Σελ. 38 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 1828333637383940434858 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 556-570 από 1167

Θέμα: NovaGO

  1. #556
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.151
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπέρα! σορρυ ελειπα εκτος για τις ελιες.....
    στειλτε μου PM με τα emails σας....οτι αλλο θελετε με PM.
    Και εμενα ενα αλλο παλικαρι μου τα εστειλε και τον ευχαριστω γιαυτο, να πω ομως οτι προσωπικα ΔΕΝ εχω δοκιμασει την εξοδο με οποιοδηποτε τροπο καθως δεν εχω συσκευη με εξοδο και το μοναδικο 8αρι ταμπλετ που εχω να εχει εξοδο HDMI εχει android 4.1.1 και ετσι κι αλλιως εκει δεν παιζει! οποτε μη με ρωτατε οτιδηποτε σχετικο με την εξοδο οτι ξερετε ξερω, παντως για να παιξει θελει root + xposed ισως και gravitybox.
    Αμα δεν εχετε τα παραπανω κανονιστε να κανετε root. Eγω απλα βλεπω απο το κινητο μου που ειναι root. Το εχω ξαναπει και θα το ξαναπω παλι, το να μην παιζει σε παλιοτερες εκδοσεις android μπορει να εχει να κανει με τον προγραμματισμο-σχεδιαση της εφαρμογης, APΙ κτλ, οκ το καταλαβαινω. Αλλα να μην παιζει σε root devices που ειναι MUST για ΚΑΘΕ LINUX USER που σεβεται τον εαυτο του αλλα και πολλους αλλους android users και οχι μονο, ειναι το λιγοτερο που μπορω να πω ΑΚΡΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ! τελεια και παυλα και ειμαι ΚΑΘΕΤΟΣ σε αυτο.
    Βεβαια καταλαβαινω πως πιθανως η nova αποφευγει το root για να μην μπορουμε να κανουμε προβολη σε TV κτλ αλλα γιατι? αφου το nova go το εχουν οσοι ειμαστε συνδρομητες ειναι ετσι ή κανω λαθος καπου????
    προσωπικα για μενα ΔΕΝ ειναι δυνατον να μην εχω root το κινητο για πολλους αλλους λογους το ιδιο και το ταμπλετοτηλεφωνο, ετσι στο παλιο ταμπλετ ετσι κι αλλιως δεν παιζει, στα αλλα δεν επαιζε και παντου αλλου εχω linux αρα δεν μπορουσα να δω με τιποτα nova go ενω τωρα μπορω απο κινητο και ταμπλετοτηλεφωνο αλλα και τα 2 δεν εχουν εξοδο για αλλη πηγη εικονας, οποτε βλεπω μονο σε αυτα.
    Τουλαχιστον παιζει ενω ειναι root αυτο θελουμε.
    Επισης ανακαλυψα και κατι αλλο, δεν δειχνει αμα εισαι πισω απο κινητη. Αμα ομως η κινητη ειναι επανω σε wifi router πχ με stick ή tethering απο το κινητο και η συσκευη μας παιρνει wifi απο εκει τοτε παιζει, ή με VPN και wifi συνδεση. Δοκιμασμενο στο εξοχικο.
    Το ιδιο και αμα το ιντερνετ το παιρνουμε με VPN. Αρκει να εχει καλη ταχυτητα γιατι αλλιως αμα κανει πολλα κοληματα καποια στιγμη μας πεταει απεξω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 23-11-15 στις 18:40.

  2. #557
    Εγγραφή
    13-10-2015
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ-ΚΑΣΤΕΛΛΑ
    Μηνύματα
    156
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    TP-LINK wireless N ADSL2+
    Εμεις το βαλαμε προς το παρον στο laptop και παροτι στο τηλ .εμενα μου ελεγαν οτι μπορω και μεσω Opera browser μου εβγαζε οτι εχει ληξει η συνδεση και να δοκιμασω ξανα ενω ειχα κατεβασει και την εφαρμογη.Τελικα συνδεθηκα μεσω Fire fox οταν εκανα συνδεση και πατουσα το nova sport π.χ μου εβγαζε μαυριλα και αυτο γιατι ειχα συνδεσει στο laptop καλωδιο hdmi γιατι βλεπουμε σειρες κα ταινιες απευθειας στην tv.Με το που το εβγαλα επαιζαν ολα κανονικα.Το αλλο το κουφο ειναι οτι παλιοτερα μπορουσες να συνδεθεις παραλληλα εκτος απο laptop και σε tablets-smartphone τωρα συνδεεις μια συσκευη μια φορα τον μηνα,και να μην ειναι και ρουταρισμενες οι συσκευες....Αν ειναι δυνατον τις τους νοιαζει αν ειναι ρουτ θα χασουν καμια εγγυηση αυτοι? ελεος πια!!!

  3. #558
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.151
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Αν θες με email να σου στειλω apk να παιζει σε root συσκευη, εμενα παιζει μια χαρα σε κινητο. Περισσοτερα με pm.

  4. #559
    Εγγραφή
    13-10-2015
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ-ΚΑΣΤΕΛΛΑ
    Μηνύματα
    156
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    TP-LINK wireless N ADSL2+
    Προς το παρον το εχουμε στο λαπτοπ.Σε καμια 20αρια μερες θα μπορεσουμε να το συνδεσουμε σε ενα απο τα ταμπλετ μας,Ο.Κ!!!

  5. #560
    Εγγραφή
    11-12-2015
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παιδιά καλησπέρα!! Έχω καιρό το novago σε μια συσκευή και χθες το άλλαξα και το έβαλα σε ένα άλλο λαπτοπ. Ενώ έγινε σωστά η εγκατάσταση του plug in κτλ, με το που ξεκινάει το stream αρχίζει και κολλάει η όλος ο υπολογιστής ανά 2-3 δευτερόλεπτα, ενώ ο ήχος ακούγεται κανονικά. Όταν ελαχιστοποιησω τον browser όλα και πάλι τρέχουν κανονικά, και ο ήχος επίσης. Ξέρει κανείς τι παίζει?

  6. #561
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.151
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλησπέρα, για δωσε περισσοτερες πληροφοριες, τι συσκευη ειναι η 1η και τι ακριβως λαπτοπ η 2η συσκευη? μου φαινεται οτι το λαπτοπ δεν μπορει να αποδωσει καλα σε 1080p και γιαυτο κανει αυτο που λες.
    Για πες τα τεχνικα χαρακτηριστικα τους.
    Εμενα αυτο που λες γινεται σε ενα παλιο pc που εχω στο εξοχικο οταν παιζω ακομα και 720p! δλδ εχω ηχο αλλα η εικονα κολλαει οπως λες.
    Και ειναι amd athlon XP 1800 με 2GB RAM και archlinux με XFCE. Το λεω για παραδειγμα ετσι?
    εχει θεμα τo Η/W ειμαι σιγουρος οτι γιαυτο στο κανει, ο λαπτοπ αμα βαλεις ματροσκες δλδ αρχεια .mkv 1080p παιζουν κανονικα?

  7. #562
    Εγγραφή
    11-12-2015
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα Nikoforos!!
    Η προηγούμενη συσκευή ήταν και πάλι λάπτοπ αλλά πιο νέας τεχνολογίας, δεν το έχω όμως μπροστά μου για να σου πω χαρακτηριστικά. Το τωρινό λάπτοπ η αλήθεια είναι πως πρόκειται για παλιά συσκευή. Hi-Grade, Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU, T7700 @ 2.40GHz, 2 GB.. Μπορώ από κάπου να αλλάξω την ανάλυση? Πάντως σε 1080p είτε σε κατεβασμένες ταινίες είτε σε youtube δεν κολλάει :-/
    Ευχαριστώ πολύ

  8. #563
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.151
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Δοκιμασες με αλλον browser? ο λαπτοπ καλος δειχνει αμα δεν σου κολαει με 1080p αρχεια ισως να μην φταιει αυτο, αλλα μπορει μεσω browser να ζοριζεται περισσοτερο, δεν παιζω απο pc επειδη εχω linux, με ποιον τροπο βλεπεις nova go? μηπως κολλαει απλα λογω browser? ή τον τροπο που δουλευει?
    οι 2 λαπτοπς εχουν ιδιο λειτουργικο? δεν παιζω απο υπολογιστη και δεν ξερω αν μπορει να αλλαξει η αναλυση.

  9. #564
    Εγγραφή
    11-12-2015
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Δοκίμασα firefox,opera και έναν άλλο που βρήκα τυχαία, greenbrowser αλλά με όλους τα ίδια. Δυστυχώς με chrome δε γίνεται έτσι κι αλλιώς. Σε σχέση με τις απαιτήσεις που δίνει η nova, το λάπτοπ φαίνεται οκ, γι αυτό απορώ κι εγώ :-/ Έχουν και τα δύο windows, απλά το προηγούμενο ήταν windows 7 και αυτό τώρα windows 10. Υπάρχει περίπτωση να φταίει αυτό? Ναι κατάλαβα τι λες, με linux θα είναι αλλιώς. Πάντως στο task manager φαίνεται υπερφορτωμένος ο δίσκος...

  10. #565
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.151
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    οχι ειναι αλλιως με linux απλα δεν παιζει καν γιατι δεν υπαρχει το plugin!!!!
    εγω βλεπω απο το κινητο μου.
    ναι μπορει τα windows 10 να ειναι ποιο βαρια, δλδ σε ποιο παλιο λαπτοπ εχεις νεοτερο λειτουργικο? καταλαβα καλα?

  11. #566
    Εγγραφή
    11-12-2015
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Χαχαχα κάπως έτσι. Είχα ακούσει ότι τα 10 είναι πιο ελαφριά και είπα να δοκιμάσω. Λογικά θα το κάνω κι εγω προς το παρόν για κινητό μέχρι να μπορέσω να βρω τελικά κάποια λύση. Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!
    Υ.Γ. Χίλιες φορές Linux :-P

  12. #567
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.151
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Δεν ξερω τι γινεται σε πραγματικα pcs, εχω ομως virtualbox και εχω δοκιμασει ολα τα windows σε εικονικα δλδ και τα ποιο αργα ειναι τα windows 10! δουλευω με XP για δυσκοιλια προγραμματα και τωρα που το λες δεν εχω δοκιμασει απο εκει το nova go, αλλα αν θυμαμαι καλα θελει το λιγοτερο windows 7 κανω λαθος? δεν πρεπει να παιζει σε XP. Exω κρατησει μονο αυτα και windows 10, 8, 8.1 και 7 εχουν φαει πεταμα και ξηλωμα προ πολλου.

  13. #568
    Εγγραφή
    11-12-2015
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Νομίζω ναι, το λιγότερο windows 7 από ότι λένε, πάντως παλιότερα που είχα windows 7 λειτουργούσε μια χαρά. Προς το παρόν ζήτησα εκ νέου αλλαγή για να μπορέσω τουλάχιστον να βλέπω σε κινητό μέχρι να βρω κάποια λύση..

  14. #569
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.151
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sinithis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ναι, το λιγότερο windows 7 από ότι λένε, πάντως παλιότερα που είχα windows 7 λειτουργούσε μια χαρά. Προς το παρόν ζήτησα εκ νέου αλλαγή για να μπορέσω τουλάχιστον να βλέπω σε κινητό μέχρι να βρω κάποια λύση..
    αυτο με τις αλλαγες των συσκευων ειναι η ποιο μεγαλη βλακεια EVER!!!!

  15. #570
    Εγγραφή
    13-10-2015
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ-ΚΑΣΤΕΛΛΑ
    Μηνύματα
    156
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    TP-LINK wireless N ADSL2+
    Εμας το εκανε αυτο αλλα ειχα συνδεσει επανω καλωδιο hdmi.Οταν το εβγαλα και ξανασυνδεθηκα ειχα και εικονα.Δοκιμασες να ξανασυνδεθεις?Δοκιμασε να παιξει ενα καναλι και αν στο κανει ξανασυνδεσου η καλεσε το 2119552000 για να μην χρεωθεις να σε καθοδηγησουν αυτοι απο εκει!!! Μηπως παιζει ρολο και το laptop? Εχω διαβασει πως καποια δεν ειναι συμβατα... Y.Γ Εγω μονο απο firefox μπορεσα να συνδεθω απο τον Opera που μου ελεγαν οτι και απο εκει μπορω να κανω την συνδεση δεν φορτωνε με τιποτα!!!

Σελ. 38 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 1828333637383940434858 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας