Σελ. 5 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 3456710 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 186
  1. #61
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω χρησιμοποιω το fashlane αν θυμαμαι καλα,απαγορευμενο στην ελλαδα(το πηρα απο γερμανια)
    το δικο σου ειναι το καλυτερο,αλλα πανακριβο τοτε που το εψαχνα ετσι κατεληξα σ αυτο σαν μεση λυση και δικαιωθηκα ευτυχως.στα αλλα πολυ σωστος,εγω δεν ειμαι τοσο συχνος,αλλα δε τα παραλειπω.επισης το θεμα μου ηταν με τις κλασσικες ξανθιες υγρασιας κοινως
    Αυτα τα gel ειναι οντως εδω και χρονια η καλυτερη αντιμετωπιση για τις κατσαριδες που ειναι ομως ΗΔΗ μεσα στο σπιτι. Και συνηθως μιλαμε για την ψιλη ξανθια.

    Εχει ομως κανεναν τροπο για να μην μπαινουν μεσα στο σπιτι οι τεραστιες ιπταμενες μαυρες ή καφε ; Οι οποιες ευδοκιμουν οπου υπαρχουν δεντρα αλλα και αποχετευσεις ;

  2. #62
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Περιοχή
    χαλανδρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    σερνεται
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    δε ξερω
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτα τα gel ειναι οντως εδω και χρονια η καλυτερη αντιμετωπιση για τις κατσαριδες που ειναι ομως ΗΔΗ μεσα στο σπιτι. Και συνηθως μιλαμε για την ψιλη ξανθια.

    Εχει ομως κανεναν τροπο για να μην μπαινουν μεσα στο σπιτι οι τεραστιες ιπταμενες μαυρες ή καφε ; Οι οποιες ευδοκιμουν οπου υπαρχουν δεντρα αλλα και αποχετευσεις ;
    Δε φτανει δυστηχως μονο το ομολογουμενως αποτελεσματικο τζελ. Ειναι δηλητηριωδες δολωμα και θελει διαφορετικες δοσεις για καθε τυπο κατσαριδας. Αν θελεις δηλαδη να ξεκανεις μια φωλια γερμανικες, βαζεις μπιλιες σε ζευγαρια ανα 40-50 ποντους σε αρμους, γωνιες τοιχων, μεσα απο ντουλαπια στις γωνιες της πορτας. Τη μαυρη πχ τη βολευεις και με μια μπιλια στα ιδια μηκη.
    Αν βλεπεις γερμανικες, ειναι ζορικο το θεμα και θελει ταυτοχρονα υπολλειματικο ψεκασμο μεσα στο διαμερισμα, διοτι πολλαπλασιαζονται πολυ γρηγορα και επειδη ειναι μια σταλια, δε τις βλεπεις ευκολα.
    Για τις ιπταμενες φολες, μονο σιτες ή εναλλακτικα ψεκασμο περιμετρικα του σπιτιου σε πρασια, μπαλκονι, γυρω απο γλαστρες, δεντρα, φρεατια για να βεβαιωθεις οτι σε βαθος διμηνου, τις εχεις ξεκανει πανω στην περιοδο αναπαραγωγης τους. Τα μωρα τους ειναι το προβλημα οχι οι ηδη υπαρχουσες.
    less than 20Hz
    -2dB right 0dB left

  3. #63
    Εγγραφή
    25-11-2012
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    274
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikraven Εμφάνιση μηνυμάτων
    κουμπάρε μήπως πρώτη φορά γίνεται κάτι τέτοιο στην Ελλαδίτσα μας??
    Μήπως πρώτη φορά θίγονται συμφέροντα κάποιου κολλητού της κυβέρνησης οπότε καταστρέφουμε τον κάθε αντίπαλο με μια απαγόρευση??
    Για να σου θυμίσω ένα παράδειγμα παυσίπονου φαρμάκου (σταγόνες) που κάποτε έκανε θραύση στην χώρα μας και το έλεγαν novalgin.
    Πριν πολλά χρόνια απαγορεύτηκε η κυκλοφορία του στην χώρα μας (δεν γνωρίζω το γιατί)
    αλλά σε όλες τις υπόλοιπες χώρες κυκλοφοράει νόμιμα και εξελίσσεται κανονικότατα.(έχει κυκλοφορήσει και σε χαπάκια)
    Κάτι παρόμοιο γίνεται και με άλλα πράγματα εδώ στην Μεσογειακή Ουγκάντα.
    Aυτο που συμβαινει συχνα στη μπανανια της Ελλαδας ειναι να επιτρεπεται η κυκλοφορια βλαπτικων προιοντων που απαγορευονται σε αλλες πολιτισμενες χωρες(πχ. κοκα κολα ζηρο με το καρκινογονο κυκλαμικο οξυ).
    Αν τωρα για το τζελ συνεβη αυτο που ειπες, δηλαδη οτι απαγορευτηκε στην Ελλαδα λογω συμφεροντων ανταγωνιστη, γιαυτο σε ρωτησα εαν απαγορευτηκε μόνο στην Ελλαδα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτα τα gel ειναι οντως εδω και χρονια η καλυτερη αντιμετωπιση για τις κατσαριδες που ειναι ομως ΗΔΗ μεσα στο σπιτι. Και συνηθως μιλαμε για την ψιλη ξανθια.

    Εχει ομως κανεναν τροπο για να μην μπαινουν μεσα στο σπιτι οι τεραστιες ιπταμενες μαυρες ή καφε ; Οι οποιες ευδοκιμουν οπου υπαρχουν δεντρα αλλα και αποχετευσεις ;
    Oχι βεβαια, τι για ηδη μεσα στο σπιτι? Βαζεις λιγο σε καποια σημεια και ξεμπερδεψες για μηνες.

    Σε επισκεπτονται συχνα μεσα στο σπιτι σου τεραστιες και ιπταμενες κατσαριδες?

  4. #64
    Εγγραφή
    08-09-2011
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΕΔΕΤ Δίοδος
    Πρώτη φορά που είχα δει ξανθιές (όπως τις περιγράφετε) κατσαρίδες είχα πάθει σοκ, αηδία και λιποθυμία μαζί....
    Το τζελ δεν το ήξερα ότι υπάρχει, πήρα κεράκια εντομοαπωθητικά σιτρονέλας. Στο πατρικό μου έχουμε σίτες και είναι οκ. Εγώ εδώ όμως δεν έχω και είναι δύσκολα τα πράγματα...

  5. #65
    Εγγραφή
    25-11-2012
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    274
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Estela Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρώτη φορά που είχα δει ξανθιές (όπως τις περιγράφετε) κατσαρίδες είχα πάθει σοκ, αηδία και λιποθυμία μαζί....
    Oταν κοιμασαι δεν τις βλεπεις. Ανεβαινουν ομως πανω σου και σεριανιζουν. Στο μεταξυ βεβαια εχουν περασει απ τη κουζινα και μαγαρισαν ολο το φρεσκοπλυμμενο σερβιτσιο. Τα φαγητα τα βαζεις ολα τη νυχτα στο ψυγειο?...

  6. #66
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rigas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aυτο που συμβαινει συχνα στη μπανανια της Ελλαδας ειναι να επιτρεπεται η κυκλοφορια βλαπτικων προιοντων που απαγορευονται σε αλλες πολιτισμενες χωρες(πχ. κοκα κολα ζηρο με το καρκινογονο κυκλαμικο οξυ).
    Αν τωρα για το τζελ συνεβη αυτο που ειπες, δηλαδη οτι απαγορευτηκε στην Ελλαδα λογω συμφεροντων ανταγωνιστη, γιαυτο σε ρωτησα εαν απαγορευτηκε μόνο στην Ελλαδα.

    Oχι βεβαια, τι για ηδη μεσα στο σπιτι? Βαζεις λιγο σε καποια σημεια και ξεμπερδεψες για μηνες.

    Σε επισκεπτονται συχνα μεσα στο σπιτι σου τεραστιες και ιπταμενες κατσαριδες?

    Το τζελ κανει μονον για την ψιλη ή στην περιπτωση που εχεις ηδη αποικια εγκατεστημενη στον χωρο σου.

    Και ναι δυστηχως εχω μονιμο προβλημα καθε καλοκαιρι απο ιπταμενες τεραστιες κατσαριδες. Κοινο φαινομενο περιοχων με πολλα φυτα, αλσακια αλλα και υπονομους στις πολεις. Με μια συζητηση που εκανα σημερα, ενας φιλος μου ειπε πως ειναι η καφε κατσαριδα η ελληνικη και η οποια ειναι κοινοτατη και αυτη, οπως και επισης ρυπαρη και αηδιαστικη.

    Ψαχνω λοιπον, περα απο την προφανη λυση της σιτας η οποια ομως και δεν ειναι 100% αποτελεσματικη μιας και το καλοκαιρι τα παντα ειναι ανοιχτα αλλα και η οικογενεια μπαινοβγαινει μεσα-εξω, μηπως εχει ανακαλυψει κανεις καμια λυση τυπου σιτρονελας η οποια και να απωθει σε μια ακτινα απο τα μπαλκονοπαραθυρα και τις κατσαριδες.

  7. #67
    Εγγραφή
    08-09-2011
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΕΔΕΤ Δίοδος
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rigas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oταν κοιμασαι δεν τις βλεπεις. Ανεβαινουν ομως πανω σου και σεριανιζουν. Στο μεταξυ βεβαια εχουν περασει απ τη κουζινα και μαγαρισαν ολο το φρεσκοπλυμμενο σερβιτσιο. Τα φαγητα τα βαζεις ολα τη νυχτα στο ψυγειο?...
    Δεν κοιμάμαι και τις βλέπω που τότε εμφανίζονται και τις εξαφανίζω εννοείται. Αυτό που βγαίνουν το βράδυ πως εξηγείται;...
    Όλα ναι. Τίποτα δεν αφήνω στη τύχη του. Σαν τον no_logo και εγώ, σε πιο light έκδοση.

  8. #68
    Εγγραφή
    11-01-2008
    Περιοχή
    Μπουγατσούπολη
    Μηνύματα
    1.626
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    24άρα
    ISP
    Forthnet
    Router
    Pirelli Ανελαστι
    Path Level
    Interleaved
    Κανείς δεν ανέφερε τα σκόρδα...

    Φυσικό απωθητικό παντός τύπου.

  9. #69
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.106
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HELL_pegaSOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανείς δεν ανέφερε τα σκόρδα...

    Φυσικό απωθητικό παντός τύπου.
    Συμφωνεί και ο κόμης Μ.
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



  10. #70
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Περιοχή
    χαλανδρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    σερνεται
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    δε ξερω
    Path Level
    Interleaved
    Υπαρχει συγχυση στο θεμα με τις κατσαριδες.
    Η σιτρονελα δε κανει τιποτα στην κατσαριδα, το πολυ πολυ να τη γλυκανει κιολας η μυρωδια.

    Τρια ειδη ειναι τα κυριοτερα που απαντωνται στη χωρα μας.

    1.Καφεκοκκινη(αμερικανικη),
    2.Μαυρη(ασιατικη),
    3.Κιτρινοκαφε μικρη(γερμανικη)
    Δεν υπαρχει καφε ελληνικη στην Ελλαδα(ισως σε καποιο αλλο μερος του κοσμου).

    Απο αυτες η πιο γρηγορα αναπτυσσομενη ειναι η γερμανικη.
    Μεσα στο σπιτι μπαινουν κυριως η αμερικανικη και η γερμανικη. Η αμερικανικη προτιμα φωλιες πισω απο βαρια επιπλα, ντουλαπια, ψυγεια, φουρνους ενω η γερμανικη μεσα στις τροφοθηκες να σουλατσερνει.
    Η μαυρη ειναι κυριως σε φρεατια και υπονομους. Το τζελ κανει για ολες εαν βεβαια εχουν μπει στο σπιτι, απλως στη γερμανικη θελει επαναληψεις και υπομονη. Περισσοτερο σιχαμενη απ ολες ειναι η αμερικανικη διοτι αφηνει μια γλιτσα κατω απο τα φτερα της καθως περπαταει και βρωμιζει παντου.
    Κανενα ειδος δεν αντεχει χωρις να ειναι κοντα σε νερο. Δεν κολυμπουν, αναρριχωνται μονο σε σωληνες(ασιατικη, αμερικανικη)

    Γι αυτο ΣΟΣ τους νιπτηρες, αποχετευσεις, λεκανες. Γι αυτο φωναζω, αφηστε τα τζελ και πιαστε τους ψεκαστηρες. Χωρις ψεκασμο δε γινεται 100% δουλεια.
    less than 20Hz
    -2dB right 0dB left

  11. #71
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Στη δυτική πλευρά της Νήσου Ντάσχαν
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rigas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oχι βεβαια, τι για ηδη μεσα στο σπιτι? Βαζεις λιγο σε καποια σημεια και ξεμπερδεψες για μηνες.

    Σε επισκεπτονται συχνα μεσα στο σπιτι σου τεραστιες και ιπταμενες κατσαριδες?
    Κοίτα, ένα καλοκαίρι είχε μπει μια ιπτάμενη και αφού έκανε δυο κύκλους στο δωμάτιο πήγε και έκατσε πάνω στην κάρτα γραφικών. (Το PC το είχα ανοιχτό με ανεμιστήρα δαπέδου γιατί υπερθερμαινόταν).

    Αν δεν ήταν στην παρέα κάποιος πιο αναίσθητος με το θέμα που την έπιασε με χαρτοπετσέτα, θα πέταγα το PC και θα έπαιρνα άλλο.
    - Albert Einstein: “Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe.”

    -Terry Pratchett:
    “An education was a bit like a communicable sexual disease. It made you unsuitable for a lot of jobs and then you had the urge to pass it on.”

  12. #72
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OxAp0d0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα, ένα καλοκαίρι είχε μπει μια ιπτάμενη και αφού έκανε δυο κύκλους στο δωμάτιο πήγε και έκατσε πάνω στην κάρτα γραφικών. (Το PC το είχα ανοιχτό με ανεμιστήρα δαπέδου γιατί υπερθερμαινόταν).

    Αν δεν ήταν στην παρέα κάποιος πιο αναίσθητος με το θέμα που την έπιασε με χαρτοπετσέτα, θα πέταγα το PC και θα έπαιρνα άλλο.
    Να σου στείλω μια ιπτάμενη, και μην στεναχωριέσαι, για το πέταγμα του πισιού, θα το αναλάβω εγώ!

    Πλάκα, πλάκα, στο εγγύς μέλλον, αν όχι και εμείς, τουλάχιστον μεγάλο μέρος της ανθρωπότητας θα έχει για ζωική πρωτείνη έντομα, με κύριους στόχους τα τζιτζικα, κατσαρίδες, μύγες. αυτά δεν τα λέω απο το μυαλό μου, είναι απο έκθεση του ΟΗΕ, που μάλιστα θέλει να προβληθεί αυτού του είδους η διατροφή, μιας και απαιτείται ένα κιλό περίπου φυτικής πρωτείνης για ένα κιλό ζωικής πρωτείνης (απο έντομα) εν αντιθέσει με την κλασσική διατροφή όπου απαιτούνται πάνω απο 10 κιλά φυτικής πρωτείνης για 1 κιλό ζωικής.

  13. #73
    Εγγραφή
    11-01-2008
    Περιοχή
    Μπουγατσούπολη
    Μηνύματα
    1.626
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    24άρα
    ISP
    Forthnet
    Router
    Pirelli Ανελαστι
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OxAp0d0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα, ένα καλοκαίρι είχε μπει μια ιπτάμενη και αφού έκανε δυο κύκλους στο δωμάτιο πήγε και έκατσε πάνω στην κάρτα γραφικών. (Το PC το είχα ανοιχτό με ανεμιστήρα δαπέδου γιατί υπερθερμαινόταν).

    Αν δεν ήταν στην παρέα κάποιος πιο αναίσθητος με το θέμα που την έπιασε με χαρτοπετσέτα, θα πέταγα το PC και θα έπαιρνα άλλο.


    Θα πετούσε ολόκληρο το κουτί για ένα bug...

    Εγώ είμαι σχεδόν αναίσθητος με τις γερμανικές.
    Τις σιχαίνομαι μεν αλλά δεν τις φοβάμαι ότι μπορεί να είναι τόσο επικίνδυνες για την υγεία. Ωστόσο είμαι εκδικητικός (έχω αποκτήσει βιονικά μάτια και τις καταλαβαίνω και με περιφεριακή όραση, λολ) και τις ξεκάνω με ότι πρόχειρο χαρτί βρεθεί μπροστά.

    Οι μεγάλες όμως έιναι άλλη υπόθεση. Οχι τόσο αυτές που ο aglaisma περιγράφει σαν αμερικάνικες όσο αυτές που περιγράφει ως ασιάτικες.
    Αναγουλιάζω στην σκέψη με το τι μπορεί να κουβαλάνε από τους υπονόμους στους οποίους ζουν..

    Είχα την ατυχία να τις δω σε φοιτητικό σπίτι που έμενα να κάνουν 2 τέτοιες βόλτες στον νεροχύτη που είχε ήδη και 1-2 πιάτα προσπαθόντας να ανέβουν στον πάγκο...
    Φρίκη, σιχαμάρα και μίσος μαζί..
    Το πως τι ανάγκασα κακήν κακώς να επιστρέψουν από κει που ρθαν και πόση χλωρίνη κι άλλα πάνω τους έριξα μπας και τις ζαλίσω, δεν λέγεται...
    Υπερένταση μέχρι να κουραστούν όχι αστεία. Για μία εβδομάδα και περισσότερο μειώθηκαν αισθητά οι μερίδες φαγητού και η όρεξη μου γενικότερα.


    Το μόνο καλό είναι η στιγμιαία ευχαρίστηση από το "κρατς".
    Οσο πιο σκληρός θώρακας, τόσο πιο δυνατός ο ήχος.
    Μετά όμως κάποιος πρέπει να καθαρίσει...


    Λόγω του ότι τα περισσότερα σπίτια στο κέντρο της πόλης είναι παλιά και προορίζονται για φοιτητές, έχουν τα παλιά ξύλινα πατώματα τα οποία οι ιδιοκτήτες σπάνια αλλάζουν. Τους πατάνε ένα γυάλισμα τοπυ βάζουνε και μία ψευτομοκέτα και νομίζουν καθαρίσανε.

    Εγώ τα λέω κατσαριδοπατώματα. Σπίτι με ξύλινα πατώματα και παλιά κουφώματα αν δεν είναι, θα γίνει reich των κατσαρίδων.
    Σε τέτοια σπίτια κατά κανόνα μπορεί κανείς να βρει τις βρωμιάρες να κρύβονται κάτω από το ψυγείο.

    Αν κάποιο σπίτι έχει γερμανικές, εκείνες αγαπάνε πολύ τα μέρη γύρω από το ψυγείο. Ειδικά στα φοιτητικά σπίτια που το σκούπισμα γίνεται 1 φορά την βδομάδα και μόνο όπου βλέπι η πεθερά(ποτέ κάτω από καναπέδες, συσκευές, βαρειά έπιπλα) και κουτιά πίτσας-γύρων μπορεί να περιμένουν 2-3 μέρες να πεταχτούν οι πιθανότητες για επισκέπτες πολλαπλασιάζονται. Αν υπάρχουν όντως τραβήξτε απότομα το ψυγείο. Εγγυημένα τα αποτελέσματα!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος HELL_pegaSOS : 15-05-13 στις 08:30.

  14. #74
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.920
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HELL_pegaSOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μόνο καλό είναι η στιγμιαία ευχαρίστηση από το "κρατς".
    Οσο πιο σκληρός θώρακας, τόσο πιο δυνατός ο ήχος.
    Μετά όμως κάποιος πρέπει να καθαρίσει...
    Πέρα από το καθάρισμα υπάρχει πιθανότητα να σκορπίσουν και τα αυγά τους. Εγώ προτιμώ τον θάνατο δια καύσεως. Την περιλούζεις με οινόπνευμα (φωτιστικό κατά προτίμηση, μη μας φύγει και μια περιουσία), αυτή ζαλίζεται εν τω μεταξύ, και πετάς ένα σπίρτο (για δραματικό εφέ). Υπάρχει φυσικά και η παραλλαγή με τον αναπτήρα και το αποσμητικό αλλά δεν την προτιμώ για λόγους ασφαλείας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος famous-walker : 15-05-13 στις 15:33.

  15. #75
    Εγγραφή
    11-01-2008
    Περιοχή
    Μπουγατσούπολη
    Μηνύματα
    1.626
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    24άρα
    ISP
    Forthnet
    Router
    Pirelli Ανελαστι
    Path Level
    Interleaved
    Αυτό με τα αυγά μου φάινεται αδιανόητο. Από την στιγμή που γίνεται χαλκομανία πως θα επιβιώσουν τα αυγά στο κουφάρι.
    Κι αν το κάνουν ας αναπτυχθούν στην σκουπιδιάρα ή στον χώρο συγκέντρωσης σκουπιδιών. Εκεί δεν μας πειράζει!


    Το καλό με τις μαύρες είναι ότι είναι βαριές σαν τεθωρακισμένα, λιγότερο ευέλικτες για να σκαρφαλώνουν σε τοίχους και δεν πετάνε.
    Τουλάχιστον δεν έχω δει να το κάνουν κι ούτε θέλω να έχω την τύχη...
    Είναι πιο ανθεκτικές 1 προς 1 αλλά δεν έχουν αυτή την γέννα των μεγάλων καστανών που έτσι και βρουν φωλιά σε καμία παλιά πολυκατοικία δεν τις ξεκάνεις με τίποτα.


    Στην Αθήνα ξέρω ότι στο κέντρο απλά είναι ο παράδεισος της κατσαρίδας.
    Κάνουν βόλτες στους τοίχους των πολυκατοικιών οι καστανές φτερωτές ενώ οι φωταγωγοί "βράζουν" από την παρουσία τους ενώ το ίδιο συνήθως συμβαίνει και με τα δωμάτια που στεγάζουν τους καυστήρες πετρελαίου (εν ενεργεία ή όχι). Οι παλιές οικοδομές έχουν πολλές τρύπες και κρυψώνες να καλυφθούν. Κι επειδή όσο πιο υποβαθμισμένη είναι μια περιοχή τόσο πιθανότερο να έχει άδεια διαμερίσματα και εξώπορτες παλιές από αυτές που τρυπώνουν από κάτω, τα περισσότερα ανοίκιαστα διαμερίσματα λειτουργούν σαν "ξενώνες"...
    Τα φάρμακα ποτέ δεν είναι αρκετά παρότι τα αναποδογυρισμένα πτώματα τους στολίζουν τους διαδρόμους...

    Αηδία να ζεις σε τέτοιο μέρος κι έχω επισκεφθεί ένα τέτοιο.
    Πιστεύω ότι να φέρεις γκόμενα σε τέτοιο μέρος είναι επικίνδυνο... για να την χάσεις!

Σελ. 5 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 3456710 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-13, 04:05
  2. Μηνύματα: 60
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-12, 12:36
  3. Μηνύματα: 189
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-12, 13:05

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας