Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    14-03-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    93
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπερα,

    Εδω και λιγο καιρο αντιμετωπιζω το εξης προβλημα.Ενω γενικως δεν εχω προβληματα με τη συνδεση(forthnet),οταν μπαινω σε καποια site,τοτε το ιντερνετ αποσυνδεεται.Συνηθως αυτο γινεται οταν μπω σε καποιο site αγορας και κανω ανανεωση του καλαθιου ή οταν μπω στο site της εταιριας που εργαζομαι που κανει Online τιμολογηση υπηρεσιων.Σε αλλα site δεν εχω κανενα προβλημα.Eχω windows 7,και μολις αποσυνδεθει,για να επανελθει η συνδεση,πρεπει να πατησω κατω δεξια στα διαγμωστικα των windows για προβληματα συνδεσιμοτητας,να ψαξει για προβληματα και αφου τα διορθωσει,ξανασυνδεεται κανονικα.Η συνδεση του υπολογιστη στο router ειναι με καλωδιο,και το διαγνωστικο των windows μου βγαζει οτι επιδιορθωνει τα εξης προβληματα:
    προβλημα στη ρυθμιση παραμετρων δικτυου/επαναφορα προσαρμογεα δικτυου local area connection και προσωρινη πυλη δεν ειναι διαθεσιμη τα οποια και τα επιδιορθωνει.
    Ελπιζω να βγαλατε καποια ακρη με αυτα που σας ειπα.Καμια ιδεα του τι μπορει να το προκαλει?

  2. #2
    Εγγραφή
    13-01-2008
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Αλεξανδρούπολη....απο τα 19,5 Mbps που ήμουν και δούλευα 5+ μήνες μια χαρά , συνδέομαι στα 8+ (επειδή είχα αποσυνδέσεις, μου κατέβασαν το προφιλ).. έχω πρόβλημα εδώ και 10+ μέρες έχω μιλήσει με 100 νοματαίους τα ίδια και τα ίδια
    η εταιρεία είναι απλά αστεία οκ...
    παίρνεις τηλέφωνο και σου λενε το ίδιο παραμύθι...... έχεις φαξ? έχεις συναγερμό? πόσα μέτρα είναι το καλώδιο... τα ίδια και τα ίδια...
    ρε γίδια πάτε να κοιτάξετε κανα ΚΑΦΑΟ κανα ΚΕΝΤΡΟ...
    Θα την ψάξω νομικά να πάω ΟΤΕ και άντε γεια....
    να βράσω τα 30 ευρώ που δίνω για to cristmas pack που έκανα.. και λίγο έλειψε να μου το περάσουν το Πάσχα...
    καιθ απο δω και πέρα κράξιμο... γιατί νομίζουν ότι απευθύνονται σε ΖΩΑ

  3. #3
    Εγγραφή
    14-03-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    93
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    κοιτα,εμενα το προβλημα μου μallon ειναι θεμα καρτας δικτυου τωρα που το ψαχνω λιγο,αλλα δεν εχεις και αδικο σε αυτα που λες.Και γω πιο παλια που ειχα προβλημα γενικης αποσυνδεσης απο το ιντερνετ κατι τετοια μου ελεγαν.Αλλαξα πριζες τηλεφωνου,εβγαλα πυκνωτακια απο μερικες,οτι να ναι δηλαδη.Παντως αυτο που εχω πρεπει να ναι προβλημα του pc.

  4. #4
    Εγγραφή
    15-05-2013
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    στάνταρ κάτι στο pc είναι, δεν παίζει να έχουν πρόβλημα τα καλώδια του δικτύου, ούτε της forthnet ούτε ο χαλκός του οτε, μόνο όταν μπαίνεις σε συγκεκριμένα site.

  5. #5
    Εγγραφή
    14-03-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    93
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από avga Εμφάνιση μηνυμάτων
    στάνταρ κάτι στο pc είναι, δεν παίζει να έχουν πρόβλημα τα καλώδια του δικτύου, ούτε της forthnet ούτε ο χαλκός του οτε, μόνο όταν μπαίνεις σε συγκεκριμένα site.
    βρηκα οτι δεν εχουν βγει drivers της καρτας δικτυου μου(atheros L1 gigabit)για win7,και παρουσιαζονται τετοια προβληματα.Παρατηρησα βεβαια οτι το κανει συνηθως μονο στον chrome.Προχθες που δοκιμασα με IE δεν το εκανε.Υπαρχει περιπτωση να φταιει ο chrome ή κανενα προσθετο του?(π.χ. adblock)

  6. #6
    Εγγραφή
    23-04-2013
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    142
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    είχα και έγω κατά καιρούς προβλήματα με addons.
    μόνο με δοκιμή μπορείς να διαπιστώσεις αν φταίει αυτό.
    απλά βγάλ' το και δοκίμασε, αν συνεχίζει το πρόβλημα. μπακάλικη αλλά εγγυημένη λύση
    αλλιώς κόψε το chrome μέχρι να διορθωθεί το προβλημα. (πονάει κεφάλι, κόβει κεφάλι, άλλη επιστημονική λύση ..)

  7. #7
    Εγγραφή
    14-03-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    93
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mikroman Εμφάνιση μηνυμάτων
    είχα και έγω κατά καιρούς προβλήματα με addons.
    μόνο με δοκιμή μπορείς να διαπιστώσεις αν φταίει αυτό.
    απλά βγάλ' το και δοκίμασε, αν συνεχίζει το πρόβλημα. μπακάλικη αλλά εγγυημένη λύση
    αλλιώς κόψε το chrome μέχρι να διορθωθεί το προβλημα. (πονάει κεφάλι, κόβει κεφάλι, άλλη επιστημονική λύση ..)
    Θα τα δοκιμασω man,και θα δοκιμασω και με αλλους browsers χωρις προσθετα.ευχαριστω

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-13, 21:18
  2. Πρόβλημα με αποσυνδέσεις
    Από energy88 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-13, 20:06
  3. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-02-13, 18:20
  4. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-11-12, 14:30
  5. προβλημα με αποσυνδεσεις
    Από panagism στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-10-12, 14:37

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας