Εμφάνιση 1-11 από 11
  1. #1
    Εγγραφή
    25-11-2009
    Περιοχή
    /home/pixel
    Μηνύματα
    1.817
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Du
    Καλησπέρα,
    Κοιτούσα σήμερα κάποια κινητά στο Skroutz.gr και το μάτι μου έπεσε στο κατάστημα Computer4All.gr, το οποίο είχε και από τις φθηνότερες τιμές. Το βασικό μου ερώτημα είναι: είναι αυτά τα καταστήματα αξιόπιστα; Δυστυχώς το συγκεκριμένο δεν έχει καμιά αξιολόγηση από χρήστη, οπότε δε ξέρω κατά πόσο είναι καλό ή όχι, αλλά εάν αγοράσω το κινητό που κοιτούσα απ' αυτό, τι μπορεί να πάει στραβά, δεδομένου ότι θα πληρώσω με αντικαταβολή; Σε κάποια άλλα fora διάβασα ότι τα προϊόντα τους είναι παρεισαγωγής, οπότε δε καλύπτονται από εγγύηση, αλλά ισχύει κάτι τέτοιο; Απ' ό,τι είδα, σχεδόν όλοι έχουν οδηγίες στα γερμανικά, άρα τα κινητά αγοράζονται από τη Γερμανία. Αφού υπάρχει 2ετής πανευρωπαϊκή εγγύηση για τις χώρες-μέλη της ΕΕ, ποιο θα είναι το πρόβλημα αν ο Χ, Υ έχει φέρει το κινητό από τη Γερμανία και όχι μέσω της επίσημης ελληνικής αντιπροσωπείας, αν με καλύπτει η εγγύηση; Είναι σα να παίρνω το κινητό απ' έξω. Ή μήπως όχι; Ζητώ συγγνώμη εάν έχω βάλει το θέμα σε λάθος thread. Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

    Υ.Γ.: Να σημειώσω πως το κινητό που έχω είναι αγορασμένο απ' τη Γερμανία και, χτυπώντας το IMEI του στο ελληνικό site της εταιρίας του, μου λέει πως έχω εν ισχύ εγγύηση (το γράφω για όσους αναρωτηθούν εάν τα κινητά που αγοράστηκαν από άλλη χώρα, έχουν εγγύηση στην Ελλάδα).

  2. #2
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Συμπληρωθηκε μηνας χωρις απαντηση, δεν ξερω εαν το αγορασες ή εαν εμαθες κατι...
    Το πιο απλο θα ηταν να καλεσεις τον εδω επισημο αντιπροσωπο της εταιριας κινητων
    και να τον ρωτησεις εαν καλυπτεται το συγκεκριμενο μαγαζι με την εγγυηση τους!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  3. #3
    Εγγραφή
    25-11-2009
    Περιοχή
    /home/pixel
    Μηνύματα
    1.817
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Du
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμπληρωθηκε μηνας χωρις απαντηση, δεν ξερω εαν το αγορασες ή εαν εμαθες κατι...
    Το πιο απλο θα ηταν να καλεσεις τον εδω επισημο αντιπροσωπο της εταιριας κινητων
    και να τον ρωτησεις εαν καλυπτεται το συγκεκριμενο μαγαζι με την εγγυηση τους!
    Το αγόρασα. Εντέλει το πήρα από πιο γνωστό κατάστημα (αλλά και πάλι απ' την ομάδα των "φθηνών"), που ανέφερε πως υπάρχει επίσημη εγγύηση της αντιπροσωπείας.

  4. #4
    Εγγραφή
    26-05-2013
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Σχετικά πάντως με την αξιοπιστία των καταστημάτων που διαφημίζονται στο skroutz.

    Ένας φίλος μου ήθελε να αγοράσει ενα κάθισμα μωρού. Βρίσκει ενα στο skroutz και επειδή ήθελε πρώτα να δοκιμάσει αν εφάρμοζε καλά στο πίσω κάθισμα του αυτοκινήτου έρχεται σε επαφή με τον "υπεύθυνο πωλήσεων" της σελίδας που το πουλούσε ωστε να περάσει απο την αποθήκη για δοκιμή.

    Μην τα πολυλογώ, η αποθήκη ήταν το ίδιο το σπίτι που έμενε ο τύπος με την οικογένειά του. Το εντόπισε αφού πρώτα έκανε 20 κύκλους με το αμάξι στην γειτονιά και αφού ρώτησε 1-2 ξεκάρφωτους που σήκωσαν τους ώμους και τελικά βγήκε ο ίδιος ο ιδιοκτήτης μετά απο τηλεφώνημα. Μέσα στο σπίτι δεν έπεφτε καρφίτσα απο τα πολλά κιβώτια. Τον οδήγησε στην κρεβατοκάμαρα, το κάθισμα ήταν μέσα στην ντουλάπα. Δεν χωρούσε το κάθισμα να περάσει απο τον διάδρομο και το φιλαράκι μου βγήκε έξω και του το έριξε απο το παράθυρο του σπιτιού. Εντάξει, δεν είχε κάποιο ελάττωμα το εμπόρευμα, το αγόρασε, απλώς έμεινε χαζός απο το όλο σκηνικό και λίγο σκεπτικός για το τί θα μπορούσε να κάνει αν αγόραζε καμια ηλεκτρ συσκευή που του έβγαζε ελάττωμα.

  5. #5
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.418
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BOEING Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικά πάντως με την αξιοπιστία των καταστημάτων που διαφημίζονται στο skroutz.

    Ένας φίλος μου ήθελε να αγοράσει ενα κάθισμα μωρού. Βρίσκει ενα στο skroutz και επειδή ήθελε πρώτα να δοκιμάσει αν εφάρμοζε καλά στο πίσω κάθισμα του αυτοκινήτου έρχεται σε επαφή με τον "υπεύθυνο πωλήσεων" της σελίδας που το πουλούσε ωστε να περάσει απο την αποθήκη για δοκιμή.

    Μην τα πολυλογώ, η αποθήκη ήταν το ίδιο το σπίτι που έμενε ο τύπος με την οικογένειά του. Το εντόπισε αφού πρώτα έκανε 20 κύκλους με το αμάξι στην γειτονιά και αφού ρώτησε 1-2 ξεκάρφωτους που σήκωσαν τους ώμους και τελικά βγήκε ο ίδιος ο ιδιοκτήτης μετά απο τηλεφώνημα. Μέσα στο σπίτι δεν έπεφτε καρφίτσα απο τα πολλά κιβώτια. Τον οδήγησε στην κρεβατοκάμαρα, το κάθισμα ήταν μέσα στην ντουλάπα. Δεν χωρούσε το κάθισμα να περάσει απο τον διάδρομο και το φιλαράκι μου βγήκε έξω και του το έριξε απο το παράθυρο του σπιτιού. Εντάξει, δεν είχε κάποιο ελάττωμα το εμπόρευμα, το αγόρασε, απλώς έμεινε χαζός απο το όλο σκηνικό και λίγο σκεπτικός για το τί θα μπορούσε να κάνει αν αγόραζε καμια ηλεκτρ συσκευή που του έβγαζε ελάττωμα.
    Συγγνώμη αλλά... Αχαχααχχααχαχαχαχαχαχαχαχχααχα

  6. #6
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BOEING Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικά πάντως με την αξιοπιστία των καταστημάτων που διαφημίζονται στο skroutz.

    Ένας φίλος μου ήθελε να αγοράσει ενα κάθισμα μωρού. Βρίσκει ενα στο skroutz και επειδή ήθελε πρώτα να δοκιμάσει αν εφάρμοζε καλά στο πίσω κάθισμα του αυτοκινήτου έρχεται σε επαφή με τον "υπεύθυνο πωλήσεων" της σελίδας που το πουλούσε ωστε να περάσει απο την αποθήκη για δοκιμή.

    Μην τα πολυλογώ, η αποθήκη ήταν το ίδιο το σπίτι που έμενε ο τύπος με την οικογένειά του. Το εντόπισε αφού πρώτα έκανε 20 κύκλους με το αμάξι στην γειτονιά και αφού ρώτησε 1-2 ξεκάρφωτους που σήκωσαν τους ώμους και τελικά βγήκε ο ίδιος ο ιδιοκτήτης μετά απο τηλεφώνημα. Μέσα στο σπίτι δεν έπεφτε καρφίτσα απο τα πολλά κιβώτια. Τον οδήγησε στην κρεβατοκάμαρα, το κάθισμα ήταν μέσα στην ντουλάπα. Δεν χωρούσε το κάθισμα να περάσει απο τον διάδρομο και το φιλαράκι μου βγήκε έξω και του το έριξε απο το παράθυρο του σπιτιού. Εντάξει, δεν είχε κάποιο ελάττωμα το εμπόρευμα, το αγόρασε, απλώς έμεινε χαζός απο το όλο σκηνικό και λίγο σκεπτικός για το τί θα μπορούσε να κάνει αν αγόραζε καμια ηλεκτρ συσκευή που του έβγαζε ελάττωμα.


    Sorry, αλλά είναι δυνατόν κάτι τέτοιο να είναι αλήθεια;!;!;!

  7. #7
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.418
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Έλα ρε tzelen? Πάνω που το είχα ξεχάσει...



    αχαχαχχαχαχχχαχχαχχαχαχχααχαχχχαχαχαχαχχα

  8. #8
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.426
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BOEING Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικά πάντως με την αξιοπιστία των καταστημάτων που διαφημίζονται στο skroutz.

    Ένας φίλος μου ήθελε να αγοράσει ενα κάθισμα μωρού. Βρίσκει ενα στο skroutz και επειδή ήθελε πρώτα να δοκιμάσει αν εφάρμοζε καλά στο πίσω κάθισμα του αυτοκινήτου έρχεται σε επαφή με τον "υπεύθυνο πωλήσεων" της σελίδας που το πουλούσε ωστε να περάσει απο την αποθήκη για δοκιμή.

    Μην τα πολυλογώ, η αποθήκη ήταν το ίδιο το σπίτι που έμενε ο τύπος με την οικογένειά του. Το εντόπισε αφού πρώτα έκανε 20 κύκλους με το αμάξι στην γειτονιά και αφού ρώτησε 1-2 ξεκάρφωτους που σήκωσαν τους ώμους και τελικά βγήκε ο ίδιος ο ιδιοκτήτης μετά απο τηλεφώνημα. Μέσα στο σπίτι δεν έπεφτε καρφίτσα απο τα πολλά κιβώτια. Τον οδήγησε στην κρεβατοκάμαρα, το κάθισμα ήταν μέσα στην ντουλάπα. Δεν χωρούσε το κάθισμα να περάσει απο τον διάδρομο και το φιλαράκι μου βγήκε έξω και του το έριξε απο το παράθυρο του σπιτιού. Εντάξει, δεν είχε κάποιο ελάττωμα το εμπόρευμα, το αγόρασε, απλώς έμεινε χαζός απο το όλο σκηνικό και λίγο σκεπτικός για το τί θα μπορούσε να κάνει αν αγόραζε καμια ηλεκτρ συσκευή που του έβγαζε ελάττωμα.
    Aυτο εγινε στην Ελλαδα ; Αποδειξη εκοψε ο καταστηματαρχης ; Με τι εδρα, τι στοιχεια, τι ειδους εταιρεια ; Ρωτα αν θες και ενημερωσε μας.

  9. #9
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.449
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aυτο εγινε στην Ελλαδα ; Αποδειξη εκοψε ο καταστηματαρχης ; Με τι εδρα, τι στοιχεια, τι ειδους εταιρεια ; Ρωτα αν θες και ενημερωσε μας.
    Δεν είναι απαραίτητα παράνομος...
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  10. #10
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.426
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gioannou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι απαραίτητα παράνομος...
    M ενεδιαφερει το πως δεχτηκε η εφορια το σπιτι του σαν επαγγελματικη στεγη επιτηδευματια με ταμειακη μηχανη.

  11. #11
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.418
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    αχαχχαχαχαχααχχαχαχα

Παρόμοια Θέματα

  1. Προσφορές καταστημάτων
    Από amoyda στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 20918
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-24, 09:04
  2. ricardo.gr υπαρχει αξιοπιστια ?
    Από pazarhs στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-13, 18:32
  3. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-13, 01:21
  4. Αξιοπιστια Turbo-x ??
    Από GeoDRF στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-12, 21:05
  5. Απομιμήσεις καταστημάτων Apple στην Κίνα!
    Από cuprakatos στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-12, 18:03

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας