Σελ. 790 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 770780785788789790791792795800810 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.836-11.850 από 78436
  1. #11836
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η χώρα έχει παραδοθεί στο έλεος της κάθε οργανωμένης ομάδας που αυτοδικεί κατά το δοκούν ;

    Ο δρόμος είναι πολύ ολισθηρός, ας έχουν το μυαλό τους τα καλόπαιδα ότι μπορεί να πέσουν σε κανένα ζόρικο και μπορεί να αρπάξουν στην καλύτερη γι αυτούς μερικές ψιλές ή ακόμα και να τους ξαπλώσει...
    Να λοιπόν που η θεωρία των 2 άκρων, αποδεικνύεται ότι δεν είναι θεωρία, αλλά πραγματικότητα.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  2. #11837
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Χριστός και το Ιπτάμενο Σπαγκέττι Καλαμάρι Του!
    Γνωστή τρολλομάδα. Είχα δει αφισσάκια πέρυσι τα Χριστούγεννα στα Εξάρχεια. Φετος "ριζοσπαστικοποιήθηκαν" και βαζουν το (φυτικό) βούτυρο στο ψωμί του κάθε νοικοκυραίου ή απλα αστοιχείωτου οπως τα μηνυματα παραπάνω.

  3. #11838
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.816
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε χρειάζεται να περιμένει ο πολίτης την αστυνομία. Θα έχει το δικό του όπλο, θα παίζει και λίγο counterstrike για προπόνηση και voila, problem solved!
    Meanwhile, οι εγκληματιες:

    http://www.thetoc.gr/koinwnia/articl...-me-kalasnikof

    ...
    Σε 20 χρόνια καταδικάστηκε επικίνδυνος κακοποιός, ληστής με καλάσνικοφ, μόλις 2,5 έμεινε στη φυλακή χάρη στο νόμο Παρασκευόπουλου.

    Ο συγκεκριμένος είναι ένας από τους ληστές με τα καλάσνικοφ που το 2014 είχαν εισβάλλει σε κοσμηματοπωλείο της Αρχαίας Ολυμπίας και με την απειλή των όπλων είχαν αρπάξει κοσμήματα μεγάλης αξίας και μετρητά.
    ...
    Πηγές της Αστυνομίας κάνουν λόγο για σκληρό κακοποιό που δεν διστάζει να βγάλει όπλο και να ρίξει στο ψαχνό.

  4. #11839
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Πιο λίγα και απο τον κολυμβητή με το μπουρνούζι. Είναι σημαντικό να υπάρχει περισσότερος χώρος για να μπουζουριάσουν όσους ηπιαν καφέ στο ίδιο μέρος καποιο καταζητούμενο της ΕΛΑΣ.

  5. #11840
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωστή τρολλομάδα. Είχα δει αφισσάκια πέρυσι τα Χριστούγεννα στα Εξάρχεια. Φετος "ριζοσπαστικοποιήθηκαν" και βαζουν το (φυτικό) βούτυρο στο ψωμί του κάθε νοικοκυραίου ή απλα αστοιχείωτου οπως τα μηνυματα παραπάνω.
    Στο μήνυμα του Pop αναφέρεσαι;

  6. #11841
    Εγγραφή
    01-04-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    841
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11.438 / 1.018
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΤΟΥΜΠΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να λοιπόν που η θεωρία των 2 άκρων, αποδεικνύεται ότι δεν είναι θεωρία, αλλά πραγματικότητα.
    Σαφέστατα, μιας και το να αντιδράς, έστω με βία, στους πλειστηριασμούς πρώτης κατοικίας είναι ισοδύναμο με το να σκοτώνεις μετανάστες και άλλες μειονότητες επειδή δεν θες να χάσεις τα προνόμιά σου.

  7. #11842
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Στο παραπάνω βίντεο απειλούν ότι θα σπάσουν το κεφάλι ενός ιατρού με βάση κάποιες καταγγελίες που έχουν. Δλδ οι ποιοί ; Ο κάθε τυχαίος μαζεύεται με άλλους 10 ομοϊδεάτες και το παίζουν αστυνόμοι και δικαστές αλα Judge Dredd...

    Λυπάμαι αλλά αν δεν καταλαβαίνετε πόσο επίκινδυνο είναι όλο αυτό, δεν μπορώ να σας βοηθήσω.

    Και δεν είναι όλοι ανυπεράσπιστοι. Αν ο άλλος είναι όντως φακελλάκιας ή ενα πάσει περιπτώσει έχει πολύ χαρτί και μισθώσει μπράβους να σπάσουν τα κεφάλια αυτών που θέλουν να σπάσουν το δικό του κεφάλι ; Ή απλά αν μισθώσει έναν σωματοφύλακα ; Ή απλώς οπλοφορεί και αμυνθεί του εαυτού του όταν προσπαθήσουν να πραγματοποιήσουν την απειλή τους ;
    Γι' αυτό ένα σοβαρό κράτος έχει Αστυνομία και Δικαστήρια, με τα όποια ελαττώματά τους, για να μην γίνουμε Μεξικό ή οποιαδήποτε διαλυμμένη χώρα όπου δουν συμμορίες κουμπουροφόρων και βασιλεύει ο νόμος του πιο γρήγορου πιστολιού...

    Η όποια αναμέτρηση, ένοπλη ή όχι, είναι επικίνδυνη, καθώς ουδείς γνωρίζει την κατάληξή της.

    Υ.Γ
    Για να προλάβω τους εξυπνάκηδες, τα ίδια έλεγα και για τα χρυσαύγουλα, και έχω διαφωνήσει με αστυνομικό για το θέμα.

  8. #11843
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Υπάρχει κάποιος από εδώ μέσα που δεν γνωρίζει προσωπικά για χειρούργους που ζητάνε φακελάκια; Εμένα μόλις την προηγούμενη εβδομάδα το πιο πρόσφατο κρούσμα σε συγγενή μου (300 ευρώ για να γίνει επέμβαση).
    Έχει πάει κανείς μας να το καταγγείλει; Αυτό θρέφει αυτές τις ομάδες.

    Είναι δε εξοργιστικό που όλοι προστατεύετε τους χιλιάδες χειρούργους που ζητάνε φακελάκια από άτομα με πετσοκομμένες συντάξεις για να τους χειρουργήσουν (αυτό είναι πραγματικός εκβιασμός και εκφοβισμός, όχι μερικές σφαλιάρες) και την πέφτετε σε 10 άτομα που την έπεσαν σε ένα υγιή γιατρό.

    Είναι ο ρουβίκωνας παράνομος εδώ; Σαφώς.
    Είναι αυτοί που ζητάνε φακελάκια για να σε κάνουν καλά παράνομοι και κατάπτυστοι;

    Ποιον θέλετε να πιάσουμε πρώτο;
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  9. #11844
    Εγγραφή
    01-04-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    841
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11.438 / 1.018
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΤΟΥΜΠΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γι' αυτό ένα σοβαρό κράτος έχει Αστυνομία και Δικαστήρια, με τα όποια ελαττώματά τους, για να μην γίνουμε Μεξικό ή οποιαδήποτε διαλυμμένη χώρα όπου δουν συμμορίες κουμπουροφόρων και βασιλεύει ο νόμος του πιο γρήγορου πιστολιού...
    Ο κόσμος δεν αντέχει άλλο, αυτά τα περιστατικά είναι δείγματα μιας ασθενικής κοινωνίας στα όριά της. Η σημερινή κατάσταση είναι απολύτως φυσιολογική συνέπεια μιας άρρωστης πολιτικής. Όλα τα υπόλοιπα για "μερικούς τρελούς που έχουν πάρει τον νόμο στα χέρια τους" είναι πολύ επιφανειακός σχολιασμός επιπέδου καφενείου.

    Αντί να βάλουμε σαν στόχο την καταστολή των αντιδράσεων οφείλουμε να συζητήσουμε τι είναι αυτό που τις προκαλεί. Πρέπει να λυθούν τα συστημικά προβλήματα, το θέμα είναι ότι αν προσπαθήσετε να δείτε σοβαρά τις αιτίες μάλλον δεν θα αρέσει στους περισσότερους από εσάς αυτό που θα διαπιστώσετε.

  10. #11845
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει κάποιος από εδώ μέσα που δεν γνωρίζει προσωπικά για χειρούργους που ζητάνε φακελάκια; Εμένα μόλις την προηγούμενη εβδομάδα το πιο πρόσφατο κρούσμα σε συγγενή μου (300 ευρώ για να γίνει επέμβαση).
    Έχει πάει κανείς μας να το καταγγείλει; Αυτό θρέφει αυτές τις ομάδες.

    Είναι δε εξοργιστικό που όλοι προστατεύετε τους χιλιάδες χειρούργους που ζητάνε φακελάκια από άτομα με πετσοκομμένες συντάξεις για να τους χειρουργήσουν (αυτό είναι πραγματικός εκβιασμός και εκφοβισμός, όχι μερικές σφαλιάρες) και την πέφτετε σε 10 άτομα που την έπεσαν σε ένα υγιή γιατρό.

    Είναι ο ρουβίκωνας παράνομος εδώ; Σαφώς.
    Είναι αυτοί που ζητάνε φακελάκια για να σε κάνουν καλά παράνομοι και κατάπτυστοι;

    Ποιον θέλετε να πιάσουμε πρώτο;
    Πως είσαι σίγουρος πως ο συγκεκριμένος γιατρός πήρε φακελάκι;
    ένοχος μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου;

    Αποδείξεις για τους ρουβικώνες οτι κάνανε κάτι παράνομο, έχουμε, μόνοι τους τις δώσανε.
    Αυτό με με τα 10 άτομα υποθέτω θα πρέπει να το πούμε και για αυτούς που παρέχουν προστασία, άλλωστε ειναι γνωστό πως όλοι οι μαγαζάτορες της νύχτας κάτι παράνομο θα κάνουν.

    Ποιον θέλουμε να πιάσουνε πρώτο;
    Αυτόν που έχουν αποδείξεις, τον άλλον που δεν έχουν θα πρέπει να βρούνε πρώτα αποδείξεις

  11. #11846
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.634
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως είσαι σίγουρος πως ο συγκεκριμένος γιατρός πήρε φακελάκι;
    ένοχος μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου;

    Αποδείξεις για τους ρουβικώνες οτι κάνανε κάτι παράνομο, έχουμε, μόνοι τους τις δώσανε.
    Αυτό με με τα 10 άτομα υποθέτω θα πρέπει να το πούμε και για αυτούς που παρέχουν προστασία, άλλωστε ειναι γνωστό πως όλοι οι μαγαζάτορες της νύχτας κάτι παράνομο θα κάνουν.

    Ποιον θέλουμε να πιάσουνε πρώτο;
    Αυτόν που έχουν αποδείξεις, τον άλλον που δεν έχουν θα πρέπει να βρούνε πρώτα αποδείξεις
    εγω εχω φυτεψει κατι δεντρα τα οποια δεν ειναι νομιμα , ειναι φανερα και αποτελουν αποδειξεις. ο γειτονας , βαζει φωλες και ασελγει σε παιδακια , αλλα αποδειξεις δεν υπαρχουν εκτος απο καποιες μαρτυριες .
    ποιος λες να αποτελει κινδυνο για την κοινωνια ωστε να αξιζει να ασχοληθει η κοινωνια για να προφυλαχτει ;
    αυτος που υπαρχουν αποδειξεις ανομιας , η αυτος που προκαλει θυματα ;
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  12. #11847
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω εχω φυτεψει κατι δεντρα τα οποια δεν ειναι νομιμα , ειναι φανερα και αποτελουν αποδειξεις. ο γειτονας , βαζει φωλες και ασελγει σε παιδακια , αλλα αποδειξεις δεν υπαρχουν εκτος απο καποιες μαρτυριες .
    ποιος λες να αποτελει κινδυνο για την κοινωνια ωστε να αξιζει να ασχοληθει η κοινωνια για να προφυλαχτει ;
    αυτος που υπαρχουν αποδειξεις ανομιας , η αυτος που προκαλει θυματα ;
    Εμένα ενας γείτονας σου μου είπε οτι εσύ βάζεις τις φόλες, δεν έχω αποδείξεις αλλά επειδή δεν μου αρέσει που βάζεις φόλες λέω να έρθω να σου σπάσω το κεφάλι, μαρτυρίες έχουμε πάντως.

    Καταλαβαίνεις το λάθος στο σκεπτικό σου;

  13. #11848
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.634
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα ενας γείτονας σου μου είπε οτι εσύ βάζεις τις φόλες, δεν έχω αποδείξεις αλλά επειδή δεν μου αρέσει που βάζεις φόλες λέω να έρθω να σου σπάσω το κεφάλι, μαρτυρίες έχουμε πάντως.

    Καταλαβαίνεις το λάθος στο σκεπτικό σου;
    ναι , πολυ σωστα το παρουσιασες


    ---εντιτ----
    ηθελα να παρουσιασω ενα point για το οτι η δικαιοσυνη μπορει να διαστρεβλωνεται με νομιμοτητα ασυναρτητη ως προς το δικαιο και να διαβαλει τις προτεραιοτητες για το τι θα επιδιωξει η νομιμοτητα .
    μαλλον δεν το πετυχα .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος badweed : 26-10-17 στις 17:15.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  14. #11849
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως είσαι σίγουρος πως ο συγκεκριμένος γιατρός πήρε φακελάκι;
    ένοχος μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου;
    Όχι αγαπητέ. Είπα ζήτησαν από συγγενή μου και μάλιστα πολύ κοντινή. Για τον γιατρό στον οποίο αναφέρομαι, το ξέρω λοιπόν εγώ με 100% βεβαιότητα.

    Δεν σου ζήτησα να με πιστέψεις. Σε ρώτησα όμως, δεν έχεις κάποιον κοντινό άνθρωπο που έχει δώσει φακελάκι; Ζεις στην Ελλάδα ή όχι;

    Ακριβώς επειδή δεν μιλάμε γίνονται αυτές οι καταστάσεις. Vigilante όπως λένε. Όταν τα κάνει ο batman μας αρέσει, όταν τα κάνει ο ρουβίκωνας όχι.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  15. #11850
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι αγαπητέ. Είπα ζήτησαν από συγγενή μου και μάλιστα πολύ κοντινή. Για τον γιατρό στον οποίο αναφέρομαι, το ξέρω λοιπόν εγώ με 100% βεβαιότητα.

    Δεν σου ζήτησα να με πιστέψεις. Σε ρώτησα όμως, δεν έχεις κάποιον κοντινό άνθρωπο που έχει δώσει φακελάκι; Ζεις στην Ελλάδα ή όχι;

    Ακριβώς επειδή δεν μιλάμε γίνονται αυτές οι καταστάσεις. Vigilante όπως λένε. Όταν τα κάνει ο batman μας αρέσει, όταν τα κάνει ο ρουβίκωνας όχι.
    Είναι άλλο θέμα το να έχω άτομο που έχει δώσει φακελάκι, άλλο το αν ζω στην Ελλάδα και άλλο το να πάμε 10 άτομα σε κάποιον να του πουνε μας είπανε οτι ζητάς φακελάκια και θα σου σπάσουμε το κεφάλι.

    Ο Batman είναι fiction

    Το οτι δεν γίνονται καταγγελίες, είναι αλήθεια, το οτι και να γίνουν μέχρι να αποδοθεί δικαιοσύνη θα είναι αργά είναι πάλι αλήθεια.
    Αλλά
    Αυτό δεν σημαίνει οτι θα πρέπει να δεχτούμε τον Punisher (Και όχι Batman)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι , πολυ σωστα το παρουσιασες


    ---εντιτ----
    ηθελα να παρουσιασω ενα point για το οτι η δικαιοσυνη μπορει να διαστρευλεται με νομιμοτητα ασυναρτητη ως προς το δικαιο που διαβαλει τις προτεραιοτητες για το τι θα επιδιωξει η νομιμοτητα .
    μαλλον δεν το πετυχα .
    Πες λοιπόν πως τώρα αν έχεις ενα δεντράκι σε μαζεύουν, το χειρότερο δεν είναι να σε μαζέψουν χωρίς δεντράκι;

Σελ. 790 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 770780785788789790791792795800810 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας