Σελ. 17 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 71215161718192227 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 241-255 από 442
  1. #241
    Εγγραφή
    09-03-2008
    Μηνύματα
    586
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cyta
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    26(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Magnum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανονικό ISDN δίνει μόνο η WIND αλλά αν πετύχεις προσφορά με δωρεάν τέλη ενεργοποίησης & 1-2 μήνες δώρο τότε κοίταξε το, μιας και έτσι θα σου κάνει αντιπροσφορά ο ΟΤΕ με καλύτερη τιμή ! (Αυτό έκανα εγώ τον Μάιο και μου έκανε καλή προσφορά ο ΟΤΕ)
    Αν θυμάμαι καλά όταν το έψαχνα πριν 1-1.5 χρόνο η CYTA που δίνει μόνο VOIP μπορεί να σου δώσει εξοπλισμό (Router) που βγάζει και έξοδο ISDN αλλά έχει περιορισμό μόνο για 2 αριθμούς (αν θυμάμαι καλά) πληρώνοντας όμως λίγο παραπάνω δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα.
    Ακόμη και η HOL, Vodafone δίνουν αντίστοιχα τέτοια δυνατότητα αλλά δεν θυμάμαι αν είναι διαθέσιμο και σε οικιακούς πελάτες ή μόνο σε εταιρικούς.
    Ενδιαφέρομαι και εγώ για ISDN με κεφαλικό και ένα MSN από Wind , όμως τους πήρα τηλέφωνο και η απάντηση ήταν ότι δεν διατίθεται σε οικιακούς πελάτες.
    Μάλιστα χαρακτηριστικά μου είπαν ότι πρέπει να υπάρχει εταιρικό ΑΦΜ.
    Πως τα κατάφερες και έκανες αίτηση ;

  2. #242
    Εγγραφή
    08-01-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    661
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/9999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Vodafone AETHRA BG8542EW
    SNR / Attn
    15.5(dB) / 11.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geopro64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενδιαφέρομαι και εγώ για ISDN με κεφαλικό και ένα MSN από Wind , όμως τους πήρα τηλέφωνο και η απάντηση ήταν ότι δεν διατίθεται σε οικιακούς πελάτες.
    Μάλιστα χαρακτηριστικά μου είπαν ότι πρέπει να υπάρχει εταιρικό ΑΦΜ.
    Πως τα κατάφερες και έκανες αίτηση ;
    Έχω εταιρικό ΑΦΜ (ελεύθερος επαγγελματίας) αλλά από ότι θυμάμαι τότε το έδιναν και σε οικιακούς αλλά χωρίς πολλές προσφορές εκπτώσεις....Έψαχνα για την γραμμή του σπιτιού και τότε δεν μου έδιναν δωρεάν 2 πάγια & τέλη ενεργοποίησης σαν ιδιώτη.
    Βέβαια αν θέλεις να πάρεις προσφορά από τον ΟΤΕ δεν χρειάζεται να πας σε ISDN αλλά σε απλή γραμμή με 2 νούμερα (2 VoIP ή 1 PSTN + 1 VoIP) που μπορείς να το βρεις σε CYTA HOL κλπ...
    Ώστε να δει την αίτηση φορητότητας ο ΟΤΕ και για τα 2 νούμερα.

  3. #243
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σήμερα (χθες, φταίει η περασμένη ώρα ) πήραν για να μου προσφέρουν VDSL. Ζήτησαν την μάνα μου και είπα να πουν σε εμένα την προσφορά. Μόνο προσφορά δεν ήταν καθώς ήταν η τιμή τιμοκαταλόγου. Και για PSTN. Θα έπρεπε να ξέρει λοιπόν ότι έχω ISDN εφόσον ζήτησε ονομαστικά την μάνα μου...

  4. #244
    Εγγραφή
    02-12-2004
    Περιοχή
    ΔΗΜΟΣ ΘΕΡΙΣΟΥ
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8300/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΥΔΩΝΑΣ
    Router
    ZTE 108
    SNR / Attn
    6(dB) / 44(dB)
    Path Level
    Interleaved
    εχω CYTA DB 8+απερ.σταθ -υπερ.. ελλαδος+30λ κινητα- με 2 αριθμους..με δεσμευση μεχρι φλεβαρη 2015=32 ευρω
    επισης εχω οτε τβ 27,95+νοβα φουλ πακετο με την προσφορα 25 ευρω ... αρα 32+27,95+25=85 ε το μηνα..
    με πηραν απο τον οτε και μου εδωσαν DB24+απερι.σταθ-υπερ...+30λ κινητα +οτε τβ φουλ πακετο=35ε η 41ε αν θελω να κρατησω και τους 2 αριθμους[που δεν θελω]
    αρα εχουμε 35+25=60 μειον 25 ε κατω δηλ. το μηνα.. να πω οτι εδω που μενω πανω απο 8 δεν ερχετε λογω αποστασης....
    τωρα ρωταω τι προστιμο θα πληρωσω στην CYTA για την αποδευσμεση.
    .και να υπολογισω και το εφαπαξ ποσο ενεργοποιησης 30 ε νομιζω;;;
    επισης να πω οτι το DB24 εχει 24 μηνες δεσμευση. .και το ΟΤΕ ΤΒ 12 ΜΗΝΕς.. εννοατε δωρεαν[χαχα] αναγνωριση κλησεων..

    το δεχτηκα και τωρα θα δουμε την μαχη με την CYTA ..τι θα μου πει...

  5. #245
    Εγγραφή
    29-08-2014
    Περιοχή
    στην Ανατολική πλευρά της Νήσου Sark
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13297/1020
    ISP
    VoIP
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 18.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    72 ευρώ ειναι στην cyta η ρήτρα αλλα με μπερδευει που έχεις 2 αριθμούς και 30+ είναι το ποσό της ενεργοποιησης στον οτε.με 120 € max καθάρισες

  6. #246
    Εγγραφή
    20-08-2006
    Περιοχή
    Άνω Βριλήσσια
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    493
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.997 / 4.996
    ISP
    Wind
    Router
    ZYXEL VMG1312-B10D
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 17,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΟΤΕ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ, ΚΑΝΩ COPY PASTE ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΝΗΜΑ ΠΡΟΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΑΣ

    Εγώ ειμαι σε forthnet με 3play και έχω στην παρούσα φάση απεριοριστα σταθερά, 720 λεπτά σε κινητά (που μου είναι άχρηστα) 24αρι νετο που παίζει άψογα στα 12 και nova start pack με 29,90 όλα μαζί. Δεν έχω παράπονο απο τιμή και υπηρεσίες, απλά μιας και έχει vdsl στην περιοχή μου πλέον, και η forthnet δεν δινει, έχω ξενερώσει. Επίσης η nova έχει καταντήσει ψιλομούφα μπροστά στο ΟΤΕ TV, ειδικά το φτωχό start pack, το ψήνω καιρό να πάω ΟΤΕ αλλά πριν απο 2 μήνες το ακύρωσα και το έκοψα λογω τιμών. Πχ για απεριόριστα σταθερά, 30 λεπτά σε κινητά, ote tv full pack και vdsl 50 ήθελα 55 το μήνα για τον πρώτο χρόνο και μετά θα πήγαινε 70 τον δεύτερο.

    Σήμερα μίλησα με εξωτερικό του τμήμα και πήρα μιας κάπως καλούτσικη προσφορά που έχει:
    Απεριόριστα σταθερά (αστικά - υπεραστικά)
    30 λεπτά σε κινητά
    VDSL 50
    OTE TV Full pack δορυφόρος
    δωρεάν η αναγνώριση κλήσης
    δώρο (χρησιδάνειο) όλος ο εξοπλίσμος, vdsl router, δεκτης πιάτο εγκατάσταση
    ΤΕΛΙΚΟ ΠΟΣΟ 53,80 το μήνα για 24 μήνες δέσμευση χωρίς κανένα άλλο κρυφό κόστος η αλλαγές απο πρώτο σε δεύτερο χρόνο κτλ

    Δεδομένου λοιπόν...

    οτι στο πακετό που έχω τώρα με Forthnet αν βάλω το full pack ειναι + 25 ευρώ, σύνολο δηλαδή 55 ευρώ σχεδόν το μήνα
    οτι το full pack της nova (ειδικά αν δεν βλέπεις ελληνικό πρωτάθλημα μπάλας όπως εγώ) χωλένει μπροστά στον ΟΤΕ TV
    και πως δεν θα έχω 24αρι ιντερνετ αλλά 50αρι καρφωμένο vdsl
    και πως η τιμή ειναι τελικά και φθηνότερη στον ΟΤΕ για όλα αυτά με σημαντικές ποιοτικές αναβαθμίσεις σε tv - vdsl

    Νομίζω ειναι πειρασμός να βάλω το χέρι στην τσέπη 24 ευρώ ακόμη για όλα αυτά τα έξτρα, τι λέτε; Το λαχταρώ πολύ το vdsl κατεβάζω σαν τρελός, αν μου το έδινε η forthnet δεν έφευγα, αλλά... αργεί ακόμη!!
    VDSL experience 50 mbps after 2 years of waiting with pOTE

  7. #247
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.701
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    53,80 * 24 = 1291,2 €

    Αν δεν σε ενοχλεί, βάλτο

    Νάχεις υπόψη σου ότι δεν υπάρχει επιστροφή απο vdsl. Θα σου κακοφανεί το adsl
    Θα προτιμούσα μέσω otetv connex
    Τα θετικά
    1.replay tv ( εκπομπές από πολλά κανάλια -οχι τα κινηματογραφικά- είναι διαθέσιμα να τα δεις και να τα ξαναδεις έως και 2 μέρες μετά)
    2. Μπορεις να βάλεις 2 αποκωδικοποιητές και να βλέπεις 2 διαφορετικά κανάλια σε 2 τηλεοράσεις. Απ'όσο ξέρω σε δορυφορικό δεν γίνεται.

    Ο αποκωδικοποιητής θα έχει σκληρό δίσκο?

    Αρνητικό αν σε ενδιαφέρει ότι δεν μπορεις να το μεταφέρεις στο εξοχικό/εξωτερικό, ενώ το δορυφορικό μπορείς

  8. #248
    Εγγραφή
    20-08-2006
    Περιοχή
    Άνω Βριλήσσια
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    493
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.997 / 4.996
    ISP
    Wind
    Router
    ZYXEL VMG1312-B10D
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 17,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν το είχα σκεφτεί αυτό με το ιντερνετικό ote tv, θα το μελετήσω. Πιο πολύ θέλω να το μεταφέρω και σε διακοπές που έχω έτοιμο υποδομή σε εξοχικό στο Ορνό. Για το vdsl το θέλω πως και πως, το κόστος μεγάλο σε σχέση με τα 30 τώρα, όμως ειναι μεγάλη ποιοτική αναβάθμιση, και μην ξεχνάμε, επι ίσης όροις σύγκριση, δηλαδή οτι έχω τώρα + full pack nova πάμε στα 50+, ο ΟΤΕ 53,80 αλλά με vdsl. Ο αποκωδικοποιητής ειναι ο απλός.
    VDSL experience 50 mbps after 2 years of waiting with pOTE

  9. #249
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Περιοχή
    Marousi
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Θέλω να ζητήσω μια χάρη υπάρχει κάποιος που να έχει πάρει την προσφορά του ΟΤΕ με τα 35,85 το μήνα να μου στείλει να αντίγραφο του λογαριασμού του να το δείξω στον ΟΤΕ γιατί ενώ έκανα και εγώ φορτικότητα από Forthnet τον Οκτώβριο και τώρα που μου ήρθε ο πρώτος λογαριασμός αντί για 24,9+10,95 μου έχουν έχουν χρεώσει 29,9 το τηλέφωνο το λέω στον οτε ότι έχουν κάνει λάθος και μου λένε ότι αυτή η προσφορά δεν υπήρξε ποτέ...

  10. #250
    Εγγραφή
    25-08-2007
    Περιοχή
    Άρτα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.229
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    ~13000/~1000
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΑ
    Path Level
    Fastpath
    Με 29,90€ έχεις 6 ώρες προς κινητά το μήνα με τη συγκεκριμένη προσφορά (πλέον δεν ισχύει). Με 24,90€ έχεις 30 λεπτά προς κινητά το μήνα.

    Τι είχες συμφωνήσει;
    Φιλικά, Άκης

  11. #251
    Εγγραφή
    25-11-2008
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13558/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΡΕΘΥΜΝΟ
    Router
    ZXHN H108N
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 12.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ίσως δεν είναι το σωστό θέμα να το ποστάρω, μιας και δεν είναι ακριβώς προσφορά από τον ΟΤΕ (αλλά περισσότερο μη προσφορά...).

    Είμαι χρόνια πελάτης του ΟΤΕ και αυτή τη στιγμή το πρόγραμμά μου (το οποίο λήγει στις 22/01) περιλαμβάνει απλώς απεριόριστα αστικά και υπεραστικά, χωρίς λεπτά προς κινητά (δε μου χρειάζονται άλλωστε) και Ιντερνετ έως 24 (κλειδώνω κάπου στα 12-13). Το κόστος του είναι στα 36,90/μήνα.
    Με πήραν από Forthnet και μου έκαναν την προσφορά του Nova 3play με 29,90 το μήνα (για πάντα), η οποία περιλαμβάνει τα ελεύθερα κανάλια της Nova (χωρίς αθλητικά-ταινίες), απεριόριστα αστικά-υπεραστικά, χρέωση αστικής μονάδας προς κινητά και δωρεάν εγκατάσταση του εξοπλισμού, ενώ η μόνη χρέωση είναι τα 34,90 το τέλος ενεργοποίησης. Με 18μηνο συμβόλαιο.

    Θεωρείτε ότι αν πάρω κάποιο τηλ. στον ΟΤΕ θα μου προσφέρουν κάτι καλύτερο από τις τιμές καταλόγου για συνέχιση της "συνεργασίας" ή απλά λέμε αντίο και πάμε Forthnet?

  12. #252
    Εγγραφή
    08-12-2011
    Μηνύματα
    417
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    26049/4995
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    Speedport W724V
    SNR / Attn
    11.1(dB) / 55.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SpySif Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως δεν είναι το σωστό θέμα να το ποστάρω, μιας και δεν είναι ακριβώς προσφορά από τον ΟΤΕ (αλλά περισσότερο μη προσφορά...).

    Είμαι χρόνια πελάτης του ΟΤΕ και αυτή τη στιγμή το πρόγραμμά μου (το οποίο λήγει στις 22/01) περιλαμβάνει απλώς απεριόριστα αστικά και υπεραστικά, χωρίς λεπτά προς κινητά (δε μου χρειάζονται άλλωστε) και Ιντερνετ έως 24 (κλειδώνω κάπου στα 12-13). Το κόστος του είναι στα 36,90/μήνα.
    Με πήραν από Forthnet και μου έκαναν την προσφορά του Nova 3play με 29,90 το μήνα (για πάντα), η οποία περιλαμβάνει τα ελεύθερα κανάλια της Nova (χωρίς αθλητικά-ταινίες), απεριόριστα αστικά-υπεραστικά, χρέωση αστικής μονάδας προς κινητά και δωρεάν εγκατάσταση του εξοπλισμού, ενώ η μόνη χρέωση είναι τα 34,90 το τέλος ενεργοποίησης. Με 18μηνο συμβόλαιο.

    Θεωρείτε ότι αν πάρω κάποιο τηλ. στον ΟΤΕ θα μου προσφέρουν κάτι καλύτερο από τις τιμές καταλόγου για συνέχιση της "συνεργασίας" ή απλά λέμε αντίο και πάμε Forthnet?
    Θα σου κάνουν. Πάρε και πες μας!Ψάξε λίγες σελίδες πίσω και δες ένα σταθερό τηλ στο οποίο μπορείς να καλέσεις...Ο κύριος λόγος που θα σου κάνουν προσφορά είναι για τον OTE TV βέβαια.

  13. #253
    Εγγραφή
    15-03-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    292
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΙΑΣ
    Router
    usr 9108
    SNR / Attn
    24(dB) / 31(dB)
    Το βλέπω να γίνεται μπροστά μου.

    Χωρίς φορητοτηα θα πάρεις τηλ για καλύτερη προσφορά. Μαζί με το τηλ θα πάρεις και κάποια άλλα πράματα, τα οποία η ηθική μου (και οι κανόνες του φόρουμ δε μου επιτρέπουν να ποσταρω).

    Οποτε θα κανεις αίτηση στη φορθνετ δίνοντας αν μπορείς λάθος αφμ ( ΟΧΙ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΦΟΡΘΝΕΤ ΟΜΩΣ ) .

    Στη συνέχεια θα μπεις στην ανάλογη λίστα κ θα σε πάρουν τηλ. Επειδή παίζει να μη σε βρουν την επόμενη ημέρα της αίτησης (η καλύτερα την μεθεπόμενη) πάρε ΕΣΥ 13888 και πες ότι είσαι πελάτης του ΟΤΕ κ θες καλύτερη προσφορα για να παραμείνεις.

    Θα σε συνδέσουν με το ανάλογο τμήμα λογικά και εκεί θα σου δώσουν dp24 απεριόριστα σταθερά και 30λεπτα κινητά με 24.9€ για pstn (24μηνο αλλά κλειν δεν υπγραφεις και συμβόλαιο δλδ δε σουβερχεται κανα χαρτί σπίτι) και 17.9€ εξτρα το ότε τιβι φουλ πακ με δωρεάν εγκατάσταση κ εξοπλσμο.

    Αν έχεις συμβόλαιο κοσμοτε μπορείς να πάρεις -10€ μηνιαίως στο λογαριασμό η αυτό το δεκαρικο να το μοιρασεις σε δυο καρτοκινητά ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ όμως.

    Άντε καλοριζικο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από oekab1992 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΟΤΕ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ, ΚΑΝΩ COPY PASTE ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΝΗΜΑ ΠΡΟΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΑΣ

    Εγώ ειμαι σε forthnet με 3play και έχω στην παρούσα φάση απεριοριστα σταθερά, 720 λεπτά σε κινητά (που μου είναι άχρηστα) 24αρι νετο που παίζει άψογα στα 12 και nova start pack με 29,90 όλα μαζί. Δεν έχω παράπονο απο τιμή και υπηρεσίες, απλά μιας και έχει vdsl στην περιοχή μου πλέον, και η forthnet δεν δινει, έχω ξενερώσει. Επίσης η nova έχει καταντήσει ψιλομούφα μπροστά στο ΟΤΕ TV, ειδικά το φτωχό start pack, το ψήνω καιρό να πάω ΟΤΕ αλλά πριν απο 2 μήνες το ακύρωσα και το έκοψα λογω τιμών. Πχ για απεριόριστα σταθερά, 30 λεπτά σε κινητά, ote tv full pack και vdsl 50 ήθελα 55 το μήνα για τον πρώτο χρόνο και μετά θα πήγαινε 70 τον δεύτερο.

    Σήμερα μίλησα με εξωτερικό του τμήμα και πήρα μιας κάπως καλούτσικη προσφορά που έχει:
    Απεριόριστα σταθερά (αστικά - υπεραστικά)
    30 λεπτά σε κινητά
    VDSL 50
    OTE TV Full pack δορυφόρος
    δωρεάν η αναγνώριση κλήσης
    δώρο (χρησιδάνειο) όλος ο εξοπλίσμος, vdsl router, δεκτης πιάτο εγκατάσταση
    ΤΕΛΙΚΟ ΠΟΣΟ 53,80 το μήνα για 24 μήνες δέσμευση χωρίς κανένα άλλο κρυφό κόστος η αλλαγές απο πρώτο σε δεύτερο χρόνο κτλ

    Δεδομένου λοιπόν...

    οτι στο πακετό που έχω τώρα με Forthnet αν βάλω το full pack ειναι + 25 ευρώ, σύνολο δηλαδή 55 ευρώ σχεδόν το μήνα
    οτι το full pack της nova (ειδικά αν δεν βλέπεις ελληνικό πρωτάθλημα μπάλας όπως εγώ) χωλένει μπροστά στον ΟΤΕ TV
    και πως δεν θα έχω 24αρι ιντερνετ αλλά 50αρι καρφωμένο vdsl
    και πως η τιμή ειναι τελικά και φθηνότερη στον ΟΤΕ για όλα αυτά με σημαντικές ποιοτικές αναβαθμίσεις σε tv - vdsl

    Νομίζω ειναι πειρασμός να βάλω το χέρι στην τσέπη 24 ευρώ ακόμη για όλα αυτά τα έξτρα, τι λέτε; Το λαχταρώ πολύ το vdsl κατεβάζω σαν τρελός, αν μου το έδινε η forthnet δεν έφευγα, αλλά... αργεί ακόμη!!
    Ε καλά πήγαινε ότε και με το που ενεργοποιηθεις σκάσε φορητοτητα για να πάρεις και σε κινητά κοσμοτε μείον δέκα ευρώ αν τα έχεις κοσμοτε ( είναι άσχετο με το συνδυαστικο -20% που διαφημίζεται)

    Απλά καλό θα ήταν να μην κανεις αίτηση φορθνετ γιατί έχουν τα στοιχεία σου κ δε μπαιζει να σου ακυρώσουν τη φορητοτητα.
    Έτσι να κάνουμε καμιά σχιζοφρένεια που και που να γουστάρουμε.

    Βοηθείστε μας στην μάχη κατά των ασθενείων σε όλο τον κόσμο


    "Α Dirty Mind Is A Joy Forever" Oscar Wylde

  14. #254
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Πώς γινεται να μην ακυρώσουν την φορητότητα, εφόσον υποβάλεις σχετικό αίτημα;

  15. #255
    Εγγραφή
    25-11-2008
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13558/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΡΕΘΥΜΝΟ
    Router
    ZXHN H108N
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 12.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Με ξαναπήραν τηλ. από τη Forthnet (τους είχα πει να μου δώσουν λίγο χρόνο και να με ξανακαλέσουν) και τους είπα να προχωρήσουν τη διαδικασία. Θα μου στείλουν με κούριερ τα χαρτιά για να τα υπογράψω και να τους τα στείλω πίσω και, αφού τα πάρουν, μετά από καμιά βδομάδα-10 μέρες θα έρθει ο τεχνικός για να κανονίσει τα της Nova.

    Από τον OTE το μόνο που μου ανέφεραν είναι ότι το μόνο που μπορεί να γίνει είναι να μειωθεί λίγο το μηνιαίο πάγιο (κανά δυο ευρώ) και αν βάλω και ΟΤΕ TV πηγαίνει γύρω στα 53 ευρώ το μήνα (κάπου εκεί).

    Για να δούμε αν θα προκύψει κανένα τηλέφωνο τις επόμενες ημέρες...

Σελ. 17 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 71215161718192227 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 950
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-24, 23:55
  2. Μηνύματα: 79
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-13, 17:47
  3. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-13, 22:38
  4. Η αποψή σας για αυτή την προσφορά ;
    Από Zounds στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-12-12, 22:43

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας