Σελ. 3 από 30 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 442
  1. #31
    Εγγραφή
    20-02-2012
    Μηνύματα
    396
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pipis71 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η προσφορά ισχύει για τους πελάτες ΟΤΕ που έχουν κάνει αίτηση για μετάβαση σε άλλο πάροχο.
    Καλημερα,

    Εχω ληγμενο συμβολαιο οτε στο τηλ κ ιντερνετ κ καλεσα να μου κανουν μια προσφορα. Αρνηθηκαν την προσφορα κ με παρεπεμψαν στο ιντερνετ να δω τις τιμες τιμοκαταλογου. Προτεινεις να κανω αιτηση μεταβασης σε αλλη εταιρεια ? Απο την στιγμη που θα κανω αιτηση δεν ειναι πιθανο να αλλαξω παροχο χωρις καν να μου γινει προσφορα?
    Δυστυχία σου Ελλάς, με τα τέκνα που γεννάς !!!

  2. #32
    Εγγραφή
    19-01-2010
    Μηνύματα
    210
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marios79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα,

    Εχω ληγμενο συμβολαιο οτε στο τηλ κ ιντερνετ κ καλεσα να μου κανουν μια προσφορα. Αρνηθηκαν την προσφορα κ με παρεπεμψαν στο ιντερνετ να δω τις τιμες τιμοκαταλογου. Προτεινεις να κανω αιτηση μεταβασης σε αλλη εταιρεια ? Απο την στιγμη που θα κανω αιτηση δεν ειναι πιθανο να αλλαξω παροχο χωρις καν να μου γινει προσφορα?
    Αν κρίνω απο την δική μου περίπτωση και 2 ακόμη περιπτώσεις φίλων μου,όταν κάνεις αίτηση για αλλαγή παρόχου σε καλούνε στο διάστημα πριν ενεργοποιηθείς στον καινούργιο πάροχο και σου δίνουνε προσφορά προκειμένου να μην φύγεις απο το δίκτυο τους.Συμπληρωματικά και απο οτι εχω διαβάσει και εδω μέσα,το βλέπω δύσκολο να μην σε πάρουν τηλέφωνο.

    Τώρα εσυ αποφασίζεις εαν θα μείνεις η οχι.Εγω αποφάσισα να πάω στην forthnet για τους δικούς μου λόγους,παρότι μου κάνανε πολύ καλη προσφορά.

  3. #33
    Εγγραφή
    26-11-2005
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    155
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12200/1003
    ISP
    OTE
    Router
    Dlink 2741b
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marios79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα,

    Εχω ληγμενο συμβολαιο οτε στο τηλ κ ιντερνετ κ καλεσα να μου κανουν μια προσφορα. Αρνηθηκαν την προσφορα κ με παρεπεμψαν στο ιντερνετ να δω τις τιμες τιμοκαταλογου. Προτεινεις να κανω αιτηση μεταβασης σε αλλη εταιρεια ? Απο την στιγμη που θα κανω αιτηση δεν ειναι πιθανο να αλλαξω παροχο χωρις καν να μου γινει προσφορα?
    Με ξανακαλεσαν πριν λιγο απο το 13888 και που ειπαν τα ιδια.Ισχυουν οι τιμες του τιμοκαταλογου και δεν μπορουν να μου κανουν εκπτωση,ωστοσο παραδεχτηκαν οτι σε καποιους πελατες κανουν καλυτερες τιμες σε σχεση με τις επισημες τιμολογιακες.Συμπερασμα ο ΟΤΕ εχει πελατες δυο ταχυτητων.Θα προβω σε καταγγελια στην ΕΕΤΤ και στην Γενικη Γραμματεια Καταναλωτη του Υπουργειου Αναπτυξης.Καλω τον ΟΤΕ να τοποθετηθει επισημα στο φορουμ και να δωσει εξηγησεις.Να μας πει ποια ειναι τα κριτηρια που καθοριζουν την τιμη της καθε προσφορας.Ποιο ειναι αυτο το τμημα που κανει αυτες τις προσφορες με αποτελεσμα να δημιουργει πελατες δυο ταχυτητων?

  4. #34
    Εγγραφή
    19-01-2010
    Μηνύματα
    210
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Path Level
    Fastpath
    Χαλάρωσε και διάβασε παραπάνω.Η εταιρεία καθορίζει το τι θα κάνει με τους πελάτες της.

  5. #35
    Εγγραφή
    26-11-2005
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    155
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12200/1003
    ISP
    OTE
    Router
    Dlink 2741b
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pipis71 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαλάρωσε και διάβασε παραπάνω.Η εταιρεία καθορίζει το τι θα κάνει με τους πελάτες της.
    Δηλαδη εγω ειμαι ο μαλ...ας που πληρωνω ενα πακετο στην επισημη τιμη του και ο αλλος ειναι ο μαγκας που πληρωνει τα μισα χρηματα σε σχεση με μενα.Και την τιμολογιακη πολιτικη σαφως την καθοριζει η εταιρεια αλλα την εγκρινει η ΕΕΤΤ.Εγω ειμαι απολυτα χαλαρος,καποιοι αλλοι στον ΟΤΕ δεν ξερω αν θα εξακολουθησουν να ειναι χαλαροι.

  6. #36
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.388
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Σκέψου όμως κι αυτό: αν πλήρωνες εσύ τη μισή τιμή θα διαμαρτυρόσουν;

  7. #37
    Εγγραφή
    26-11-2005
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    155
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12200/1003
    ISP
    OTE
    Router
    Dlink 2741b
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 21706 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκέψου όμως κι αυτό: αν πλήρωνες εσύ τη μισή τιμή θα διαμαρτυρόσουν;
    Γι αυτο και λεω να αναφερει ο ΟΤΕ στην ιστοσελιδα του ποια ειναι τα κριτηρια με τα οποια κανει αυτες τις προσφορες.Οπως φαινεται και απο το παρον νημα οι προσφορες αυτες διαφερουν.Αν ομως αναφερεται καπου επισημα τι κριτηρια πρεπει να πληρω και τι οχι,τοτε δεν θα υπαρχει προβλημα και δεν θα δημιουργουνται παρεξηγησεις.Αν δεν δικαιουμαι την εκπτωση τοτε και βεβαια να μην μου την δωσουν.Το σωστο ειναι να υπαρχει παντου διαφανεια.

  8. #38
    Εγγραφή
    20-02-2012
    Μηνύματα
    396
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 21706 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκέψου όμως κι αυτό: αν πλήρωνες εσύ τη μισή τιμή θα διαμαρτυρόσουν;
    Σωστη η υποθεση σου, αλλα τα δεδομενα ειναι οτι ο οτε κανει εκπτωσεις σε καποιους πελατες του με βαση καποια κριτηρια. Δεν ειναι αδικο να ψωνιζουμε το ιδιο προιον σε αρκετα διαφορετικες τιμες?
    Δυστυχία σου Ελλάς, με τα τέκνα που γεννάς !!!

  9. #39
    Εγγραφή
    16-11-2005
    Περιοχή
    Περισσός
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    18 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    vigor 2700
    SNR / Attn
    9(dB) / 26(dB)
    Είναι παράλογο να κάνεις καταγγελία στον ΟΤΕ για μια τακτική που τουλάχιστον την εφαρμόζει απείρως λιγότερο από τους εναλλακτικούς. Οι τελευταίοι μετά το πέρας του 12μηνου και σε περίπτωση που υποβληθεί αίτηση φορητότητας , παίζει για κάθε πελάτη να κάνουν και διαφορετική προσφορά ώστε να τον κρατήσουν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mellodos : 13-09-13 στις 15:22.

  10. #40
    Εγγραφή
    26-11-2005
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    155
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12200/1003
    ISP
    OTE
    Router
    Dlink 2741b
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mellodos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι παράλογο να κάνεις καταγγελία στον ΟΤΕ για μια τακτική που τουλάχιστον την εφαρμόζει απείρως λιγότερο από τους εναλλακτικούς. Οι τελευταίοι μετά το πέρας του 12μηνου και σε περίπτωση που υποβληθεί αίτηση φορητότητας , παίζει για κάθε πελάτη να κάνουν και διαφορετική προσφορά ώστε να τον κρατήσουν.
    Αφου λοιπον ειναι μια μεθοδος αδιαφανειας,που δημιουργει διακρισεις και πελατες δυο ταχυτητων και την εφαρμοζουν ολοι οι παροχοι,θα πρεπει η ΕΕΤΤ να το ερευνησει το θεμα και να βαλει ενα φρενο σε αυτη την παρανομη τακτικη ή να θεσπισει κριτηρια τα οποια θα καθοριζουν τους ορους που θα γινονται αυτες οι προσφορες.

  11. #41
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Εκάλη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.532
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ZTE H1600
    Άρα λοιπόν ποια είναι η λύση για τους καταναλωτές; Κάθε χρόνο να κάνουν αίτηση σε άλλο πάροχο (με καλύτερη 12μηνη προσφορά) και να περιμένουν ο πάροχος που είναι να τους πάρει τηλέφωνο και να τους προσφέρει κάτι καλύτερο;

    Αυτή τη δουλειά θα κάνουμε κάθε χρόνο;

  12. #42
    Εγγραφή
    30-06-2013
    Περιοχή
    Κηπούπολη
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11044/1080
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ΟΤΕ-Speedport Entry 2
    SNR / Attn
    11.9(dB) / 32(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παιδιά πριν λίγο καιρό ήμουνα και εγώ στην ίδια θέση,σε φίλο μου έκανε ο ΟΤΕ προσφορά για 12 μήνες με 15 ευρώ τελική τον μήνα για γραμμή έως 24mbps και σε εμένα έδινε πρόγραμμα με 240 κλήσεις και 24mbps με 27 ευρώ τον μήνα και μετά από 6 μήνες 32,όταν είπα στην συγκεκριμένη ότι η Wind μου δίνει πακέτο για απεριόριστα σταθέρα και ίντερνετ έως 24mbps με 17 ευρώ τον μήνα άρχιζε και μου έλεγε για τα τέλη ενεργοποίησης που είναι 35 ευρώ τις εξήγησα ότι μου τα κόβει η Wind αυτά περιορίστηκε στο να μου προσφέρει δωροεπιταγή για τον Γερμανό..μην το ψάχνετε και πολύ υπάρχουν και άλλες εταιρίες!

    Να σημειώσω ότι ήμουνα στον ΟΤΕ 6 χρόνια,ποτέ δεν καθυστέρησα να πληρώσω και μου φέρθηκαν έτσι..ενώ ο φίλος μου ήτανε 12 μήνες..

  13. #43
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.388
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Όταν λοιπόν μας ευνοεί η αδιαφάνεια και η έλλειψη
    κριτηρίων είμαστε ευχαριστημένοι.
    Αλλιώς διαμαρτυρόμαστε για την έλλειψη διαφάνειας
    και κριτηρίων!
    Τη βλέπετε σωστή αυτή τη συμπεριφορά;

  14. #44
    Εγγραφή
    30-06-2013
    Περιοχή
    Κηπούπολη
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11044/1080
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ΟΤΕ-Speedport Entry 2
    SNR / Attn
    11.9(dB) / 32(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Eγώ δεν διαμαρτύρομαι,ούτε κλαίω,απλά εξήγησα τι έγινε στην δική μου περίπτωση και στα δικά μου τα μάτια εννοείται ότι με χάλασε το σκηνικό,όποιον δεν τον ικανοποιεί η αντι-προσφορά την κάνει για άλλες πολιτείες αυτό έκανα και εγώ,σε 1 χρόνο που τελειώνει το συμβόλαιο με την Wind θα βγώ πάλι στην αγορά για να ψάξω το καλύτερο πακέτο για την τσέπη μου.

  15. #45
    Εγγραφή
    26-11-2005
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    155
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12200/1003
    ISP
    OTE
    Router
    Dlink 2741b
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 21706 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν λοιπόν μας ευνοεί η αδιαφάνεια και η έλλειψη
    κριτηρίων είμαστε ευχαριστημένοι.
    Αλλιώς διαμαρτυρόμαστε για την έλλειψη διαφάνειας
    και κριτηρίων!
    Τη βλέπετε σωστή αυτή τη συμπεριφορά;
    Καθολου σωστη συμπεριφορα.Αλλα αυτη τη συμπεριφορα τη δημιουργει στη συγκεκριμμενη περιπτωση ο ΟΤΕ(ειτε καποιος αλλος παροχος) οπου χωρις διαφανεια,χωρις οπως φαινεται να πληρουντε καποια κριτιρια δινει σε ορισμενους πελατες ευνοικες προσφορες.Και ακριβως σε αυτο το σημειο πρεπει να παρεμβει η ΕΕΤΤ,αυτος ειναι αλλωστε και ο ρολος της και να βαλει μια ταξη για να μην γινοντε διακρισεις.Εννιαια αντιμετωπιση προς ολους τους πελατες,οχι διακρισεις και οχι δυο μετρα και δυο σταθμα.Ειτε να κανεις σε ολους εκπτωσεις,ειτε να επαναφερεις σε ολους τις επισημες τιμολογιακες τιμες οπως ακριβως τις εχει εγκρινει και η ΕΕΤΤ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος none1 : 13-09-13 στις 17:35.

Σελ. 3 από 30 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 950
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-24, 23:55
  2. Μηνύματα: 79
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-13, 17:47
  3. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-13, 22:38
  4. Η αποψή σας για αυτή την προσφορά ;
    Από Zounds στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-12-12, 22:43

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας