Σελ. 3 από 14 ΠρώτηΠρώτη 12345813 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 209
  1. #31
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Μακάρι να έχουμε για πάντα το πρόβλημα αν θα αγοράσουμε iOS, android ή windows.

  2. #32
    Εγγραφή
    21-01-2009
    Μηνύματα
    4.463
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Κι αναρωτιόμουν, πώς μπορεί να είναι τόσο ήρεμο ένα τέτοιο thread.

    Πέρα του ότι ο κάθε πτυχιούχος δεν γίνεται αυτομάτως έξυπνος, και ο αγράμματος χαζός, τα οποία είναι άσχετα με το θέμα, θεωρώ πως όποιος θέλει ένα κινητό να κάνει τη δουλειά του, συν τα οφέλη που προσφέρει ένα smartphone, μπορεί να στραφεί προς οποιαδήποτε κατεύθυνση. Όποιος θέλει να "παίξει" λίγο παραπάνω, καλώς ή κακώς, κοιτάει προς Android μεριά.
    Το αν η Apple αντιγράφει τη Google, ή αν θα γίνει το αντίθετο αύριο, αδιάφορο με αφήνει. Αφήστε τις εταιρείες να κονταροχτυπηθούν μεταξύ τους, ο ανταγωνισμός μόνο καλό μπορεί να κάνει σε εμάς που είμαστε απ'την πλευρά των καταναλωτών.

    Αποστολή από το GSII με τη χρήση Forum Runner

  3. #33
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Περιοχή
    Σαλόνικα City - Αγ. Παύλος
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.728
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ZTE F6600P
    SNR / Attn
    ~(dB) / ~(dB)
    ε,ωρα για τρολλαρισμα
    αφου τα θελει ο ποπος της Apple.

    τι γινεται ρε μαστορια της πρωτοποριας και του design εκει στην Μηλω? ξεπατικωσαμε android + Galaxy ? εεε?

    ενας ορος μονο με ερχεται στο μυαλο,ευθεια καρφι. "attention who*es"
    γτ,πραγματικα,ΑΠΟΖΗΤΑΝΕ πλεον το σουσουρο στην Apple,ΠΩΣ να το κρυψωμεν αλλωστε Η ΣΥΝΗΘΕΙΑ,ΕΓΙΝΕ ΛΑΤΡΕΙΑ.

    αυτο που δεν αντιλαμβανομαι ωστοσο,ειναι το flame.
    προσωπικα προτιμω την "popcorn approach"

    ή οτι σωνει και καλα για να εχεις android πρεπει να εισαι ο γκουρου ή να ασχολεισαι ολη την ωρα με την συσκευη,
    ή αμα έχεις iPhone,εισαι στανταρ αμπαλος/νουμπας/κτλ κτλ

    (για Windows Phoners δεν ξερω,ειναι περιεργη η τεχνολογική ψυχολογία της εν λογω κατηγοριας )

    απλά στην 1η περιπτωση,υπάρχει άπλετος χώρος και πεδίο δοξης λαμπρον απο την μαμά για αλλαγες/"κοπτοραπτική"/κτλ κτλ,
    στο 2ο,απο την μαμά οχι,γενικά δύσκολα,no third party κατασκευαστης,ολα μανίσια.

    απλά ο πρώτος,πληρώνει λιγότερα ,και απολαμβάνει πολύ ευκολότερα την χαρά του "πειράγματος"
    ο δευτερος δεν ενδιαφερεται και πληρωνει για να μην ενδιαφερεται => θελει απλά να δουλευει οσο καλυτερα μπορεί η συσκευη.


    υ.γ. : περιττο να πώ,αποτυγχανω πληρως να αντιληφθω το σκεπτικο αυτων που αγοραζουν iPhone και το "μεταχειριζονται" και την ψαχνουν και το σκαλιζουν σαν android. μυστηρια τραινα indeed...

  4. #34
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από profitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή, 7 άτομα στη παρέα μου, που ειμαστε μεταπτυχιακοί Ηλεκτρονικοι Μηχανικοι κ Μηχανικοι Υπολογιστών, είμαστε όλοι τεχνολογικά αδαείς που είτε όλοι εχουμε iPhone ή και iPad ; Πραγματικά το έχω απορία αν κάποιες φορές έχετε κάποιο σοβαρο επιχειρημα πισω απο το τι παρατίθεται στο forum και το λέω γενικά, όχι μονο για σένα;!

    ΝΑΙ, η apple έχει πολλά κακά αλλα παραλληλα και κάποια καλα που όσοι ασχολούνται με τη τεχνολογία τα καταλαβαινουν και τα εκτιμούν και με το παραπάνω.
    Eιναι πολλοι παραμετροι στο παιχνιδι, για να εχει πουλησει 400 μυρια τηλεφωνα, προφανως και δεν ειναι ολοι 'αδαεις' κλπ

  5. #35
    Εγγραφή
    07-06-2011
    Μηνύματα
    305
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    Netgear D6200
    Επειδή έχω "δουλέψει" και iOS και Android τα τελευταία 2.5 χρόνια, εγώ έχω να πω ότι η εμπειρία του android έγινε ανώτερη στην έκδοση ICS. Στην παρούσα φάση, προτιμώ android από iOS, αλλά αυτό μπορεί να ξαναλλάξει.

    Για την ιστορία, το "it just works" (που στην περίπτωση του iOS ισχύει) δεν είναι ποτέ κακό...

  6. #36
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Αυτο ισχυε καποτε.

    Πλεον, και το Android, 'just works'.

    Οπως εμφανως εχετε καταλαβει, ειμαι εμπαθης με την Apple.
    Ανεκαθεν ημουν, για τις πρακτικες της, αλα εδω και 2 μηνες εχω ενα iphone στην κατοχη μου και κρινω καλυτερα.

    Ε αυτο που βλεπω, αδυνατο να πιστεψω οτι εχει πουλησει τοσες συσκευες ανα τον κοσμο.
    Ειναι τοσα πολλα τa αρνητικα του Ios που θα μπορουσα να γραψω 2 σελιδες.

    Το χειροτερο για μενα, ειναι οτι εχει καταφερει να παιξει πολυ καλα με τους users της. Τα βλεπω και σε γειτονικο apple-forum.

    Θα σου πουν οτι δεν τους νοιαζουν τα widgets, οτι δεν τους νοιαζει που δεν μπορουν να βαλουν ringtones, οτι δεν εχουν νοημα τα effects και οι launchers, οτι το apple-πληκτρολογιο ειναι το καλυτερο, οτι το itunes ειναι πολυ καλο και δεν χρειαζονται την ελευθερια του android, και αλλα πολλα.

    Ζηταω συγνωμη απο το φορουμ, αλλα ειμαι οσο αντικειμενικος μπορω

  7. #37
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Το πληκτρολόγιο της Apple είναι ψιλοάθλιο αλλά επειδή είναι ελαφρύ και δουλεύει γρήγορα δεν δημιουργεί πολλά παράπονα.

    Πάντως νομίζω τώρα θα επιτρέπει κάτι χρωματικές αλλαγές. Ξέρει κανένας λεπτομέρειες;

  8. #38
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Noμιζω ειναι transparrent ή παιρνει το χρωμα απο το wallpaper ή κατι τετοιο.


    Οτι ειδα, αντιγραφη απο αλλα OS'es ειναι. Ενα προς ενα.

  9. #39
    Εγγραφή
    13-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.208
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    13.1(dB) / 7.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Noμιζω ειναι transparrent ή παιρνει το χρωμα απο το wallpaper ή κατι τετοιο.


    Οτι ειδα, αντιγραφη απο αλλα OS'es ειναι. Ενα προς ενα.
    Η αντιγραφή αυτή καθαυτή βασικά δεν πειράζει. Εγώ παρακαλούσα να αντέγραφε η Apple κάτι σε πιο ανοικτό αντί να πρήζει για όλα με το iTunes. Ας είχε μια εναλλακτική για μερικά πράγματα.

  10. #40
    Εγγραφή
    20-04-2012
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    363
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    Πανάσχημο. Δεν βγάζω το 5.1.1 με τίποτα από το 4άρι μου (το πρώτο και τελευταίο iphone που απέκτησα πριν 3 χρόνια). H κυρά μήλω μπορεί να ψάξει αλλού για new victims... Adios

  11. #41
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Περιοχή
    Σαλόνικα City - Αγ. Παύλος
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.728
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ZTE F6600P
    SNR / Attn
    ~(dB) / ~(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grayden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πληκτρολόγιο της Apple είναι ψιλοάθλιο αλλά επειδή είναι ελαφρύ και δουλεύει γρήγορα δεν δημιουργεί πολλά παράπονα.

    Πάντως νομίζω τώρα θα επιτρέπει κάτι χρωματικές αλλαγές. Ξέρει κανένας λεπτομέρειες;

    μιας και ειπες πληκτρολογιο εχω ΛΑΤΡΕΨΕΙ το Swype στο S Advance.
    ακομα προσπαθω να...εκπαιδευσω τον εαυτο μου να...πηγαινει πιο γρηγορα,γτ αυτο μπορει να παει πιο γρηγορα και εγω πηγαινω αργα


    σε καθετη πληκτρολογηση μονο θα ηθελα λιγο μεγαλυτερη οθονη (εχω και λιγο παχια δαχτυλα,ειναι λιγο θεμα το..."κεντραρισμα" )

  12. #42
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός το κάθε λειτουργικό έχει τα πλεονέκτηματα και τα μειονεκτήματα του.

    Για μένα θα πρέπει να γίνεται προσωπική έρευνα ειδικότερα στα μειονεκτήματα.

  13. #43
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Gordito, έχουν βάλει ακόμα και σένα που δεν τους πας μία να περνάς πάρα πολύ χρόνο ασχολούμενος με τα προϊόντα τους. Άρα ακόμα και σένα σε παίζει μια χαρά.

    Πάμε στο iOS 7.
    Οι αλλαγές στα εικονίδια είναι κάπως αλλά όχι κακές. Σίγουρα τα wallpaper που είχαν στην παρουσίαση έδιναν μια νότα "χαράς".
    Το control center έλειπε, ήταν από τους βασικούς λόγους για jailbreak και μετά από τόσα χρόνια γκρίνιας επιτέλους πήρε την θέση του.
    Το notification center έγινε σίγουρα πολύ καλύτερο.
    Το πλήρες multitasking ευπρόσδεκτο για τις νέες συσκευές. Αναρωτιέμαι αν θα την παλέψει το 4άρι.
    Το Airdrop είναι αδιάφορο. Έπρεπε να πάει σε WiFi Direct.
    Οι βελτιώσεις στο safari είναι καλοδεχούμενες. Το keychain επίσης.
    Το νέο find my iphone, αν όντως κάνει αυτό που διαφημίζει, είναι τεράστια πρόοδος και μπορεί να αποτελέσει φρένο στις κλοπές.
    Το iradio αδιάφορο αφού θα αργήσει να βγει από τις ΗΠΑ.
    Οι σελίδες μέσα σε φάκελο επίσης καλοδεχούμενη αλλαγή. Τους κάνει καλό να αντιγράφουν apps από το cydia.

  14. #44
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Με Swype είμαι και εγώ. Πραγματικά πολύ καλό αλλά αυτή η εναλλαγή γλωσσών με σκοτώνει.

    Τα toggles πάντως μου φαίνονται μια σχεδιαστική αηδία έτσι όπως είναι. Να ελπίζω ότι θα αλλάζει το background τουλάχιστον;

  15. #45
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avesael Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πανάσχημο. Δεν βγάζω το 5.1.1 με τίποτα από το 4άρι μου (το πρώτο και τελευταίο iphone που απέκτησα πριν 3 χρόνια). H κυρά μήλω μπορεί να ψάξει αλλού για new victims... Adios
    Γιατι δεν βαζεις 6.1.3 semi-untethered?

    Νομιζω εχω χειροτερη μπαταρια, αλλα στα υπολοιπα ειναι καλυτερο απο εκδοσεις 5χ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Artemius Εμφάνιση μηνυμάτων
    μιας και ειπες πληκτρολογιο εχω ΛΑΤΡΕΨΕΙ το Swype στο S Advance.
    ακομα προσπαθω να...εκπαιδευσω τον εαυτο μου να...πηγαινει πιο γρηγορα,γτ αυτο μπορει να παει πιο γρηγορα και εγω πηγαινω αργα


    σε καθετη πληκτρολογηση μονο θα ηθελα λιγο μεγαλυτερη οθονη (εχω και λιγο παχια δαχτυλα,ειναι λιγο θεμα το..."κεντραρισμα" )
    Ασε το swype και βαλε swiftkey. Το ιδιο ακριβως, με περισσοτερες επιλογες και τρομερα καλυτερη προβλεψη επομενης λεξης.
    Εγω ηδη ειχα swiftkey πριν βαλει και αυτο swipe, μονο και μονο για την προγνωση και το autocorrection που εχει.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός το κάθε λειτουργικό έχει τα πλεονέκτηματα και τα μειονεκτήματα του.

    Για μένα θα πρέπει να γίνεται προσωπική έρευνα ειδικότερα στα μειονεκτήματα.
    Τα μεονεκτηματα του android 4.2.2 ποια ειναι;

Σελ. 3 από 14 ΠρώτηΠρώτη 12345813 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 225
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-12, 01:08
  2. Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-08-12, 18:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας