Σελ. 237 από 397 ΠρώτηΠρώτη ... 217227232235236237238239242247257 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.541-3.555 από 5944
  1. #3541
    Εγγραφή
    05-01-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.580
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35000/3000
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    TG788 / TP-LINK C7
    SNR / Attn
    10(dB) / 15.6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από demis_n Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια εχω προβλημα!! Αγορασα ενα Gear απο Ebay, το εστειλαν συστημενο με Royal mail αλλα δε μου ηρθε ποτε! Μαλιστα απο acs φαινεται πως εχει παραδοθει στη Ροδο το πακετο(!!!) πριν 7 μερες! Το καλο ειναι πως εχω την αποδειξη αποστολης απο αγγλια και θα τους τρεξω οσο δε παιρνει! Το μπερδεμα φαινεται να εχει γινει στη Γερμανια (gls)! Εχω ηδη στειλει 2 mail στη GLS αλλα απαντηση ακομη δεν εχω παρει.. θα δουμε.
    Μην αγχώνεσαι, λογικά θα δικαιωθείς.

    Μίλα με τον πωλητή και αν δε βγάλεις άκρη συνεχίζεις με το ebay.

  2. #3542
    Εγγραφή
    26-07-2005
    Περιοχή
    Η πιο γλυκιά πατρίδα είναι η καρδιά!
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    692
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Λίγη βοήθεια από όσους έχουν πουλήσει στο e-bay. Προσπαθώ εδώ και 4 ημέρες να βάλω το πρώτο μου αντικείμενο προς πώληση (μέχρι τώρα μόνο αγόραζα) και ενώ στο my ebay το βγάζει listed και active, μειώνει κανονικά το χρόνο που απομένει, μέχρι και χειροκίνητα πλήρωσα τα seller fees (0,5 ευρώ ήταν), αρνείται να εμφανιστεί στα αποτελέσματα αναζήτησης. Τι μπορεί να παίζει;

    Έχει έρθει και confirmation στο μειλ μου..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cutthroat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι γίνεται σε περίπτωση που παραγγείλω κάτι και δεν μου έρθει ακριβώς αυτό που δείχνεις στις φωτογραφίες;
    Εξαρτάται την περίπτωση. Εμένα δύο φορές μου ήρθε κάτι που δεν ήταν επακριβώς αυτό που έλεγε, τη μία δούλεψε παρ'όλα αυτά οπότε οκ, την άλλη άνοιξα case και ευτυχώς ο πωλητής ήταν συζητήσιμος και τα βρήκαμε. Τώρα αν πέσεις σε μη συζητήσιμο, τρέχα γύρευε..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Hengeo : 31-08-14 στις 18:24.
    Δύσκολον τον εαυτόν γνώναι, εύκολον τω άλλω υποτίθεσθαι
    Το να γνωρίζεις τον εαυτό σου είναι δύσκολο, αλλά εύκολο να συμβουλεύεις τους άλλους

    Θαλής ο Μιλήσιος, 643-548 π.Χ., Αρχαίος Έλληνας φιλόσοφος

  3. #3543
    Εγγραφή
    06-04-2009
    Περιοχή
    Σαλόνικα
    Μηνύματα
    992
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585
    Κοίταξε δεν είναι θέμα ούτε τώρα ούτε ποτέ.. Απλά έχω αγοράσει δύο φορές και μου ήρθε ότι να ναι επειδή στην περιγραφή και στην εικόνα έγραφαν ότι ήθελαν. Ευτυχώς η αξία τους ήταν πολύ χαμηλή. Απλά γενικά έχει αρχίσει και μου την δίνει να μαζεύω και να αγοράζω άχρηστα πράγματα επειδή δεν υπάρχει σωστή περιγραφή. Καλά θα το δω μπορεί και να το ρισκάρω.

  4. #3544
    Εγγραφή
    07-09-2008
    Μηνύματα
    797
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4093/509
    ISP
    Cyta 2play
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Pirelli Discus VoIP AG
    SNR / Attn
    13(dB) / 23(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παιδιά τι ισχύει πλέον σχετικά με τη προστασία του αγοραστή; Πλέον βλέπω στις διάφορες καταχωρήσεις μόνο το eBay Money Back Guarantee και καθόλου το PayPal Buyer Protection που ίσχυε παλαιότερα. Το χρονικό διάστημα για να ξεκινήσει το dispute διαφέρει σημαντικά μεταξύ των δύο υπηρεσιών.

    Επιπρόσθετα στους όρους που έχει για το ποια αγαθά καλύπτονται από το Paypal Protection αναφέρει ότι τα αγαθά στα οποία δεν αναφέρονται τα παρακάτω: "PayPal Buyer Protection message or an eBay Buyer Protection message" 13.4 α' παράγραφος, (x) περίπτωση, δεν υπάρχει κάλυψη.
    https://www.paypal.com/gr/webapps/mp...eement-full#13.
    Οπότε άμα στην καταχώρηση στο ebay δείχνει μόνο eBay Money Back Guarantee το PayPal Buyer Protection ισχύει ή όχι;

  5. #3545
    Εγγραφή
    08-07-2012
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    1.403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΙΛΙΑ
    Router
    D-LINK DSL-2640B
    Kαλησπέρα έχω 2 εκτυπωτές (Εpson & Hp) που δεν δουλεύουν όμως . Πως μπορώ να τα πουλήσω στο Ebay για παράδειγμα το τροφοδοτικό το οποίο δουλεύει . Χρειάζεται να φτιάξω λογαριασμό paypal ώστε να είμαι ασφαλής για τις συναλλαγές μου? Πρέπει να τα στείλω με κάποια συγκεκριμένη εταιρεία (π.χ. DHL) ή μπορώ και με τα ΕΛΤΑ. Συμφέρει η όλη διαδικασία? Ευχαριστώ

  6. #3546
    Εγγραφή
    26-07-2005
    Περιοχή
    Η πιο γλυκιά πατρίδα είναι η καρδιά!
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    692
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από meletis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλησπέρα έχω 2 εκτυπωτές (Εpson & Hp) που δεν δουλεύουν όμως . Πως μπορώ να τα πουλήσω στο Ebay για παράδειγμα το τροφοδοτικό το οποίο δουλεύει . Χρειάζεται να φτιάξω λογαριασμό paypal ώστε να είμαι ασφαλής για τις συναλλαγές μου? Πρέπει να τα στείλω με κάποια συγκεκριμένη εταιρεία (π.χ. DHL) ή μπορώ και με τα ΕΛΤΑ. Συμφέρει η όλη διαδικασία? Ευχαριστώ
    Το ebay είναι συνυφασμένο με το paypal οπότε συνίσταται να έχεις, δεν είναι κάτι δύσκολο να φτιάξεις λογαριασμό, αν θυμάμαι σωστά το ebay σου φτιάχνει αυτόματα αν δεν έχεις ήδη paypal. Όταν πας να βάλεις ένα αντικείμενο για πώληση σου δίνει μεταξύ άλλων την επιλογή να βάλεις αν είναι καινούργιο, μεταχειρισμένο, για ανταλλακτικά κ.λ.π. Εγώ έστειλα ένα με τα ΕΛΤΑ και πήγε σχετικά γρήγορα, απλά δεν βρήκα τρόπο να έχει αυτόματο εντοπισμό του δέματος όπως π.χ. με την ups.
    Δύσκολον τον εαυτόν γνώναι, εύκολον τω άλλω υποτίθεσθαι
    Το να γνωρίζεις τον εαυτό σου είναι δύσκολο, αλλά εύκολο να συμβουλεύεις τους άλλους

    Θαλής ο Μιλήσιος, 643-548 π.Χ., Αρχαίος Έλληνας φιλόσοφος

  7. #3547
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.036
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Όταν στέλνεις δέμα συστημμένο με τα ΕΛΤΑ, στην απόδειξη που σου δίνουν έχει έναν αριθμό tracking.

  8. #3548
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τις ΄νεες' εκτιμωμενες ημερομηνιες παραδοσης των προϊοντων στο ebay, πως τις ειδατε;
    Χονδρικη εκτιμηση αναλογα την χωρα(πχ Κινα ή Ευρωπη); Γιατι με tracking δεν νομιζω εχει σχεση, αφου δεν εχουν ολες οι παραγγελιες.
    Φανταζομαι, ακομη περισσοτερο τωρα, οταν φτασεις(ή περάσεις?) την τελευταια ημ/νια παραδοσης που λενε, πας βουρ για ανοιγμα case.

  9. #3549
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.036
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τις ΄νεες' εκτιμωμενες ημερομηνιες παραδοσης των προϊοντων στο ebay, πως τις ειδατε;
    Χονδρικη εκτιμηση αναλογα την χωρα(πχ Κινα ή Ευρωπη); Γιατι με tracking δεν νομιζω εχει σχεση, αφου δεν εχουν ολες οι παραγγελιες.
    Φανταζομαι, ακομη περισσοτερο τωρα, οταν φτασεις(ή περάσεις?) την τελευταια ημ/νια παραδοσης που λενε, πας βουρ για ανοιγμα case.
    Απλά για να μην ανοίγει ο κόσμος "άσκοπα" case είναι αυτό.
    Εννοείται την τελευταία ημέρα του ebay/paypal protection αν δεν έχεις παραλάβει ανοίγεις case.

  10. #3550
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsavman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά για να μην ανοίγει ο κόσμος "άσκοπα" case είναι αυτό.
    Εννοείται την τελευταία ημέρα του ebay/paypal protection αν δεν έχεις παραλάβει ανοίγεις case.
    To 45μερο ειναι ακομη, δεν αλλαξε αυτο?

  11. #3551
    Εγγραφή
    26-07-2005
    Περιοχή
    Η πιο γλυκιά πατρίδα είναι η καρδιά!
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    692
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Να κάνω μία ερώτηση προς τους πιο πεπειραμένους;

    Χρειάζομαι ένα ανταλλακτικό για ένα laptop, βρήκα δύο στο ebay, το ένα από Αγγλία, τα άλλο από Χονγκ Κονγκ. Το δεύτερο κάνει 3 ευρώ και δωρεάν μεταφορικά, το άλλο 13 με τα μεταφορικά. Η διαφορά στην τιμή είναι σημαντική, φοβάμαι όμως μήπως αυτό από το Χονγκ Κονγκ κάνει κανένα μήνα να έρθει και είμαι σε δίλημμα. Καμία γνώμη;
    Δύσκολον τον εαυτόν γνώναι, εύκολον τω άλλω υποτίθεσθαι
    Το να γνωρίζεις τον εαυτό σου είναι δύσκολο, αλλά εύκολο να συμβουλεύεις τους άλλους

    Θαλής ο Μιλήσιος, 643-548 π.Χ., Αρχαίος Έλληνας φιλόσοφος

  12. #3552
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    εξαρταται ποσο συντομα το χρειαζεσαι, παντως λιγοτερο απο 10ημερο δεν νομιζω να κανει και απο Αγγλια.
    Εαν βεβαια ερχεται απο αγγλια και δεν ειναι dropshipping που θα σου ερθει απο κινα...

  13. #3553
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hengeo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κάνω μία ερώτηση προς τους πιο πεπειραμένους;

    Χρειάζομαι ένα ανταλλακτικό για ένα laptop, βρήκα δύο στο ebay, το ένα από Αγγλία, τα άλλο από Χονγκ Κονγκ. Το δεύτερο κάνει 3 ευρώ και δωρεάν μεταφορικά, το άλλο 13 με τα μεταφορικά. Η διαφορά στην τιμή είναι σημαντική, φοβάμαι όμως μήπως αυτό από το Χονγκ Κονγκ κάνει κανένα μήνα να έρθει και είμαι σε δίλημμα. Καμία γνώμη;
    Hong Kong προτίμησε. είναι γρήγορο το ταχυδρομείο του, συγκρίσιμο με παραγγελίες από Ευρώπη κι η διαφορά στην τιμή είναι τεράστια, σε ποσοστό πάντα.
    είχα παραγγείλει από HK κι επειδή βιαζόμουνα το μετάνιωσα και στα καπάκια παρήγγειλα κι από Γερμανία το ίδιο προϊόν στα τριπλά λεφτά, μιλάμε για παρόμοια αξία με τη δική σου. από Γερμανία ήρθε σε 1 εβδομάδα και 3 μέρες μετά ήρθε κι απ το HK.
    αν δεν είναι κάτι υπερεπείγον προτιμάς τον ντεμέκ Κινέζο
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  14. #3554
    Εγγραφή
    26-07-2005
    Περιοχή
    Η πιο γλυκιά πατρίδα είναι η καρδιά!
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    692
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Χμ, μάλιστα, ευχαριστώ!
    Δύσκολον τον εαυτόν γνώναι, εύκολον τω άλλω υποτίθεσθαι
    Το να γνωρίζεις τον εαυτό σου είναι δύσκολο, αλλά εύκολο να συμβουλεύεις τους άλλους

    Θαλής ο Μιλήσιος, 643-548 π.Χ., Αρχαίος Έλληνας φιλόσοφος

  15. #3555
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Εδώ πάντως από HK η νόρμα είναι στις 20-45 ημέρες με μέσο όρο γύρω στις 35. Από Αγγλία είναι στις 9-18 ημέρες με μέσο όρο στις 12.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

Σελ. 237 από 397 ΠρώτηΠρώτη ... 217227232235236237238239242247257 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Online αγορές & εκτελωνισμός (δεν παραγγέλνουμε με courier εκτός Ε.Ε.)
    Από Deimos στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 10690
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-24, 22:55
  2. PRB: Πώς κάνουμε EJECT το CD εκτός OsX;
    Από YiannisM στο φόρουμ Apple Hardware και Software
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-08, 16:32
  3. Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου ΔΕΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΟΥΜΕ DELIVERY!
    Από k_koulos στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 70
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-08, 18:44
  4. Δεν εχω αλλη υπομονη
    Από vgeorgeg7 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-07, 22:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας