Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 20
  1. #1
    Εγγραφή
    03-06-2007
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Μηνύματα
    167
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Speedtouch
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 37,5(dB)
    Hello all!

    Ξαφνικά παρατηρώ ότι πληρώνω ακόμα 40 ευρώ περίπου το μήνα (με 24mbps internet) ενώ γενικά οι τιμές έχουν πέσει κατακόρυφα. Φυσικά κανείς δεν με έχει πάρει να μου προτείνει κάποια αναπροσαρμογή στη τιμή, έστω και με τη γνωστή ετήσια δέσμευση.

    Δεν έχω μιλήσει ακόμα με την εταιρεία, ωστόσο το συζητούσα σήμερα με κάποιο φίλο που μου έλεγε ότι οι εταιρείες δεν κάνουν αναπροσαρμογές στους παλιούς πελάτες, και οι μειωμένες τιμές αφορούν μόνο νέους πελάτες. Ισχύει αυτό; Έχει αναπροσαρμόσει κανείς το μηνιαίο κόστος σε Cyta;

  2. #2
    Εγγραφή
    25-01-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    388
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Fanfaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Hello all!

    Ξαφνικά παρατηρώ ότι πληρώνω ακόμα 40 ευρώ περίπου το μήνα (με 24mbps internet) ενώ γενικά οι τιμές έχουν πέσει κατακόρυφα. Φυσικά κανείς δεν με έχει πάρει να μου προτείνει κάποια αναπροσαρμογή στη τιμή, έστω και με τη γνωστή ετήσια δέσμευση.

    Δεν έχω μιλήσει ακόμα με την εταιρεία, ωστόσο το συζητούσα σήμερα με κάποιο φίλο που μου έλεγε ότι οι εταιρείες δεν κάνουν αναπροσαρμογές στους παλιούς πελάτες, και οι μειωμένες τιμές αφορούν μόνο νέους πελάτες. Ισχύει αυτό; Έχει αναπροσαρμόσει κανείς το μηνιαίο κόστος σε Cyta;
    Εγώ ναι, αλλά πήρα και ζήτησα να μου κάνουν κάτι. Από 38 Ευρώ, μου το έριξαν στα 29,50 ευρώ (ίδιες παροχές).Μια χαρά μου έκατσε

  3. #3
    Εγγραφή
    03-06-2007
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Μηνύματα
    167
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Speedtouch
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 37,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PerseasG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ναι, αλλά πήρα και ζήτησα να μου κάνουν κάτι. Από 38 Ευρώ, μου το έριξαν στα 29,50 ευρώ (ίδιες παροχές).Μια χαρά μου έκατσε
    Σου έβαλαν και συμβόλαιο για ένα χρόνο ή απλώς σου κατέβασαν τη τιμή χωρίς δεσμεύσεις?

  4. #4
    Εγγραφή
    25-01-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    388
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Fanfaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου έβαλαν και συμβόλαιο για ένα χρόνο ή απλώς σου κατέβασαν τη τιμή χωρίς δεσμεύσεις?
    'Ενα χρόνο δέσμευση ακόμη.

  5. #5
    Εγγραφή
    01-03-2010
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Fanfaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Hello all!

    Ξαφνικά παρατηρώ ότι πληρώνω ακόμα 40 ευρώ περίπου το μήνα (με 24mbps internet) ενώ γενικά οι τιμές έχουν πέσει κατακόρυφα. Φυσικά κανείς δεν με έχει πάρει να μου προτείνει κάποια αναπροσαρμογή στη τιμή, έστω και με τη γνωστή ετήσια δέσμευση.

    Δεν έχω μιλήσει ακόμα με την εταιρεία, ωστόσο το συζητούσα σήμερα με κάποιο φίλο που μου έλεγε ότι οι εταιρείες δεν κάνουν αναπροσαρμογές στους παλιούς πελάτες, και οι μειωμένες τιμές αφορούν μόνο νέους πελάτες. Ισχύει αυτό; Έχει αναπροσαρμόσει κανείς το μηνιαίο κόστος σε Cyta;
    Καλησπέρα φιλε μου, μπορεις μηπως να μας πεις τι πακετο εχεις και πληρωνεις 40€? Μηπως το all inclusive με απεριοριστα για εξωτερικο?

  6. #6
    Εγγραφή
    25-01-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    388
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από InsertCoin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα φιλε μου, μπορεις μηπως να μας πεις τι πακετο εχεις και πληρωνεις 40€? Μηπως το all inclusive με απεριοριστα για εξωτερικο?
    38 ευρώ είχε τον πρώτο χρόνο, τον 2ο έγινε 36 και τώρα 29,50 Ευρώ (μέσα και ο ΦΠΑ).

    Yep, το all inclusive έχω μιας και μιλάω πάρα πολύ με Σουηδία μεριά.

  7. #7
    Εγγραφή
    03-06-2007
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Μηνύματα
    167
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Speedtouch
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 37,5(dB)
    Χμμμμ.... Και που γράφει στο λογαριασμό ποιο πρόγραμμα έχω? Εγώ ήμουν από Netone, συνεχίζω να έχω δύο αριθμούς διαφορετικούς (όπως στη netone) και 1 ώρα το μήνα σε κινητά. 24 Mbps internet και νομίζω πως έχω και δωρεάν κλήσεις σε άλλες χώρες, αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ...

    Τώρα ποιο είναι, δεν το γνωρίζω. Ο λογαριασμός μου βγαίνει περίπου 41 ευρώ (χωρίς κλήσεις και extra χρεώσεις εννοείται). Ποσό απαράδεκτο για τη σημερινή εποχή, αλλά δεν θα το αλλάξω ακόμη, περιμένω να δω ποιος θα πάρει ...την ΑΕΚ του χρόνου και αναλόγως θα πάω forthnet (με nova) ή Ote (με ote TV). Με τα αθλητικά κανάλια, πάλι γύρω στα 40 ευρώ θα δίνω, μπορεί και κάτι πιο λίγο...

  8. #8
    Εγγραφή
    25-01-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    388
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Fanfaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμμμμ.... Και που γράφει στο λογαριασμό ποιο πρόγραμμα έχω? Εγώ ήμουν από Netone, συνεχίζω να έχω δύο αριθμούς διαφορετικούς (όπως στη netone) και 1 ώρα το μήνα σε κινητά. 24 Mbps internet και νομίζω πως έχω και δωρεάν κλήσεις σε άλλες χώρες, αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ...

    Τώρα ποιο είναι, δεν το γνωρίζω. Ο λογαριασμός μου βγαίνει περίπου 41 ευρώ (χωρίς κλήσεις και extra χρεώσεις εννοείται). Ποσό απαράδεκτο για τη σημερινή εποχή, αλλά δεν θα το αλλάξω ακόμη, περιμένω να δω ποιος θα πάρει ...την ΑΕΚ του χρόνου και αναλόγως θα πάω forthnet (με nova) ή Ote (με ote TV). Με τα αθλητικά κανάλια, πάλι γύρω στα 40 ευρώ θα δίνω, μπορεί και κάτι πιο λίγο...
    Γιατί δεν ζητάς να σου κάνουν καλύτερη τιμή? Πάρε τουλάχιστον και ρώτησε τι παίζει για παλιούς συνδρομητές

    Από τον Μάρτιο επίσης έχουν ανεβάσει και για όλους τους χρόνους ομιλίας προς κινητά, με την ίδια τιμή πχ εγώ είχα 100 λεπτά κινητά και τώρα μου το έχουν στα 130 λεπτά, χωρίς επιβάρυνση.

  9. #9
    Εγγραφή
    03-01-2011
    Μηνύματα
    517
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    εγω ανανεωσα στο πατρικο 4ιντερνετ-απεριοριστα αστικα-υπεραστ και 130 κινητα στα 23.5 ευρω και στο γραφειο 8ιντερνετ απεριοριστα αστικ υπεραστ και 70 κινητα στα 26 ευρω...αν τους τηλ και τους πεις οτι εχεις προσφορα απο αλλον παροχο θα σου κανουν

  10. #10
    Εγγραφή
    25-01-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    388
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από a.libe Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω ανανεωσα στο πατρικο 4ιντερνετ-απεριοριστα αστικα-υπεραστ και 130 κινητα στα 23.5 ευρω και στο γραφειο 8ιντερνετ απεριοριστα αστικ υπεραστ και 70 κινητα στα 26 ευρω...αν τους τηλ και τους πεις οτι εχεις προσφορα απο αλλον παροχο θα σου κανουν
    Αντε μπράβο στην CYTA , να πέσουν κι άλλο οι τιμές!

  11. #11
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Όλες οι εταιρίες (σχεδόν) κάνουν αντιπροσφορές.Αρκεί να τους πείσεις οτι θα αλλάξεις πάροχο που σου προσφέρει ανταγωνιστικό πακέτο.Πλέον ,μετά το τέλος του συμβολαίου κάνεις παζάρια.

  12. #12
    Εγγραφή
    23-10-2007
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    97
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14.558/1.020
    ISP
    Cyta Hellas
    και αν δεν γίνει τίποτα στο μιλητό με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών φαντάζομαι πως με μια αίτηση σε άλλο πάροχο θα υπάρξει αντιπροσφορά απο Cyta έτσι δεν είναϊ;;;;;

  13. #13
    Εγγραφή
    18-04-2013
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    174
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cochr Εμφάνιση μηνυμάτων
    και αν δεν γίνει τίποτα στο μιλητό με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών φαντάζομαι πως με μια αίτηση σε άλλο πάροχο θα υπάρξει αντιπροσφορά απο Cyta έτσι δεν είναϊ;;;;;
    στη συντριπτική πλειοψηφία, έτσι είναι, πολύ λίγους έχω δει να γράφουν ότι δεν τους πήραν τηλ, μετά από αίτηση φορητότητας.
    Εμένα βέβαια χαζομάρα μου φαίνεται να περιμένουν να κάνεις αίτηση, αφού ξέρουν ότι μετά θα σου κάνουν προσφορά, αλλά μάλλον ελπίζουν σε αυτούς που δεν θα ασχοληθούν να το κάνουν.

  14. #14
    Εγγραφή
    23-10-2007
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    97
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14.558/1.020
    ISP
    Cyta Hellas
    Θα συμφωνήσω σε όλα όσα είπες. Προφανώς και θα ποντάρουν σε όσους δεν ασχολούνται με μια νεα προσφορά πιθανότατα γιατί δεν ξέρουν οτι κατι τέτοιο γίνεται. Σίγουρα θα ήταν προς όφελος της εταιρίας να "δέσει" έναν πελάτη της για ακόμα εναν χρόνο κάνοντας του μια βελτιωμένη προσφορά αλλά απ'ότι φαίνεται αυτά είναι μάλλον ψιλά γράμματα...

  15. #15
    Αν κανεις αιτηση σε αλλη εταιρία μια χαρα σε παίρνουν τηλεφωνο.
    Γενικά σε ολες τις εταιρίες γίνονται αυτα.

    Εκανα πριν 1 περίπου χρόνο αίτηση σε αλλη εταιρία η οποια ειχε μια καλη προσφορα και μου αντιπρότειναν απο τη cyta τα ιδια
    Απεριόριστα σταθερά Ελλάδας ,8 mbps και 80 λεπτά σε κινητά με 24,5 .Ειχα μόλις κλείσει 1 χρονο.

    Είμαι ευχαριστημένος απο τη cyta. Εκτός απο ενα διάστημα που είχα πολλές διακοπές ,γι΄αυτο και έκανα να φύγω, αλλά με την προσφορά τους και με τον τρόπο τους με κράτησαν.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 92
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-13, 10:57
  2. Για "παλιους" πελατες..
    Από paparen στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-04-13, 01:05
  3. Μηνύματα: 92
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-13, 12:29
  4. Μηνύματα: 372
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-12, 09:58
  5. Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-12, 13:29

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας