Σελ. 58 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 38485356575859606368 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 856-870 από 1167

Θέμα: NovaGO

  1. #856
    Εγγραφή
    13-10-2015
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ-ΚΑΣΤΕΛΛΑ
    Μηνύματα
    156
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    TP-LINK wireless N ADSL2+
    Ελεγαν καποτε για να μπορεις να μοιραζεσαι με την οικογενεια οχι τους φιλους για αυτο και το εκαναν μονο σε μια συσκευη,μακαρι καποια στιγμη να το αλλαξουν και να βρουν κατι ωστε να κοιτανε αν οντως ειναι συνδεδεμενο με την ιδια για να μπορουμε να το βαζουμε και σε δευτερη η σε τριτη συσκευη μας..Εγω δυστυχως δεν το προλαβα τοτε ηταν μονο ανα μηνα να αλλαζεις και το εχω μονο στο laptop

  2. #857
    Εγγραφή
    30-06-2008
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    1.306
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    FritzBox 7430
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά και παίζει το ote tv go σε άλλα δίκτυα, όπως και το Multiroom, το ότι εσύ στο forthnet shop δεν το έχεις δεί δεν λέει κάτι, ααα να μην ξεχάσουμε τα HD που απο την αρχή ήταν δωρεάν
    > Θα πρέπει να είστε συνδρομητής COSMOTE TV με ενεργή σύνδεση OTE ADSL/VDSL ή/και έως δύο συνδέσεις κινητής τηλεφωνίας COSMOTE.
    https://play.google.com/store/apps/d...oidphone&hl=el
    > Το Multiroom δεν παίζει δορυφορικά ... και ευρυζωνικά δεν παίζει παντού
    Όταν η Nova πρόσφερε HD δυνατότητα, ο ΟΤΕ δεν ήξερε τι θα πει δορυφορική τηλεόραση, αλλά αυτά όταν είσαι στα OTE Shop δυστυχώς δεν τα έχεις δει... ή μήπως να θυμίσω ότι ήταν το πρώτο HD που είδαμε στην Ελλάδα.

    Αλλά πραγματικά με εκπλήσσει η έμπνευση και η πρωτοπορία... μα OTE TV GO... κάτι ποιο διαφορετικό δεν μπορούσε να πει;
    Έβγαλε η Nova OnDemand... το ονομάσατε Cosmote OnDemand
    Έβγαλε η Nova GO... το ονομάσατε Cosmote TV GO
    πραγματικά πρωτοποριακή έμπνευση στα προϊόντα...

  3. #858
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FSHOPAXD Εμφάνιση μηνυμάτων
    > Θα πρέπει να είστε συνδρομητής COSMOTE TV με ενεργή σύνδεση OTE ADSL/VDSL ή/και έως δύο συνδέσεις κινητής τηλεφωνίας COSMOTE.
    https://play.google.com/store/apps/d...oidphone&hl=el
    > Το Multiroom δεν παίζει δορυφορικά ... και ευρυζωνικά δεν παίζει παντού
    Όταν η Nova πρόσφερε HD δυνατότητα, ο ΟΤΕ δεν ήξερε τι θα πει δορυφορική τηλεόραση, αλλά αυτά όταν είσαι στα OTE Shop δυστυχώς δεν τα έχεις δει... ή μήπως να θυμίσω ότι ήταν το πρώτο HD που είδαμε στην Ελλάδα.

    Αλλά πραγματικά με εκπλήσσει η έμπνευση και η πρωτοπορία... μα OTE TV GO... κάτι ποιο διαφορετικό δεν μπορούσε να πει;
    Έβγαλε η Nova OnDemand... το ονομάσατε Cosmote OnDemand
    Έβγαλε η Nova GO... το ονομάσατε Cosmote TV GO
    πραγματικά πρωτοποριακή έμπνευση στα προϊόντα...
    Sorry αλλά τα go ondemand δεν είναι κάτι που τα βρήκε η nova, είναι οι κοινές ονομασίες των υπηρεσιών σε όλο τον κόσμο.
    Οταν η nova έδινε HD ήθελε μισό νεφρό και δεν υπήρχε το cosmote tv, όποτε ναι ήταν πριν τον ΟΤΕ στην Ελλάδα,

    Το Multiroom παίζει παντού σε ευρηζωνικό, μάλιστα πριν το δώσει εμπορικά έπαιζε και δωρεάν*

  4. #859
    Εγγραφή
    10-06-2007
    Περιοχή
    ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Μηνύματα
    1.694
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/109998 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    ZTE H1600
    4,78 τον μήνα πληρώναμε το NovaHD ανέτρεξα σε παλιούς λογαριασμούς.
    Σύνδεση υπηρεσίας Multiroom:
    https://www.cosmote.gr/portal/docume...2-e25d19565b2f

  5. #860
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει η συσκευή που θα το έχεις να έχει σιμ cosmote στο όνομα του ιδιοκτήτη του otetvgo, σε άλλο wifi στέλνει δωρεάν sms που σου δίνει πρόσβαση στο otetvgo
    Αυτό δεν είναι από όλα τα δίκτυα. Πρέπειν να υπάρχει SIM COSMOTE
    που σημαίνει ότι η σύνδεση γίνεται μέσω δικτύου 3G/4G .
    Αν δεν υπάρχει SIM στο tablet ή στο τηλέφωνο COSMOTE ,δεν υπάρχει TVGo.

    H Forthnet δεν ζητούσε σύνδεση στο δίκτυο της αν είχες NOVA.
    Το NovaGO το είχες σε όλα τα δίκτυα.

    Τώρα ζητάει σύνδεση Forthnet και γι'αυτό όλη αυτή η φασαρία.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  6. #861
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biggeo65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό δεν είναι από όλα τα δίκτυα. Πρέπειν να υπάρχει SIM COSMOTE
    που σημαίνει ότι η σύνδεση γίνεται μέσω δικτύου 3G/4G .
    Αν δεν υπάρχει SIM στο tablet ή στο τηλέφωνο COSMOTE ,δεν υπάρχει TVGo.

    H Forthnet δεν ζητούσε σύνδεση στο δίκτυο της αν είχες NOVA.
    Το NovaGO το είχες σε όλα τα δίκτυα.

    Τώρα ζητάει σύνδεση Forthnet και γι'αυτό όλη αυτή η φασαρία.
    Οχι δεν σημαίνει αυτό το πράγμα

  7. #862
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι δεν σημαίνει αυτό το πράγμα
    Και τι σημαίνει; Ότι αν έχω tablet χωρις SIM,μπορώ από οποιοδήποτε Wifi
    να έχω OTE TVGo,όπως είχα στην Forthnet;
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  8. #863
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biggeo65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τι σημαίνει; Ότι αν έχω tablet χωρις SIM,μπορώ από οποιοδήποτε Wifi
    να έχω OTE TVGo,όπως είχα στην Forthnet;
    η σύνδεση δεν γίνεται μέσω 3g/4g (data), χωρίς sim όχι δεν μπορείς, με sim όμως μπορείς απο παντού χωρίς να πρέπει να έχεις δεδομένα και χωρίς να επιλέγεις απο που θα δείς τον αγώνα

  9. #864
    Εγγραφή
    30-06-2008
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    1.306
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    FritzBox 7430
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sorry αλλά τα go ondemand δεν είναι κάτι που τα βρήκε η nova, είναι οι κοινές ονομασίες των υπηρεσιών σε όλο τον κόσμο.
    Οταν η nova έδινε HD ήθελε μισό νεφρό και δεν υπήρχε το cosmote tv, όποτε ναι ήταν πριν τον ΟΤΕ στην Ελλάδα,

    Το Multiroom παίζει παντού σε ευρηζωνικό, μάλιστα πριν το δώσει εμπορικά έπαιζε και δωρεάν*
    Είναι ευρυζωνικό και ΟΧΙ δεν παίζει παντού πως να το κάνουμε δηλαδή! π.χ. σε απομακρυσμένες περιοχές, σε σημεία που το internet έχει προβλήματα αλλά και σε άλλες περιοχές, πρόσφατα σε κεντρικό σημείο επαρχιακής πόλης οι τεχνικοί το παίδευαν για 15 μέρες και τελικά άφησαν τον επαγγελματία με το πιάτο στο χέρι. Θα μπορούσε να βρει ένα ποιο ευφάνταστο όνομα αντί να αντιγράφει με τον ίδιο τρόπο τον ανταγωνιστή της.

    Εδώ και χρόνια το NOVA Multiview δινόταν/δίνεται από 3 μήνες έως 12 μήνες δωρεάν σε συνδρομητές με δωρεάν μάλιστα εγκατάσταση. Το Multiview είναι μια υπηρεσία που παίζει άριστα εδώ και πάρα πολλά χρόνια.
    Ας μην μιλάμε σε χρεώσεις αυτοί που χρέωναν από την συντήρηση συσκευής μέχρι την αναγνώριση κλήσης.
    Όταν λες 5€ τον μήνα μισό νεφρό... δεν έχω να συμπληρώσω πολλά, άλλωστε πριν το εφαρμόσει παντού δωρεάν το έδινε για κοντά 2 χρόνια ως προσφορά δωρεάν στις συνδρομές. Ας μην ξεχνάμε τέλος ότι το επιπλέον κόστος κάλυπτε κυρίως τις ΝΕΕΣ παραγωγές περιεχόμενο σε HD (πρώτη η NOVA έδειξε αγώνες HD, τρισδιάστατους αγώνες HD κ.ο.κ.)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    η σύνδεση δεν γίνεται μέσω 3g/4g (data), χωρίς sim όχι δεν μπορείς, με sim όμως μπορείς απο παντού χωρίς να πρέπει να έχεις δεδομένα και χωρίς να επιλέγεις απο που θα δείς τον αγώνα
    Κατά τα άλλα είναι GO GO
    χαχαχαχα https://www.youtube.com/watch?v=pIgZ7gMze7A

  10. #865
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FSHOPAXD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι ευρυζωνικό και ΟΧΙ δεν παίζει παντού πως να το κάνουμε δηλαδή! π.χ. σε απομακρυσμένες περιοχές, σε σημεία που το internet έχει προβλήματα αλλά και σε άλλες περιοχές, πρόσφατα σε κεντρικό σημείο επαρχιακής πόλης οι τεχνικοί το παίδευαν για 15 μέρες και τελικά άφησαν τον επαγγελματία με το πιάτο στο χέρι. Θα μπορούσε να βρει ένα ποιο ευφάνταστο όνομα αντί να αντιγράφει με τον ίδιο τρόπο τον ανταγωνιστή της.

    Εδώ και χρόνια το NOVA Multiview δινόταν/δίνεται από 3 μήνες έως 12 μήνες δωρεάν σε συνδρομητές με δωρεάν μάλιστα εγκατάσταση. Το Multiview είναι μια υπηρεσία που παίζει άριστα εδώ και πάρα πολλά χρόνια.
    Ας μην μιλάμε σε χρεώσεις αυτοί που χρέωναν από την συντήρηση συσκευής μέχρι την αναγνώριση κλήσης.
    Όταν λες 5€ τον μήνα μισό νεφρό... δεν έχω να συμπληρώσω πολλά, άλλωστε πριν το εφαρμόσει παντού δωρεάν το έδινε για κοντά 2 χρόνια ως προσφορά δωρεάν στις συνδρομές. Ας μην ξεχνάμε τέλος ότι το επιπλέον κόστος κάλυπτε κυρίως τις ΝΕΕΣ παραγωγές περιεχόμενο σε HD (πρώτη η NOVA έδειξε αγώνες HD, τρισδιάστατους αγώνες HD κ.ο.κ.)

    - - - Updated - - -



    Κατά τα άλλα είναι GO GO
    χαχαχαχα https://www.youtube.com/watch?v=pIgZ7gMze7A

    Τελικά πρώτη η νόβα ξεκίνησε την πλύση εγκεφάλου, αντί για σεμινάρια

  11. #866
    Εγγραφή
    30-06-2008
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    1.306
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    FritzBox 7430
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά πρώτη η νόβα ξεκίνησε την πλύση εγκεφάλου, αντί για σεμινάρια
    Όταν δεν έχουμε επιχειρήματα καταλήγουμε σε αστειάκια

  12. #867
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FSHOPAXD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν δεν έχουμε επιχειρήματα καταλήγουμε σε αστειάκια
    Τι να απαντήσω στο

    μπορούσε να βρει ένα ποιο ευφάνταστο όνομα αντί να αντιγράφει με τον ίδιο τρόπο τον ανταγωνιστή της.
    Ειδικά σε κάποιον που πιστεύει οτι είναι κάτι που ανακάλυψε η νοβα,

    Τι να απαντήσω ακόμα σε κάποιον που έχει ξεχάσει τα 60αριά που κόστιζε η νοβα και απλά βλέπει μόνο πρόσφορες απο την στιγμή που έγινε ένα με την forthnet, είδικα μάλιστα όταν μιλάμε για κάποιον που έχει forthnet shop,

    Ας μην μιλάμε σε χρεώσεις αυτοί που χρέωναν από την συντήρηση συσκευής μέχρι την αναγνώριση κλήσης.
    Όταν λες 5€ τον μήνα μισό νεφρό..
    Μιλάμε για τους ίδιους που χρεώνανε το ppp 56k ποσο αλήθεια; την στάτικ;
    Αν μου πείς οτι δεν τα μετράμε αυτά τότε με τον ίδιο τρόπο δεν έχει σχέση η συντήρηση και η αναγνώριση

  13. #868
    Εγγραφή
    30-06-2008
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    1.306
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    FritzBox 7430
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλάμε για τους ίδιους που χρεώνανε το ppp 56k ποσο αλήθεια; την στάτικ;
    Αν μου πείς οτι δεν τα μετράμε αυτά τότε με τον ίδιο τρόπο δεν έχει σχέση η συντήρηση και η αναγνώριση
    Δεν έγραψα πουθενά ότι το ανακάλυψε η Nova, αλλά ότι πρώτη το χρησιμοποίησε ως ονομασία στην Ελλάδα στα προιόντα της και ο ΟΤΕ απλά την αντέγραψε. Όπως σε όλα άλλωστε αντιγράφει, κακά μάλιστα σε πολλές περιπτώσεις.

    Δεν έκρυψα ποτέ ποιος και τι είμαι, εσύ δεν μας είπες γιατί υποστηρίζεις τόσα χρόνια τον ΟΤΕ...& μόνο & αποκλειστικά & χορηγικά

    Τα ppp 56K και την Static πάντα φθηνότερα από τον ΟΤΕ. Φυσικά το ότι χρέωνε την αναγνώριση καμία κουβέντα χαχαχα ήθελα να ξέρω σε ποια επίπεδα θα ήταν οι χρεώσεις του ΟΤΕ αν δεν υπήρχαν οι εναλλακτικοί, ξαφνικά ανακαλύψατε τον ανταγωνισμό.

  14. #869
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    η σύνδεση δεν γίνεται μέσω 3g/4g (data), χωρίς sim όχι δεν μπορείς, με sim όμως μπορείς απο παντού χωρίς να πρέπει να έχεις δεδομένα και χωρίς να επιλέγεις απο που θα δείς τον αγώνα
    Άρα πρέπει να έχεις κάτι από ΟΤΕ για να δεις τον αγώνα. Αν δεν έχεις δεν έχει κι αγώνα.
    Στην Forthnet δεν χρειαζόμουν Forthnet σύνδεση για να δω αγώνα. Δουλευε παντού.
    Άσχετα αν κάποιοι το "ξέσκισαν" και τώρα την πληρώνουμε όλοι.

    Οπότε μην μου λες ότι είναι το ίδιο πράγμα. Μόνο το ίδιο δεν είναι.

    Άλλο το κατ'οικον περιορισμός με βραχιολάκι στο πόδι (Cosmote SIM)
    κι άλλο το ελεύθερος με πρόσβαση παντού και σε δύο συσκευές όπως ήταν η Forthnet.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  15. #870
    Εγγραφή
    09-12-2012
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/109998
    ISP
    Forthnet
    Router
    H288A
    Την Παρασκευή 03-02-2017 στέλνω μήνυμα στη Forthnet ( στην άμεση συνομιλία ) ότι έχω πρόβλημα. Προσπαθούσα να μπω στο novamy account από ένα -καινούριο tablet που πήρα με σκοπό να μπορώ να μπω στο nova go, στο οποίο είχα συνδεθεί όταν είχε πρωτοβγεί ( με συσκευή που δε θυμάμαι καν ) το οποίο και δε χρησιμοποίησα ποτέ !

    Αφού μου έλεγε κάτι τρελά ότι δε βάζω σωστά τους κωδικούς ( για το novamy account μιλάμε ) ότι φταίει η συσκευή ( tablet Samsung A6 4g καινούριο, ) του λέω ότι από το laptop και κινητό μπαίνω κανονικά !!!
    Πάλι μου είπε κάτι βλακείες και μπαίνω από το tablet στο play store και διαβάζω τα σχόλια για το nova go. Του λέω του τύπου ότι η εταιρεία σας και η εφαρμογή είναι για τα πανηγύρια ... και το απίστευτο ? Παγώνει η οθόνη του tablet στα σχόλια του play store.
    Με μπαταρία στο 95%. Καμία ανταπόκριση από κανένα κουμπί. Τα πήρα στο κρανίο, μη σας πω ότι σκέφτηκα ότι μου έκανε ο τύπος κάτι και μου το κόλλησε.
    Τέλος πάντων την άλλη μέρα άδειασε η μπαταρία, έσβησε η συσκευή, την άνοιξα και πλέον λειτουργεί κανονικά.

    Απλώς αναφέρω την εμπειρία μου για το nova go ...

Σελ. 58 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 38485356575859606368 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας