Σελ. 3502 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 34823492349735003501350235033504350735123522 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 52.516-52.530 από 78436
  1. #52516
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.893
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά και κάποιοι μιλούν εκ του ασφαλούς, και κρίνονται μόνο όταν έρθουν τα ζόρια. Κατά τα άλλα είναι θεμιτό να ζητάς και τα δύο αλλά αθέμιτο να προσπαθείς να αναδείξεις το λιγότερο σημαντικό εις βάρος του σημαντικότερου.
    Δεν θέλω να αναδείξω το λιγότερο σημαντικό, μόνο την αντίδραση που θα είχε κάποιος που δεν τον απασχολεί αν γινόταν σε αυτόν.

    Στην πράξη το είδαμε σε αυτή με το ξενοδοχείο.

  2. #52517
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό ακριβώς.

    - - - Updated - - -



    Προφανώς είναι προβληματικό να γίνονται ζημίες στην περιουσία των ανθρώπων, ειδικά αν δεν είναι κυρ-Παντελήδες.
    Αλλά η λύση ποια είναι, να σκύβουμε το κεφάλι στην κρατική αυθαιρεσία;
    Αν είναι δηλαδή σπάμε ελευθέρα, πολύ ωραία

  3. #52518
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς είναι προβληματικό να γίνονται ζημίες στην περιουσία των ανθρώπων, ειδικά αν δεν είναι κυρ-Παντελήδες.
    Αλλά η λύση ποια είναι, να σκύβουμε το κεφάλι στην κρατική αυθαιρεσία;
    Αντιγραφω απο αλλη συζητηση εδω στο φορουμ

    Αλήθεια, όλοι εμείς που καταγγέλλουμε (100% δίκαια) τον ρατσισμό εναντίον των μαύρων, των μουσουλμάνων, των Ινδών, των Πακιστανών και όλων των άλλων εθνικών ομάδων, είμαστε έτοιμοι να καταγγείλουμε και τον ρατσισμό εναντίον των Εβραίων;
    Χθεσινό βίντεο από το Λονδίνο: https://twitter.com/JewishChron/stat...22171143245832
    Κάτι αντίστοιχο είχε γίνει viral και στη Γερμανία πριν λίγα χρόνια (στο Βερολίνο, ίσως την ανεκτικότερη πόλη της Ευρώπης).
    Γιατί είναι δύσκολο να αποδεχθούμε ότι οι επιθέσεις και ο ρατσισμός εναντίον των Εβραίων είναι εξίσου αποκρουστικός με τον ρατσισμό εναντίον των μουσουλμάνων;


    Και ερωτω. Εμενα τον ιδιο επειδη αυτα τα μηνυματα - θεσεις μου εκαναν τεραστια εντυπωση.

    Ποιος ειμαι εγω που θεωρω οτι μπορω να κανω τον δικαστη; Ποιος ειμαι εγω που μπορω να διαχωριζω ανθρωπους συμφωνα με τα γουστα μου; Ποια η διαφορα του "κυρ Παντελη" απο εναν αλλο; Κουραστηκε λιγοτερο, ιδρωσε λιγοτερο, πληρωσε λιγοτερο, θυσιαστηκε λιγοτερο ενας κυρ Παντελης απο εναν κυρ Βαγγελη, κυρ Θαναση, κυρ Γιαννη; Ποιος ειμαι εγω που θα θεσω ενα "ειδικα" υποκρινομενος ταυτοχρονα τον αθρωπιστη και τον υπ[ερμαχο των δικαιωματων ΟΛΩΝ των ανθρωπων; Και τελικα ποιος ειμαι εγω που νομιζω οτι κανω επανασταση βαζοντας φωτια σε εναν καδο και κλεινοντας τον δρομο στις 8 το πρωι αποκλειοντας την διελευση λεωφορειων ανθρωπων που προφανως δεν βρισκονται τοσο πρωι μεσα σε αυτα για διασκεδαση; Ή νομιζοντας οτι σπαζοντας την τζαμαρια ή και το αυτοκινητακι του γειτονα θα ξεκινησει και η εφοδος στην Βαστιλλη;

    Της υποκρισιας το αναγνωσμα ή οι επαναστατες του γλυκου νερου ως το καλυτερο αλλοθι του καταπιεστικου κρατισμου και παρακρατισμου.

  4. #52519
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θέλω να αναδείξω το λιγότερο σημαντικό, μόνο την αντίδραση που θα είχε κάποιος που δεν τον απασχολεί αν γινόταν σε αυτόν.

    Στην πράξη το είδαμε σε αυτή με το ξενοδοχείο.
    Έβαλα β' πρόσωπο απο βιασύνη

    - - - Updated - - -

    Για να δούμε αν βγάζει νόημα έτσι
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος ειμαι εγω που θεωρω οτι μπορω να κανω τον δικαστη; Ποιος ειμαι εγω που μπορω να διαχωριζω ανθρωπους συμφωνα με τα γουστα μου; Ποια η διαφορα του "κυρ Παντελη"μπαρμπα Θωμά απο εναν αλλο; Κουραστηκε λιγοτερο, ιδρωσε λιγοτερο, πληρωσε λιγοτερο, θυσιαστηκε λιγοτερο ενας κυρ Παντεληςμπαρμπα Θωμάς απο εναν κυρ Βαγγελη, κυρ Θαναση, κυρ Γιαννη; Ποιος ειμαι εγω που θα θεσω ενα "ειδικα" υποκρινομενος ταυτοχρονα τον αθρωπιστη και τον υπ[ερμαχο των δικαιωματων ΟΛΩΝ των ανθρωπων; Και τελικα ποιος ειμαι εγω που νομιζω οτι κανω επανασταση βαζοντας φωτια σε εναν καδο και κλεινοντας τον δρομο στις 8 το πρωι αποκλειοντας την διελευση λεωφορειων ανθρωπων που προφανως δεν βρισκονται τοσο πρωι μεσα σε αυτα για διασκεδαση; Ή νομιζοντας οτι σπαζοντας την τζαμαρια ή και το αυτοκινητακι του γειτονα θα ξεκινησει και η εφοδος στην Βαστιλλη;

    Της υποκρισιας το αναγνωσμα ή οι επαναστατες του γλυκου νερου ως το καλυτερο αλλοθι του καταπιεστικου κρατισμου και παρακρατισμου.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  5. #52520
    Εγγραφή
    24-11-2014
    Περιοχή
    Αμφίπολη
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είναι δηλαδή σπάμε ελευθέρα, πολύ ωραία
    Ουτε σπάμε ελεύθερα καθώς δε το επιτρέπει ο νόμος, ούτε μπορουμε να κάνουμε ότι θέλουμε.

    Αντιστοιχα, κανεις κρατικος λειτουργος δεν μπορει να χτυπάει, να βριζει, να συμπεριφέρετε άσχημα στους πολίτες.

    Η ΕΛ.ΑΣ έχει πρόβλημα πολλά χρόνια. Δεν ειναι τυχαία ούτε τα μεγάλα ποσοστά ακροδεξιάς που έβγαζε, ούτε η συμπεριφορά που βγαίνει προς τα έξω σε μεγάλο ποσοστό.
    Κάτι πήγε να γίνει από το 95 μέχρι το 2005 όταν αστυνομικός γινόσουν με πανελλαδικές (όντως οι νέοι αστυνομικοί ήταν ευγενικοί και ικανότατοι) αλλά το άλλαξαν και αυτο με αποτέλεσμα να έχουμε Κορκονέες και τον κάθε πολίτη που με μολις 2 μηνες εκπαιδευση πάει να βγει έξω...

    Παντού και πάντα , αναταραχές ξεκινούσαν όταν υπήρχε κρατική αυθαιρεσία. Ποτέ δεν ξυπνησαν απλά κάποιοι κ@υλ..οι και αποφάσισαν να πάνε να κάνουν πορείες και να τα βάλουν με την αστυνομία.
    H μάλλον το έκαναν με σκοπό να διαλύσουν την πορεία και ολο το κέντρο.
    Οπότε πριν αρχισουμε να κατηγορουμε τον εκάστοτε διαμαρτυρόμενο, ας δουμε γιατι διαμαρτυρεται και τι έχει συμβεί.
    Το ποιοι και γιατι δε χρειάζεται να το συζητάμε εδω. Σιγουρα δεν ειναι αυτοι που θα πάνε να διαμαρτυρηθουν πάντως.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Cassander : 07-12-21 στις 16:42.

  6. #52521
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cassander Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ποιοι και γιατι δε χρειάζεται να το συζητάμε εδω. Σιγουρα δεν ειναι αυτοι που θα πάνε να διαμαρτυρηθουν πάντως.
    Πες μου οτι έχεις δεί φωτο και βιντεο με τους παρακρατικούς πίσω απο τις γραμμές των ΜΑΤ και το λες αυτό...
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  7. #52522
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παίζει το 90% των ζημιών να τα κάνουν παρακρατικά κατακάθια.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  8. #52523
    Εγγραφή
    06-01-2007
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    389
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/640
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    oxygen&TimeCapsule
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό ακριβώς.

    - - - Updated - - -



    Προφανώς είναι προβληματικό να γίνονται ζημίες στην περιουσία των ανθρώπων, ειδικά αν δεν είναι κυρ-Παντελήδες.
    Αλλά η λύση ποια είναι, να σκύβουμε το κεφάλι στην κρατική αυθαιρεσία;
    Επέτρεψε μου να υποθέσω ότι η κρατική αυθαιρεσία είναι μόνο στην περίπτωση Γρηγορόπουλου Φύσα Ζακ κλπ. τα υπόλοιπα δεν μας ενδιαφέρουν, για την κρατική αυθαιρεσία πάντα

  9. #52524
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cassander Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουτε σπάμε ελεύθερα καθώς δε το επιτρέπει ο νόμος, ούτε μπορουμε να κάνουμε ότι θέλουμε.

    Αντιστοιχα, κανεις κρατικος λειτουργος δεν μπορει να χτυπάει, να βριζει, να συμπεριφέρετε άσχημα στους πολίτες.

    Η ΕΛ.ΑΣ έχει πρόβλημα πολλά χρόνια. Δεν ειναι τυχαία ούτε τα μεγάλα ποσοστά ακροδεξιάς που έβγαζε, ούτε η συμπεριφορά που βγαίνει προς τα έξω σε μεγάλο ποσοστό.
    Κάτι πήγε να γίνει από το 95 μέχρι το 2005 όταν αστυνομικός γινόσουν με πανελλαδικές (όντως οι νέοι αστυνομικοί ήταν ευγενικοί και ικανότατοι) αλλά το άλλαξαν και αυτο με αποτέλεσμα να έχουμε Κορκονέες και τον κάθε πολίτη που με μολις 2 μηνες εκπαιδευση πάει να βγει έξω...

    Παντού και πάντα , αναταραχές ξεκινούσαν όταν υπήρχε κρατική αυθαιρεσία. Ποτέ δεν ξυπνησαν απλά κάποιοι κ@υλ..οι και αποφάσισαν να πάνε να κάνουν πορείες και να τα βάλουν με την αστυνομία.
    H μάλλον το έκαναν με σκοπό να διαλύσουν την πορεία και ολο το κέντρο.
    Οπότε πριν αρχισουμε να κατηγορουμε τον εκάστοτε διαμαρτυρόμενο, ας δουμε γιατι διαμαρτυρεται και τι έχει συμβεί.
    Το ποιοι και γιατι δε χρειάζεται να το συζητάμε εδω. Σιγουρα δεν ειναι αυτοι που θα πάνε να διαμαρτυρηθουν πάντως.
    κάπου κάνεις λάθος?

    για να μπεις στην ΕΛ.ΑΣ. δύο τρόποι υπάρχουν

    μέσω πανελλαδικών εξετάσεων μπαίνεις στις σχολές της αστυνομίας (αστυφυλάκων)

    ή

    μέσω προκήρυξης για ειδικούς φρουρούς (ομάδα ΔΙ.ΑΣ. αλλά και αλλού)

    αλλά κανένας από τους δύο τρόπους δεν εξασφαλίζει ότι θα έχεις σωστή αστυνομία

    μπορεί να είναι ευγενικοί αλλά είναι ανεκπαίδευτοι στα όπλα και σε πάρα πολλά άλλα πράγματα

    η αστυνομία μας πρέπει να εκπαιδευτεί με τα πιο σύγχρονα πρότυπα της Ε.Ε. και να αποκτήσει σύγχρονο εξοπλισμό και οχήματα και οπλισμό (μη θανατηφόρο/θανατηφόρο)

  10. #52525
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cassander Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουτε σπάμε ελεύθερα καθώς δε το επιτρέπει ο νόμος, ούτε μπορουμε να κάνουμε ότι θέλουμε.

    Αντιστοιχα, κανεις κρατικος λειτουργος δεν μπορει να χτυπάει, να βριζει, να συμπεριφέρετε άσχημα στους πολίτες.

    Η ΕΛ.ΑΣ έχει πρόβλημα πολλά χρόνια. Δεν ειναι τυχαία ούτε τα μεγάλα ποσοστά ακροδεξιάς που έβγαζε, ούτε η συμπεριφορά που βγαίνει προς τα έξω σε μεγάλο ποσοστό.
    Κάτι πήγε να γίνει από το 95 μέχρι το 2005 όταν αστυνομικός γινόσουν με πανελλαδικές (όντως οι νέοι αστυνομικοί ήταν ευγενικοί και ικανότατοι) αλλά το άλλαξαν και αυτο με αποτέλεσμα να έχουμε Κορκονέες και τον κάθε πολίτη που με μολις 2 μηνες εκπαιδευση πάει να βγει έξω...

    Παντού και πάντα , αναταραχές ξεκινούσαν όταν υπήρχε κρατική αυθαιρεσία. Ποτέ δεν ξυπνησαν απλά κάποιοι κ@υλ..οι και αποφάσισαν να πάνε να κάνουν πορείες και να τα βάλουν με την αστυνομία.
    H μάλλον το έκαναν με σκοπό να διαλύσουν την πορεία και ολο το κέντρο.
    Οπότε πριν αρχισουμε να κατηγορουμε τον εκάστοτε διαμαρτυρόμενο, ας δουμε γιατι διαμαρτυρεται και τι έχει συμβεί.
    Το ποιοι και γιατι δε χρειάζεται να το συζητάμε εδω. Σιγουρα δεν ειναι αυτοι που θα πάνε να διαμαρτυρηθουν πάντως.
    Εγώ τουλάχιστον δεν έχω πέσει σε τέτοιον λειτουργό που λες, τις προάλλες 17 Νοέμβρη είχα πάει για εμβόλιο, σταμάτησα ρώτησα τα ΜΑΤ που ήταν εκεί, μια χαρά μου φερθήκανε, ούτε να με δείρουν ούτε κάτι άλλο.

    Ξέρω τώρα θα αρχίσουν πάλι τα γνωστά, δεν αμφιβάλω πως υπάρχουν αυτοί στο σώμα, δεν είναι όμως όλοι και στην τελική δεν δικαιολογεί τα επεισόδια

  11. #52526
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    επίσης φέρνουμε ως παράδειγμα ένα 15 παιδί που έχασε την ζωή του από έναν κακό αστυνομικό (το έχουμε κάνει επέτειο μνήμης) κάνουμε προς τιμή του πορείες/συγκεντρώσεις/διαδηλώσεις (αλλά και επεισόδια αμαυρώνοντας την μνήμη του)

    αλλά παράλληλα ξεχνάμε τρεις ενήλικες και ένα ανήλικο αγέννητο μωρό που κάηκαν ζωντανοί μέσα σε τράπεζα από άγνωστους πολίτες όχι αστυνομικούς
    εκεί δεν έχει επέτειο μνήμης ούτε πορείες ούτε διαδηλώσεις και φυσικά ούτε δικαιοσύνη...

  12. #52527
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    επίσης φέρνουμε ως παράδειγμα ένα 15 παιδί που έχασε την ζωή του από έναν κακό αστυνομικό (το έχουμε κάνει επέτειο μνήμης) κάνουμε προς τιμή του πορείες/συγκεντρώσεις/διαδηλώσεις (αλλά και επεισόδια αμαυρώνοντας την μνήμη του)

    αλλά παράλληλα ξεχνάμε τρεις ενήλικες και ένα ανήλικο αγέννητο μωρό που κάηκαν ζωντανοί μέσα σε τράπεζα από άγνωστους πολίτες όχι αστυνομικούς
    εκεί δεν έχει επέτειο μνήμης ούτε πορείες ούτε διαδηλώσεις και φυσικά ούτε δικαιοσύνη...
    Πως δεν έχουν τιμηθεί οι νεκροί της marfin...Ο ίδιος ο κυργιακος ανακάλεσε την αντιδικία του Κράτους για αποζημείωση των συγγενών (η μοναδική ,ούτε η οικογένεια Φύσσα, ούτε η οικογένεια του μικρού Μάριου απο το Μενίδι) και έφτιαξε ΜΝΗΜΕΙΟ στους νεκρούς....Κάποια άλλη διευκρίνηση zero ?

    (για να ενισχύσεις το επιχείρημα γράψε και για τους τόσους νεκρούς στραταίους)
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  13. #52528
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.635
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    επίσης φέρνουμε ως παράδειγμα ένα 15 παιδί που έχασε την ζωή του από έναν κακό αστυνομικό (το έχουμε κάνει επέτειο μνήμης) κάνουμε προς τιμή του πορείες/συγκεντρώσεις/διαδηλώσεις (αλλά και επεισόδια αμαυρώνοντας την μνήμη του)

    αλλά παράλληλα ξεχνάμε τρεις ενήλικες και ένα ανήλικο αγέννητο μωρό που κάηκαν ζωντανοί μέσα σε τράπεζα από άγνωστους πολίτες όχι αστυνομικούς
    εκεί δεν έχει επέτειο μνήμης ούτε πορείες ούτε διαδηλώσεις και φυσικά ούτε δικαιοσύνη...
    αφου ειναι αγνωστοι πως ξερεις οτι δεν ειναι αστυνομικοι/παρακρατικοι ;
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  14. #52529
    Εγγραφή
    24-11-2014
    Περιοχή
    Αμφίπολη
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ τουλάχιστον δεν έχω πέσει σε τέτοιον λειτουργό που λες, τις προάλλες 17 Νοέμβρη είχα πάει για εμβόλιο, σταμάτησα ρώτησα τα ΜΑΤ που ήταν εκεί, μια χαρά μου φερθήκανε, ούτε να με δείρουν ούτε κάτι άλλο.

    Ξέρω τώρα θα αρχίσουν πάλι τα γνωστά, δεν αμφιβάλω πως υπάρχουν αυτοί στο σώμα, δεν είναι όμως όλοι και στην τελική δεν δικαιολογεί τα επεισόδια
    Κι εγω βγάζω φωτογραφίες το παιδί μου με την αστυνομία και μια χαρά συμπεριφέρονται.
    Δεν ειπα οτι το προβλημα ειναι σε όλους. Ουτε ολοι οι πολιτες πάμε και τα σπάμε.
    Ουτε ολοι ειμαστε απατεωνες, ανεμβολίαστοι, κακοποιητές γυναικών, παιδεραστές κτλ κτλ.
    Κάποιοι ομως ειναι. Και αυτοι οι κάποιοι δημιουργουν προβλημα.

    Οταν πάει μια πορεια στο κέντρο και γινονται επεισόδια ομως, αυτοματα μεταφερεις την ευθυνη στη πορεία και ας ηταν ειρηνική.

    Αυτο ειναι ολο το θέμα. Και η αστυνομία, θα θεωρησει ενοχο τον πολιτη που πάει να φωνάξει. Ανέκαθεν αυτο γινεται.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    επίσης φέρνουμε ως παράδειγμα ένα 15 παιδί που έχασε την ζωή του από έναν κακό αστυνομικό (το έχουμε κάνει επέτειο μνήμης) κάνουμε προς τιμή του πορείες/συγκεντρώσεις/διαδηλώσεις (αλλά και επεισόδια αμαυρώνοντας την μνήμη του)

    αλλά παράλληλα ξεχνάμε τρεις ενήλικες και ένα ανήλικο αγέννητο μωρό που κάηκαν ζωντανοί μέσα σε τράπεζα από άγνωστους πολίτες όχι αστυνομικούς
    εκεί δεν έχει επέτειο μνήμης ούτε πορείες ούτε διαδηλώσεις και φυσικά ούτε δικαιοσύνη...
    Ποιους τους ξέχασε?

    Και γιατι έχουμε συνδέσει τον θάνατο των 4ων αυτων ανθρωπων με την αριστερά?
    Απο που προκυπτει οτι τους σκοτωσε πχ αριστερός?

  15. #52530
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως δεν έχουν τιμηθεί οι νεκροί της marfin...Ο ίδιος ο κυργιακος ανακάλεσε την αντιδικία του Κράτους για αποζημείωση των συγγενών (η μοναδική ,ούτε η οικογένεια Φύσσα, ούτε η οικογένεια του μικρού Μάριου απο το Μενίδι) και έφτιαξε ΜΝΗΜΕΙΟ στους νεκρούς....Κάποια άλλη διευκρίνηση zero ?

    (για να ενισχύσεις το επιχείρημα γράψε και για τους τόσους νεκρούς στραταίους)
    για την τράπεζα δεν υπάρχει κανείς ένοχος που να έχει οδηγηθεί στην δικαιοσύνη

    η αποζημίωση είναι απλά για γέλια καθώς μια οικογένεια ξεκληρίστηκε (γυναίκα/αγέννητο μωρό) τι θα πεις σε αυτόν τον σύζυγο?

    μνημείο λες μια πλάκα στο σημείο? δεν μου λέει κάτι?

    εγώ μιλάω συγκεκριμένα πάνω σε αυτό έχεις να πεις κάτι...όχι φυσικά γιατί τα θύματα είναι πολίτες και οι θύτες πολίτες.

    βασικά καληνύχτα σας ...

    Επίσης σε παρακαλώ πολύ μην μου λες εμένα για τον Π.Φύσσα καθώς όπως γνωρίζεις φυσικά ήταν μουσικός και υπήρχε επαγγελματική συνεργασία του ιδίου και του ξάδερφου μου έτσι τον γνωρίζω πάρα πολύ καλά σε προσωπικό επίπεδο (δεν με αφορούν οι πολιτικές του πεποιθήσεις) ούτε συμφωνώ φυσικά στην αφαίρεση ανθρώπινης ζωής.

    λες επίσης για έναν μικρό μάριο και δεν σε καταλαβαίνω τι εννοείς? το μικρό παιδί που έφαγε σφαίρα στο μενίδι?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    αφου ειναι αγνωστοι πως ξερεις οτι δεν ειναι αστυνομικοι/παρακρατικοι ;
    αν ήταν αστυνομικοί/παρακρατικοί όπως λες

    θα είχαμε μνημείο/επέτειο

    θα είχαμε πορείες/διαδηλώσεις μνήμης

    βλέπεις τίποτα από αυτά να συμβαίνουν...όχι φυσικά

    άρα τι δείχνει...

    οι δράστες παραμένουν άγνωστοι είτε είναι αστυνομικοί/παρακρατικοί/ακροδεξιοί/ακροαριστεροί/αντιεξουσιαστές.

    τα θύματα έχασαν την ζωή τους με τον χειρότερο τρόπο θανάτου

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cassander Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγω βγάζω φωτογραφίες το παιδί μου με την αστυνομία και μια χαρά συμπεριφέρονται.
    Δεν ειπα οτι το προβλημα ειναι σε όλους. Ουτε ολοι οι πολιτες πάμε και τα σπάμε.
    Ουτε ολοι ειμαστε απατεωνες, ανεμβολίαστοι, κακοποιητές γυναικών, παιδεραστές κτλ κτλ.
    Κάποιοι ομως ειναι. Και αυτοι οι κάποιοι δημιουργουν προβλημα.

    Οταν πάει μια πορεια στο κέντρο και γινονται επεισόδια ομως, αυτοματα μεταφερεις την ευθυνη στη πορεία και ας ηταν ειρηνική.

    Αυτο ειναι ολο το θέμα. Και η αστυνομία, θα θεωρησει ενοχο τον πολιτη που πάει να φωνάξει. Ανέκαθεν αυτο γινεται.

    - - - Updated - - -



    Ποιους τους ξέχασε?

    Και γιατι έχουμε συνδέσει τον θάνατο των 4ων αυτων ανθρωπων με την αριστερά?
    Απο που προκυπτει οτι τους σκοτωσε πχ αριστερός?
    ένστολος αστυνομικός σίγουρα δεν τους σκότωσε

    από εκεί και πέρα μπορεί να τους σκότωσε ακροδεξιός/ακροαριστερός/αντιεξουσιαστής

    το γεγονός ότι πέρναγε μια συγκεκριμένη ομάδα ανθρώπων που ανήκουν σε συγκεκριμένο πολιτικό χώρο και φώναζαν "κάψτε τους" το αγνοούμε έτσι...ευτυχώς υπάρχουν τα βίντεο για να μας το θυμίζουν...όσο και να θέλουμε να το ξεχάσουμε.

Σελ. 3502 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 34823492349735003501350235033504350735123522 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας