Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.634
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παιδιά, προσεχώς θα περάσω από Αθήνα μεριά (τώρα μένω επαρχεία σε χωριό) και τίθεται το θέμα της μετακίνησης. Στο Google Maps βγάζει τα δρομολόγια του ΟΑΣΑ, είναι καθόλου αξιόπιστο το σύστημα; Είναι ενημερωμένα τα δρομολόγια;
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  2. #2
    Εγγραφή
    21-01-2009
    Μηνύματα
    4.463
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Μια χαρά είναι, θα σε βολέψει απόλυτα για το πώς θα πας από το ένα μέρος στο άλλο. Μην περιμένεις απόλυτη ακρίβεια στις ώρες των λεωφορείων (λογικό). Στο μετρό για παράδειγμα είναι μια χαρά, όποτε το έχω χρειαστεί.

  3. #3
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.634
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefan_city Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά είναι, θα σε βολέψει απόλυτα για το πώς θα πας από το ένα μέρος στο άλλο. Μην περιμένεις απόλυτη ακρίβεια στις ώρες των λεωφορείων (λογικό). Στο μετρό για παράδειγμα είναι μια χαρά, όποτε το έχω χρειαστεί.
    Δηλαδή το έχεις χρησιμοποιήσει; Ωραία τότες.

    Και κάτι ακόμη. Με τα εισιτήρια τι παίζει; Βρίσκω στα περίπτερα ή σε τίποτα κιόσκια; Να σημειώσω ότι θα ξεκινήσω από το ΚΤΕΛ Λιοσίων. Επίσης νομίζω το ένα εισιτήριο έχει διάρκεια 70 λεπτών από την στιγμή που θα το χτυπήσω. Δηλαδή μπορώ να μετακινούμαι για 70 συνεχόμενα λεπτά; Αν κατά την διαδρομή χρειαστεί να αλλάξω δρομολόγιο τότες πρέπει να το ξαναχτυπήσω στο επόμενο λεωφορείο; (στην Θεσσαλονίκη που είχα πάει πριν μερικά χρόνια, άλλαζα δρομολόγιο και ξαναχτυπούσα το ίδιο εισιτήριο αλλά από την άλλη πλευρά).

    Επίσης πως θα ξέρω ποια είναι η επόμενη στάση; Φωνάζει ο οδηγός "ΕΕΕπόνενηηηη στάααααση, Τααααααδε"; υπάρχει οθόνη που δείχνει ποια είναι η επόμενη στάση ή εμπειρικώς πρέπει να ξέρεις (κοινώς να μυρίσω τα νύχια μου) ποια είναι η επόμενη;

    Τέλος τα λεωφορεία και οι στάσεις έχουν ταμπέλες με τις ονομασίες τους;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος goku : 22-09-14 στις 20:54.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  4. #4
    Εγγραφή
    21-01-2009
    Μηνύματα
    4.463
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Εισιτήρια βρίσκεις εύκολα σε περίπτερα, ή εκδοτήρια, και φυσικά σε σταθμούς μετρό/ηλεκτρικού. Έχει ισχύ 70', και νομίζω πως πρέπει να το ξαναχτυπάς, αλλά προσωπικά δεν το έχω κάνει ποτέ. Αν είσαι εντός χρόνου, δεν βρίσκω λόγο να σου πει κάποιος γιατί δεν το χτύπησες ξανά.

    Σε μετρό/ηλεκτρικό/τραμ υπάρχει οθόνη, αλλά και ηχογραφημένο μήνυμα για τις στάσεις. Σε λεωφορεία πρέπει να ξέρεις. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να ρωτήσεις τον οδηγό και να σε ενημερώσει όταν πρέπει να κατέβεις, ή να έχεις ανοιχτή την πλοήγηση του google maps, ώστε να σου πει πού να κατέβεις.

    Τα λεωφορεία και οι στάσεις έχουν ταμπέλες.

    Τέλος, αν μετακινείσαι καθημερινά και για πολλές ώρες, ίσως σε συμφέρει να προμηθευτείς κάποιο 24ωρο εισιτήριο μερικών ημερών, διάβασε εδώ.

  5. #5
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.634
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefan_city Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εισιτήρια βρίσκεις εύκολα σε περίπτερα, ή εκδοτήρια, και φυσικά σε σταθμούς μετρό/ηλεκτρικού. Έχει ισχύ 70', και νομίζω πως πρέπει να το ξαναχτυπάς, αλλά προσωπικά δεν το έχω κάνει ποτέ. Αν είσαι εντός χρόνου, δεν βρίσκω λόγο να σου πει κάποιος γιατί δεν το χτύπησες ξανά.

    Σε μετρό/ηλεκτρικό/τραμ υπάρχει οθόνη, αλλά και ηχογραφημένο μήνυμα για τις στάσεις. Σε λεωφορεία πρέπει να ξέρεις. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να ρωτήσεις τον οδηγό και να σε ενημερώσει όταν πρέπει να κατέβεις, ή να έχεις ανοιχτή την πλοήγηση του google maps, ώστε να σου πει πού να κατέβεις.

    Τα λεωφορεία και οι στάσεις έχουν ταμπέλες.

    Τέλος, αν μετακινείσαι καθημερινά και για πολλές ώρες, ίσως σε συμφέρει να προμηθευτείς κάποιο 24ωρο εισιτήριο μερικών ημερών, διάβασε εδώ.
    Μάλιστα κατάλαβα. Βασικά για μια μέρα θα πάω, θα πάω πρωί και θα φύγω απόγευμα προς βράδυ, και θα πάω επίσκεψη οπότε δεν θα μετακινούμαι σε τακτική βάση, οπότε δεν νομίζω να μου χρειαστεί κάρτα απεριόριστων διαδρομών.

    Τέλος πάντων, ελπίζω να μην συναντήσω πρόβλημα, θα κάνω και αυτό το κόλπο που είπες με την πλοήγηση.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  6. #6
    Εγγραφή
    21-01-2009
    Μηνύματα
    4.463
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Αυτό με την πλοήγηση το έχω χρησιμοποιήσει μια φορά, σε περιοχή που ήμουν εντελώς άσχετος και δεν ήξερα τι μέσα να πάρω και πού να κατέβω. Με καθοδήγησε με αρκετή ακρίβεια, οπότε δεν νομίζω να αντιμετωπίσεις πρόβλημα.

    Ακουστικά μην ξεχάσεις να έχεις μαζί, για μουσικούλα, και για να ακούς τις οδηγίες.

  7. #7
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.634
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επαναφέρω το θέμα μιας και θέλω να ρωτήσω κάποια πραγματάκια ακόμη. Τελικά πήγα Αθήνα, αλλά όσον αφορά το μετρό, με βοήθησε ένας φίλος μου οπότε δεν έδωσα και πολύ σημασία. Τώρα όμως σκοπεύω να ξαναπάω μόνος μου και έχω κάποιες απορίες.

    Καταρχήν, θέλω να πάω από τα Άνω Πατήσια στον Ευαγγελισμό. Την προηγούμενη φορά που με πήγε ο φίλος μου, πήγαμε από τα Άνω Πατήσια στο Μοναστηράκι (ΜΕΤΡΟ1), και από το Μοναστηράκι στον Ευαγγελισμό (ΜΕΤΡΟ3). Καλά τα λέω ως εδώ; Μου ξέφυγε κάτι;

    Το θέμα ποιό είναι; Όπως υπάρχουν τα δρομολόγια στα σχεδιαγράμματα του ΟΑΣΑ, όσον αφορά το Μ1 πήγαμε ανάποδα (δηλαδή Κηφισία προς Πειραιά), και όσον αφορά το Μ3 πήγαμε κανονικά (δηλαδή από Άγια Μαρίνα προς Αεροδρόμιο). Και το ερώτημά μου είναι το εξής, πως στο πρώτο μετρό πήγαμε ανάποδα και στο επόμενο μετρό πήγαμε κανονικά; Το κάθε μετρό κάνει την διαδρομή και ανάποδα; Πως καταλαβαίνω κάθε φορά ποια κατεύθυνση θα πάρει;

    Ας μου απαντηθεί αυτό το ερώτημα και ότι προκύψει ξαναρωτάω.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  8. #8
    Εγγραφή
    11-09-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12032 kbps / 997 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    18(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχει πινακίδες που αναφέρουν ακριβώς σε ποια κατεύθυνση πάει το μετρό, αλλά όχι τις στάσεις . Μπορείς να χρησιμοποιείς και το χάρτη αυτό και να τον συμβουλευτείς http://www.ametro.gr/files/maps/AM_A...p_Dec14_gr.pdf
    Stop Trolling.
    Ψάχνω κέρματα για Δανία και Ελβετία. Ενδιαφέρομαι με τιμή τη μεσοσταθμική κάποιου επίσημου ξένου ανταλλακτηρίου (π.χ. xe.com)

Παρόμοια Θέματα

  1. Google Maps εμφανιση επιχειρησης
    Από elninio13 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-14, 00:21
  2. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-14, 23:20
  3. Offline Google Maps
    Από mondeo στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-14, 01:35
  4. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-13, 04:56
  5. Google maps Android VS IOS
    Από HILL.K στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-10-13, 00:41

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας