Σελ. 21 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 1116192021222326 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 301-315 από 442
  1. #301
    Εγγραφή
    16-02-2015
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    Speedport
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vforvendetta85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δικαίωμα υπαναχώρησης έχεις εντός 14 ημερολογιακών ημερών από την ημέρα ενεργοποίησης της υπηρεσίας. Το μεγάλο "αλλά" είναι πως θα πληρώσεις τέλη φορητότητας στη νέα εταιρία και τέλη φορητότητας στην παλιά εταιρία που θα επιστρέψεις.

    Αν δεν έχετε ενημερωθεί για την ημερομηνία ενεργοποίησης της υπηρεσίας στο νέο πάροχο, συνιστώ να επιμένετε στην αίτηση ακύρωσης κι ας λένε ότι θέλουν. Έχω διαβάσει κάπου πως αν έχει δοθεί, μέχρι και 3 ημέρες πριν την ενεργοποίηση έχουμε δικαίωμα ακύρωσης.

    Δώστε μου λίγο χρόνο και θα το βρω.


    Το βρήκα :

    Άρθρο 7, παράγραφος 11 Απόφασης 696/115 (Β' - 1873) της Ε.Ε.Τ.Τ.

    http://www.eett.gr/opencms/export/si.../AP696-115.pdf
    σε ευχαριστούμε πολύ για την πολύτιμη βοήθεια σου... το θέμα είναι ότι δεν θέλω να μπω σε αυτά τα "τέρτιπια" με τα τέλη φορητότητας που ανέφερες... για τις 3 μέρες γνώριζα αφού διάβασα το νόμο αλλά δεν τον κατανόησα πλήρως ώστε να μπορώ να τον ερμηνευσω... Δηλαδή ο νέος παροχος σε ενημερώνει ότι την τάδε ημερομηνία θα έχει ενεργοποιηθεί η γραμμή μετά και από την μεταφορά του βρογχου? έχουν αναφερθεί εδώ γεγονότα... που τους ανέφεραν ότι είναι εκπροθεσμη η αίτηση ακύρωσης αφού σήμερα ή αύριο θα γίνει η ενεργοποίηση και τελικά γινόταν μετά από μέρες..! έχει γίνει μπέρδεμα ακόμη και για μας που ξέρουμε έστω τα βασικά...

  2. #302
    Εγγραφή
    20-08-2006
    Περιοχή
    Άνω Βριλήσσια
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    493
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.997 / 4.996
    ISP
    Wind
    Router
    ZYXEL VMG1312-B10D
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 17,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΑΠΑΤΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ... ΣΚΑΕΙ ΒΟΜΒΑ ΣΕ ΛΙΓΟ.

    - - - Updated - - -

    Καλησπέρα σας. Ονομάζομαι Ε.Μ κάτοχος της τηλεφωνικής σύνδεσης 211xxxxxx με ΑΦΜ 12xxxxxxx. Από το 2006 έως και πρόσφατα υπήρξα ευχαριστημένος πελάτης της Forthnet σε πακέτο 3play με πάγιο 29,90 το μήνα. Προχώρησα μετά από αλλεπάλληλες κρούσεις που δέχθηκα από το τμήμα προσφορών σας (13888) σε φορητότητα προς το δίκτυο του ΟΤΕ διότι θεώρησα το περιεχόμενο του ΟΤΕ TV ελκυστικότερο, και κυρίως, διότι επιθυμούσα γραμμή VDSL 50 που μόνο η εταιρεία σας μου προσέφερε. Ως εκ τούτου, στις 27/01/2015 και μετά από δεκάδες συνομιλίες που είχα με το τμήμα προσφορών σας με τον κύριο Θ.Κ., προχώρησα σε τηλεφωνική ηχογράφηση για σύνταξη συμβολαίου με την ακόλουθη προσφορά:
    • Απεριόριστα σταθερά (αστικά υπεραστικά σε όλη την Ελλάδα)
    • 30 λεπτά προς όλα τα Εθνικά κινητά
    • VDSL έως 50 mbps


    Όλα τα παραπάνω που συνιστούν πακέτο 2play vdsl προσφέρθηκαν με μηνιαίο πάγιο 35,90 € μηνιαίως με 24μηνη δέσμευση και δώρο η αναγνώριση κλήσεων.

    Επίσης προσφέρθηκε δωρεάν με χρησιδάνειο όλος ο εξοπλισμός, συγκεκριμένα vdsl ασύρματο router.
    Σαν προσθήκη στο παραπάνω πακέτο μου προσφέρθηκε το πακέτο OTE TV Full Pack μέσω δορυφόρου με 24μηνη δέσμευση προς 17,90 € μηνιαίως και δώρο ο σχετικός εξοπλισμός, συγκεκριμένα ο απλός δέκτης (χρησιδάνειο) και εντελώς δωρεάν για πάντα το κεραιοσύστημα και η εγκατάσταση του.

    Οπότε το συνολικό πακέτο που μου προσφέρθηκε για όλα τα ανωτέρω ανέρχεται σε 35,90 + 17,90 = 53,80 € το μήνα με 24μηνη δέσμευση και ρήτρα διακοπής ή υποβάθμισης υπηρεσίας 125 ευρώ ανεξαρτήτως χρονικού σημείου.

    Επίσης έγινε δέσμευση ότι σε περίπτωση μεταβίβασης πακέτου κινητής τηλεφωνίας Cosmote στο ίδιο ΑΦΜ μου, η σύνδεση κινητής θα επιδεχθεί 20% έκπτωση επί του ονομαστικού παγίου της.

    Στις 27/01/15 λοιπόν, και αφού η προσφορά αυτή είχε συζητηθεί δεκάδες φορές επί 2 βδομάδες νωρίτερα με τον κύριο Θ.Κ. και είχε δεχθεί έγκριση από τους ανωτέρους τους, έγιναν τα συμβόλαιο με ηχογράφηση. Αξίζει να σημειωθεί πως η προσφορά αυτή δεν ισχύει πλέον στο επίσημο δίκτυο του ΟΤΕ (ίσχυε τα Χριστούγεννα) όμως ο κύριος Θ.Κ. με διαβεβαίωσε πως θα μου δοθεί κάτ. εξαίρεση και είχε πάρει έγκριση από τους προϊστάμενους του. Όλα τα παραπάνω υπάρχουν ηχογραφημένα σε όλες μας τις συνομιλίες.

    Στις 29/01/15 έρχεται courier στον χώρο μου όπου και υπέγραψα τα έγγραφα – αιτήσεις φορητότητας από Forthnet και έδωσα τα απαραίτητα δικαιολογητικά.

    Στις 05/02/15 έγινε ενεργοποίηση της τηλεφωνικής γραμμής και της adsl, η οποία όμως λειτούργησε με τον δικό μου εξοπλισμό σε adsl mode και με αστάθειες.

    Στις 09/02/15 /ήρθε courier στον χώρο μου και μου παρέδωσε το vdsl router και την επόμενη μέρα η γραμμή κλείδωσε και επίσημα σε vdsl 50 mode. Μαζί με το router παραδόθηκε και το συμβόλαιο του 2play vdsl οπού εκεί προς έκπληξη μου η αίτηση σύμβαση για το OTE Double Play VDSL 50 απεριόριστα αναγράφει πως η τιμή του πακέτου για τους πρώτους 24 μήνες είναι 39,90 και μετά θα πάνε 46,80 + 5.5 ευρώ για isdn. Εμφανώς θορυβημένος που το πάγιο ήταν 39,90 αντί για 35,90 όπως συμφώνησα και έκανα και συμβόλαιο, κάλεσα την επόμενη ημέρα το 13888 στο τμήμα λογαριασμών.

    Εκεί δέχθηκα το δεύτερο σοκ μιας και με ενημέρωσαν για ένα σύνολο 61,90 που ακόμη και τώρα δεν κατανοώ πως προκύπτει μιας και η προσφορά ήτα 35,90 + 17,90 = 53,80. Ακόμη αν υποθέσουμε πως στο συμβόλαιο λέει 39,90 και προσθέσουμε το 17,90 του ΟΤΕ TV, το σύνολο είναι 57,80. Τους εξήγησα πως έγινε λάθος και έκανα αμφισβήτηση λογαριασμού.

    Εκ τοτε, κάθε μέρα χάνω αρκετές ώρες από τον χρόνο μου να μιλάω με άσχετους που με κάνουν μπαλάκι από τον έναν στον άλλον και να μου ζητάνε χρόνο για να ακούσουν την ηχογράφηση και θα με πάρουν πίσω. Φυσικά μίλησα και με τον κύριο Θ.Κ. που για μια ακόμη φορά, και ηχογραφημένα όλα, με διαβεβαίωσε πως κάνουν λάθος και πως η προσφορά ισχύει και θα φροντίσει να περαστεί σωστά στο σύστημα στην τιμολόγηση κτλ.

    Να σημειώσω πως 13/02/15 ήρθε με courier στον χώρο μου ο δέκτης και σήμερα 16/02/15 έγινε η εγκατάσταση από το αρμόδιο συνεργείο. Ουσιαστικά ρύθμιση του δικού μου εξοπλισμού μιας και ζήτησα να μείνει το δικό μου πιάτο ως ποιοτικότερο και με διπλό LNB, και ζήτησα να μου δοθεί το πιάτο που δικαιούμαι αλλά αρνήθηκαν γιατί ήταν υποχρεωτική η εγκατάσταση του δικού τους.

    Σήμερα 16/02/15 κάλεσα για μια ακόμη φορά τον ΟΤΕ. Οι επικοινωνίες με το ΟΤΕ καθημερινές και ιδιαίτερα κουραστικές να τονίσω, και για άλλα πρόβλημα όπως πρόβλημα τεχνικό με την ενεργοποίηση e-bill, παρακάλια να έρθει ο εξοπλισμός του OTE TV και φυσικά το απίστευτο μπλέξιμο με την προσφορά. Κάποιος προϊστάμενος του κύριου Θ.Μ. με κάλεσε από το τμήμα παραπόνων και με διαβεβαίωσε και αυτός για μια ακόμη φορά πως η προσφορά ισχύει και το έφτιαξαν το θέμα και να είμαι ήσυχος.

    Και εδώ, ενώ θεώρησα πως όλα τελείωσαν, στις 5 το απόγευμα δέχομαι τηλεφώνημα βόμβα από τον κύριο Θ.Μ. πως έχουμε πρόβλημα. Συγκεκριμένα, πως υπάρχει συστημικό πρόβλημα και το σύστημα τους δεν δέχεται την προσφορά, δεν μπορεί να την περάσει. Οι επιλογές μου είπε είναι:
    • Να δεχτώ την νέα χρέωση με 61,90 το μήνα για το υφιστάμενο πακέτο
    • Ή να κάνουμε την γραμμή 30 mbps vdsl ώστε να πάει το πάγιο 53,80 όπως κάναμε στο συμβόλαιο
    • Ή να καταργήσω το vdsl και να το κάνω adsl 24 με πάγιο 42,30
    • Ξέχασε όμως ο κύριος Θ.Μ. και την τέταρτη

    επιλογή, την αυτονόητη, την νόμιμη, την ηθική, την επιβεβλημένη από το συμβόλαιο μας, να τηρήσει αυτός και ο όμιλος του ότι συμφωνήσαμε και επίσημο συμβόλαιο.

    Άκουσα γελοία και υποτιμητικά σχόλια για την νοημοσύνη μου όπως τι 30 τι 50, σιγά την διαφορά, όσοι βάζουν 50αρα 35 πιάνουν μέγιστο, ή να βάλω 24αρα να πληρώνω και λιγότερα, σκέφτηκε ο άνθρωπος την τσέπη μου βλέπεις, και όταν βγει προσφορά καλύτερη του χρόνου να το κάνω vdsl, ή να κάνω υπαναχώρηση να γλυτώσει.

    Κύριοι του ΟΤΕ, δεν θα σας κάνω την χάρη εννοείτε, θα μου δώσετε αυτό που συμφωνήσαμε. Έχω επικοινωνήσει με τον δικηγόρο μου. Αν μέχρι αύριο δεν κλείσει το θέμα και δεν εφαρμόσετε αυτό με το οποίο έχετε κάνει συμβόλαιο μαζί μου, θα καταθέσω αγωγή για ηθική βλάβη και οικονομική ζημία δια μέσου επιβολής μεγαλύτερης χρέωσης από αυτή που έχουμε κάνει συμβόλαιο. Αύριο πάω σε κατάστημα ΟΤΕ να αιτηθώ απομαγνητοφώνηση όλων των συνομιλιών μου ως τώρα, και φυσικά την ημέρα του συμβολαίου (που τα έχετε ήδη ακούσει και δεν τα αμφιβάλατε ποτέ). Παράλληλα η καταγγελία αυτή με τα ολοκληρωμένα στοιχεία θα κοινοποιηθεί στα social media, σε πολλαπλά forum, στο ΕΚΠΟΙΖΩ, στον Συνήγορο του Καταναλωτή και σε διάφορες αρχές προστασίας και όχι μόνο.

    Ως εδώ η κοροϊδία, η απατεωνιά, ο εμπαιγμός και η ειρωνεία. Εάν εγώ μια μέρα είχα συστημικό πρόβλημα με την τσέπη μου και σας έδινα λιγότερα χρήματα, θα με τυλίγατε σε μια κόλλα χαρτί με τις αγωγές σας. Δεν θα σας χαριστώ. Με φέρατε από την Forthnet με μια προσφορά συγκεκριμένη, κάναμε συμβόλαιο, υπάρχουν αποδείξεις, είστε υπόλογοι στον νόμο και την ηθική. Είστε τηλεπικοινωνιακός γίγαντας όπως αποκαλείστε ή καφενείο τελικά; Σε καμία περίπτωση δεν θα έφευγα από την Forthnet για το συμβόλαιο αυτό από τα 29,90 στα 62 ευρώ. Δεν το σήκωνε η τσέπη μου. Ήδη το 53,80 ήταν μια υπέρβαση λόγω επιθυμίας του vdsl. Απαιτώ να σεβαστείτε το συμβόλαιο μας. Δεν συμβιβάζομαι με τίποτα λιγότερο. Εάν έκανε λάθος ο υπάλληλος σας, να επωμιστεί το λάθος και ο όμιλος σας να υλοποιήσει όσα δεσμεύτηκε με συμβόλαιο, και όχι να προσπαθείτε να με παραπλανήσετε σε νέο συμβόλαιο για να καθαρίσετε την φωλιά σας.

    Με ρητή επιφύλαξη όλων μου των νόμιμων δικαιωμάτων.

    Β.Μ.
    Ένας πρόσφατα ενεργοποιημένος αλλά και συνάμα τραγικά απογοητευμένος συνδρομητής σας τον οποίο προσπαθείτε να εξαπατήσετε.
    VDSL experience 50 mbps after 2 years of waiting with pOTE

  3. #303
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ezioioannis Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε ευχαριστούμε πολύ για την πολύτιμη βοήθεια σου... το θέμα είναι ότι δεν θέλω να μπω σε αυτά τα "τέρτιπια" με τα τέλη φορητότητας που ανέφερες... για τις 3 μέρες γνώριζα αφού διάβασα το νόμο αλλά δεν τον κατανόησα πλήρως ώστε να μπορώ να τον ερμηνευσω... Δηλαδή ο νέος παροχος σε ενημερώνει ότι την τάδε ημερομηνία θα έχει ενεργοποιηθεί η γραμμή μετά και από την μεταφορά του βρογχου? έχουν αναφερθεί εδώ γεγονότα... που τους ανέφεραν ότι είναι εκπροθεσμη η αίτηση ακύρωσης αφού σήμερα ή αύριο θα γίνει η ενεργοποίηση και τελικά γινόταν μετά από μέρες..! έχει γίνει μπέρδεμα ακόμη και για μας που ξέρουμε έστω τα βασικά...
    Παροχος - δέκτης είναι η εταιρία που θέλεις να πας. Σε έχει ενημερώσει για το πότε η γραμμή σου (βροχος) θα αποδεσμευτει από το νυν παροχο για να πας σε αυτόν; Αν ναι κοιτάς τις ημέρες που απομένουν και πραττεις ανάλογα. Αν στα μασησουν επιμένεις και πες τους να σου απαντήσουν γραπτώς.

    Αν και πάλι δεν παίρνουν από λόγια, καταγγελία στην Γ. Γ. Καταναλωτή και λογικά θα στρωσουν.

    Η ιστοσελίδα της είναι efpolis.gr, όπου έχει πολύ ενδιαφέροντα πράγματα.

  4. #304
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Εκάλη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.534
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ZTE H1600
    Μια άσχετη λίγο ερώτηση να κάνω.
    Οι τιμές που φαίνονται στο site του ΟΤΕ είναι με ή χωρίς ΦΠΑ;

  5. #305
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Με ΦΠΑ. Είναι υποχρεωτικό οι τιμές να αναγράφονται με αυτόν.
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  6. #306
    Εγγραφή
    16-02-2015
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    Speedport
    v for vendetta ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ βοήθεια σου...! η αλήθεια είναι όμως ότι θα προτιμούσα να μην εμπλακω καν με Γ. Γ. Κ. και λοιπά νομικά... ΜΟΥ πέρασε απ το μυαλό, αν τους έλεγα για ολική κατάργηση της γραμμής μπας και ήταν μορφή πίεσης! δεν ξέρω... ΘΑ δείξει ο χρόνος, ακόμη 1μηνα συμβόλαιο έχω..

  7. #307
    Εγγραφή
    17-07-2014
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ξέρει κανείς αν η προσφορά με τα 10 ευρώ για τον ote tv την έκοψε? δεν βλέπω να υπάρχει πουθενά .

  8. #308
    Εγγραφή
    08-11-2014
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    17.3(dB) / 18.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panadork Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρει κανείς αν η προσφορά με τα 10 ευρώ για τον ote tv την έκοψε? δεν βλέπω να υπάρχει πουθενά .
    Από οτι ακούω δεν υπάρχει πλέον. Στην καλύτερη να στην κάνουν 17,90 δλδ 4 ευρώ πιο κάτω απο την τιμή καταλόγου αν είσαι σε άλλο δίκτυο μεταφέροντας φυσικά και το double play μάζι σου...

  9. #309
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Με πήραν σήμερα από τον ΟΤΕ για να προσφέρουν VDSL έως 30mbps μαζί με 360 λεπτά σε κινητά με 43,90 σταθερή τιμή για 18 μήνες. Και ενώ ζήτησαν ονομαστικά την μάνα μου (άρα ήξεραν που έπαιρναν) δεν μπήκαν καν στον κόπο να δουν ότι η γραμμή είναι ISDN και κοστίζει 49,4 αντί το ποσό που είπαν... Δεδομένου ότι πληρώνω τώρα 41,11 για έως 24mbps (συγχρονίζω στα 13,5 περίπου) χωρίς κινητά, θα το σκεφτόμουν σοβαρά αν το έδιναν στα 43,90 με την ISDN. Αλλά τόση προχειρότητα; Ζητάνε ονομαστικά τον κάτοχο της γραμμής και δεν βλέπουν ούτε τον τύπο της γραμμής για να πουν την σωστή τιμή; Επίσης μόνο προσφορά δεν είναι όταν σε παίρνουν απλά για να σου πλασάρουν την τιμή τιμοκαταλόγου

  10. #310
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με πήραν σήμερα από τον ΟΤΕ για να προσφέρουν VDSL έως 30mbps μαζί με 360 λεπτά σε κινητά με 43,90 σταθερή τιμή για 18 μήνες. Και ενώ ζήτησαν ονομαστικά την μάνα μου (άρα ήξεραν που έπαιρναν) δεν μπήκαν καν στον κόπο να δουν ότι η γραμμή είναι ISDN και κοστίζει 49,4 αντί το ποσό που είπαν... Δεδομένου ότι πληρώνω τώρα 41,11 για έως 24mbps (συγχρονίζω στα 13,5 περίπου) χωρίς κινητά, θα το σκεφτόμουν σοβαρά αν το έδιναν στα 43,90 με την ISDN. Αλλά τόση προχειρότητα; Ζητάνε ονομαστικά τον κάτοχο της γραμμής και δεν βλέπουν ούτε τον τύπο της γραμμής για να πουν την σωστή τιμή; Επίσης μόνο προσφορά δεν είναι όταν σε παίρνουν απλά για να σου πλασάρουν την τιμή τιμοκαταλόγου
    Μήπως σου έκαναν προσφορά για isdn με τιμή καταλόγου pstn?

  11. #311
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως σου έκαναν προσφορά για isdn με τιμή καταλόγου pstn?
    Όχι, το διευκρίνησα, αφού της τα ψιλοέχωσα (ευγενικά) . Μου είπε συγκεκριμένα "Αν θέλετε να κρατήσετε και το δεύτερο κανάλι φωνής είναι 5,5 € επιπλέον τον μήνα" . Αν ήταν μόνο με 2 ευρώ επιπλέον να κράταγα την ISDN και να είχα αυτό το πακέτο θα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά, άσχετα που δεν θέλω να βλέπω πάνω από 12μηνα συμβόλαια...

  12. #312
    Εγγραφή
    16-02-2015
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    Speedport
    αυτο ειναι το γαμωτο...και το ειπες πολυ σωστα,σε τηλεφωνουν για να σου προσφερουν τις ιδιες τιμες με τους καταλογους και τα καταστηματα...εμενα οταν με ειχαν παρει και μου προτειναν ακριβως το ιδιο...οχι απλα δεν με ρωτουσαν αν με ενδιαφερει,αλλα μου ελεγαν συνεχως σας πηραμε για να αναβαθμισουμε τη γραμμη να σας ευχαριστησουμε για τη συνεργασια κ σας την αναβαθμιζουμε μονο με....μπλλα μπλα

  13. #313
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Εκάλη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.534
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ZTE H1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ezioioannis Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο ειναι το γαμωτο...και το ειπες πολυ σωστα,σε τηλεφωνουν για να σου προσφερουν τις ιδιες τιμες με τους καταλογους και τα καταστηματα...εμενα οταν με ειχαν παρει και μου προτειναν ακριβως το ιδιο...οχι απλα δεν με ρωτουσαν αν με ενδιαφερει,αλλα μου ελεγαν συνεχως σας πηραμε για να αναβαθμισουμε τη γραμμη να σας ευχαριστησουμε για τη συνεργασια κ σας την αναβαθμιζουμε μονο με....μπλλα μπλα
    Σκέψου βέβαια πως δεν είναι όλοι σαν τον περισσότερο κόσμο εδώ που ψάχνει τις τιμές στο site των παροχών, τακτικά. Άρα όταν ανεβεί κάποια Καινουρία προσφορά στο site ή όταν πλησιάζεις σε χρόνο που μπορείς να ανανεώσεις, τότε είναι πιθανό να σε πάρουν τηλέφωνο και να σου προσφέρουν ότι υπάρχει.

  14. #314
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Catchphrase Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκέψου βέβαια πως δεν είναι όλοι σαν τον περισσότερο κόσμο εδώ που ψάχνει τις τιμές στο site των παροχών, τακτικά. Άρα όταν ανεβεί κάποια Καινουρία προσφορά στο site ή όταν πλησιάζεις σε χρόνο που μπορείς να ανανεώσεις, τότε είναι πιθανό να σε πάρουν τηλέφωνο και να σου προσφέρουν ότι υπάρχει.
    Το δικό μου πακέτο έχει λήξει από τον Δεκέμβριο του 2013 και αν δεν βγει κάτι που να αξίζει πραγματικά είτε στον ΟΤΕ, είτε σε άλλο πάροχο δεν πρόκειται να δεσμευτώ Και 2-3 φορές που έχουν πάρει τηλέφωνο από τότε μέχρι σήμερα, έχουν πει τιμές τιμοκαταλόγου...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimangelid : 01-03-15 στις 18:29.

  15. #315
    Εγγραφή
    16-02-2015
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    Speedport
    και εγω το σκεφτηκα αυτο το τελευταιο και τους ρωτησα,αν στην περιπτωση που δεν συμφωνησω για ανανεωση αν υπαρχει αλλαγη στο παγιο ή οτιδηποτε αλλο...και μου ειπαν οτι οι τιμολογηση θα παραμεινει η ιδια...!θα δουμε παιδια αν και το μελλον στις προσφορες το προβλεπω δυσσοιωνο...και αν θελετε τη προσωπικη μου αποψη(που μπορει βεβαια να διαψευστω απολυτα βεβαια...)δεν προκεται να βγαλουν αναλογες προσφορες οπως περσι με ολο το πακετο στα 35 ευρω,διοτι το οτε τβ πηρε κ αλλα δημοφιλη πρωταθληματα,σε συγκριση με τη νοβα,τα οποια προφανως και κοστισαν!

Σελ. 21 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 1116192021222326 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 950
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-24, 23:55
  2. Μηνύματα: 79
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-13, 17:47
  3. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-13, 22:38
  4. Η αποψή σας για αυτή την προσφορά ;
    Από Zounds στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-12-12, 22:43

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας