Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 27
  1. #1
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.506
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Καλησπέρα.

    Είμαι καινούριος στα tablet pcs και θα ήθελα μία μικρή βοήθεια.

    Θέλω να εγκαταστήσω στο tablet pc το Astro File manager το οποίο είναι free. Πάω να το κατεβάσω και μου λέει πως δεν έχω κάνει login στο Google App Store. Αφού είναι free ο file manager, γιατί πρέπει να κάνω login στο store? Οπότε, αφού δεν μπαίνεις στο store δε σε αφήνει να κάνεις και download & install την εφαρμογή. Και αυτό γίνεται κύκλος:συνέχεια το ένα εξουδετερώνει το άλλο.

    Τί δεν έχω καταλάβει σωστά; Και αυτό θα το βρίσκω συνέχεια μπροστά μου; Τόσα πράγματα (εφαρμογές, παιχνίδια, κλπ) φαντάζομαι είναι free. Τί σχέση έχουν με το Google App Store;

    Μπορείτε να με βοηθήσετε λίγο;

    Ευχαριστώ !
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

  2. #2
    Εγγραφή
    14-03-2005
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    258
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Πρέπει να δημιουργήσεις έναν λογαριασμό για τις υπηρεσίες της google. Είναι πολύ πιθανό να έχεις ήδη (πχ αν έχεις gmail). Όπως και αν έχει, είτε δημιουργήσεις είτε έχεις ήδη κάνεις login στο στο app store χρησιμοποιώντας τα στοιχεία αυτά και μετά κατεβάζεις ότι θες!

  3. #3
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.506
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Καταρχήν, ευχαριστώ γιά την απάντηση.

    Λογαριασμό (gmail) έχω ήδη, και κάποια στιγμή, όπως λες, μου ζήτησε να κάνω login. Έκανα login επιτυχώς. Αμέσως μετά μου ζήτησε να δηλώσω credit card ή να κάνω ask later. Πάτησα ask later και εκεί μου έβγαλε μήνυμα "Unfortunately, Google Play Store has stopped.". Και αυτό μου βγάζει εδώ και 5 ώρες. Δοκιμάζω συνέχεια, αλλά τίποτα.

    Προσπαθώ να κατεβάσω το astro και το Firefox αλλά δε μπορώ με τίποτα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος johnyb98 : 13-04-13 στις 21:52.
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

  4. #4
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Για τον Firefox υπάρχει η δυνατότητα να κατεβάσεις το πακέτο (.apk) κατευθείαν από τη Mozilla και να το εγκαταστήσεις. Το σύστημα θα σου βγάλει μήνυμα ότι πρέπει να αλλάξεις μια ρύθμιση για να μπορείς να βάζεις εφαρμογές εκτός Play. Αφού το κάνεις αυτό, μπορείς να προχωρήσεις.
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  5. #5
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.506
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Σίγουρα, αυτό είναι μία λύση. Αλλά, μόνο για Firefox. Γιά τόσες άλλες εφαρμογές που θα θέλω;

    Το μήνυμα που παίρνω είναι:"You haven't accessed the Google Play Store app (the white shopping bag app icon) on your device with this email account".

    Κι όταν πάω στα apps στο Google Play Store παίρνω συνέχεια το μήνυμα "Unfortunately, Google Play Store has stopped.".
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

  6. #6
    Εγγραφή
    10-08-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.218
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13760/848
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΙΚΕΡΜΙΟ
    Router
    Netgear DGN2200v4
    To Astro File Manager έχει πάψει να είναι free εδώ και καιρό, μπορείς όμως να κατεβάσεις την free έκδοση του, με μόνο τίμημα τις διαφημίσεις.

  7. #7
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.506
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Εντάξει όλα αυτά. Αλλά δεν έχω βρει ακόμη λύση στο πιό σημαντικό πρόβλημα. Να μπορώ να κάνω login στο Google Play Store και να κατεβάζω εφαρμογές.
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

  8. #8
    Εγγραφή
    14-03-2005
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    258
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Όντως περίεργο το πρόβλημα. Δύο πραγματάκια που σκέφτομαι:

    α)Δοκίμασες να το σβήσεις και ξανανοίξεις?

    β)Αν ναι και δεν δουλεύει..κάπου στις ρυθμίσεις έχει μια επιλογή για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.Αφού δεν έχεις κατεβάσει τιποτα φαντάζομαι δεν είναι ιδιαίτερο πρόβλημα να δοκιμάσεις και αυτή την επιλογή...

  9. #9
    Εγγραφή
    05-01-2007
    Μηνύματα
    538
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    τι tablet έχεις?

  10. #10
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.506
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Είναι ένα noname κινέζικο, και συγκεκριμένα το M713 Android 4.0 MID 7" Capacitive Tablet PC with 8GB Wifi and Built-in Camera.

    Ως noname δεν ανήκει απ' ό,τι είδα στη support list του Google Store. Απολύτως φυσιολογικό. Έχω δοκιμάσει να κάνω clear data αλλά τίποτα. Τώρα λέω να δοκιμάσω uninstall/reinstall του store app και βλέπουμε. Αν και νομίζω το πρόβλημα είναι βαθύτερο με κάτι που προέκυψε από χθες.

    Όπως ανέφερα, μετά από πολλή προσπάθεια, κατάφερα να εγκαταστήσω το Google Play store app v4. Αυτό το έκανα αφού βρήκα κάπου στο χάος του διαδικτύου έναν file manager που είναι απαραίτητος για τα .apk αρχεία, και συγκεκριμένα τον IO File manager. Εγκατέστησα, λοιπόν, τον ΙΟ, και, μέσω αυτού, το google store. Χθες, λοιπόν, κάποια στιγμή, μπαίνω στα apps, μπαίνω στον IO, και όταν προσπαθώ να μπω σε ένα folder να σου και το ίδιο μήνυμα για τον IO, ακριβώς ίδιο με το google store:"Unfortunately, IO Manager has stopped". Τρελάθηκα. Είπα, αμέσως, δε μπορεί. Κάτι συμβαίνει εδώ. Κάτι πρέπει να συμβαίνει με το tablet. Ίδιο μήνυμα για store και file manager? Κάτι τρέχει.

    Δεν πιστεύω ότι είναι ελαττωματικό/χαλασμένο. Ίσως πρέπει κάτι να ρυθμίσεις κάτι στα settings.

    υ.γ. Έστειλα χθες το βράδυ message στον πωλητή αν υποστηρίζεται το tablet από το google store. Περιμένω απάντηση. Αν και δε νομίζω ότι χρειαζόταν, μετά απ' το μήνυμα "Unfotunately, όνομα εφαρμογής has stopped", καί για store καί για IO file manager. Κάτι άλλο παίζει..
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

  11. #11
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnyb98 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι ένα noname κινέζικο, και συγκεκριμένα το M713 Android 4.0 MID 7" Capacitive Tablet PC with 8GB Wifi and Built-in Camera.

    Ως noname δεν ανήκει απ' ό,τι είδα στη support list του Google Store. Απολύτως φυσιολογικό. Έχω δοκιμάσει να κάνω clear data αλλά τίποτα. Τώρα λέω να δοκιμάσω uninstall/reinstall του store app και βλέπουμε. Αν και νομίζω το πρόβλημα είναι βαθύτερο με κάτι που προέκυψε από χθες.

    Όπως ανέφερα, μετά από πολλή προσπάθεια, κατάφερα να εγκαταστήσω το Google Play store app v4. Αυτό το έκανα αφού βρήκα κάπου στο χάος του διαδικτύου έναν file manager που είναι απαραίτητος για τα .apk αρχεία, και συγκεκριμένα τον IO File manager. Εγκατέστησα, λοιπόν, τον ΙΟ, και, μέσω αυτού, το google store. Χθες, λοιπόν, κάποια στιγμή, μπαίνω στα apps, μπαίνω στον IO, και όταν προσπαθώ να μπω σε ένα folder να σου και το ίδιο μήνυμα για τον IO, ακριβώς ίδιο με το google store:"Unfortunately, IO Manager has stopped". Τρελάθηκα. Είπα, αμέσως, δε μπορεί. Κάτι συμβαίνει εδώ. Κάτι πρέπει να συμβαίνει με το tablet. Ίδιο μήνυμα για store και file manager? Κάτι τρέχει.

    Δεν πιστεύω ότι είναι ελαττωματικό/χαλασμένο. Ίσως πρέπει κάτι να ρυθμίσεις κάτι στα settings.

    υ.γ. Έστειλα χθες το βράδυ message στον πωλητή αν υποστηρίζεται το tablet από το google store. Περιμένω απάντηση. Αν και δε νομίζω ότι χρειαζόταν, μετά απ' το μήνυμα "Unfotunately, όνομα εφαρμογής has stopped", καί για store καί για IO file manager. Κάτι άλλο παίζει..


    Μπαίνεις από την εφαρμογή του tablet ή από το site Google Play Store ? Για δοκίμασε μέσα από κάποιο browser έχει εγκατεστημένο το tablet να πας στο site https://play.google.com/store . Είναι το Play Store σε web μορφή.... Μπορείς να έχει πάνω παλιά έκδοση Android... Στο δικό μου κινητό μέχρι να βάλω την νέα έκδοση του Android το Google Play App μου έλεγε βλακείες σαν την δικιά σου... Αν το site σου ζητήσει να βάλεις κωδικό κάνε login !

  12. #12
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.506
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Θα δοκιμάσω. Πάντως το tablet έχει Android version 4.0.4

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπαίνεις από την εφαρμογή του tablet ή από το site Google Play Store ? Για δοκίμασε μέσα από κάποιο browser έχει εγκατεστημένο το tablet να πας στο site https://play.google.com/store . Είναι το Play Store σε web μορφή.... Μπορείς να έχει πάνω παλιά έκδοση Android... Στο δικό μου κινητό μέχρι να βάλω την νέα έκδοση του Android το Google Play App μου έλεγε βλακείες σαν την δικιά σου... Αν το site σου ζητήσει να βάλεις κωδικό κάνε login !
    Έτσι δούλεψε. Αν το πάω μέσω web, μπαίνει στο play store. Από κει δοκίμασα να βρω Firefox for Android. Το έκανα εγκατάσταση, βγάζει installed και μου έβγαλε μήνυμα ότι θα σταλεί σε λίγο. Περιμένω περίπου μισή ώρα αλλά δεν βλέπω τίποτα. Ούτε στα Apps ούτε στα downloads για να το εγκαταστήσω εγώ. Πρέπει να κάνω κάτι ακόμη;

    Και μία ακόμη σημαντική ερώτηση:στα δικά σας tablet, το wi-fi πόσα ασύρματα router πιάνει; Γιατί στο δικό μου πιάνει μόνο αυτό που έχω στο σπίτι. Αν κάνω search με το wi-fi του laptop θα βρει περίπου 8-10 τη φορά. Τα της γειτονιάς. Αλλά, το tablet μόνο ένα; Είναι φυσιολογικό;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος johnyb98 : 14-04-13 στις 22:28.
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

  13. #13
    Εγγραφή
    26-06-2007
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    255
    Downloads
    36
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10512/1021
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Linsys WAG54G2
    Εγω φιλε εχω το TurboX Breeze I, με android 4.0.4, χωρις προεγκατσετημενο μαρκετ μεσα...δεν μπορω να το εγκαταστησω κι εγω, ειναι μαλλον της εταιρειας που δεν ειναι συμβατα...
    αλλα και μεσω browser που πηγαινω, ενω εχω κατεβασει εφαρμογες, και η μια μαλιστα πληρωμενη, δεν εγκαθιστατια ποτε...
    Αν εχει καποιος καμια ιδεα...

  14. #14
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.506
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Δε θα με χάλαγε να φτιάξω το google play store. Γιά την ώρα, morrison, έμαθα ότι υπάρχει αναλλακτική να πας από άλλα παρόμοια site με δωρεάν εφαρμογές. Ένα από αυτά είναι το Getjar. Έχει καί εφαρμογή να κατεβάσεις, αλλά μπορείς και μέσω browser.

    Αν ξέρει κανείς και άλλα sites, ας τα ανεβάσει στο post. Γιατί με το google δε βλέπω φως...
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

  15. #15
    Εγγραφή
    26-06-2007
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    255
    Downloads
    36
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10512/1021
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Linsys WAG54G2
    1mobilemarket ειναι ενα που χρησιμοποιω...αλλιως κατεβαζω το .apk και το εγκαθιστω...το μονο που με χαλασε ειναι οτι αγορασα εφαρμογη από το play store και δεν μπορω να την εγκαταστησω...

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-13, 21:26
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-13, 21:40
  3. Στήσιμο PC Tower και εγκατάσταση Mac OS X
    Από AriDiGianni στο φόρουμ Apple Hardware και Software
    Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-12, 01:05

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας