Σελ. 125 από 329 ΠρώτηΠρώτη ... 105115120123124125126127130135145 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.861-1.875 από 4925
  1. #1861
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.136
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mirmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τι είναι ο ΟΤΕ, πυθία ή στατιστική υπηρεσία, να μετράει γραμμές στην καμπίνα και διαμερίσματα στα γύρω κτήρια.Δεν παίζει με τίποτα φίλε αυτό που λες, είσε τελείως λάθος.Ο άλλος μπορεί να μην θέλει σταθερό (ιδίως σήμερα με τα κινητά) ή μπορεί να επικοινωνεί μα σήματα καπνού ή με περιστεράκια. Ο ΟΤΕ δε μπορεί να μυρίζει τα νύχια του ποιος έχει και ποιος θέλει γραμμή. Αλλά έχουμε μάθει μόνο να τα χώνουμε παντού σε αυτή την χώρα.
    Πρέπει να υπάρχει απαραιτήτως αίτηση. Ειδεμή θα δει ο πελάτης γραμμή του του Αγίου Ποτέ.
    Δεν ξερω ποια ειναι η διαδικασια πως δλδ βρισκουν ποσες γραμμες να τραβανε μεχρι το καφαο, το θεμα ειναι οτι εδω πχ στην κυψελη που γινεται χαμος απο διαμερισματα και οροφους μεχρι και 9οροφες δεν εχω ακουσει ποτε κατι τετοιο, στην πολυκατοικια μου εχουν κανει επιπλεον 2 διαμερισματα και εχουμε και αλλα 4 ζευγη καβατζα ακομα!
    εκει στο Περιστερι ειναι χαμηλες οι πολυκατοικιες και εχει και μονοκατοικιες και δεν εχουν ζευγη? πως γινεται αυτο?
    οταν πας να κανεις αιτηση γιατι πηγε και 4νετ και σε Γερμανο για ΟΤΕ αρνηθηκαν λεγοντας οτι δεν μπορει να κανει επειδη δεν υπαρχει διαθεσιμη γραμμη στην περιοχη του...
    θελει αλλου ειδους αιτηση απο τα κεντρικα του ΟΤΕ για την παροχη ΜΟΝΟ γραμμης και οταν ρωτησε του ειπαν οτι η λιστα αναμονης ειναι τεραστια (πρεπει καποιος να κοψει την γραμμη του ή αν τυχει και επισκευασουν καποιο προβληματικο ζευγος που τωρα το εχουν εκτος λειτουργιας πραγμα δυσκολο) και προτειναν ειτε δορυφορικο, ειτε μεσω κινητης που επισης εχει εκει προβληματικο σημα με ολες τις εταιριες. Γιατι μπορει να παρει χρονια.....και αλλοι εδω μεσα (σε αλλα θεματα) περασαν απο 2 εως και 3 χρονια και ακομα περιμενουν.....τον Αγιο Βασιλη.....
    Επειδη δεν ξερουμε σιγουρα πως βγαζουν ποσα ζευγαρια να αφηνουν απο το καφαο σε καθε γειτονια μπορει 100% να μην φταιει ο ΟΤΕ, πχ εγω με το μυαλο μου τωρα λεω μπορει εκει που ηταν μονοκατοικια καποτε να ηταν χωραφι και να μην αφησαν αναμονες, μπορει και να αφησαν και αλλες γραμμες και καποιοι εχουν απο PSTN απο 2 γραμμες ο καθενας.
    Επισης στο σπιτι στον δικο του τοιχο εχει κουτι ΟΤΕ με γραμμη και παιρνει αλλος απο εκει!!!! ενω κανονικα θα επρεπε να ηταν δικο του αφου ειναι στον τοιχο του!
    Αυτο με την αιτηση εχεις δικιο αλλα οταν σου λενε οτι δεν ξερουν ΠόΤΕ θα εχει εσυ τι θα κανεις? μπορει να πας να βαλεις πχ δορυφορικο και μετα να ερθει και να πληρωνεις τα μυαλοκεφαλα σου και απο τις 2 πλευρες, και επειδη τωρα δεν παιζει χρημα δεν εκανε ουτε αιτηση γραμμης τελικα. Aν και δεν συμφωνω μαζι του με αυτο, του ειπα να παει στα κεντρικα για αιτηση γραμμης και δεν με ακουει!
    Μου φαινεται αμα ερθει το FTTH θα δει ποιο γρηγορα γραμμη......
    αυτά......δεν αναφερομαι αλλο στο θεμα αυτο μιας και δεν θα γινει τιποτα με την VDSL και οπως ειδα παραπανω εχουν ηδη φτασει στην γειτονια του οι καμπινες...κριμα και αδικο πραγματικα!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 07-05-16 στις 08:31.

  2. #1862
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξερω ποια ειναι η διαδικασια πως δλδ βρισκουν ποσες γραμμες να τραβανε μεχρι το καφαο, το θεμα ειναι οτι εδω πχ στην κυψελη που γινεται χαμος απο διαμερισματα και οροφους μεχρι και 9οροφες δεν εχω ακουσει ποτε κατι τετοιο, στην πολυκατοικια μου εχουν κανει επιπλεον 2 διαμερισματα και εχουμε και αλλα 4 ζευγη καβατζα ακομα!
    εκει στο Περιστερι ειναι χαμηλες οι πολυκατοικιες και εχει και μονοκατοικιες και δεν εχουν ζευγη? πως γινεται αυτο?
    οταν πας να κανεις αιτηση γιατι πηγε και 4νετ και σε Γερμανο για ΟΤΕ αρνηθηκαν λεγοντας οτι δεν μπορει να κανει επειδη δεν υπαρχει διαθεσιμη γραμμη στην περιοχη του...
    θελει αλλου ειδους αιτηση απο τα κεντρικα του ΟΤΕ για την παροχη ΜΟΝΟ γραμμης και οταν ρωτησε του ειπαν οτι η λιστα αναμονης ειναι τεραστια (πρεπει καποιος να κοψει την γραμμη του ή αν τυχει και επισκευασουν καποιο προβληματικο ζευγος που τωρα το εχουν εκτος λειτουργιας πραγμα δυσκολο) και προτειναν ειτε δορυφορικο, ειτε μεσω κινητης που επισης εχει εκει προβληματικο σημα με ολες τις εταιριες. Γιατι μπορει να παρει χρονια.....και αλλοι εδω μεσα (σε αλλα θεματα) περασαν απο 2 εως και 3 χρονια και ακομα περιμενουν.....τον Αγιο Βασιλη.....
    Επειδη δεν ξερουμε σιγουρα πως βγαζουν ποσα ζευγαρια να αφηνουν απο το καφαο σε καθε γειτονια μπορει 100% να μην φταιει ο ΟΤΕ, πχ εγω με το μυαλο μου τωρα λεω μπορει εκει που ηταν μονοκατοικια καποτε να ηταν χωραφι και να μην αφησαν αναμονες, μπορει και να αφησαν και αλλες γραμμες και καποιοι εχουν απο PSTN απο 2 γραμμες ο καθενας.
    Επισης στο σπιτι στον δικο του τοιχο εχει κουτι ΟΤΕ με γραμμη και παιρνει αλλος απο εκει!!!! ενω κανονικα θα επρεπε να ηταν δικο του αφου ειναι στον τοιχο του!
    Αυτο με την αιτηση εχεις δικιο αλλα οταν σου λενε οτι δεν ξερουν ΠόΤΕ θα εχει εσυ τι θα κανεις? μπορει να πας να βαλεις πχ δορυφορικο και μετα να ερθει και να πληρωνεις τα μυαλοκεφαλα σου και απο τις 2 πλευρες, και επειδη τωρα δεν παιζει χρημα δεν εκανε ουτε αιτηση γραμμης τελικα. Aν και δεν συμφωνω μαζι του με αυτο, του ειπα να παει στα κεντρικα για αιτηση γραμμης και δεν με ακουει!
    Μου φαινεται αμα ερθει το FTTH θα δει ποιο γρηγορα γραμμη......
    αυτά......δεν αναφερομαι αλλο στο θεμα αυτο μιας και δεν θα γινει τιποτα με την VDSL και οπως ειδα παραπανω εχουν ηδη φτασει στην γειτονια του οι καμπινες...κριμα και αδικο πραγματικα!
    Σε καταλαβαίνω αλλά όσο δεν κάνει αίτηση, γραμμή δεν πρόκειται να δει. Και δεν φταίει κανένας σε αυτό παρά ο ίδιος. Εγώ στη θέση του, θα είχα κάνει αίτηση εδώ και δεκαετίες. Επιφυλάσσομαι βέβαια για το αν συμβαίνει κάτι άλλο που εδώ δεν φαίνεται από τις περιγραφές.

    Νομίζω ότι είναι καλή ευκαιρία να κάνει τώρα που αλλάζουν οι καμπίνες, μπας και του τραβήξουν καμιά γραμμή. Κοίτα λίγο στο site της ΕΕΤΤ, ψάξτε το λίγο κάτι παίζει σχετικά. Τη σήμερον ημέρα ο βρόγχος από τη καμπίνα μέχρι το σπίτι ανήκει στον πελάτη, όπως όλοι γνωρίζουμε. Πάντως κάντε κάτι τώρα που γυρίζει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mirmidon : 07-05-16 στις 08:48.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  3. #1863
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.136
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    σιγουρα πρεπει να κανει αιτηση παροχης γραμμης που γινεται ΜΟΝΟ απο τα κεντρικα του ΟΤΕ στο Περιστερι, Γερμανος και αλλοι παροχοι δεν προχωρανε τετοια πραγματα σου λενε δεν εχει γραμμη και τελος.
    Αυτο που ειπανε ειναι οτι δεν υπαρχει γραμμη απο το ΚΑΦΑΟ μεχρι το σπιτι του. Δλδ τι να γινει τωρα να σκαφτει ο δρομος για ενα ζευγος ποσα μετρα αποσταση? να μπει εναεριο που δεν εχει κολονες κιολας η περιοχη?
    οποτε και αιτηση να κανει μπορει να περασουν χρονια. Επειδη εχω διαβασει πολλες περιπτωσεις οπως ειπα αλλοι που εκαναν περασαν και 2 και 3 χρονια και δεν εχουν ακομα!
    Για να γινει αυτο να εχει δλδ γραμμη δεν προκειτε να σκαφτει ο δρομος για ενα σπιτι, πρεπει καποιος λοιπον να διακοψει την δικια του ή να επισκευασουν χαλασμενα ζευγη ΑΝ υπαρχουν!
    και στην 1η περιπτωση οταν παει αυτος να βαλει μετα αυτος θα παθει το ιδιο!!!!
    για μενα κανονικα επρεπε οταν κανει καποιος αιτηση να αλλαξουν ολο το καλωδιο απο το καφαο μεχρι την οδο εκεινη να βαλουν περισσοτερα ζευγη με ποιο πολλες αναμονες, αλλα δεν το κανουν....οποτε ναι πιστευω οτι σε αυτο φταιει ο ΟΤΕ. Γιατι σε αλλα εργα πχ στης ΔΕΗ σκαβουν δρομους σπανε πεζοδρομια κτλ σε μια βλαβη εδω γιατι δεν κανουν το αυτονοητο? επειδη βαριουνται? επειδη δεν βγαζουν χρηματα? επειδη δεν συμφερει οικονομικα? δεν ειναι δυνατον να λες στον πελατη δεν ξερουμε ΠΟΤΕ θα εχεις γραμμη γιατι πρεπει καποιος να καταργησει την δικια του και η λιστα αναμονης ειναι τεραστια! μου ειχε πει νουμερο και ξεχασα, οταν το ακουσα επαθα φρικη!
    αμα ειναι καμια βιλα σε κανα βουνο κανενος κυφηνα θα βαλουν 40 κολονες σε ολη την βουνοπλαγια για να παρει ενα σπιτι γραμμη.....και μη πει κανεις ψεματα γιατι τα ξερω.....
    που να δεις στο εξοχικο που ειναι με κολονες το μερος και δεν εχει στο σπιτι μου και οι γειτονικες δεν εχουν καλωδια γιατι ειναι ολα ασυνδετα!
    αν ηθελα εκει γραμμη θα ηταν χειροτερα τα πραγματα! ας ειναι καλα το awmn που δινω εκει σταθερο και ιντερνετ....
    επειδη δεν εχουν σχεση αυτα με την VDSL ας το αφησουμε το θεμα, θα προσπαθησω να τον πεισω να παει να κανει αιτηση. Ευχαριστω ολους για τις επισυμανσεις!

    Σορρυ ξεχασα να πω καλημερα πριν! το πρωινο ξυπνημα φταιει
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 07-05-16 στις 08:58.

  4. #1864
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Νικηφόρε ότι και να λέμε είναι άσκοπο. Αν δεν υπάρξει σχετικό αίτημα για σύνδεση τηλεφωνικής γραμμής (και όχι υπηρεσία DSL), αυτόματα δεν υπάρχει περίπτωση να υπάρξει λύση.
    Ας πούμε ότι χτίζεις τώρα μια οικοδομή. Μαζί με τις σχετικές αιτήσεις σε ΔΕΗ, ΔΕΥΑΠ πρέπει να γίνει αντίστοιχο αίτημα προς τον ΟΤΕ για να συνδεθεί με αυτούς. Από αυτά που αναφέρεις δεν γνωρίζουμε αν έχει γίνει καταρχήν καλωδιακή σύνδεση ή όχι. Σε κάθε περίπτωση πρέπει να υπάρχει αίτημα ανοικτό για να σε συνδέσει κάποια στιγμή, αλλιώς δεν σε λαμβάνει υπόψιν αφού φαίνεται ότι δεν ενδιαφέρεσαι.

    Τα εξωτερικά επίτοιχα κουτιά (διαφόρων μορφών) ανήκουν στον ΟΤΕ και όχι στους χρήστες. Είναι κοινή πρακτική (ειδικά στις μονοκατοικίες) όταν δεν υπάρχουν κολώνες, να τοποθετείται ένα τέτοιο κουτί σε κάποια οικοδομή και από αυτό να παίρνει αριθμός άλλων γειτονικών οικοδομών. Το δικό μας κουτί σε τέτοια περίπτωση είναι χωνευτό και όχι επίτοιχο.

  5. #1865
    Εγγραφή
    24-06-2015
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπερα. Μηδειας και αγ. Βασιλειου ειδα κατι πλεγματα και τρυπες παλι... Δεν ξερω αμα ειναι για καμπινα,απλα ενημερωνω!

  6. #1866
    Εγγραφή
    29-12-2011
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλώς σας βρίσκω. Πολύ καιρό μέλος αλλά ποτέ δεν εχω επικοινωνήσει μαζί σας.
    Καλή αρχή λοιπόν. Είμαι ο Γιάννης από το Περισττερι

  7. #1867
    Εγγραφή
    29-12-2011
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλημέρα.

    Ας περιγράψω και εγώ το ατελείωτο χάος που υπάρχει στις εγκαταστάσεις Α/Κ VDSL.
    Μένω περιστέρι Άγιο Γεώργιο κοντά στον Άγιο Ιερόθεο. 18/4/2016 μπαίνω στο site της wind και κοιτάζω διαθεσιμότητα με τον αριθμό τηλεφώνου μιας και είμαι συνδρομητής στη WIND και δείχνει πως είναι διαθέσιμο.

    Παίρνω 1277 και ρωτάω πάλι για διαθεσιμότητα και από εκεί με διαβεβαιώνουν πως σαφώς υπάρχει διαθεσιμότητα και σε 10 ημέρες θα έχω VDSL στο σπίτι μου και θα μου αποσταλεί και ο εξοπλισμός .

    Αναφέρω πως ο ΟΤΕ δεν έχει διαθεσιμότητα και μου απαντούν πως αυτοί έχουν και το ότι δεν έχει ο ΟΤΕ δεν τους αφορά.
    Χαρούμενος που από τα 3.8 θα βρεθώ στα 50 Μbps ζούσα το όνειρό μου. Παραλαμβάνω τον εξοπλισμό και ξανακαλώ 2 φορές ανά 2-3 ημέρες για να μάθω την πρόοδο της σύνδεσης και με διαβεβαιώνουν πάλι πως σαφώς και όλα πάνε καλά παρ ότι δεν έχουν άμεσα εικόνα αλλά το σίγουρο είναι πως στο 10ήμερο όλα θα έχουν τελειώσει.

    Περνάνε οι γιορτές του Πάσχα και καλώ την πρώτη εργάσιμη που ήταν ή 4/5/2016 αλλά αυτή τη φορά το σκηνικό αλλάζει.

    - Δυστυχώς δεν υπάρχει διαθεσιμότητα.
    -Μα μου είπατε πως όλα ήταν οκ και μου στείλατε και εξοπλισμό.
    -Δυστυχώς υπήρχε λάθος στο σύστημα και δεν φταίμε εμείς αλλά το σύστημα και όσο για τον εξοπλισμό θα στείλουμε να τον δώσετε πίσω.
    -Γιατί δεν αφήνετε ενεργή την αίτηση μου προκειμένου να περιμένω έως ότου υπάρξει VDSL. Αφού το λάθος είναι δικό σας καθώς και το σύστημα που συμβουλεύεστε.
    -Όχι το λάθος είναι του συστήματος και θα πάρουμε πίσω τον εξοπλισμό και όταν δείτε ότι υπάρχει πάλι διαθεσιμότητα στο σύστημα ξανακαλέστε μας.
    -@@--$&*^(^ )

    Τα σχόλια δικά σας αγαπητοί συμπάσχοντες!!!

    - - - Updated - - -

  8. #1868
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.136
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλησπέρα, εγώ θα τους έλεγα μολών λαβέ.....και με την forthnet είχε γίνει το ίδιο. Από ΟΤΕ έχεις διαθεσιμότητα τωρα;δε νομίζω ότι γίνεται να μην έχει ο ΟΤΕ αλλά να έχει εναλλακτικός!

  9. #1869
    Εγγραφή
    02-08-2012
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    99995/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    9(dB) / 6,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από douke Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα.

    Ας περιγράψω και εγώ το ατελείωτο χάος που υπάρχει στις εγκαταστάσεις Α/Κ VDSL.
    Μένω περιστέρι Άγιο Γεώργιο κοντά στον Άγιο Ιερόθεο. 18/4/2016 μπαίνω στο site της wind και κοιτάζω διαθεσιμότητα με τον αριθμό τηλεφώνου μιας και είμαι συνδρομητής στη WIND και δείχνει πως είναι διαθέσιμο.

    Παίρνω 1277 και ρωτάω πάλι για διαθεσιμότητα και από εκεί με διαβεβαιώνουν πως σαφώς υπάρχει διαθεσιμότητα και σε 10 ημέρες θα έχω VDSL στο σπίτι μου και θα μου αποσταλεί και ο εξοπλισμός .

    Αναφέρω πως ο ΟΤΕ δεν έχει διαθεσιμότητα και μου απαντούν πως αυτοί έχουν και το ότι δεν έχει ο ΟΤΕ δεν τους αφορά.
    Χαρούμενος που από τα 3.8 θα βρεθώ στα 50 Μbps ζούσα το όνειρό μου. Παραλαμβάνω τον εξοπλισμό και ξανακαλώ 2 φορές ανά 2-3 ημέρες για να μάθω την πρόοδο της σύνδεσης και με διαβεβαιώνουν πάλι πως σαφώς και όλα πάνε καλά παρ ότι δεν έχουν άμεσα εικόνα αλλά το σίγουρο είναι πως στο 10ήμερο όλα θα έχουν τελειώσει.

    Περνάνε οι γιορτές του Πάσχα και καλώ την πρώτη εργάσιμη που ήταν ή 4/5/2016 αλλά αυτή τη φορά το σκηνικό αλλάζει.

    - Δυστυχώς δεν υπάρχει διαθεσιμότητα.
    -Μα μου είπατε πως όλα ήταν οκ και μου στείλατε και εξοπλισμό.
    -Δυστυχώς υπήρχε λάθος στο σύστημα και δεν φταίμε εμείς αλλά το σύστημα και όσο για τον εξοπλισμό θα στείλουμε να τον δώσετε πίσω.
    -Γιατί δεν αφήνετε ενεργή την αίτηση μου προκειμένου να περιμένω έως ότου υπάρξει VDSL. Αφού το λάθος είναι δικό σας καθώς και το σύστημα που συμβουλεύεστε.
    -Όχι το λάθος είναι του συστήματος και θα πάρουμε πίσω τον εξοπλισμό και όταν δείτε ότι υπάρχει πάλι διαθεσιμότητα στο σύστημα ξανακαλέστε μας.
    -@@--$&*^(^ )

    Τα σχόλια δικά σας αγαπητοί συμπάσχοντες!!!

    - - - Updated - - -
    Αγαπητε φιλε πρωτα πρωτα καλως ηρθες στο forum , οσον αφορα την περιπετεια σου , πρωτα θα τσεκαρεις αν δινει διαθεσιμοτητα ο ΟΤΕ , και μετα απο 10 περιπου μερες θα τσεκαρεις τους αλλους παροχους

  10. #1870
    Εγγραφή
    30-04-2002
    Περιοχή
    Athens-Greece
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    117
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Us Robotics 9108
    SNR / Attn
    6.2(dB) / 45.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από douke Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλώς σας βρίσκω. Πολύ καιρό μέλος αλλά ποτέ δεν εχω επικοινωνήσει μαζί σας.
    Καλή αρχή λοιπόν. Είμαι ο Γιάννης από το Περισττερι
    Καλώς ήρθες φίλε Γιάννη
    GeGeOr

    NetFun Online Flash Games
    http://www.netfun.gr

  11. #1871
    Εγγραφή
    03-06-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    864
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel VMG1312-B10D
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimmyl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητε φιλε πρωτα πρωτα καλως ηρθες στο forum , οσον αφορα την περιπετεια σου , πρωτα θα τσεκαρεις αν δινει διαθεσιμοτητα ο ΟΤΕ , και μετα απο 10 περιπου μερες θα τσεκαρεις τους αλλους παροχους
    Στην δική μου περίπτωση πάντως ακόμα και αν είμαι στην τελική ευθεία της ενεργοποίησης απο την Wind οι άλλοι πάροχοι ακόμα δεν δείχνουν διαθεσιμότητα μέσω αναζήτησης στις ιστοσελίδες τους.
    I am invisible, understand,
    simply because people refuse
    to see me...
    ... they see only my surroundings,
    themselves, or figments of their
    imagination -- indeed, everything
    and anything except me.

    Ralph Ellison

  12. #1872
    Εγγραφή
    02-08-2012
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    99995/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    9(dB) / 6,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Stilskin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην δική μου περίπτωση πάντως ακόμα και αν είμαι στην τελική ευθεία της ενεργοποίησης απο την Wind οι άλλοι πάροχοι ακόμα δεν δείχνουν διαθεσιμότητα μέσω αναζήτησης στις ιστοσελίδες τους.
    Αν δεν δωσει πρωτα ο ΟΤΕ δεν νομιζω να μπορουν να δωσουν πρωτα οι υπολοιποι

  13. #1873
    Εγγραφή
    03-06-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    864
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel VMG1312-B10D
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimmyl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν δωσει πρωτα ο ΟΤΕ δεν νομιζω να μπορουν να δωσουν πρωτα οι υπολοιποι
    Εχει δώσει εδω και 1 1/2 μήνα ο Οτε.
    I am invisible, understand,
    simply because people refuse
    to see me...
    ... they see only my surroundings,
    themselves, or figments of their
    imagination -- indeed, everything
    and anything except me.

    Ralph Ellison

  14. #1874
    Εγγραφή
    02-08-2012
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    99995/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    9(dB) / 6,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Stilskin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει δώσει εδω και 1 1/2 μήνα ο Οτε.
    Μηπως υπαρχει καποιο τεχνικο ζητημα ;

  15. #1875
    Εγγραφή
    20-08-2015
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    περιμένω περιμένω εγώ....... υποτίθετε ότι σήμερα θα γίνει η αλλαγή.....

Σελ. 125 από 329 ΠρώτηΠρώτη ... 105115120123124125126127130135145 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL στο Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Από 2048dsl στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 440
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-21, 10:42
  2. Μηνύματα: 753
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-13, 01:03
  3. vdsl και περιστερι
    Από cinder στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-12, 20:23
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-12, 22:26
  5. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-07-12, 14:51

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας