Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 34
  1. #16
    Εγγραφή
    24-07-2006
    Περιοχή
    Pennsylvania
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    25600/5120
    ISP
    Comcast
    Router
    Technicolor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια συσκευη με 8 να δουλεψει φιλε μου;
    Ναι, ποιες ακριβως ειναι οι επιλογες customisation στα 8; Widgets? Launchers? κλπ
    Nομιζω καταλαβαινουμε ολοι την διαφορα.
    Widgets έχουν από default τα windows phone και ονομάζονται live tiles. Επίσης δεν κολλάνε όλο το σύστημα σαν τα widgets.
    Launchers κλπ ψάχναμε στο android γιατί σερνεται ο default της κάθε ρημαδοεταιρίας (htc, samsung κλπ). Στα winpho έχει ομοιογενές λειτουργικό, παντού ταχύτατο ανεξαρτήτως συσκευής. Το lumia 520 των 150€ τρέχει εξίσου smoothly όσο και το lumia 920 των 700€. Για μπές με android των 150€ και ξεκίνα να scrollάρεις να χορτάσεις lagάρισμα.
    Οι Κ.κ του ΛΑ.Ο.Σ παρακαλούνται να σκουπίζουν τα σάλια τους όταν εισέρχεται στο κοινοβούλιο η μέλλουσα σύντροφός μου Εύα Καϊλή, γιατί λερώνονται τα έδρανα και το πάτωμα,με αποτέλεσμα να φωνάζει η καθαρίστρια. Ευχαριστούμε για την κατανόηση σας.

    Μας γλωσσόφαγαν κάτι κογιότ και ακυρώθηκε το πάρτυ της Εύας

  2. #17
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Γκορυτσά, Ασπρόπυργος
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    2.497
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΙΑΣΙΟ
    Router
    Draytek 2850Vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παραμετροποίηση χρειάζεσαι αν το προσφερόμενο δεν σου κάνει. Εγώ θα έλεγα ότι τα ζωντανά πλακίδια έχουν κάνει τα "widgets" και τους "launchers" παρωχημένα. Δεν μου έχουν λείψει καθόλου.

  3. #18
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Σε σας μπορει να αρεσει να εχετε μονο οτι σας προσφερουν, εγω δεν θελω.

    Η διαφορα των widgets με τα tiles, ειναι οτι τα widgets ειναι...... απειρα, εχω οποια υπηρεσια καιρου θελω, μπορω να βαλω 100 widgets στις οθονες μου με οτι πληροφορια θελω, με wallpapers κλπ
    Επισης απο την αρχικη μου οθονη μπορω να ξεκινησω με ενα tap/gesture/swipe καμια 30ρια εφαρμογες, το ποσο αυτο διπλασιαζεται με ενα ακομα swipe σε αλλο homescreen κλπ

    Σε usability λοιπον το android ειναι ετη φωτος μπροστα, αν καποιος θελει απλα να βαλει το pin ας παει αλλου.

  4. #19
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.721
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οποίος τα δουλέψει πάντως θα καταλάβει γιατί ωχριούν μπροστά τους τα φθηνά ανδροιδ
    Δεν κολλάει δηλαδή ?

  5. #20
    Εγγραφή
    24-07-2006
    Περιοχή
    Pennsylvania
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    25600/5120
    ISP
    Comcast
    Router
    Technicolor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε σας μπορει να αρεσει να εχετε μονο οτι σας προσφερουν, εγω δεν θελω.

    Η διαφορα των widgets με τα tiles, ειναι οτι τα widgets ειναι...... απειρα, εχω οποια υπηρεσια καιρου θελω, μπορω να βαλω 100 widgets στις οθονες μου με οτι πληροφορια θελω, με wallpapers κλπ
    Επισης απο την αρχικη μου οθονη μπορω να ξεκινησω με ενα tap/gesture/swipe καμια 30ρια εφαρμογες, το ποσο αυτο διπλασιαζεται με ενα ακομα swipe σε αλλο homescreen κλπ

    Σε usability λοιπον το android ειναι ετη φωτος μπροστα, αν καποιος θελει απλα να βαλει το pin ας παει αλλου.
    Μόνο πολλαπλές homescreens από αυτά που ανέφερες δεν έχουν τα WP. Και απειρες εφαρμογές με livetiles υπάρχουν (το ημερολόγιο πχ αντί να είναι ένα απλό εικονίδιο μου δείχνει τα επόμενα ραντεβού, οι εφαρμογές to-do σου κάνουν προεπισκόπιση, η εφαρμογή του fb σου δείχνει τα notifications κλπ). Επίσης το integration με τα social media είναι τρομερό. Όταν σε παίρνει τηλ κάποιος δεν βλέπεις απλά το όνομά του, βλέπεις και τη φωτό του από το fb. Μπορείς με ένα tap να δείς όλα τα μεταξύ σας μηνυματα ανεξαρτήτως υπηρεσίας (sms,skype,facebook), το wall του, τις κλησεις που έχουν γίνει μεταξύ σας κλπ

    Σε επίπεδο αλληλεπίδρασης με το χρήστη είναι μπροστά τα wp. Αλλού είναι τα σημεία που πάσχουν και τα έχουμε αναφέρει.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν κολλάει δηλαδή ?
    Όσο και αν σου φαινεται παράξενο, όχι δεν κολλάει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikosl : 04-05-13 στις 15:57.
    Οι Κ.κ του ΛΑ.Ο.Σ παρακαλούνται να σκουπίζουν τα σάλια τους όταν εισέρχεται στο κοινοβούλιο η μέλλουσα σύντροφός μου Εύα Καϊλή, γιατί λερώνονται τα έδρανα και το πάτωμα,με αποτέλεσμα να φωνάζει η καθαρίστρια. Ευχαριστούμε για την κατανόηση σας.

    Μας γλωσσόφαγαν κάτι κογιότ και ακυρώθηκε το πάρτυ της Εύας

  6. #21
    Εγγραφή
    01-11-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    684
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Siemens CL-110
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε εμπειριά χρήσης τα windows phone φθάνουν/ξεπερνάνε το ios. Άξιο απορίας πως με τόσο χαμηλά specs επιτυγχάνουν τόσο buttery smooth λειτουργία.

    Απλά ακόμη τους λείπουν χαρακτηριστικά (vpn, install to ssd κλπ) και σημαντικές εφαρμογές (πχ voip). Tα 8 επίσης πάσχουν και από memmory leak, με αποτέλεσμα να γιγαντώνεται ο φάκελος με τα προσωρινά αρχεία χωρίς σταματημό. Ας ελπίσουμε ότι για το συγκεκριμένο θέμα θα υπάρξει fix σύντομα.
    τα μηδενικά και ανύπαρκτα γραφικά βοηθάνε πάρα πολύ + χρησιμοποιεί gpg acceleration στο uι

  7. #22
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Γκορυτσά, Ασπρόπυργος
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    2.497
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΙΑΣΙΟ
    Router
    Draytek 2850Vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε σας μπορει να αρεσει να εχετε μονο οτι σας προσφερουν, εγω δεν θελω.

    Η διαφορα των widgets με τα tiles, ειναι οτι τα widgets ειναι...... απειρα, εχω οποια υπηρεσια καιρου θελω, μπορω να βαλω 100 widgets στις οθονες μου με οτι πληροφορια θελω, με wallpapers κλπ
    Επισης απο την αρχικη μου οθονη μπορω να ξεκινησω με ενα tap/gesture/swipe καμια 30ρια εφαρμογες, το ποσο αυτο διπλασιαζεται με ενα ακομα swipe σε αλλο homescreen κλπ

    Σε usability λοιπον το android ειναι ετη φωτος μπροστα, αν καποιος θελει απλα να βαλει το pin ας παει αλλου.
    Διαφορετικές ανάγκες. Για εμένα κινητό = αυτονομία. Όχι μπλιμπλίκα και 3 φορές την μέρα φόρτιση από τα πολλά "widgets" και "launchers".
    Αν και τα windows δεν σε περιορίζουν αν θες να βάλεις εκατοντάδες εφαρμογές στην αρχική οθόνη.

  8. #23
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν κολλάει δηλαδή ?
    οχι.ακομα κ τετοια συσκευη δε θα κολλαει καθολου,ειναι χαρακτηριστικο τους,εγω επαθα πλακα με το ξεπερασμενο πλεον trophy

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια συσκευη με 8 να δουλεψει φιλε μου;


    οποιαδηποτε.ακομα και τα entry level ειναι ακρως ικανοποιητικα
    VAMOS ARIS

  9. #24
    Εγγραφή
    22-11-2010
    Μηνύματα
    243
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τη μνημη την αντισταθμιζεις με μια μεγαλη sd καρτα, την ελλειψη ομως ραδιοφωνου (συμφωνα με τα specs του gsmarena) δεν την αντισταθμιζεις. Για εμενα παντως μια χαρα ειναι η τιμη του.

  10. #25
    Εγγραφή
    01-06-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Επαιζα χτες με το 520. Ομορφο κινητό και για τα λεφτά του(130 λίρες unlocked ή 120 κλειδωμενο σε εταιρεία) ειναι πολύ καλό value for money...

    Δε δίνει αίσθηση δευτερατζας.

  11. #26
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Με τέτοια τιμή και αφού δεν ξαναδίνω τα λεφτά που έδωσα για το S2 σε κινητό θα το δοκίμαζα.


  12. #27
    Εγγραφή
    24-07-2006
    Περιοχή
    Pennsylvania
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    25600/5120
    ISP
    Comcast
    Router
    Technicolor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τέτοια τιμή και αφού δεν ξαναδίνω τα λεφτά που έδωσα για το S2 σε κινητό θα το δοκίμαζα.
    Tρέχουν τόσο γρήγορα πλέον οι εξελίξεις στα smartphones που πραγματικά δεν έχει νόημα να πάς να δώσεις 600άρια, ακόμα και να τα έχεις. Σε 6μήνες το πολύ είσαι outdated έτσι και αλλιώς.
    Οι Κ.κ του ΛΑ.Ο.Σ παρακαλούνται να σκουπίζουν τα σάλια τους όταν εισέρχεται στο κοινοβούλιο η μέλλουσα σύντροφός μου Εύα Καϊλή, γιατί λερώνονται τα έδρανα και το πάτωμα,με αποτέλεσμα να φωνάζει η καθαρίστρια. Ευχαριστούμε για την κατανόηση σας.

    Μας γλωσσόφαγαν κάτι κογιότ και ακυρώθηκε το πάρτυ της Εύας

  13. #28
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.672
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tρέχουν τόσο γρήγορα πλέον οι εξελίξεις στα smartphones που πραγματικά δεν έχει νόημα να πάς να δώσεις 600άρια, ακόμα και να τα έχεις. Σε 6μήνες το πολύ είσαι outdated έτσι και αλλιώς.
    Αν τα έχεις σε 6 μήνες παίρνεις το επόμενο μοντέλο
    Spoiler:
    Μπεεεεεεε

  14. #29
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tρέχουν τόσο γρήγορα πλέον οι εξελίξεις στα smartphones που πραγματικά δεν έχει νόημα να πάς να δώσεις 600άρια, ακόμα και να τα έχεις. Σε 6μήνες το πολύ είσαι outdated έτσι και αλλιώς.
    Tι παει να πει outdated;
    Αυτος που πηρε πριν 2 χρονια το Galaxy S2/Galaxy Nexus/iphone 4s, πως ειναι outdated σημερα;

  15. #30
    Εγγραφή
    24-07-2006
    Περιοχή
    Pennsylvania
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    25600/5120
    ISP
    Comcast
    Router
    Technicolor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tι παει να πει outdated;
    Αυτος που πηρε πριν 2 χρονια το Galaxy S2/Galaxy Nexus/iphone 4s, πως ειναι outdated σημερα;
    1080p displays, 4πύρηνοι επεξεργαστές, μνήμη, μέγεθος, πολύ καλύτερες κάμερες κλπ κλπ

    Στα δε μη vanilla androids δεν παίρνουν καν τις τελευταίες αναβαθμίσεις. Η apple στις δίνει κουτσουρεμένες με δικαιολογίες της πλάκας. Η ms έχει σπάσει 2 φορές μέσα σε 2 χρόνια το upgrade path.

    Δεν παρατηρείς κάποιο pattern?
    Οι Κ.κ του ΛΑ.Ο.Σ παρακαλούνται να σκουπίζουν τα σάλια τους όταν εισέρχεται στο κοινοβούλιο η μέλλουσα σύντροφός μου Εύα Καϊλή, γιατί λερώνονται τα έδρανα και το πάτωμα,με αποτέλεσμα να φωνάζει η καθαρίστρια. Ευχαριστούμε για την κατανόηση σας.

    Μας γλωσσόφαγαν κάτι κογιότ και ακυρώθηκε το πάρτυ της Εύας

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-03-13, 04:44
  2. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-12, 13:02
  3. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-12, 01:19
  4. Μηνύματα: 97
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-12, 14:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας