Σελ. 16 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 61114151617182126 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 226-240 από 442
  1. #226
    Εγγραφή
    29-08-2014
    Περιοχή
    στην Ανατολική πλευρά της Νήσου Sark
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13297/1020
    ISP
    VoIP
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 18.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jgk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γίνεται όμως εμείς να δίνουμε περισσότερα από έναν νέο συνδρομητή από ΦΟΡΗΤΌΤΗΤΑ. Έλεος!!! Και καλά υπαλληλικό, μαζί είμαστε ένα και παραμύθια. Υπάρχει συνδρομητής hol που πληρώνει 2,5 ευρώ.
    τι εννοεις πληρωνει 2,5 €

  2. #227
    Εγγραφή
    15-10-2014
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ούτε αυτός που έκανε είσπραξη το πίστεψε πληρώνει περισσότερα και έχει το κατάστημα. For the recond Δυτική Θεσσαλονίκη. Βαρδάρης δηλαδή.
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  3. #228
    Εγγραφή
    24-01-2004
    Περιοχή
    Σταυρούπολη Θεσσαλονίκης
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.624
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    NOVA
    DSLAM
    Wind - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Nokia κάτι
    Path Level
    Fastpath
    2 and a half euros?
    Greece.
    Chosen by the Gods.

  4. #229
    Εγγραφή
    20-08-2006
    Περιοχή
    Άνω Βριλήσσια
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    493
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.997 / 4.996
    ISP
    Wind
    Router
    ZYXEL VMG1312-B10D
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 17,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η ουσία ειναι πως ο ΟΤΕ ειναι μονοπώλιο τώρα στο vdsl και βαράει αλύπητα. Νομίζω wind hol κτλ ειναι οκ επιλογές για τηλεφωνία αλλά στο ιντερνετ επίφοβες. Οι πλέον αξιόπιστοι ειναι 4νετ και οτε που δίνουν πακέτο και την συνδρομητική τηλεόραση. Η 4νετ δίνει φθηνά τηλέφωνο και αρκετά αξιόπιστο ιντερνετ, όμως η νοβα στο φουλ πακ βγαίνει ακριβά, ενώ vdsl ακόμη γιοκ. Ο οτε δίνει ακριβότερα το 2play, το vdsl το σφάζει, ενώ το ΟΤΕ TV το δίνει τσάμπα εφόσον βάλεις τα άλλα, ενώ νομίζω το περιεχόμενο του ote tv πλέον ειναι ίσως και καλύτερο απο 4νετ. Για μένα η μετάβαση σε οτε ειναι ακόμη λίγο ρίσκο και θα το παγώσω, ισως τις γιορτές βγούν καλύτερες προσφορές, ενώ σταδιακά θα υπάρξει πτωτική τάση στο vdsl. Θα έκανα το 3play του οτε με την adsl στα 36 περίπου αλλά ειναι μεγάλο αγκάθι το 24μηνο και επίφοβο - πονηρό το 12 μήνες προνομιακής χρέωσης του οτε tv.
    VDSL experience 50 mbps after 2 years of waiting with pOTE

  5. #230
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από oekab1992 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ουσία ειναι πως ο ΟΤΕ ειναι μονοπώλιο τώρα στο vdsl και βαράει αλύπητα. Νομίζω wind hol κτλ ειναι οκ επιλογές για τηλεφωνία αλλά στο ιντερνετ επίφοβες. Οι πλέον αξιόπιστοι ειναι 4νετ και οτε που δίνουν πακέτο και την συνδρομητική τηλεόραση. Η 4νετ δίνει φθηνά τηλέφωνο και αρκετά αξιόπιστο ιντερνετ, όμως η νοβα στο φουλ πακ βγαίνει ακριβά, ενώ vdsl ακόμη γιοκ. Ο οτε δίνει ακριβότερα το 2play, το vdsl το σφάζει, ενώ το ΟΤΕ TV το δίνει τσάμπα εφόσον βάλεις τα άλλα, ενώ νομίζω το περιεχόμενο του ote tv πλέον ειναι ίσως και καλύτερο απο 4νετ. Για μένα η μετάβαση σε οτε ειναι ακόμη λίγο ρίσκο και θα το παγώσω, ισως τις γιορτές βγούν καλύτερες προσφορές, ενώ σταδιακά θα υπάρξει πτωτική τάση στο vdsl. Θα έκανα το 3play του οτε με την adsl στα 36 περίπου αλλά ειναι μεγάλο αγκάθι το 24μηνο και επίφοβο - πονηρό το 12 μήνες προνομιακής χρέωσης του οτε tv.
    Ξεχνάς ότι όσον αφορά το vdsl τόσο η wind οσο και η hol δινουν vdsl από καμπινα, και είναι μπροστά από τη forthnet.. Και με την υπόλοιπη σύγκριση δεν συμφωνω καθώς θεωρώ ότι τουλάχιστον η hold είναι καλύτερη από τη forthnet. Δε μιλαω για ταχυτητα συγχρονισμού, άλλα για όλα τα υπόλοιπα..
    Ας πάμε στο θέμα..Σκέφτομαι να την κάνω σύντομα από ΟΤΕ..
    Έχω γραμμή isdn με δυο νουμερακια..Εχει κάνει καμία σοβαρή αντιπροσφορά ο ΟΤΕ για isdn γραμμή σε κάποιον από σας;

  6. #231
    Εγγραφή
    08-01-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    661
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/9999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Vodafone AETHRA BG8542EW
    SNR / Attn
    15.5(dB) / 11.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεχνάς ότι όσον αφορά το vdsl τόσο η wind οσο και η hol δινουν vdsl από καμπινα, και είναι μπροστά από τη forthnet.. Και με την υπόλοιπη σύγκριση δεν συμφωνω καθώς θεωρώ ότι τουλάχιστον η hold είναι καλύτερη από τη forthnet. Δε μιλαω για ταχυτητα συγχρονισμού, άλλα για όλα τα υπόλοιπα..
    Ας πάμε στο θέμα..Σκέφτομαι να την κάνω σύντομα από ΟΤΕ..
    Έχω γραμμή isdn με δυο νουμερακια..Εχει κάνει καμία σοβαρή αντιπροσφορά ο ΟΤΕ για isdn γραμμή σε κάποιον από σας;
    Κανονική ISDN θα βρεις μόνο στην WIND, οι υπόλοιποι δίνουν μέσω VOIP. Αν δει φορητότητα ο ΟΤΕ δίνει καλή προσφορά και στις ISDN γραμμές του, μαζί με τα υπόλοιπα (χρόνο προς κινητά, OTE ΤV κλπ)

  7. #232
    Εγγραφή
    20-08-2006
    Περιοχή
    Άνω Βριλήσσια
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    493
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.997 / 4.996
    ISP
    Wind
    Router
    ZYXEL VMG1312-B10D
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 17,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Με ξαναπήραν σήμερα και 2 φορές απο την θυγατρική του ΟΤΕ ονόματι VALUE, αρκετά πιεστικοί θα έλεγα. Τους γείωσα κάνω abort το σχέδιο ΟΤΕ μέχρι νεοτέρας πχ τις γιορτές αν βγεί κάποια πιο αξιόλογη προσφορά. 50 φευγα ευρώ για vdsl δεν το λες και προσφορά, χαράτσι ειναι. Το δε 36 ευρώ για 3play με adsl και χειροπέδες 2 χρόνια και μετα στον χρόνο διπλασιασμό τιμής του ote tv υπο καθεστώς ομηρίας, οχι δεν παίρνω. Οι ίδιοι στο ίδιο το τμήμα αυτό παραδέχθηκαν πως θα αυξηθεί η τιμή του ote tv μετά τον χρόνο σε 21 το μήνα (απο 11 περίπου τώρα) και ή το δέχομαι ή το κόβω.
    VDSL experience 50 mbps after 2 years of waiting with pOTE

  8. #233
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Παιδιά σε σκέτο ιντερνετ έκαναν σε κανέναν καμιά καλή προσφορά? Απο ότι κατάλαβα το vdsl το χτυπάνε και μόνο όσοι μπορούν να βάλουν φοιτητικό μπορούν να πληρώσουν κατω από 30 το μήνα. Αλλά οτιδήποτε κοντά στο 20ευρω με 24άρι νομίζω είναι προσφορά(με λιγότερο απο 2 χρόνια συμβόλαιο)

  9. #234
    Εγγραφή
    20-08-2006
    Περιοχή
    Άνω Βριλήσσια
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    493
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.997 / 4.996
    ISP
    Wind
    Router
    ZYXEL VMG1312-B10D
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 17,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έμαθε κανείς τίποτα νέο για καλύτερη προσφορά απο τις παραπάνω αναγραφόμενες?
    VDSL experience 50 mbps after 2 years of waiting with pOTE

  10. #235
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεχνάς ότι όσον αφορά το vdsl τόσο η wind οσο και η hol δινουν vdsl από καμπινα, και είναι μπροστά από τη forthnet.. Και με την υπόλοιπη σύγκριση δεν συμφωνω καθώς θεωρώ ότι τουλάχιστον η hold είναι καλύτερη από τη forthnet. Δε μιλαω για ταχυτητα συγχρονισμού, άλλα για όλα τα υπόλοιπα..
    Ας πάμε στο θέμα..Σκέφτομαι να την κάνω σύντομα από ΟΤΕ..
    Έχω γραμμή isdn με δυο νουμερακια..Εχει κάνει καμία σοβαρή αντιπροσφορά ο ΟΤΕ για isdn γραμμή σε κάποιον από σας;
    Και εγώ είμαι στην ίδια περίπτωση με εσένα, θέλω την ISDN... Δεν κάνω κίνηση για φορητότητα σε άλλον πάροχο, διότι δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις που ενώ ο πελάτης ακύρωσε την αίτηση φορητότητας, τον ενεργοποίησε ο πάροχος. Η WIND είναι ο μόνος εναλλακτικός που δίνει κανονική ISDN. Όταν είχα ρωτήσει σε κατάστημα την έδιναν και σε οικιακούς πελάτες. Όταν όμως η διαφορά με τον ΟΤΕ είναι 1-2 ευρώ τι να το κάνεις;;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Magnum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανονική ISDN θα βρεις μόνο στην WIND, οι υπόλοιποι δίνουν μέσω VOIP. Αν δει φορητότητα ο ΟΤΕ δίνει καλή προσφορά και στις ISDN γραμμές του, μαζί με τα υπόλοιπα (χρόνο προς κινητά, OTE ΤV κλπ)
    Σε οικιακούς πελάτες VoIP με δυο κανάλια φωνής και τερματικό με έξοδο ISDN; Ποιος πάροχος το κάνει αυτό;

  11. #236
    Εγγραφή
    08-01-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    661
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/9999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Vodafone AETHRA BG8542EW
    SNR / Attn
    15.5(dB) / 11.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ είμαι στην ίδια περίπτωση με εσένα, θέλω την ISDN... Δεν κάνω κίνηση για φορητότητα σε άλλον πάροχο, διότι δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις που ενώ ο πελάτης ακύρωσε την αίτηση φορητότητας, τον ενεργοποίησε ο πάροχος. Η WIND είναι ο μόνος εναλλακτικός που δίνει κανονική ISDN. Όταν είχα ρωτήσει σε κατάστημα την έδιναν και σε οικιακούς πελάτες. Όταν όμως η διαφορά με τον ΟΤΕ είναι 1-2 ευρώ τι να το κάνεις;;

    - - - Updated - - -



    Σε οικιακούς πελάτες VoIP με δυο κανάλια φωνής και τερματικό με έξοδο ISDN; Ποιος πάροχος το κάνει αυτό;
    Κανονικό ISDN δίνει μόνο η WIND αλλά αν πετύχεις προσφορά με δωρεάν τέλη ενεργοποίησης & 1-2 μήνες δώρο τότε κοίταξε το, μιας και έτσι θα σου κάνει αντιπροσφορά ο ΟΤΕ με καλύτερη τιμή ! (Αυτό έκανα εγώ τον Μάιο και μου έκανε καλή προσφορά ο ΟΤΕ)

    Αν θυμάμαι καλά όταν το έψαχνα πριν 1-1.5 χρόνο η CYTA που δίνει μόνο VOIP μπορεί να σου δώσει εξοπλισμό (Router) που βγάζει και έξοδο ISDN αλλά έχει περιορισμό μόνο για 2 αριθμούς (αν θυμάμαι καλά) πληρώνοντας όμως λίγο παραπάνω δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα.
    Ακόμη και η HOL, Vodafone δίνουν αντίστοιχα τέτοια δυνατότητα αλλά δεν θυμάμαι αν είναι διαθέσιμο και σε οικιακούς πελάτες ή μόνο σε εταιρικούς.

  12. #237
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    884
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport smart
    παιδια καλησπερα. ειχα το πακετο 4 ιντερνετ 210 σταθερα και 30 κινητα. εληξε το συμβολαιο και δεν ηθελα να φυγω απο τον οτε μια και στη περιοχη βαλανε και λειτουργουν νεες καμπινες 100 μετρα απο το σπιτι μου οποτε πηρα τηλεφωνο στο 13888 και ζητησα να μου κανουν μια προσφορα για 24ρι που θα παει σφαιρα απεριοριστα σταθερα, 30 κινητα. μου ειπαν οτι μου το διναν οσο ειναι στο σιτε οτε στα 35.90 και δεν μπορουσαν να κανουν καλυτερη. τους ειπα ναα με συνδεσουν με το τμημα καταργησεων και εκεινοι κανανε ενα αιτημα και μου ειπαν θα με παρουν τηλεφωνω στο κινητο. με τα απο μια μερα με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν αρχικα οτι δεν μπορουσαν να δωσουν καλυτερη προσφορα μιας και δεν υπαρχει στο σιτε. τους ειπα να μου πουμνε την διαδικασια για να κανω διακοπη απο καταστημα και τοτε μου ειπαν οτι μπορουν να μου δωσουν την προσφορα που ειναι για νεους συνδρομητες που ειναι αυτη.https://www.ote.gr/web/guest/basket?...p_v_l_s_g_id=0

    24αρι, απεριοριστα και 30 κινητα στα 29.90. με ικανοποιει αυτη η τιμη μιας και σε αλλους παροχους με φορητοτητα θα μου διναν 20 - 25 απλα το adsl θα το επαιρνα απο το αστικο κεντρο που σημαινει οτι θα ειχα ταχυητα κοντα στα 4 λογω αποστασης μαις και οι αλλοι παροχοι δεν δινουν 24 απο καμπινα. το σκεφτηκα για την 24μηνη δεσμευση αλλα ελπιζω να γινει μειωση καποια στιγμη για τοvdsl και να αναβαθμισω. αυτος ειναι ενας τροπος για να επικοινωνησουν το τμημα προσφορων μαζι σας.

  13. #238
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Εκάλη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.534
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ZTE H1600
    Δίνει πλέον ο ΟΤΕ 24αρι από καμπίνα;

  14. #239
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    884
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport smart
    ναι ενας τεχνικος μου ειπε που δουλευε στα νεα καφαο οτι δινουν απο εκει πλεον τις 24αρες για οσους ειναι μακρια απο το αστικο κεντρο. αν δεν ισχυει κατι τετοιο θα κανω υπαναχωρηση του νεου συμβολαιου.

  15. #240
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    673
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    Fritz 7590
    SNR / Attn
    17(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bebis19 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι ενας τεχνικος μου ειπε που δουλευε στα νεα καφαο οτι δινουν απο εκει πλεον τις 24αρες για οσους ειναι μακρια απο το αστικο κεντρο. αν δεν ισχυει κατι τετοιο θα κανω υπαναχωρηση του νεου συμβολαιου.
    όχι σίγουρα γίνεται, εγώ που είχα προβλήματα συνέχεια με την γραμμή με αποδυνδέσεις, μου το μετέφεραν στο καφαο μαζί με τις vdsl και συγχρώνιζα κοντά στα 23. Τώρα βέβαια είμαι ευτυχής κάτοχος vdsl 50.

Σελ. 16 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 61114151617182126 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 950
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-24, 23:55
  2. Μηνύματα: 79
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-13, 17:47
  3. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-13, 22:38
  4. Η αποψή σας για αυτή την προσφορά ;
    Από Zounds στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-12-12, 22:43

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας