακαπουλκο

    εγω την ειχα αγορασει στο iphone οποτε δε θα χρειαστει να πληρωσω παλι,αλλα ακομα κ αν επρεπε,θα την αγοραζα,μου εχει γλυτωσει τα απειρα χρηματα,80 λεπτα τον χρονο δεν ειναι ΤΙΠΟΤΑ
    VAMOS ARIS

  10. #10
    Εγγραφή
    05-01-2007
    Μηνύματα
    538
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    ακριβώς...
    οχι ακριβως ετσι, το skype πια ανταγωνίζεται με αξιώσεις πλέον το itunes για το πιο θα κρασαρει τον υπολογιστή μου.

  11. #11
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kstefanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι ακριβως ετσι, το skype πια ανταγωνίζεται με αξιώσεις πλέον το itunes για το πιο θα κρασαρει τον υπολογιστή μου.
    1) βάλε linux, πάρε mac
    2) βγες και ξαναμπες
    3) κάνε ξανά install
    4) αγόρασε άλλο υπολογιστή

    εγώ σε win το μόνο που παρατήρησα ήταν η πιο βαριά home screen που δεν σε υποχρεώνει κανενας να την ανοίγεις. Μετά πέταξα τα win οπότε έπαψαν να με απασχολούν τα "προβλήματα" της windows version.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  12. #12
    Εγγραφή
    01-11-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    684
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Siemens CL-110
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zoxir Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο έχω ακόμα το τζαμπέ θα το χρησιμοποιήσω αλλά δεν παίζει αν ανανεώσω ακόμα και για 0,99$. Τουλάχιστον αν τη απόκτησει η google ας το δώσει δωρεάν
    αν την παρει google θα κανει κατι πολυ χειροτερο απο οτι 1 ευρω συντρομη........... θα το τινγαρει στης διαφιμισεις και θα κανει log ολες της συνομιλισες σου για διαφιμιστικους σκοπους..............

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kstefanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν την αγοράσουν ελπιζω να μην την ρημάξουν ας πουμε να κανουν το αντίθετο απο αυτο που κανει η MS με το skype..

    καλά το skype το ρήμαξαν όσο δεν πάει 250 mb ram καταναλώνει..... είναι αργό και πολλές φορές μηνύματα πάνε στο υπερπέραν και δεν φτάνουν στον παραλήπτη.......... άπειρες φορές δεν ανανεώνονται τα online/offline status (πχ καποιος βγήκε από το skype τον δείχνει για πολύ ώρα μέσα............ καλά για android δεν το συζητάμε η ποιο βαριά και προβληματική εφαρμογή στο market έχει γίνει (πριν το πάρει η ms έτρεχε νεράκι)

  13. #13
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Ελπιζω να μην χαλασει αυτη η εφαρμογη, ειναι πραγματικα απο τις καλυτερες!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zoxir Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο έχω ακόμα το τζαμπέ θα το χρησιμοποιήσω αλλά δεν παίζει αν ανανεώσω ακόμα και για 0,99$. Τουλάχιστον αν τη απόκτησει η google ας το δώσει δωρεάν
    Ο μεσος χρηστης εχει δωσει τουλαχιστον 100€ για smartphone κι εσυ δε θα δινες 0,99€/χρονο για την καλυτερη εφαρμογη μηνυματων για κινητα;

  14. #14
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 0,99 για ετήσια συνδρομή, είναι αστεία μικρό νούμερο. Πώς το καταφέρνουν αυτό?
    Δεν είναι αυτό αστεία μικρό νούμερο, αστεία μεγάλο νούμερο είναι τα 10-15 λεπτά του ευρώ που ζητούν οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας για τα SMS.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  15. #15
    Εγγραφή
    28-06-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    1.342
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Παντως αν γινει η εξαγορα ας ελπισουμε οτι δεν θα χαλασει η υπηρεσια, γιατι την εχω βολευτει πολυ και ειναι απο τις καλες εφαρμογες

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 294
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-13, 10:15
  2. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-02-13, 00:48
  3. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-04-12, 23:01
  4. Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-12, 21:11

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας