Σελ. 584 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 564574579582583584585586589594604 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.746-8.760 από 78436
  1. #8746
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nfotis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Food for thought...
    Μα αφού το είπαμε, 42 χρόνια τώρα κυβερνούν οι δημόσιοι υπάλληλοι.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...με όλες αυτές τις ιδρύσεις μετονομασίες και συγχωνεύσεις οργανώσεων που η κάθε μια ήταν προσκείμενη σε κομμουνιστική ιδεολογία και πολεμούσαν μεταξύ τους.
    Τους λες όλους ΚΝΙτες και είσαι μέσα, σωστός.

    Όλοι ίδιοι είναι άλλωστε.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  2. #8747
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.649
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    σημερα ηρθε το συνεργειο του δημου να αλλαξει μια λαμπα σε μια κολωνα .
    τους ειχα ειδοποιησει πριν 2-3 χρονια και ελειπε ο οδηγος οπως μου ειχαν πει σαν δικαιολογια .
    ηρθαν τρια ατομα λοιπον, ο κονιορδος οδηγος που επαιζε στο ταμπλετ του μεσα στο γερανο , ο προεδρος του χωριου που τους κοιταγε και τους ειχε οδηγησει στις καμενες λαμπες και ενας που δουλευε . αν κατι ηθελε αυτος που ηταν ανεβασμενος στο γερανο επρεπε να φωναξει δυο τρεις φορες γιατι ο οδηγος που θα μπορουσε να τον βοηθαει , ηταν απασχολημενος με το ταμπλετ του μεσα στο γερανο ....

    ειχε φυγει το ντουι της λαμπας , και βαλαν ενα καινουριο το οποιο κρεμεται μαζι με την λαμπα σαν εκρεμες, βαζω στοιχημα (το υποστηριξε και αυτος που το εφτιαξε ) οτι δεν θα κρατησει μια εβδομαδα η δουλεια που εγινε γιατι θελει αλλαγη ολο το "καπελο" η πιο σοβαρη απασχοληση απο τα 10 λεπτα που ασχοληθηκε .
    ουτε καν ρευμα δεν ειχαν στον γερανο να δωσουν στο φωτιστικο για να σιγουρεψουν αμεσα οτι η δουλεια που καναν εχει αποτελεσμα .
    θα περασει λεει παλι ο προεδρος να δει αμα δουλευει το βραδυ . και αν δεν δουλευει ξανα ο γερανος ..

    σε μια αλλη λαμπα κωλωνας της δεη που εχω στον χωρο μου , ειχαν ερθει την αλλαξανε και μετα απο δυο εβδομαδες επεσε σαν φρουτο , γιατι το επιπεδο δουλειας τους ηταν γτπ . πηρα μια σκαλα και εβαλα μια δικη μου λαμπα η οποια παιζει εδω και 4-5 χρονια .

    δημοσιες δαπανες ... για ημιτελεια .

    δεν μπορεσα να μην θυμηθω ενα παλιο ανεκδοτο με ποντιους , που ελεγε ποσοι ποντιοι χρειαζονται για να αλλαξουν μια λαμπα ..
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  3. #8748
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    σημερα ηρθε το συνεργειο του δημου να αλλαξει μια λαμπα σε μια κολωνα .
    τους ειχα ειδοποιησει πριν 2-3 χρονια και ελειπε ο οδηγος οπως μου ειχαν πει σαν δικαιολογια .
    ηρθαν τρια ατομα λοιπον, ο κονιορδος οδηγος που επαιζε στο ταμπλετ του μεσα στο γερανο , ο προεδρος του χωριου που τους κοιταγε και τους ειχε οδηγησει στις καμενες λαμπες και ενας που δουλευε . αν κατι ηθελε αυτος που ηταν ανεβασμενος στο γερανο επρεπε να φωναξει δυο τρεις φορες γιατι ο οδηγος που θα μπορουσε να τον βοηθαει , ηταν απασχολημενος με το ταμπλετ του μεσα στο γερανο ....

    ειχε φυγει το ντουι της λαμπας , και βαλαν ενα καινουριο το οποιο κρεμεται μαζι με την λαμπα σαν εκρεμες, βαζω στοιχημα (το υποστηριξε και αυτος που το εφτιαξε ) οτι δεν θα κρατησει μια εβδομαδα η δουλεια που εγινε γιατι θελει αλλαγη ολο το "καπελο" η πιο σοβαρη απασχοληση απο τα 10 λεπτα που ασχοληθηκε .
    ουτε καν ρευμα δεν ειχαν στον γερανο να δωσουν στο φωτιστικο για να σιγουρεψουν αμεσα οτι η δουλεια που καναν εχει αποτελεσμα .
    θα περασει λεει παλι ο προεδρος να δει αμα δουλευει το βραδυ . και αν δεν δουλευει ξανα ο γερανος ..

    σε μια αλλη λαμπα κωλωνας της δεη που εχω στον χωρο μου , ειχαν ερθει την αλλαξανε και μετα απο δυο εβδομαδες επεσε σαν φρουτο , γιατι το επιπεδο δουλειας τους ηταν γτπ . πηρα μια σκαλα και εβαλα μια δικη μου λαμπα η οποια παιζει εδω και 4-5 χρονια .

    δημοσιες δαπανες ... για ημιτελεια .

    δεν μπορεσα να μην θυμηθω ενα παλιο ανεκδοτο με ποντιους , που ελεγε ποσοι ποντιοι χρειαζονται για να αλλαξουν μια λαμπα ..
    Μπροστά στο σπίτι φίλου μου έχει σπάσει σωλήνας ύδρευσης πάνω από χρόνο. Έχουν κάνει άπειρα τηλεφωνήματα στο Δήμο και στην ΕΥΔΑΠ με τα γνωστά αποτελέσματα. Ο φίλος μου είναι συμμαθητής με το Δήμαρχο και μια μέρα τον έπιασε και τον ξέχεσε. Η απάντηση του "Μεγάλου";;; "Τι μου το λες εμένα. Να πάρεις την τεχνική υπηρεσία."

  4. #8749
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Τροχαίο με μοτοσυκλέτα και τον κ.Γιαννίτση έξω απ΄την Βουλή και το ασθενοφόρο έκανε... 40 λεπτά να φτάσει !

    http://www.enikos.gr/society/415214,...hs-BINTEO.html

    Θα ασχοληθεί κανείς με τα χάλια του ΕΚΑΒ και τον πεπαλαιωμένο στόλο ή αυτό δεν φέρνει ψηφαλάκια όπως οι προσλήψεις πελατών και οι ανανεώσεις συμβάσεων στους ΟΤΑ ;

  5. #8750
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τροχαίο με μοτοσυκλέτα και τον κ.Γιαννίτση έξω απ΄την Βουλή και το ασθενοφόρο έκανε... 40 λεπτά να φτάσει !

    http://www.enikos.gr/society/415214,...hs-BINTEO.html

    Θα ασχοληθεί κανείς με τα χάλια του ΕΚΑΒ και τον πεπαλαιωμένο στόλο ή αυτό δεν φέρνει ψηφαλάκια όπως οι προσλήψεις πελατών και οι ανανεώσεις συμβάσεων στους ΟΤΑ ;
    Πριν 3-4 βδομάδες είχαν κάνει διαμαρτυρία οι εργαζόμενοι του ΕΚΑΒ, όπου είχαν κατεβάσει κάρα με μουλάρια ότι και καλά έτσι κουβαλάνε τους ασθενείς στα νοσοκομεία.
    Η απάντηση του Πολάκη ήταν: "εγώ δεν είδα κανένα ασθενή να πηγαίνει με μουλάρι στο νοσοκομείο, μουλάρια κατεβάζουν αυτοί που διαμαρτύρονται"
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  6. #8751
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.460
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Γιατί να μην πηγαίνουν τους ασθενείς με μουλάρια, δεν κατάλαβα. Οικολογικό είναι, environment friendly, organic, και βοηθά στις κυρώσεις εναντίον της Ρωσίας αφού δεν θα πουλάνε πετρέλαιο για καύσιμα
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  7. #8752
    Εγγραφή
    30-09-2002
    Περιοχή
    Παλλήνη
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    636
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Connx
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΜΑΚΡΗ
    Router
    Cisco
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από evantigger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πηγή έχεις ή αράδιασες πάλι ότι κατέβηκε σε κάποιου φίλου σου τη γκλάβα;
    Έχω την εντύπωση ότι αν ζούσε ο Νεύτων και έγραφε εδώ μέσα τον νόμο της βαρύτητας κάποιοι θα του απαντούσαν ότι γράφει μπαρούφες γιατί δεν παράθεσε τα links που πρέπει.

  8. #8753
    Εγγραφή
    11-09-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12032 kbps / 997 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    18(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pts Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω την εντύπωση ότι αν ζούσε ο Νεύτων και έγραφε εδώ μέσα τον νόμο της βαρύτητας κάποιοι θα του απαντούσαν ότι γράφει μπαρούφες γιατί δεν παράθεσε τα links που πρέπει.
    Ότι γράφεις είναι ανυπόστατο. οπότε δεν έχουμε κάτι άλλο να πούμε. ο Νεύτωνας τον τεκμηρίωσε το νόμο της βαρύτητας, εσύ πως τεκμηριώνεις αυτά που λες; Σ' τα είπε κι εσένα ο Θεός σαν το Σαμαρά;
    Stop Trolling.
    Ψάχνω κέρματα για Δανία και Ελβετία. Ενδιαφέρομαι με τιμή τη μεσοσταθμική κάποιου επίσημου ξένου ανταλλακτηρίου (π.χ. xe.com)

  9. #8754
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Κρίμα, πολύ κρίμα: http://www.enikos.gr/society/415605,...O--BINTEO.html

    Πραγματικά σφοδρότατη η σύγκρουση, δεν είχε καμμία ελπίδα ο οδηγός του ΙΧ.

    Να σημειώσω εδώ (και ανεξάρτητα του συγκεκριμένου τροχαίου), σε αυτό τον δρόμο, επειδή μπορεί να σε πάνε καροτσάκι για χιλιόμετρα, όταν επιτέλους βρεις κενό να προσπεράσεις τον "καροτσάκια", αναγκαστικά δίνεις περισσότερο ταχύτητα προκειμένου να "μαζέψεις" λίγο δρόμο.

    Έπειτα είναι και τα πολλά φορτηγά και ο δρόμος δεν έχει μεγάλο πλάτος, το καλοκαίρι γνωστός παραλίγο να σκοτωθεί από φορτηγατζή που αφηρημένος-κουρασμένος-αποκοιμισμένος-whatever άρχισε να συγκλίνει προς τα αριστερά όταν επιχείρησε να τον προσπεράσει με αποτέλεσμα να τον κτυπήσει στο αριστερό μέρος, στο παραπέντε δεν τον σκότωσε.

    Μεγάλη προσοχή σε αυτό τον δρόμο και ΠΟΛΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ, προσωπικά τον τελευταίο καιρό πηγαίνω από Παλαιά Εθνική Οδό, δεν καθυστερώ τόσο και το βλέπω και σαν βόλτα μέσα απ΄τα χωριά (άλλοι κίνδυνοι εκεί, αλλά τουλάχιστον δεν έχεις μεγάλη ταχύτητα).

  10. #8755
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κρίμα, πολύ κρίμα: http://www.enikos.gr/society/415605,...O--BINTEO.html

    Πραγματικά σφοδρότατη η σύγκρουση, δεν είχε καμμία ελπίδα ο οδηγός του ΙΧ.

    Να σημειώσω εδώ (και ανεξάρτητα του συγκεκριμένου τροχαίου), σε αυτό τον δρόμο, επειδή μπορεί να σε πάνε καροτσάκι για χιλιόμετρα, όταν επιτέλους βρεις κενό να προσπεράσεις τον "καροτσάκια", αναγκαστικά δίνεις περισσότερο ταχύτητα προκειμένου να "μαζέψεις" λίγο δρόμο.

    Έπειτα είναι και τα πολλά φορτηγά και ο δρόμος δεν έχει μεγάλο πλάτος, το καλοκαίρι γνωστός παραλίγο να σκοτωθεί από φορτηγατζή που αφηρημένος-κουρασμένος-αποκοιμισμένος-whatever άρχισε να συγκλίνει προς τα αριστερά όταν επιχείρησε να τον προσπεράσει με αποτέλεσμα να τον κτυπήσει στο αριστερό μέρος, στο παραπέντε δεν τον σκότωσε.

    Μεγάλη προσοχή σε αυτό τον δρόμο και ΠΟΛΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ, προσωπικά τον τελευταίο καιρό πηγαίνω από Παλαιά Εθνική Οδό, δεν καθυστερώ τόσο και το βλέπω και σαν βόλτα μέσα απ΄τα χωριά (άλλοι κίνδυνοι εκεί, αλλά τουλάχιστον δεν έχεις μεγάλη ταχύτητα).
    Αν βλέπω καλά στη φωτογραφία, στο σημείο αυτό απαγορευόταν η προσπέραση. Και το "καροτσάκι για χιλιόμετρα" δεν αποτελεί δικαιολογία. Οπότε αν (υποθετικά μιλάω) το αυτοκίνητο βγήκε στο αντίθετο ρεύμα -έστω για δευτερόλεπτα- ώστε να προσπεράσει τότε έχουμε και τον φταίχτη. Αν έχει γίνει έτσι βέβαια μιας και δε γνωρίζω το συμβάν.

  11. #8756
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Όπως είναι ο δρόμος τώρα απαγορεύονται οι προσπεράσεις σχεδόν από τα διόδια στο Κιάτο μέχρι το Ρίο. Ελάχιστα σημεία υπάρχουν με 2 λωρίδες, ή έστω την παλιά 1+ασφαλείας. Όλα τα σημεία είναι ακατάλληλα για προσπέραση δεδομένης την στενότητας του δρόμου και της μη ύπαρξης νησίδας. Το θέμα είναι ότι θα έπρεπε να γίνουν 2-3 ρυθμίσεις και μόνο. Μία γρήγορη είναι φορτηγά αυτοκίνητα ΜΟΝΟ από την παλιά ΕΟ. Εφόσον δεν πάνε με μεγάλη ταχύτητα, επιβαρύνουν σημαντικά τον δρόμο που γίνονται έργα. Επειδή ταξιδεύω συχνά στον συγκεκριμένο δρόμο, έχω δει τον τελευταίο χρόνο 3 ατυχήματα. ΟΛΑ είχαν εμπλοκή ΙΧ με νταλίκα/φορτηγό.

  12. #8757
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.649
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως είναι ο δρόμος τώρα απαγορεύονται οι προσπεράσεις σχεδόν από τα διόδια στο Κιάτο μέχρι το Ρίο. Ελάχιστα σημεία υπάρχουν με 2 λωρίδες, ή έστω την παλιά 1+ασφαλείας. Όλα τα σημεία είναι ακατάλληλα για προσπέραση δεδομένης την στενότητας του δρόμου και της μη ύπαρξης νησίδας. Το θέμα είναι ότι θα έπρεπε να γίνουν 2-3 ρυθμίσεις και μόνο. Μία γρήγορη είναι φορτηγά αυτοκίνητα ΜΟΝΟ από την παλιά ΕΟ. Εφόσον δεν πάνε με μεγάλη ταχύτητα, επιβαρύνουν σημαντικά τον δρόμο που γίνονται έργα. Επειδή ταξιδεύω συχνά στον συγκεκριμένο δρόμο, έχω δει τον τελευταίο χρόνο 3 ατυχήματα. ΟΛΑ είχαν εμπλοκή ΙΧ με νταλίκα/φορτηγό.
    θα ηθελες εσυ εξω απο την πορτα σου να περνανε νταλικες ;
    γιατι απο την π.ε.ο. εχει χωρια με πεζους , ποδηλατα , παιδια απο σχολεια και πολλα αλλα .
    για να πηγαινει ο αλλος το ταξιδι του προτεινεις να κινδυνεψουν ολοι οι αλλοι που δεν ταξιδευουν ;
    ασε που εχουν βουλιαξει τους περιφερειακους δρομους για να φτιαξουν την ιδιωτικη "εθνικη" οδο .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  13. #8758
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μα και τώρα περνάνε στον συγκεκριμένο δρόμο, εδώ και χρόνια.

  14. #8759
    Εγγραφή
    30-09-2002
    Περιοχή
    Παλλήνη
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    636
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Connx
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΜΑΚΡΗ
    Router
    Cisco
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα ηθελες εσυ εξω απο την πορτα σου να περνανε νταλικες ;
    γιατι απο την π.ε.ο. εχει χωρια με πεζους , ποδηλατα , παιδια απο σχολεια και πολλα αλλα .
    για να πηγαινει ο αλλος το ταξιδι του προτεινεις να κινδυνεψουν ολοι οι αλλοι που δεν ταξιδευουν ;
    ασε που εχουν βουλιαξει τους περιφερειακους δρομους για να φτιαξουν την ιδιωτικη "εθνικη" οδο .
    Ε να καταργήσουμε τις εθνικές οδούς που περνούν κοντά από κατοικημένες περιοχές τότε. Και το σιδηροδρομικό δίκτυο.

    Επίσης, εγώ δεν θα ήθελα να περνάνε αυτοκίνητα έξω από την πόρτα μου. Και να φύγει μπροστά από την σπίτι μου η κολόνα της ΔΕΗ. Και να ξηλωθούν οι κεραίες της κινητής τηλεφωνίας της κυψέλης μου.

    Και για να μην το κουράζουμε με ημίμετρα προτείνω να καταργήσουμε εντελώς τα αυτοκίνητα και να κινούμαστε με ποδήλατα και κάρα. Και κάποια άλλα άχρηστα αγαθά όπως το ηλεκτρικό ρεύμα την τηλεφωνία, την τηλεόραση και το Internet που μας κάνουν δύσκολη την ζωή μας.

  15. #8760
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.649
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pts Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε να καταργήσουμε τις εθνικές οδούς που περνούν κοντά από κατοικημένες περιοχές τότε. Και το σιδηροδρομικό δίκτυο.

    Επίσης, εγώ δεν θα ήθελα να περνάνε αυτοκίνητα έξω από την πόρτα μου. Και να φύγει μπροστά από την σπίτι μου η κολόνα της ΔΕΗ. Και να ξηλωθούν οι κεραίες της κινητής τηλεφωνίας της κυψέλης μου.

    Και για να μην το κουράζουμε με ημίμετρα προτείνω να καταργήσουμε εντελώς τα αυτοκίνητα και να κινούμαστε με ποδήλατα και κάρα. Και κάποια άλλα άχρηστα αγαθά όπως το ηλεκτρικό ρεύμα την τηλεφωνία, την τηλεόραση και το Internet που μας κάνουν δύσκολη την ζωή μας.


    θα ζησουμε και μια τετοια περιοδο

    αν κατσεις και βαλεις κατω την διαδοχη των εξελιξεων , θα καταληξεις στο οτι στην ουσια ολα αυτα που εχουμε αναπτυξει ειναι λιγοτερο απο ματαια* . μια απασχοληση σαν το κομπολοι αλλα πιο πολυπλοκη και φυσικα αρκετα πιεστικη ρυπογονα αντιαισθητικη και κυριως , αρρωστη .

    δεν ειναι ουσιαστικα αυτα που χρειαζομαστε αλλα καλυπτουν κυριως τα θελω μας .

    στην θηρα ( σαντορινη ) εχουνε βρει σπιτια διοροφα του 1500 προ χριστου , με παραθυρα , πατζουρια , σκαλες , θερμανση (δεν ξερω για αρδευτικο δυκτιο και νερο μεσα στα σπιτια ) αλλα δεν το αποκλειω γιατι ειχαν αρκετα παλαιοτερα (Στο 2500 πχ ) στην κνωσο ηδη τετοια αναπτυξη .


    *πολλες (αν οχι ολες ) απο της αναγκες μας που καλυπτει η συνχρονη τεχνολογια , δημιουργηθηκαν απο εμας . (σηκωνει και πολλες εξηγησεις αυτο αλλα και συζητηση , αλλα δεν εχω την ορεξη να γραφω πολλα , εξαλου θα ειναι ματαιη η αποπειρα μου )
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

Σελ. 584 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 564574579582583584585586589594604 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας