Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    20-06-2013
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Καλισπέρα παιδιά μια ερώτηση θέλω να κάνω.

    Είχα συμβόλαιο Cyta το οποίο και έχει λήξει. Πρίν ακόμα λήξει είχα πάρει τηλ να μάθω τι θα γίνει μετά το τέλος και πως μπορώ να το διακώψω. Μου είπαν να πάρω οποτε θελω και θα γινει ι διακοπη εκεινη τη μερα χωρις καποια επιβαρυνση εφοσον εχει ληξει το συμβολαιο. Ρωτησα αν γινετε να τους πω μια καθορισμενη ημ/νια κ μου ειπανε εκεινη τη μερα που θα παρεις εκεινη τη μερα θα διακοπει. και αυτο τηλεφωνικως στο 13877.
    Περνω 3 μερες τηλεφωνο και μου λενε με σειρα πως για να γινει διακοπη χρειαζονται 13/20/25 μερες αντιστοιχα ο καθε τηλεφωνητης...διαφορετικεσ μερες παρακαλω !
    Σημερα λοιπον που ξαναπηρα τηλεφωνο για διακοπη μου ειπανε πως πρεπει να περασουν καποιες μερες ...τοσες οσες ηταν κ οι μερες συνδεσης...καπου 30 μερες...δλδ με δουλευουν ???

    Και οτι αυτο γινετε διοτι εμπλεκετε και ο οτε (κατι που δε με ενδιαφερει γιατι εγω cυτα πλυρωνω και οχι οτε) . Οταν με είχε ξεκρεμασει για 12 ολοκληρες μερες πριν κανα 5μηνο ενας υπαλληλος του οτε για να βαλει αλλον στη δικια μου γραμμη στην πολυκατοικια μου λεγανε απο τον οτε πως εγω δεν εχω καμια δουλεια να μιλω μαζι τους παρα μονο με cyta γιατι δεν ειμαι δικος τους πελατης. 12 μερες κανανε να με επαναφερουν απο τη cyta..επερνα τηλεφωνα και συνεχεια στην αναμονη. ηρθε ο τεχνικος σε 4 μερες ειδε τη βλαβη(με κσεκρεμασε ο οτε οχι μονο απο κατω στο κουτι αλλα ΚΑΙ απο το καφαο ! ) και επρεπε να παρω ξανα τηλ για να την δηλωσουν στον οτε μετα απο 2 μερες !

    Εν τελη το συμβολαιο δε λεει κατι τετοιο για αναμονη για διακοπη...και μαλιστα η κοπελια απαντησε λεγοντας οτι αυτο δεν ειναι κατι που αφορα τον πελατη...με τα πολλα γιατι εχω ηδη κουρασει...

    θα πληρωνω μεχρι να γινει διακοπη τελειως ???? συμβολαιο δεν εχω... τοσο ξεφτιλα ???? 2 μηνες περιμενα να μ βαλουν internet στην αρχη.....

    Άσε που ο λογαριασμος προπληρωνετε... πειτε μου λιγο πως τη βλεπετε την ολη φαση .

    Ευχαριστω !
    Cyta δε ξαναβαζω που να με παρακαλανε...μηδεν προστασια πελατη και υποστηριξη χαλια ! Τα ζωα μ αργα !

  2. #2
    Εγγραφή
    01-03-2010
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπερα φιλε μου.. Για ακυρωση της γραμμης, πρεπει να παρεις τηλεφωνο και να γινει επιβεβαιωση στοιχειων. Στην συνεχεια εντος λιγων ημερων σε καλουν απ το τμημα καταργησεων και σε ενημερωνουν να στειλεις ενα εγγραφο υπογεγραμμενο (εντυπο καταργησης).
    Απ τη στιγμη που θα το λαβει η cyta το εγγραφο αυτο, μπορει να παρει εως και 1 μηνα για πληρη καταργηση της γραμμης! (οντως ειναι θεμα οτε, ο οποιος δινει την ημερομηνια καταργησης).
    Και ως τοτε εννοειται πως θα πληρωνεις κανονικοτατα, διοτι η γραμμη σου συνεχιζει να υφισταται ακομη.

  3. #3
    Εγγραφή
    30-04-2013
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    155
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    καλά, ο άλλος ξεένωσε τα καλώδια σου, έτσι απλά;
    μετά φταίνε οι άλλοι που κράζουν τον οτε;
    παίζει να το λέει το συμβόλαιο πάντως, βλακεία τους σου είπαν ότι όταν τους το πεις θα κοπεί κατευθείαν και τώρα σε ενημέρωσαν

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-13, 18:51
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-04-13, 00:10
  3. Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-13, 22:11
  4. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-09-12, 21:04

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας