Σελ. 25 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 515202324252627 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 361-375 από 442
  1. #361
    Εγγραφή
    26-12-2006
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    93
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    έχω forthnet και λέω να πάω σε ote για να πάρω και το otetv.

    θέλω απεριόριστα σταθερά και όσο το δυνατόν απεριόριστα κινητά + 24 ίντερνετ + otetv δορυφορικό.
    ποια είναι η καλύτερη τιμή που μπορώ να πετύχω???

    αν βάλω και ένα κινητό μέσα μπορώ να κερδίσω περισσότερα...???

  2. #362
    Εγγραφή
    10-06-2007
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    437
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΙΔΑΡΙ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Antonis_B Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχω forthnet και λέω να πάω σε ote για να πάρω και το otetv.

    θέλω απεριόριστα σταθερά και όσο το δυνατόν απεριόριστα κινητά + 24 ίντερνετ + otetv δορυφορικό.
    ποια είναι η καλύτερη τιμή που μπορώ να πετύχω???

    αν βάλω και ένα κινητό μέσα μπορώ να κερδίσω περισσότερα...???
    μια τιμή στα 42-44Ε πιστεύω θα είναι καλή δλδ 24+17 για τηλέφωνο και tv αντίστοιχα για 2ετία
    Μας τελείωσε ο Αέρας Rulez

  3. #363
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Την ίδια προσφορά μου έκαναν κ εμένα με τις παραπάνω..40,80 τελική τιμή με δώρο τον εξοπλισμό και την εγκατάσταση...το θέμα είναι ότι έχω ακόμα συμβόλαιο με cyta και σκέφτομαι το 70αρι της ποινής..

    Το παράδοξο είναι πως μου δίνει του Φούλ πακ ΟΤΕ τβ στα 15,90 για ένα χρόνο και στα 17,90 για 2 χρόνια

  4. #364
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Δεν είναι παράδοξο ακριβώς γτ η τιμή του full είναι 21.90 νομίζω...
    Οπότε για 2 χρόνια σε βολεύει αν όντως το θες γτ αλλιώς θα ήταν μέση τιμή 18.90

  5. #365
    Εγγραφή
    25-09-2006
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Καλησπέρα! Πριν από μερικές ώρες δέχτηκα την παρακάτω προσφορά για μεταφορά από Forthnet.
    ΟΤΕTV Full Pack 15.90 για 1 χρόνο ή 17,90 για 2 χρόνια
    καθώς και απεριόριστα αστικά και υπεραστικά τηλ. + 6 ώρες κινητά + 24 Mbps internet + δωρεάν εξοπλισμός και εγκατάσταση (με χρησιδάνειο) + αναγνώριση κλήσεων 29,90 για 2 χρόνια.
    Συνολικά 47,80 για 2 χρόνια συμβόλαιο + τέλος φορητότητας 31,23 το οποίο θα χρεωθεί στον 1ο λογαριασμό.
    Υπάρχει κάποια καλύτερη προσφορά αυτή την περίοδο;

  6. #366
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nightmare7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα! Πριν από μερικές ώρες δέχτηκα την παρακάτω προσφορά για μεταφορά από Forthnet.
    ΟΤΕTV Full Pack 15.90 για 1 χρόνο ή 17,90 για 2 χρόνια
    καθώς και απεριόριστα αστικά και υπεραστικά τηλ. + 6 ώρες κινητά + 24 Mbps internet + δωρεάν εξοπλισμός και εγκατάσταση (με χρησιδάνειο) + αναγνώριση κλήσεων 29,90 για 2 χρόνια.
    Συνολικά 47,80 για 2 χρόνια συμβόλαιο + τέλος φορητότητας 31,23 το οποίο θα χρεωθεί στον 1ο λογαριασμό.
    Υπάρχει κάποια καλύτερη προσφορά αυτή την περίοδο;
    Αν δε χρειάζεσαι 6 ώρες σε κινητά κ απεριόριστα σταθερά και βολεύεσαι με 250 προς σταθερά κ 30 προς κινητά η τιμή πέφτει στα 20,90

  7. #367
    Εγγραφή
    08-06-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    142
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Path Level
    Interleaved
    Γράψτε λάθος
    Νήμα του ΟΤΕ είναι
    Το μετέφερα στο νήμα forthnet

  8. #368
    Εγγραφή
    05-03-2006
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Vodafone
    Xαιρετε. Ειμαι συνδρομητης του ΟΤΕ εδω και 10ετιες σε ολες τις υπηρεσιες πλην TV (σταθερη, κινητη, ιντερνετ).
    Σε λιγες ημερες ληγει το υφισταμενο συμβολαιο που εχω μαζι τους 24mbps+απεριοριστα σταθερα+καποια λεπτα προς κινητα προς 41,90 το μηνα και προσπαθω να πετυχω μια καλη προσφορα, αν ειναι δυνατον με ote tv sat full pack ή εστω sports pack.
    Στα τηλεφωνα που εκανα μαζι τους, δεν προσφερουν με καμια δυναμη κατι καλυτερο απο τα κλασσικα πακετα που ειναι αναρτημενα στο σαιτ τους. Για παραδειγμα αν πεσω στα 4mbps+απεριοριστα σταθερα+150 λεπτα κινητα και προσθεσω μονο το sports pack TV η τιμη βγαινει στα 55ευρω το μηνα. Αν βαλω fullpack TV, παμε στα 57 ευρω το μηνα. Αν βαλω και 24ρα γραμμη (απο την οποια πιανω 10μbps) , η τιμη παει στα 58 το μηνα.

    Συγκριτικα με προσφορες που βλεπω προς νεους συνδρομητες, πχ αυτες που αναφερονται πιο πανω, η διαφορα ειναι πολυ μεγαλη και ως εκ τουτου νιωθω αρκετα απογοητευμενος ως εξαιρετικος πελατης τους τοσες δεκαετιες (λογαριασμοι παντα πληρωμενοι πριν την ωρα τους, παραπονα ελαχιστα ακομα κι οταν οι υπηρεσιες τους χωλαινουν κλπ), Πιο απογοητευμενος νιωθω απο το γεγονος οτι ειναι ανενδοτοι να κοψουν εστω και 1 ευρω το μηνα απο τις αναγραφομενες τιμες, ετσι για το γαμωτο.

    Στον αντιποδα εχω προσφορα απο forthnet 24ρα γραμμη+nova full+απεριοριστα σταθερα+5 ωρες προς κινητα με 40 ευρω το μηνα. Αλλα για να ειμαι ειλικρινης προτιμω να παραμεινω στον ΟΤΕ.

    Τι προτεινετε να κανω; Προχωραω πληρωνοντας τοσο ακριβα σε σχεση με νεους συνδρομητες; Υπαρχει αλλος τροπος να πετυχω μια καλυτερη προσφορα (οχι με αιτηση φορητοτητας, διοτι δεν ειναι βεβαιο οτι θα μου δωσουν αντιπροσφορα).

  9. #369
    Εγγραφή
    25-08-2007
    Περιοχή
    Άρτα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.229
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    ~13000/~1000
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΑ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HuX_FluX Εμφάνιση μηνυμάτων
    (οχι με αιτηση φορητοτητας, διοτι δεν ειναι βεβαιο οτι θα μου δωσουν αντιπροσφορα).
    Είναι ο μόνος τρόπος και 99,9% θα σου κάνουν προσφορά να μείνεις.
    Φιλικά, Άκης

  10. #370
    Εγγραφή
    05-03-2006
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Vodafone
    Ευχαριστω για την απαντηση.
    Υπαρχει καποιος που εκανε αιτηση φορητοτητας και δεν πηρε αντιπροσφορα για να μεινει;
    Διοτι σε καμια περιπτωση δε θελω να μεινω με την φορητοτα και τον νεο παροχο στα...χερια.

  11. #371
    Εγγραφή
    25-02-2011
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    292
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1022
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Pirelli ADB black
    SNR / Attn
    12(dB) / 39(dB)
    Path Level
    Fastpath
    στον οτε ισχυει το 12 μηνο συμβολαιο η αλλαξε κατι; εχω κλεισει χρονο στις 2/6 και θελω καλυτερη προσφορα



  12. #372
    Εγγραφή
    19-08-2008
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 3ftw Εμφάνιση μηνυμάτων
    στον οτε ισχυει το 12 μηνο συμβολαιο η αλλαξε κατι; εχω κλεισει χρονο στις 2/6 και θελω καλυτερη προσφορα
    Δηλαδή είσαι 12 ώρες και 23 λεπτά χωρίς συμβόλαιο? απαπαπα

  13. #373
    Εγγραφή
    05-03-2006
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Vodafone
    Σε συνεχεια τον οσων ειπαμε λιγο παραπανω μερικες αποριες ακομα σχετικα με το θεμα της φορητοτητας:
    1. Ποτε κανω αιτηση φορητοτητας; Πριν ληξει το συμβολαιο, την μερα που ληγει το συμβολαιο ή μετα τη ληξη;
    2. Που την κανω; Ηλεκτρονικα; Σε ενα μαγαζι, πχ της forthnet; Tι προσεχω κατα την αιτηση φορητοτητας; Βασικος σκοπος ειναι να εχω το δικαιωμα να υπαναχωρησω , χωρις να χρεωθω κατι ουτε στην μια ουτε στην αλλη εταιρεια (πχ επειδη ισως μου κανει μια καλη προσφορα ο ΟΤΕ για να με κρατησει)
    3. Αν δεν παρω ποτε προσφορα απο τον ΟΤΕ, μπορω να υπαναχωρησω απο μονος μου απο την αιτηση φορητοτητας και να ανανεωσω στον ΟΤΕ με τις υπαρχουσες κανονικες τιμες; Χωρις εξτρα χρεωση.

  14. #374
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HuX_FluX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε συνεχεια τον οσων ειπαμε λιγο παραπανω μερικες αποριες ακομα σχετικα με το θεμα της φορητοτητας:
    1. Ποτε κανω αιτηση φορητοτητας; Πριν ληξει το συμβολαιο, την μερα που ληγει το συμβολαιο ή μετα τη ληξη;
    2. Που την κανω; Ηλεκτρονικα; Σε ενα μαγαζι, πχ της forthnet; Tι προσεχω κατα την αιτηση φορητοτητας; Βασικος σκοπος ειναι να εχω το δικαιωμα να υπαναχωρησω , χωρις να χρεωθω κατι ουτε στην μια ουτε στην αλλη εταιρεια (πχ επειδη ισως μου κανει μια καλη προσφορα ο ΟΤΕ για να με κρατησει)
    3. Αν δεν παρω ποτε προσφορα απο τον ΟΤΕ, μπορω να υπαναχωρησω απο μονος μου απο την αιτηση φορητοτητας και να ανανεωσω στον ΟΤΕ με τις υπαρχουσες κανονικες τιμες; Χωρις εξτρα χρεωση.
    1. Με το που λήξει το συμβόλαιο στον τωρινό πάροχο ώστε να μην σου ζητήσουν τέλη αποσύνδεσης.
    2. Μπορείς να την κάνεις με οποιονδήποτε τρόπο αναφέρει ο πάροχος που σε ενδιαφέρει. Δεν νομίζω να πρέπει να προσέξεις κάτι ιδιαίτερο, εκτός του να είναι τα πάντα σωστά συμπληρωμένα ώστε να μην απορριφθεί λόγω λανθασμένων στοιχείων. Αν θες να μπορείς να υπαναχωρήσεις τότε ΔΕΝ θα την κάνεις σε κατάστημα, αλλά τηλεφωνικά. Δεν ξέρω αν ισχύει η υπαναχώρηση και για ηλεκτρονικές αιτήσεις, ας το επιβεβαιώσει κάποιος που γνωρίζει.
    3. Θεωρητικά μπορείς να υπαναχωρήσεις για οποιονδήποτε λόγο θέλεις εσύ. Το μεγάλο πρόβλημα είναι, όπως θα διαβάσεις αν ψάξεις λίγο στο forum, ότι ο νέος πάροχος σπάνια λαμβάνει υπ' όψιν του την αίτηση υπαναχώρησης και σε ενεργοποιεί στο δίκτυό του, με αποτέλεσμα να τρέχεις να ξεμπλέξεις μετά...

  15. #375
    Εγγραφή
    14-03-2005
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    258
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Πέρσι τέτοια εποχή περίπου είχα κάνει αίτημα φορητότητας και μου είχαν κάνει μια πολύ καλή προσφορά την οποία και αποδέχτηκα (4 ώρες αστικές-υπεραστικές+30 λεπτά σε κινητά, εως 24αρι ιντερνετ και full pack οτε tv με περίπου 33 ευρώ το μήνα).Σύντομα το πακέτο αυτό λήγει και θα ήθελα να ρωτήσω σε όσους έληξε η ανάλογη προσφορά, τι τους πρόσφεραν (αν βέβαια πρόσφεραν κάτι) για να ανανεώσουν...

Σελ. 25 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 515202324252627 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 950
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-24, 23:55
  2. Μηνύματα: 79
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-13, 17:47
  3. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-13, 22:38
  4. Η αποψή σας για αυτή την προσφορά ;
    Από Zounds στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-12-12, 22:43

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας