Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Τα συναισθήματά σας για τη Forthnet;

Ψήφισαν
141. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Πολύ θετικά, με καλύπτει και στα 4 κριτήρια

    22 15,60%
  • Θετικά, με καλύπτει στα 3 από τα 4 κριτήρια

    42 29,79%
  • Ουδέτερα, με καλύπτει στα 2 από τα 4 κριτήρια

    36 25,53%
  • Δυσαρέσκεια, με καλύπτει στο 1 από τα 4 κριτήρια

    23 16,31%
  • Οργή, δεν με καλύπτει σε κανένα κριτήριο

    18 12,77%
Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-43 από 43
  1. #31
    Εγγραφή
    22-11-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.095
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    ISP
    OTEnet
    ποιος ? τι? οταν η ελλαδα θα στηλει αστροναυτη καπου εκει εξω και θα φτιαξει τη χρονομηχανη και την τηλεμεταφορα πιστευω θα βγει και isp που θα καλυπτη αυτα που λεει...

  2. #32
    Εγγραφή
    28-10-2004
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    685
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    πιο πολυ απο το χωριο μου
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    Cisco 876
    Παντα και παντου θα υπαρχει μια μεριδα δυσαρεστημενων πελατων.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kuti : 02-02-07 στις 15:53.

  3. #33
    Εγγραφή
    24-01-2007
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys W354G v2.0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kuti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντα και παντου θα υπαρχει μια μεριδα δυσαρεστημενων πελατων.
    Αλλά μια μερίδα πελατών, κι άλλο ολόκληρο "κοπάδι" πελατών όπως φαίνεται από τα αποτελέσματα ....

  4. #34
    Εγγραφή
    24-01-2007
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys W354G v2.0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kuti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντα και παντου θα υπαρχει μια μεριδα δυσαρεστημενων πελατων.
    Ή μάλλον να το πούμε αντίστροφα .. πάντα και παντού θα υπάρχει μια μερίδα ευχαριστημένων πελατών ....

  5. #35
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    http://www.netschoolbook.gr/webev7.htm
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails halfempty.gif  

    halffull.gif  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manoulamou : 03-02-07 στις 13:55.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  6. #36
    Εγγραφή
    28-10-2004
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    685
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    πιο πολυ απο το χωριο μου
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    Cisco 876
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koubaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλά μια μερίδα πελατών, κι άλλο ολόκληρο "κοπάδι" πελατών όπως φαίνεται από τα αποτελέσματα ....
    καλημέρα,
    Καταλαβαίνω ότι είσαι ένας πικραμένος πελάτης και το λέω διότι σε ότι έχεις γράψει δεν λες παρά το τι “κακή” εταιρία είναι. Αλλά η φορθνετ και η κάθε φορθνετ δεν έχει μόνο 1000 χρήστες από τους οποίους οι 500 γράφουν εδώ. Έχουμε φτάσει σε σημείο να έχουμε ξεπεράσει τις γιαγιάδες που μοιρολογούνε και έχουμε νικήσει κατά πολύ την Πανια. Δεν είναι προσωπικό.

    Καλη βδομαδα σε ολους

  7. #37
    Εγγραφή
    24-01-2007
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys W354G v2.0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kuti Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα,
    Καταλαβαίνω ότι είσαι ένας πικραμένος πελάτης και το λέω διότι σε ότι έχεις γράψει δεν λες παρά το τι “κακή” εταιρία είναι. Αλλά η φορθνετ και η κάθε φορθνετ δεν έχει μόνο 1000 χρήστες από τους οποίους οι 500 γράφουν εδώ. Έχουμε φτάσει σε σημείο να έχουμε ξεπεράσει τις γιαγιάδες που μοιρολογούνε και έχουμε νικήσει κατά πολύ την Πανια. Δεν είναι προσωπικό.

    Καλη βδομαδα σε ολους
    Δεν είναι δικό μου προσωπικό θέμα ούτε δική μου αίσθηση, ούτε επίσης αίσθηση 500 δυσαρεστημένων ατόμων από τα εκατομμύρια των ευχαριστημένων που υπάρχουν !!!!

    Υπάρχουν αντικειμενικά κριτήρια που καθορίζουν αν μια εταιρία θέλει να λέγεται σοβαρή απ όλους τους πελάτες της ή όχι. Τέτοιες εταιρίες υπάρχουν και στο τομέα των τηλεπικοινωνιών αλλά όχι στην Ελλάδα. Δεν αντιλαμβάνομαι δηλαδή, πως τόσοι άνθρωποι που χρησιμοποιούν ADSL στο εξωτερικό παίρνουν πραγματικά αυτό που πληρώνουν και όχι κάτι άλλο. Πόσο σοβαρότερες είναι εκεί οι εταιρίες από τις σοβαρές που βλέπουμε εδώ;

    Πέρα απ αυτά μια εταιρία δεν είναι σοβαρή όταν

    • πληρώνεις 2Mbit και σου παρέχουν το 1/3 αυτής της ταχύτητας για όλη τη διάρκεια του συμβολαίου και με δεδομένο ότι το γνωρίζουν το πρόβλημα και το παραδέχονται ΔΕΝ ΠΡΟΒΑΙΝΟΥΝ σε καμία διορθωτική ενέργεια τουλάχιστον ως πρός το κόστος της σύνδεσης.
    • πουθενά δεν σε ενημερώνει για ratio, ότι δηλαδή μοιράζεσαι συγκεκριμένο bandwidth με άλλους χρήστες λόγω έλλειψης υποδομής, πουθενά, ούτε στο συμβόλαιο, ούτε στη προώθηση/διαφήμιση του προιόντος.
    • με δεδομένα τα παραπάνω συνεχίζει να μοιράζει πακέτα συνδέσεων που δεν μπορεί να υποστηρίξει σε κάποιες προβληματικές από υποδομή περιοχές.
    • δεν σχεδιάζει τα μελλοντικά της προιόντα με βάση και το υπάρχον της πελατολόγιο, βλέπε 2play και την πλήρη απουσία ευελιξίας του προγράμματος για την εισαγωγή στο πρόγραμμα πελατών που έχουν ήδη το "προνομιακό" συμβόλαιο 1Bill.
    • στηρίζει τη διαφημιστική της προώθηση σε ανακοινώσεις εγκατάστασης ιδιωτικού δικτύου και πάλι σε προβληματικές περιοχές, ανακοινώσεις που μετατοπίζονται μήνα με τον μήνα πρός το 2010 !!!
    • όταν προσπαθείς να μιλήσεις μαζί τους και να διατυπώσεις όλα τα παραπάνω είτε γραπτώς, είτε τηλεφωνικώς είτε ότι άλλο έχουν μια και μοναδική απάντηση σε όλα -->"απευθυνθείτε στον ΟΤΕ, ο ΟΤΕ φταίει, θα το δηλώσουμε βλάβη στον ΟΤΕ, κάντε καταγγελία στον ΟΤΕ"
    • και βέβαια φταίει ο ΟΤΕ αλλά αν φταίει θα έπρεπε πρώτα οι εναλλακτικοί παροχείς να τον κυνηγάνε δικαστικά καθώς ΑΥΤΟΙ είναι σε αυτή τη φάση οι πρώτοι πελάτες του ΟΤΕ και όχι εμείς και μου είναι αδιανόητο να φανταστώ ότι μεταξύ εταιριών δεν υπάρχουν δεσμεύσεις και ρήτρες για την απόδοση του προιόντος που η μια εταιρία πουλά και η άλλη αγοράζει. Δεν υπάρχουν λοιπόν τέτοιες δεσμεύσεις όταν από πριν είναι μεθοδευμένες οι σχέσεις των εταιριών για να μην υπάρχουν ούτε δεσμεύσεις ούτε ευθύνες.
    Αν όλα τα παραπάνω δεν είναι πλάνη του δικού μου μυαλού και ισχύουν και αποκαλούμε αυτές και ανάλογες εταιρίες σοβαρές, τότε δεν είμαστε μάλλον σοβαροί εμείς ...

  8. #38
    Εγγραφή
    28-10-2004
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    685
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    πιο πολυ απο το χωριο μου
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    Cisco 876
    Ολα καλα και σωστα τα λες δεν λεω. Απλα απο την στιγμη που γραφεις τοσα πολλα παραπονα το μονο που εχω να σου πω απλα κανε την προσβολη του συμβολαιου σου και πολυ λογικα αλλαζεις παροχο με τις δικιες σου απαιτησεις.. (βλεπε νεα διαφημιση τραπεζας που προσπαθει η πωλητρια να τον πεισει οτι του κανουν τα παπουτσια και αυτος εχει τρελαθει στον πονο)
    Οσο αφορα το 1/3 της ονομαστικης ταχυτητας το εχεις υπογραψει ειτε με την φορθνετ ειτε αν ησουν με οτενετ κτλ. ενταξει δεν οτι καλυτερο σε σχεση με καποιον που εχει 768 και κατεβαζει επι μονιμου με 70~80.
    Δεν υπαρχει λογος για τοσο μεγαλο ποστ εξυπνοι ειμαστε και κανουμε τις ενεργειες μας σε αυτο που εμεις θελουμε. Η ΕΛΛΑΔΑ ειναι σε εμβυακο σταδιο adsl , μου ηθελε ο ΟΤΕ και πακετο 2048 αλλα κατι ξεχασε να βαλει μεσα (BANDWIDTH).
    Δεν θα το τραβηξω αλλο το ποστ γιατι υπαρχουν λυσεις γνωστες σε ολους μας.


    Ολα τα παραπανω φιλικα.

  9. #39
    Εγγραφή
    24-01-2007
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys W354G v2.0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kuti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολα καλα και σωστα τα λες δεν λεω. Απλα απο την στιγμη που γραφεις τοσα πολλα παραπονα το μονο που εχω να σου πω απλα κανε την προσβολη του συμβολαιου σου και πολυ λογικα αλλαζεις παροχο με τις δικιες σου απαιτησεις.. (βλεπε νεα διαφημιση τραπεζας που προσπαθει η πωλητρια να τον πεισει οτι του κανουν τα παπουτσια και αυτος εχει τρελαθει στον πονο)
    Οσο αφορα το 1/3 της ονομαστικης ταχυτητας το εχεις υπογραψει ειτε με την φορθνετ ειτε αν ησουν με οτενετ κτλ. ενταξει δεν οτι καλυτερο σε σχεση με καποιον που εχει 768 και κατεβαζει επι μονιμου με 70~80.
    Δεν υπαρχει λογος για τοσο μεγαλο ποστ εξυπνοι ειμαστε και κανουμε τις ενεργειες μας σε αυτο που εμεις θελουμε. Η ΕΛΛΑΔΑ ειναι σε εμβυακο σταδιο adsl , μου ηθελε ο ΟΤΕ και πακετο 2048 αλλα κατι ξεχασε να βαλει μεσα (BANDWIDTH).
    Δεν θα το τραβηξω αλλο το ποστ γιατι υπαρχουν λυσεις γνωστες σε ολους μας.


    Ολα τα παραπανω φιλικα.
    Δυστυχώς επειδή το παράπονο του ενός ή των λίγων δεν φτάνει για ν αλλάξει κάτι, επειδή τα πράγματα με το ADSL στην Ελλάδα είναι σε γελοίο (όχι σε εμβρυακό) στάδιο και ευτυχώς επειδή υπάρχουν χώροι συζητήσεων για να συναντιούνται άνθρωποι με κοινές απόψεις και προβλήματα ή ευτυχώς που ισχύς εν τη ενώσι κάνει τη διαφορά (για τη περίπτωση που κάποιος παροχέας καταδικαστεί από κάποιο όργανο του κράτους ή καλύτερα από την ΕΕ για εξαπάτηση των καταναλωτών) γι αυτό και εγώ πάντα φιλικά (και πέρα από Πάνια που δεν τη πάω με τίποτα αλλά κοντά στις γιαγιάδες που τις πάω με χίλια) είπα να εκφράσω εδώ μέσα δυνατά την αγανάκτησή μου.

  10. #40
    Εγγραφή
    28-10-2004
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    685
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    πιο πολυ απο το χωριο μου
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    Cisco 876

  11. #41
    Εγγραφή
    14-12-2006
    Περιοχή
    ΠΡΩΗΝ Ελληνικη Μακεδονία
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.693
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15044/1024
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 33(dB)
    ειναι και παραααααααααααααααααα πολλοι που σιωπουν στο βωμο του ''δε βαριεσαι, τι θα αλλαξει καημενε'' ''ετσι ειναι ελλαδα'' κ.α. καλα της φυλης μας..

    μονο εγω να φανταστειτε γνωριζω 10 ατομα,,ολοι δυσαρεστημενοι ,,αλλα βαριουνται ακομη και να διαβασουν εδω περα..οχι να γραψουν η να διαμαρτυρηθουν ..

    οποτε οι πολλοι παραπανω συνδρομητες της 4νετ και της καθε 4νετ ,,δε σημαινει οτι βρισκονται σε πελαγη ευτυχιας..

  12. #42
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Αλλαξε provider,νοικιασε μισθωμενο κυκλωμα, αλλαξε τοπο διαμονης πολλα μπορεις να κανεις
    Μην μας τσουβαλιαζεις ολους μαζι
    Το οτι εισαι δυσαρεστημενος μονο εσενα αφορα ,εμενα πχ καθολου.
    Αν εσυ αρεσκεσε στο να εχεις την απαιτηση να κατεβαζεις 1TB τον μηνα "υλικο" εμενα δεν με νοιαζει.Εμενα με νοιαζει να εχω Mail 24/7 και να μπορω να μπαινω στο καθε adslgr που εχω λογαριασμο, ετσι για χουζουρι.Τιποτα παραπανω...
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  13. #43
    Εγγραφή
    24-01-2007
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys W354G v2.0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλαξε provider,νοικιασε μισθωμενο κυκλωμα, αλλαξε τοπο διαμονης πολλα μπορεις να κανεις
    Μην μας τσουβαλιαζεις ολους μαζι
    Το οτι εισαι δυσαρεστημενος μονο εσενα αφορα ,εμενα πχ καθολου.
    Αν εσυ αρεσκεσε στο να εχεις την απαιτηση να κατεβαζεις 1TB τον μηνα "υλικο" εμενα δεν με νοιαζει.Εμενα με νοιαζει να εχω Mail 24/7 και να μπορω να μπαινω στο καθε adslgr που εχω λογαριασμο, ετσι για χουζουρι.Τιποτα παραπανω...
    1ον: Είσαι σε forum συζήτησης,
    2ον: Ως απόρρεια του 1ου ο καθένας μπορεί να εκφράζει την γνώμη του ή το παράπονό του
    3ον: Οι λύσεις που αναφέρονται δεν είναι λύσεις γιατι

    α) Η απαράδεκτη κατάσταση αφορά το σύνολο των providers σήμερα άρα δεν υπάρχει εύκολη ή προφανής εναλλακτική λύση
    β) Δεν πρέπει κάποιος να νοικιάσει μισθωμένο κύκλωμα επειδή κάποιοι δεν ενδιαφέρονται και θέλουν να κάνουν χουζούρι
    γ) Δεν πρέπει κάποιος να μετακομίσει επειδή κάποιοι (ξανά) δεν ενδιαφέρονται και (ξανά) θέλουν να κάνουν χουζούρι

    4ον: Η χρήση της γραμμής αφορά στο κάθε χρήστη ξεχωριστά KAI MONO.
    5ον: Μας αφορά όμως όλους (εκτός από μερικούς) όταν μας πουλάνε φίκια για μεταξωτές κορδέλες και
    6ον: θέλουν να μας πείσουν ότι θα πρέπει να λέμε και ευχαριστώ, γιατι πολύ απλά υπάρχουν και άτομα που τα περίπου 20 Euro/μήνα που δίνουν αξιοποιούνται σε mail και surfing ή και χουζούρι.

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Ποιος είναι ο καλύτερος ADSL router για να αγοράσω ?
    Από cmos στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 5579
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-20, 11:26
  2. Καλύτερος provider στο Μαρούσι;
    Από manoskon στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-07, 16:06
  3. Καλυτερος Download Manager και Καλυτερο ADSL Accelerator...
    Από Dragoon στο φόρουμ Broadband Software
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-04, 10:17

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας