Σελ. 104 από 329 ΠρώτηΠρώτη ... 849499102103104105106109114124 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.546-1.560 από 4925
  1. #1546
    Εγγραφή
    07-07-2013
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    ZTE ZXDSL 931W II
    Path Level
    Interleaved
    Και στο site της Wind πλέον δεν δίνει διαθεσιμότητα παντού όπως προχθές ούτε και στον δικό μου αριθμό στον οποίο δέχτηκαν κανονικά την αίτηση, οπότε και γυρνάμε πάλι στην υπομονή. Δύο καμπίνες μακριά είναι τι σκατά, θα έρθουν σύντομα.

    - - - Updated - - -

    Με καλέσανε πριν λίγο από ACS για την παραλαβή του modem...

  2. #1547
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από romankonis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλοκαιρι
    Κανεις δεν ξερει.... Τελειως υποθετικη απαντηση....

    Απλα η λογικη λεει οτι θα εχουν τελειωσει αυτες που ξεκινησαν του Περιστεριου και Πετρουπολης οποτε θα συνεχισουν για τις υπολοιπες.
    The gr81 .

  3. #1548
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανεις δεν ξερει.... Τελειως υποθετικη απαντηση....

    Απλα η λογικη λεει οτι θα εχουν τελειωσει αυτες που ξεκινησαν του Περιστεριου και Πετρουπολης οποτε θα συνεχισουν για τις υπολοιπες.
    Άρα μπορεί και να πάει μετά το καλοκαίρι.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexvsbcity Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και στο site της Wind πλέον δεν δίνει διαθεσιμότητα παντού όπως προχθές ούτε και στον δικό μου αριθμό στον οποίο δέχτηκαν κανονικά την αίτηση, οπότε και γυρνάμε πάλι στην υπομονή. Δύο καμπίνες μακριά είναι τι σκατά, θα έρθουν σύντομα.

    - - - Updated - - -

    Με καλέσανε πριν λίγο από ACS για την παραλαβή του modem...
    !@#!#! μάντολες. Ακόμα δείχνει

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  WIND VDSL.png 
Εμφανίσεις:  21 
Μέγεθος:  45,2 KB 
ID: 169872

    Εκτός και αν έχουν διορθώσει τα μισά.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  4. #1549
    Εγγραφή
    13-03-2013
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    72
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/640
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Παιδιά η Wind δειχνει διαθεσιμο VDSL στο περιστερι και σε ασχετες περιοχες που δεν εχουν μπει ακομα καν καμπινες. Ειναι εξισου απατεωνες με τοτε που λεγοντουσαν Τελάς.

    Και αν οπως λενε αλλα παιδια εδω μεσα οι εναλλακτικοι δινουν κανα μηνα μετα τον ΟΤΕ οποιος εκανε ηδη αιτηση και ανανεωση συμβολαιου θα πρεπει να κανει κι αλλο υπομονη γιατι την πατησε.

  5. #1550
    Εγγραφή
    17-08-2015
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    113
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    46500/4999
    ISP
    Forthnet
    Πριν δύο μέρες έλεγε διαθέσιμο...χθες έλεγε μη διαθεσιμο και σήμερα που κοίταξα λέει διαθεσιμο για αναβάθμιση......ότι νά'ναι λένε.....αν δε το ενεργοποιήσουν μέχρι την δευτέρα θα τους πάρω τηλ γτ κάτι για ένα μήνα ακούω ενω εμένα μία εβδομάδα μου είπαν

  6. #1551
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από snolly Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά η Wind δειχνει διαθεσιμο VDSL στο περιστερι και σε ασχετες περιοχες που δεν εχουν μπει ακομα καν καμπινες. Ειναι εξισου απατεωνες με τοτε που λεγοντουσαν Τελάς.

    Και αν οπως λενε αλλα παιδια εδω μεσα οι εναλλακτικοι δινουν κανα μηνα μετα τον ΟΤΕ οποιος εκανε ηδη αιτηση και ανανεωση συμβολαιου θα πρεπει να κανει κι αλλο υπομονη γιατι την πατησε.

    Αυτό που το είδατε γραμμένο;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 10101 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν δύο μέρες έλεγε διαθέσιμο...χθες έλεγε μη διαθεσιμο και σήμερα που κοίταξα λέει διαθεσιμο για αναβάθμιση......ότι νά'ναι λένε.....αν δε το ενεργοποιήσουν μέχρι την δευτέρα θα τους πάρω τηλ γτ κάτι για ένα μήνα ακούω ενω εμένα μία εβδομάδα μου είπαν
    Ότι να ΄ναι ακούς μου φαίνεται.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  7. #1552
    Εγγραφή
    20-11-2015
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Οτι να'ναι - ακρως ελληνικες συνθηκες θα ελεγα ...

    Υπομονη - που θα παει καποια στιγμη θα εχουμε μια συνδεση της προκοπης, 2016 γραφει το κοντερ αλλωστε - τοσα χρονια υπομονη κανουμε ολοι ...

    Το Router ειναι εδω απο την τριτη - δυστυχως δεν θα ειμαι εδω ολη την επομενη εβδομαδα και η Γυναικα μου δεν θα μπορεσει να μου πει αν η υποτιθεμενη αναβαθμιση θα πραγματοποιηθει ... Για να δουμε

  8. #1553
    Εγγραφή
    22-04-2016
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα σε όλους.

    Θέλω να μοιραστώ μαζί σας & την δική μου ιστορία. Μένω στον Λόφο δίπλα στην καμπίνα http://fttxgr.eu/map?id=2469. Από το 2011 έχω Forthnet παίζοντας γύρω στα 4 Μb/s. Είμαι με ανοιχτό συμβόλαιο (έχει λήξει) εδώ κ κανα χρόνο γιατί έχω σκοπό να φύγω για Cosmote μεριά μόλις αλλαχτεί η καμπίνα & μπορώ να έχω VDSL. Πριν μερικές μέρες, όπως πολλοί, διαπίστωσα ότι forthnet+wind μου έδιναν διαθεσιμότητα vdsl. Έχω και το προπολεμικό router TG585 που κάθε 1 ώρα θέλει restart γιατί χάνω ταχύτητα & δεν μου το αλλάζουν παρά μόνο αν κάνω νέο συμβόλαιο μαζί τους. Eπειδή παρατηρώ συστηματικά την πρόοδο των νέων καμπινων & βλέποντας ότι εκεί που μένω δεν υπάρχει ακόμα φως είπα να καλέσω forthnet να μου πουν τι παίζει. Μου λένε προχτές ότι υπάρχει διαθεσιμότητα vdsl & όταν τους λέω "παιδιά δεν παίζει, δεν έχουν αλλάξει καμπίνες ούτε 1 χλμ γύρω μου" με συνδέουν με τα φυντάνια του τεχνικού τμήματος που μου λένε ότι μπορείτε να απολαμβάνετε vdsl από άλλη καμπίνα πιο μακρυά, θα το ρυθμίσουμε. Προχωράω σε ανανέωση συμβολαίου (ήμουν χαζός,το ήξερα) & μου λένε σε 10 μέρες θα είστε ΟΚ. Σήμερα με παίρνουν & μου λένε ότι δυστυχώς δεν μπορούμε να σας προσφέρουμε ακόμα VDSL οπότε δεν κάνουμε νέο συμβόλαιο & παραμένετε ως έχει (πάλι καλά). Τουλάχιστον γλίτωσα το νέο συμβόλαιο οπότε κάνω υπομονή για Cosmote μόλις αλλάξουν οι καμπίνες κοντά μου.

    Και κάτι σημαντικό:

    Eπειδή έχω φίλη που δουλεύει στον ΟΤΕ στο σχεδιασμό του χρονοδιαγράμματος για τις νέες καμπίνες στο Περιστέρι σας μεταφέρω ακριβώς ότι μου είπε σήμερα.
    "Oι νέες καμπίνες που έχουν μπεί στη περιοχή της πλατείας Δέγλερη κοντά στην Πετρούπολη, αν και είναι στον δήμο Περιστερίου, αφορούν το έργο που έγινε στην Πετρούπολη. Δεν έχουν να κάνουν με το σχεδιασμό του χρονοδιαγράμματος στο Περιστέρι. Για το Περιστέρι το χρονοδιάγραμμα έχει ως εξής. Αρχίζουν να αλλάζουν πρώτα οι καμπίνες κάτω από την Θηβών σε πρώτη φάση και στη συνέχεια πάνω από την Θηβών."

    Μεταφέρω τι μου είπε..

    Υπομονή!

  9. #1554
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kleido Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους.

    Θέλω να μοιραστώ μαζί σας & την δική μου ιστορία. Μένω στον Λόφο δίπλα στην καμπίνα http://fttxgr.eu/map?id=2469. Από το 2011 έχω Forthnet παίζοντας γύρω στα 4 Μb/s. Είμαι με ανοιχτό συμβόλαιο (έχει λήξει) εδώ κ κανα χρόνο γιατί έχω σκοπό να φύγω για Cosmote μεριά μόλις αλλαχτεί η καμπίνα & μπορώ να έχω VDSL. Πριν μερικές μέρες, όπως πολλοί, διαπίστωσα ότι forthnet+wind μου έδιναν διαθεσιμότητα vdsl. Έχω και το προπολεμικό router TG585 που κάθε 1 ώρα θέλει restart γιατί χάνω ταχύτητα & δεν μου το αλλάζουν παρά μόνο αν κάνω νέο συμβόλαιο μαζί τους. Eπειδή παρατηρώ συστηματικά την πρόοδο των νέων καμπινων & βλέποντας ότι εκεί που μένω δεν υπάρχει ακόμα φως είπα να καλέσω forthnet να μου πουν τι παίζει. Μου λένε προχτές ότι υπάρχει διαθεσιμότητα vdsl & όταν τους λέω "παιδιά δεν παίζει, δεν έχουν αλλάξει καμπίνες ούτε 1 χλμ γύρω μου" με συνδέουν με τα φυντάνια του τεχνικού τμήματος που μου λένε ότι μπορείτε να απολαμβάνετε vdsl από άλλη καμπίνα πιο μακρυά, θα το ρυθμίσουμε. Προχωράω σε ανανέωση συμβολαίου (ήμουν χαζός,το ήξερα) & μου λένε σε 10 μέρες θα είστε ΟΚ. Σήμερα με παίρνουν & μου λένε ότι δυστυχώς δεν μπορούμε να σας προσφέρουμε ακόμα VDSL οπότε δεν κάνουμε νέο συμβόλαιο & παραμένετε ως έχει (πάλι καλά). Τουλάχιστον γλίτωσα το νέο συμβόλαιο οπότε κάνω υπομονή για Cosmote μόλις αλλάξουν οι καμπίνες κοντά μου.

    Και κάτι σημαντικό:

    Eπειδή έχω φίλη που δουλεύει στον ΟΤΕ στο σχεδιασμό του χρονοδιαγράμματος για τις νέες καμπίνες στο Περιστέρι σας μεταφέρω ακριβώς ότι μου είπε σήμερα.
    "Oι νέες καμπίνες που έχουν μπεί στη περιοχή της πλατείας Δέγλερη κοντά στην Πετρούπολη, αν και είναι στον δήμο Περιστερίου, αφορούν το έργο που έγινε στην Πετρούπολη. Δεν έχουν να κάνουν με το σχεδιασμό του χρονοδιαγράμματος στο Περιστέρι. Για το Περιστέρι το χρονοδιάγραμμα έχει ως εξής. Αρχίζουν να αλλάζουν πρώτα οι καμπίνες κάτω από την Θηβών σε πρώτη φάση και στη συνέχεια πάνω από την Θηβών."

    Μεταφέρω τι μου είπε..

    Υπομονή!
    Κατ' αρχήν σε ευχαριστούμε που μοιράστηκες την περιπέτειά σου με την Forthnet. Δεν είσε χαζός φίλε μου, απλά δεν είχες ενημέρωση. Ένα δεν καταλαβαίνω εγώ όμως. Γιατί δεν ρώτησες πρώτα τη φίλη σου για το τι παίζει και ξεκίνησες με το τι θα σου πουν από Forthnet. Εδώ νομίζω ότι έσφαλες. Από την άλλη μεριά η φίλη σου μάλλον δε σου τα είπε καλά. Πιστεύω ακράδαντα ότι οι πληροφορίες που μας παραθέτεις εδώ δεν είναι οι πραγματικές. Αυτό που σου λέω δε το λέω τυχαία, αλλά για λόγους αρχής δεν θα επεκταθώ άλλο, για την ώρα. Στην τελική η φίλη σου μας λέει ότι οι καμπίνες που έχουν ήδη αλλαχτεί υπάγονται και συνδέονται στο κέντρο της Πετρούπολης;
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  10. #1555
    Εγγραφή
    03-06-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    864
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel VMG1312-B10D
    Δεν ρωτάς την φίλη σου να ρωτήσει κάποιο προιστάμενο πότε θα έχουν διαθεσιμότητα οι εναλλακτικοί στις ενεργοποιημένες καμπίνες στην Ανθούπολη?
    Γιατί αυτό είναι το φλέγον ζήτημα. Να έχεις δυνατότητα Vdsl στην καμπίνα σου αλλά να μην μπορείς να συνδεθείς με Vdsl σε εναλλακτικό πάροχο αλλά μόνο στην Cosmote.
    I am invisible, understand,
    simply because people refuse
    to see me...
    ... they see only my surroundings,
    themselves, or figments of their
    imagination -- indeed, everything
    and anything except me.

    Ralph Ellison

  11. #1556
    Εγγραφή
    22-04-2016
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Κοίτα γιαυτό γράφω ότι "μεταφέρω ότι μου είπε" όσον αφορά τις πληροφορίες που παρέθεσα. Μου φαίνεται κ μένα περίεργο. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι οι καμπίνες που έχουν αλλαχτεί στο Περιστέρι στα όρια της Πετρούπολης αφορούσαν σχεδιασμό για το έργο που έγινε στην Πετρούπολη.

  12. #1557
    Εγγραφή
    06-11-2014
    Περιοχή
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    21999/219999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus & Mikrotik
    Path Level
    Interleaved
    Ναι, εκείνες καμπίνες ανήκουν στο αστικό κέντρο Πετρούπολης.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος romankonis : 22-04-16 στις 20:24.

  13. #1558
    Εγγραφή
    22-04-2016
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από romankonis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, εκείνες καμπίνες ανήκουν στο αστικό κέντρο Περιστερίου.
    Ναι ανήκουν στο Α/Κ Περιστερίου αλλά σύμφωνα με ότι μου είπε ήταν δρομολογημένες στο σχεδιασμό υλοποίησης του προγράμματος της Πετρούπολης. Το χρονοδιάγραμμα του Περιστερίου δηλαδή τώρα ξεκινάει.

  14. #1559
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kleido Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ανήκουν στο Α/Κ Περιστερίου αλλά σύμφωνα με ότι μου είπε ήταν δρομολογημένες στο σχεδιασμό υλοποίησης του προγράμματος της Πετρούπολης. Το χρονοδιάγραμμα του Περιστερίου δηλαδή τώρα ξεκινάει.
    Trolol

    Δηλαδή οι 493 496 497 492 456 είναι σύνορα.

    Πολύ χοντρά σύνορα ρε φίλε τι να σου πω.Όπως λέμε Ελλάδα είναι μέχρι την Λαμία

    Και γιατί να έχουν αφήσει καμπίνες στην Πετρούπολη προς Περιστέρι, παλιές; (487, 485, 463 κλπ)

    Εγώ γνωρίζω το εξής :


    Στις αρχές του 2016 η κάλυψη VDSL θα επεκταθεί σε ΕΥΚΑΡΠΙΑ, ΕΚΑΛΗ, ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ, ΘΡΙΑΣΙΟ, ΛΕΥΚΑ, Δ. ΜΕΓΑΡΟ, ΜΥΚΟΝΟΣ,ΝΤΡΑΦΙ, ΠΕΝΤΕΛΗ, ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ, ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ,ΧΑΡΙΛΑΟΥ, ενώ θα ακολουθήσουν αρκετές ακόμη περιοχές.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mirmidon : 22-04-16 στις 20:58.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  15. #1560
    Εγγραφή
    22-04-2016
    Ηλικία
    26
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μένει κανείς Αγίου Βασιλείου? Εγώ έχω adsl με 5.00 download και 0.70 upload.Πληρώνω για 24.....Μπορώ να κάνω κάτι εγώ για να μεγαλώσω τις ταχύτητες? ή είναι θέμα του οτε??

Σελ. 104 από 329 ΠρώτηΠρώτη ... 849499102103104105106109114124 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL στο Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Από 2048dsl στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 440
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-21, 10:42
  2. Μηνύματα: 753
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-13, 01:03
  3. vdsl και περιστερι
    Από cinder στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-12, 20:23
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-12, 22:26
  5. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-07-12, 14:51

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας