Σελ. 14 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 4912131415161924 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 196-210 από 442
  1. #196
    Εγγραφή
    21-06-2005
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    913
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη σελίδα τους δε γράφει για τις αντιπροσφορές που κάνουν για να μη χάσουν τον πελάτη. Οι οποίες είναι πάντοτε οι πιο συμφέρουσες.
    αυτό σε καινούργιο πελάτη δεν μπορεί να γίνει με κάποιο τρόπο? πρέπει να είσαι ήδη πελάτης και να κάνεις φορητότητα

  2. #197
    Εγγραφή
    12-05-2010
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.009
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΠΕΡΑΜΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    33(dB) / 4.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vforvendetta85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλο τα τέλη για την φορητότητα της γραμμής, που είναι 31 ευρώ και άλλο τα τέλη ενεργοποίησης του ίντερνετ που είναι δωρεάν. Είναι μια "εξυπνάδα" του Οτέ το πως το παρουσιάζει.
    Μάλιστα... αυτό δεν σηκώνει μέχρι και μήνυση για παραπλάνηση?

  3. #198
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Γιατί; Άλλο το ένα άλλο το άλλο.

  4. #199
    Εγγραφή
    20-10-2014
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    πηρα τηλ στον οτε , και δεν εχει τηλ το 'τμημα προσφορων' και μου λεει δεν γινεται κατι κλπ, για να κοψω το οτε tv πρεπει να πληρωσω μεχρι το μαιο 2015 το ιδιο ποσό σαν να εχω το ote tv. πρωτο καπελο και 2ρο αρχισε να λεει οτι αυτοι σε παιρνουν τηλ αν ειναι να σας κανουν ειδικη προσφροα κλπ κλπ. κ λεω θελω ενα τηλ να μιλησω κ μου λεει δεν εχουν,κ απαντω τι ειναι τμημα φαντασμα; δλδ ελεος. πρεπει να εχεις καποια κριτηρια . 150ε δινω για το σπιτι ,αυτο δ ειναι κριτηριο ?

  5. #200
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Εκάλη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.534
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ZTE H1600
    Για να πούμε βέβαια και του στραβού το δίκιο, δεν θα ήταν λογικό να έχουν ένα τηλεφωνικό αριθμό που να μπορεί ο καθένας να πάρει τηλέφωνο και να ζητήσει προσφορά, αφού όλοι εκεί θα έπαιρναν και θα ζητούσαν καλύτερη τιμή, ο καθένας για τους δικούς του λόγους. Με αυτή τη λογική ο κάθε πάροχος θα έλεγε....."πάρτε μας τηλέφωνο, κάντε μας την προσφορά που θέλετε να σας προσφέρουμε και αν τη δεχτούμε, τότε ξεκινάει η υπηρεσία"

    Επιχειρηματικά δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο.

  6. #201
    Εγγραφή
    20-10-2014
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    ωραια,ας αφησω ενα μνα να με παρουν κ να μου πουνε εαν μπορω να εχω καποια προσφορα η οχι. γτ ετσι δεν βγαζεις ακρη,δεν ξερεις σε ποιον να μιλησεις. πρεπει να κανω φορητοτητα για να παρουνε;

  7. #202
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Εκάλη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.534
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ZTE H1600
    Η απειλή πως θα φύγεις είναι ο καλύτερος τρόπος για να τους αναγκάσεις να σε πάρουν τηλέφωνο και να σου κάνουν προσφορά. Φυσικά αυτό δε θα γίνει μετά από απειλή αποχώρησης που θα κάνεις στον εκπρόσωπο της τηλεφωνικής υποστήρηξης, αλλά μόλις δούνε την αίτηση φορτητότητας, που θα τους στείλει ο άλλος πάροχος.

  8. #203
    Εγγραφή
    10-06-2007
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    437
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΙΔΑΡΙ
    Path Level
    Interleaved
    Και με απειλή διακοπής - σύνδεσης με το τμήμα διακοπών μια χαρά αντιπροσφορές κάνουν...είναι πως θα το χειριστής και πόσο αποφασισμένος θα είσαι...
    Μας τελείωσε ο Αέρας Rulez

  9. #204
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    884
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από body125z Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και με απειλή διακοπής - σύνδεσης με το τμήμα διακοπών μια χαρά αντιπροσφορές κάνουν...είναι πως θα το χειριστής και πόσο αποφασισμένος θα είσαι...
    ξερεις το τηλεφωνο?

    - - - Updated - - -

    φανταζομαι το πραγματοποιεςι αφου ληξει το συμβολαιο.

  10. #205
    Εγγραφή
    10-06-2007
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    437
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΙΔΑΡΙ
    Path Level
    Interleaved
    δεν είναι κάποιο συγκεκριμένο τηλέφωνο.. παίρνεις κανονικά στο 13888 και τους λες θέλω ανανέωση αλλά με μείωση κλπ.
    αν αρχίσουν τα δε γίνεται τότε λες συνδέστε με με τμήμα διακοπών, εκεί πλέον κάνεις τη διαπραγμάτευση η οποία μπορεί να έχει είτε θετικά είτε αρνητικά αποτελέσματα.
    στην ουσία μπλοφάρεις ρισκάρεις..
    και εννοείτε αφού έχει λήξει η δέσμευση..
    Μας τελείωσε ο Αέρας Rulez

  11. #206
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Εκάλη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.534
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ZTE H1600
    Μήπως δηλαδή πίσω από το τμήμα διακοπών κρύβεται το τμήμα προσφορών;

  12. #207
    Εγγραφή
    10-06-2007
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    437
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΙΔΑΡΙ
    Path Level
    Interleaved
    είναι λογικό στο τμήμα διακοπών να έχουν μεγαλύτερη άνεση στο να κάνουν μια καλύτερη προσφορά σε πελάτες που πιστεύουν οτι πρόκειται να χάσουν....
    Μας τελείωσε ο Αέρας Rulez

  13. #208
    Εγγραφή
    02-03-2009
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    148
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εγώ πάντως παίδες πήρα καλύτερη προσφορά όταν είχα αποφασίσει να την κάνω απο ΟΤΕ.Δεν έκανα φορητότητα σε άλλο πάροχο,απλά πήρα στο 13888 και ζήτησα τμήμα διακοπών όταν ήδη είχε λήξει το συμβόλαιο.

    Πλήρωνα περίπου 32 ευρο σταθερό με 24άρι ιντερνετ και απεριόριστα.και πλήρωνα και άλλα 80 euro το μήνα περίπου σε 2 κινητά cosmote(35 plus).
    Τώρα πληρώνω 47 ευρό σταθερό, 24άρι ιντερνετ , και ΟΤΕ ΤV full pack με δώρο πιάτο κ αποκωδικοποιητή.και 53 ευρό καί για τα 2 κινητά με 7 ώρες προς όλους.
    Όλα με 24μηνη δέσμευση.
    Δίνω κάπου στα 100 ευρό για τα πάντα όλα(κινητά/σταθερό/ίντερνετ/οτε tv).
    Έπεσα 10 με 15 ευρό στο μηνιαίο budget κερδίζοντας και το οτε tv.

  14. #209
    Εγγραφή
    20-08-2006
    Περιοχή
    Άνω Βριλήσσια
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    493
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.997 / 4.996
    ISP
    Wind
    Router
    ZYXEL VMG1312-B10D
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 17,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παίδες πως θα πάρω καλύτερη προσφορά απο ΟΤΕ, πείτε καμία ιδέα. Είμαι σε 4νετ 3play με πρόγραμμα που έχει 24αρι ιντερνετ, απεριοριστα αστικά και υπεραστικά, 720 λεπτά σε κινητά και nova start pack με 29,90 το μήνα. Το κόστος οκ πολύ χαμηλό για το σύνολο της υπηρεσίας, όμως...

    Δεν μου αρέσει πλέον η nova και πήγα σε φίλο είδα το ote tv full pack και μου άρεσε πολύ περισσότερο μιας και με καλύπτει περισσότερο στα γούστα μου
    Τα 720 λεπτα σε κινητά και σε εμένα και στην γυναίκα μου ειναι άχρηστα, λείπουμε αρκετά απο το σπίτι και επίσης έχουμε πολύ δυνατά προγράμματα στο κινητό μας
    Υπάρχει vdsl στην περιοχή μου απο ΟΤΕ μόνο και θέλω να βάλω είτε το 30 είτε το 50

    Λοιπόν... αν κάνω φορητότητα στον ΟΤΕ απο 4νετ, η καλύτερη τους προσφορά (απο τα κεντρικά και απο Γερμανό) ειναι:

    Απεριόριστα αστικα - υπεραστικά, 30 λεπτα σε κινητά, vdsl 30 και ote tv full pack μέσω δορυφόρου = 50 ευρώ το μήνα (δώρο όλος ο εξοπλισμός και η εγκατάσταση)
    Αν το παραπάνω το κάνω με 50αρι vdsl πάει στα 55 το μήνα. Σε κάθε περίπτωση, δέσμευση 18 μηνών.

    Μου αρέσει το θέλω.. αλλά το βρίσκω πολύ ακριβό ρε γαμώτο, η μετάβαση απο τα 30 στα 50 πονάει. Υπάρχει καμία τρίπλα να το πάρω φθηνότερα?
    VDSL experience 50 mbps after 2 years of waiting with pOTE

  15. #210
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    7800/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Thomson tg585v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 32,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από oekab1992 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίδες πως θα πάρω καλύτερη προσφορά απο ΟΤΕ, πείτε καμία ιδέα. Είμαι σε 4νετ 3play με πρόγραμμα που έχει 24αρι ιντερνετ, απεριοριστα αστικά και υπεραστικά, 720 λεπτά σε κινητά και nova start pack με 29,90 το μήνα. Το κόστος οκ πολύ χαμηλό για το σύνολο της υπηρεσίας, όμως...

    Δεν μου αρέσει πλέον η nova και πήγα σε φίλο είδα το ote tv full pack και μου άρεσε πολύ περισσότερο μιας και με καλύπτει περισσότερο στα γούστα μου
    Τα 720 λεπτα σε κινητά και σε εμένα και στην γυναίκα μου ειναι άχρηστα, λείπουμε αρκετά απο το σπίτι και επίσης έχουμε πολύ δυνατά προγράμματα στο κινητό μας
    Υπάρχει vdsl στην περιοχή μου απο ΟΤΕ μόνο και θέλω να βάλω είτε το 30 είτε το 50

    Λοιπόν... αν κάνω φορητότητα στον ΟΤΕ απο 4νετ, η καλύτερη τους προσφορά (απο τα κεντρικά και απο Γερμανό) ειναι:

    Απεριόριστα αστικα - υπεραστικά, 30 λεπτα σε κινητά, vdsl 30 και ote tv full pack μέσω δορυφόρου = 50 ευρώ το μήνα (δώρο όλος ο εξοπλισμός και η εγκατάσταση)
    Αν το παραπάνω το κάνω με 50αρι vdsl πάει στα 55 το μήνα. Σε κάθε περίπτωση, δέσμευση 18 μηνών.

    Μου αρέσει το θέλω.. αλλά το βρίσκω πολύ ακριβό ρε γαμώτο, η μετάβαση απο τα 30 στα 50 πονάει. Υπάρχει καμία τρίπλα να το πάρω φθηνότερα?
    Το 35,85€ που δίνει σε πελάτες forthnet με 24αρι ίντερνετ απεριόριστα αστικά-υπεραστικά και 30' προς κινητά και full pack otetv δε σε καλύπτει;

Σελ. 14 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 4912131415161924 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 950
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-24, 23:55
  2. Μηνύματα: 79
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-13, 17:47
  3. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-13, 22:38
  4. Η αποψή σας για αυτή την προσφορά ;
    Από Zounds στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-12-12, 22:43

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας