Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Τα συναισθήματά σας για τη Forthnet;

Ψήφισαν
141. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Πολύ θετικά, με καλύπτει και στα 4 κριτήρια

    22 15,60%
  • Θετικά, με καλύπτει στα 3 από τα 4 κριτήρια

    42 29,79%
  • Ουδέτερα, με καλύπτει στα 2 από τα 4 κριτήρια

    36 25,53%
  • Δυσαρέσκεια, με καλύπτει στο 1 από τα 4 κριτήρια

    23 16,31%
  • Οργή, δεν με καλύπτει σε κανένα κριτήριο

    18 12,77%
Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 43
  1. #16
    Εγγραφή
    02-10-2006
    Περιοχή
    Μυστικη τοποθεσια
    Μηνύματα
    2.216
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Draytek Vigor 2700
    SNR / Attn
    18(dB) / 8(dB)
    για ακομη μια φορα
    ολοι οι αλλοι μεταπωλητες του οτε ειναι.
    επιτελους ποτε θα το καταλαβει ο κοσμος??

    σκεφτειτε το λογικα,αν εισαστε εσεις τι θα κανατε?? υποδομες η αρπαχτη??

    οι υποδομες κοστιζουν και εχουν ρισκο,δεν ειναι σιγουρο αν θα πετυχεις.

  2. #17
    Εγγραφή
    24-01-2007
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys W354G v2.0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από l_satsok Εμφάνιση μηνυμάτων
    για ακομη μια φορα
    ολοι οι αλλοι μεταπωλητες του οτε ειναι.
    επιτελους ποτε θα το καταλαβει ο κοσμος??

    σκεφτειτε το λογικα,αν εισαστε εσεις τι θα κανατε?? υποδομες η αρπαχτη??

    οι υποδομες κοστιζουν και εχουν ρισκο,δεν ειναι σιγουρο αν θα πετυχεις.
    Δεν θα έπρεπε να ενδιαφέρει κανέναν τι είναι αυτές οι εταιρίες ή τι θα κάναμε εμείς στη θέση τους. Αυτό που ενδιαφέρει είναι ότι κάνουν αρπαχτή στην πλάτη μας κι αν αυτό δικαιολογείται επειδή αν είμασταν στη θέση τους θα κλέβαμε κι εμείς με τον ίδιο τρόπο, τότε μας αξίζουν να τους έχουμε στις 'υπηρεσίες μας'. Όποιος αισθάνεται έτσι μάλλον δεν μπορεί να διαμαρτύρεται ...

    Εγώ προσωπικά αδιαφορώ και για το δήθεν ρίσκο που δήθεν θα πάρουν .. Τόσες εταιρίες που επιβιώσαν στο εξωτερικό δεν πήραν άραγε το ανάλογο ρίσκο της υποδομής ή μήπως έβρεχε υποδομές όταν δραστηριοποιήθηκαν κι αυτές στις δικές τους αγορές ..

    Το μόνο ρίσκο που διαβλέπω ότι παίρνουν αυτές οι εταιρίες είναι αν ο κάθε executive του κ***υ που τις διευθύνει θα καταφέρει να πάρει Cayenne ή Χ5 αν θα είναι 1ο ή 2ο τραπέζι πίστα ..

  3. #18
    Εγγραφή
    12-01-2007
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    253
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    SpeedTouch
    Στα ψυγεία για παράδειγμα, η Bosh, η Siemens, η AEG και άλλες, φτιάχνουν τα ψυγεία τους στο ίδιο εργοστάσιο στην Ισπανία. Φτιάχνουν το ίδιο ακριβώς ψυγείο χωρίς καμία διαφορά εκτός από το λογότυπο τους και ίσως κάποιες φορές την εμφάνιση.
    Παρ' όλα αυτά διαλέγουμε να πάρουμε κάποιο από αυτά βάση τιμής και after sales support.
    Το ίδιο πράγμα λοιπόν γίνεται και στις υπηρεσίες.
    Μπορείς να αγοράσεις το ίδιο λογισμικό από διάφορες εταιρείες. Διαλέγεις αυτή που θα σε εξυπηρετήσει καλύτερα. Αυτή που όταν δηλώσεις το πρόβλημα θα στο λύσουν το δυνατόν συντομότερα.
    Όταν λοιπόν έκανα κάποια στιγμή αίτηση για το τηλέφωνο της εταιρείας, ήταν να έρθουν οι τεχνικοί του ΟΤΕ να βάλουν την γραμμή μετά από 2 βδομάδες. Φυσικά δεν ήρθαν. Πήρα τηλέφωνο στον ΟΤΕ να βρω κάποιον υπεύθυνο. Δυστυχώς όμως, μόνο ανεύθυνους είχαν διαθέσιμους. Πήγα λοιπόν από τα γραφεία τους, ήρεμος, ευγενέστατος ρώτησα όλους τους υπαλλήλους του κτηρίου που πρέπει να απευθυνθώ και τελικά επειδή βαρέθηκαν να με βλέπουν με έστειλαν σε μια "κυρία". Τις λέω λοιπόν το πρόβλημα μου και λαμβάνω την εξής απάντηση: "Κι εγώ τι θέλετε να κάνω;"
    Όπως καταλαβαίνετε έχασα και ψυχραιμία και ευγένια και τα πάντα. Την πήρε ο διάολος και αυτή και όλο της το σόι.
    Αυτός είναι ο λόγος που στον ΟΤΕ βάζω πάντα 0 χωρίς σκέψη.
    Στην Forthnet από την άλλη όταν είχα ένα πρόβλημα, ευγενέστατα μου λέγανε μπαρούφες. Πάντα μου δίνανε την εντύπωση ότι έχουν βάλει τον πρόεδρο της εταιρείας να ψάχνει το θέμα μου. Φρούδες ελπίδες, αλλά τουλάχιστον ευγενικοί. Δεν νιώθουν σαν να έχουν πιάσει τον παπά από τα @@. (στον ΟΤΕ όχι μόνο τον έχουν πιάσει αλλά.... τέλος πάντων!)
    Έκανα λοιπόν τις καταγγελίες μου στην ΕΕΤΤ και όλα διορθώθηκαν. Η Forthnet με πήρε τηλέφωνο να ζητήσει συγνώμη και ο ΟΤΕ να μου πει ότι ποιος είμαι που έκανα καταγγελία και δημιούργησα πρόβλημα σε έναν υπάλληλο.
    Τα παραπάνω γεγονότα είναι αληθινά.
    Για τον λόγο αυτό ψηφίζω σε Forthnet Ουδέτερος (γιατί και ο διάολος φοβέρα θέλει και εγώ δεν έχω όρεξει για να κάνω το πιο απλό πράγμα στον κόσμο να φοβερίζω δεξιά και αριστερά)
    Πάντως όσον αφορά τον ΟΤΕ, δηλώνω ότι ετοιμάζω πάρτυ με ανοιχτή ημερομηνία.
    Την ημερομηνία θα την βάλειο ΟΤΕ όταν κλείσει και διώξει όλους εκείνους τους χαραμοφάιδες που μας έχουν κάνει τα νεύρα αλοιφή.....

  4. #19
    Εγγραφή
    26-12-2006
    Μηνύματα
    123
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Στο πρωτο κριτηριο παντως δεν ειναι υπευθυνη μονο η 4νετ αλλα και ο οτες που παρεχει την adsl γραμμη

  5. #20
    Εγγραφή
    24-01-2007
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys W354G v2.0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiwrgos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο πρωτο κριτηριο παντως δεν ειναι υπευθυνη μονο η 4νετ αλλα και ο οτες που παρεχει την adsl γραμμη
    Στο πρώτο είναι υπεύθυνη η 4net γιατι

    • δεν είχε καμία αξίωση από τον ΟΤΕ να διατηρεί ένα ελάχιστο απόδοσης κάθε γραμμής που μισθώνει η 4net για λογαριασμό των πελατών της. Ταυτόχρονα απαλάσσεται οποιασήποτε ευθύνης με το συμβόλαιο που διαθέτει. Αυτό δεν είναι παράνομο αλλά περισσότερο ανήθικο, αεριτζίδικο, πιασάρικο, για να πάρουν οι υθίνοντες της εταιρίας της απαιτούμενες Porche.
    • ενώ γνωρίζει τις προβληματικές περιοχές και πόση ταχύτητα μπορεί κάποιος να επιτύχει, κάνει το παγώνι και συνεχίζει να μας πουλά 2 Mbps ή 1 Mbps ή όσο τύχει ανάλογα με τον τόπο διαμονής. Εμείς βέβαια πληρώνουμε 2 Mbps και όχι όσο πραγματικά έχουμε ... Κι αυτό είναι και παράνομο !!!
    Φανταστείτε τι θα γινόταν αν αύριο μια εταιρία αυτοκινήτων πουλούσε αυτοκίνητα 2000 κ.ε. σας έλεγε μεν ότι την απόδοση δεν την εγγυάται, αλλά εκ των υστέρων μαθαίνατε ότι η εταιρία γνώριζε ότι το αυτοκίνητο θα απέδιδε ως 1600 κ.ε. γιατι π.χ. τα μπουζί που δεν τα φτιάχνει η ίδια και άρα δεν ευθύνεται, δεν αποδίδουν όπως θα έπρεπε.

  6. #21
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Μια απορια : Γιατι ο τιτλος ειναι: <<Καλύτερος ADSL Provider>>
    και στον υποτιτλο <<Ποια ειναι τα συναισθηματα σας>>?
    Η επιλεγουμε τον καλυτερο ή καταθετουμε την σχετικη εμπειρια μας καλη, μετρια ή χαλια...
    Δεν ειναι λιγο ακυρο?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manoulamou : 27-01-07 στις 15:40.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  7. #22
    Εγγραφή
    24-01-2007
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys W354G v2.0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια απορια : Γιατι ο τιτλος ειναι: <<Καλύτερος ADSL Provider>>
    και στον υποτιτλο <<Ποια ειναι τα συναισθηματα σας>>?
    Η επιλεγουμε τον καλυτερο ή καταθετουμε την σχετικη εμπειρια μας καλη, μετρια ή χαλια...
    Δεν ειναι λιγο ακυρο?
    O τίτλος στη δημοσκόπηση προέκυψε από τις διάφορες επιλογές της δημοσκόπησης. Τώρα το καλύτερος έχει να κάνει με το γεγονός ότι η ίδια δημοσκόπηση ακριβώς έχει τεθεί και στα forum της Vivodi, Otenet, Tellas και έτσι μέσα από την ίδια σύγκριση θα φανεί ποια είναι η θέση που έχει κάθε εταιρία μεταξύ των χρηστών της.

  8. #23
    Εγγραφή
    11-05-2006
    Μηνύματα
    876
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Και σενα τι σε νοιάζει και εχεις βάλει την ιδια δημοσκόπηση παντού?
    Εισαι υποψηφιος πελάτης, υπάλληλος στον ανταγωνισμό, δουλεύεις σε εταιρεία δημοσκοπήσεων..?
    Εντύπωση μου κανει. Οταν απαντησα στην οτενετ, δεν ειδα οτι ειχες βάλει παντου την ιδια δημοσκόπηση..

  9. #24
    Εγγραφή
    12-01-2007
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    253
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    SpeedTouch
    Δεν ξέρω αν είναι εύκολο, αλλά καλό θα ήταν όλα τα Posts απ' όλες τις δημοσκοπήσεις για όλους τους providers να μπουν σε ένα σημείο για να μπορούμε πιο εύκολα να βλέπουμε και να συγκρίνουμε.....

  10. #25
    Εγγραφή
    24-01-2007
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys W354G v2.0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alwaysalone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και σενα τι σε νοιάζει και εχεις βάλει την ιδια δημοσκόπηση παντού?
    Εισαι υποψηφιος πελάτης, υπάλληλος στον ανταγωνισμό, δουλεύεις σε εταιρεία δημοσκοπήσεων..?
    Εντύπωση μου κανει. Οταν απαντησα στην οτενετ, δεν ειδα οτι ειχες βάλει παντου την ιδια δημοσκόπηση..
    Εσύ πάλι τι είσαι, admin, υπεύθυνος του site, κάτι άλλο που μου διέφυγε ή μήπως έχει βλέψεις για να αντικαταστήσεις αυτούς που ήδη είδαν τι έχω κάνει με τα post και τα αφήσαν στη θέση τους;

    Οτι κι αν είσαι προφανώς δεν καταλαβαίνεις ότι τέτοιες δημοσκοπήσεις για κάθε provider δίνουν μια ένδειξη για το ποιος αυτή τη στιγμή είναι ο καλύτερος κατά τη σύμφωνη γνώμη χρηστών που ήδη είναι συνδρομητές της εκάστοτε εταιρίας, οπότε θα είναι πιο εύκολο είτε εγώ να μεταπηδήσω αύριο σε κάποιον καλύτερο παροχέα, είτει κάποιος καινούργιος να επιλέξει παροχέα.

  11. #26
    Εγγραφή
    24-01-2007
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys W354G v2.0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από IrmaRules Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν είναι εύκολο, αλλά καλό θα ήταν όλα τα Posts απ' όλες τις δημοσκοπήσεις για όλους τους providers να μπουν σε ένα σημείο για να μπορούμε πιο εύκολα να βλέπουμε και να συγκρίνουμε.....
    Θα ήταν σίγουρα ενδιαφέρον.

  12. #27
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παντως το Καλυτερος ADSL Provider (χωρις ερωτηματικο καν) και απο διπλα Forthnet***
    δημιουργουν εκ των προτερων την εντυπωση οτι αυτη ειναι η καλυτερη!
    Εαν αναφεροταν η συγκεκριμενη δημοσκοπηση στο συνολο των providers
    δεν νομιζεις οτι τοτε θα ηταν πιο ταιριαστος ο τιτλος?
    Συζητηση κανουμε, προσωπικες αποψεις εκφραζουμε, μπορουμε ΚΑΙ να διαφωνησουμε
    και σιγουρα η ΣΟ ξερει πολυ καλυτερα απ ολους μας να διαχειριστει το θεμα




    ***συμπτωματικα (?) στους αλλους ο τιτλος ειναι: <<Πόσο ευχαριστημένοι είστε από τον Provider σας >>
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manoulamou : 29-01-07 στις 21:05. Αιτία: ***
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  13. #28
    Εγγραφή
    29-06-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    163
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12875/977
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    Siemens SL2-141
    SNR / Attn
    9.7(dB) / 27.5(dB)
    Προσωπικά όσες φορές χρειάστηκα να επικοινωνήσω με τμήμα εξυπηρέτησης δεν αντιμετώπισα ιδιαίτερα προβλήματα... Ισως είμαι απο τους τυχερούς.
    Όσο για το θέμα ταχυτήτων οκ είχαν ολοι πρόβλημα... μου έλεγαν θα λυθεί "τότε" και έτσι εγινε....

  14. #29
    Εγγραφή
    24-01-2007
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys W354G v2.0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως το Καλυτερος ADSL Provider (χωρις ερωτηματικο καν) και απο διπλα Forthnet
    δημιουργουν εκ των προτερων την εντυπωση οτι αυτη ειναι η καλυτερη!
    Εαν αναφεροταν η συγκεκριμενη δημοσκοπηση στο συνολο των providers
    δεν νομιζεις οτι τοτε θα ηταν πιο ταιριαστος ο τιτλος?
    Συζητηση κανουμε, προσωπικες αποψεις εκφραζουμε, μπορουμε ΚΑΙ να διαφωνησουμε
    και σιγουρα η ΣΟ ξερει πολυ καλυτερα απ ολους μας να διαχειριστει το θεμα
    Σωστό για το ερωτηματικό, θα δώ μήπως μπορεί να γίνει τώρα η αλλαγή ή να αλλάξει ο τίτλος. Πάντως δεν είχα την εντύπωση ότι διαφωνούμε..

  15. #30
    Εγγραφή
    02-01-2005
    Περιοχή
    Σε ένα Βαλκανοχώρι 11εκατ. κατοίκων
    Μηνύματα
    1.908
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2Mbit
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από viardon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά όσες φορές χρειάστηκα να επικοινωνήσω με τμήμα εξυπηρέτησης δεν αντιμετώπισα ιδιαίτερα προβλήματα... Ισως είμαι απο τους τυχερούς.
    Όσο για το θέμα ταχυτήτων οκ είχαν ολοι πρόβλημα... μου έλεγαν θα λυθεί "τότε" και έτσι εγινε....
    Από τις 16/1 και για πέντε περίπου μέρες επειδή επικοινωνούσα συχνά με το τμήμα πωλήσεων χρειαζόμουν κατά μέσο όρο 6 λεπτά αναμονής όταν φυσικά λειτουργούσε το τηλεφωνικό κέντρο γιατί αρκετές φορές σου έλεγε να καλέσεις αργότερα γιατί όλες οι γραμμές ήταν απασχολημένες.
    I see dead pixels

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ποιος είναι ο καλύτερος ADSL router για να αγοράσω ?
    Από cmos στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 5579
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-20, 11:26
  2. Καλύτερος provider στο Μαρούσι;
    Από manoskon στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-07, 16:06
  3. Καλυτερος Download Manager και Καλυτερο ADSL Accelerator...
    Από Dragoon στο φόρουμ Broadband Software
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-04, 10:17

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας