Εμφάνιση 1-11 από 11
  1. #1
    Εγγραφή
    07-07-2008
    Μηνύματα
    296
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Motorola Moto X, το πρώτο κινητό της Motorola μετά την εξαγορά της από την Google. Ένα video κυκλοφόρησε από Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  title.jpg 
Εμφανίσεις:  311 
Μέγεθος:  21,3 KB 
ID: 126359την Rogers Wireless δείχνοντας μερικά από τα χαρακτηριστικά που διαθέτει.

    Σύμφωνα με το βίντεο, στο Moto X το Google Now θα βρίσκεται σε λειτουργία ακόμη κι όταν είναι απενεργοποιημένη η οθόνη.
    Κάτι που σημαίνει πως το κινητό θα μπορεί να δέχεται φωνητικές εντολές από τον χρήστη του, χωρίς να χρειάζεται αυτός να πατήσει πρώτα κάποιο κουμπί στη συσκευή.

    Έτσι, για παράδειγμα θα μπορεί απλώς να υπαγορεύει τα νέα του ραντεβού και να εκφωνεί τις αναζητήσεις του στο ίντερνετ ή στην υπηρεσία χαρτών. Τo μόνο πρόβλημα που μπορεί να προκύψει από αυτό είναι η αντοχή της μπαταρίας.

    Επιπλέον, το κινητό δεν θα διαθέτει κάποιο LED για τις ειδοποιήσεις, αλλά αντί για κάποιο λαμπάκι οι ειδοποιήσεις θα εμφανίζονται σαν μία αχνή εικόνα που τρεμοπαίζει στην οθόνη της συσκευής.

    Τέλος στο βίντεο παρατηρούμε πως η κάμερα του Moto X θα ενεργοποιείται με ένα διπλό γρήγορο "τίναγμα" του χεριού, ενώ η λήψη των φωτογραφιών θα γίνεται αγγίζοντας οποιοδήποτε σημείο της οθόνης.

    Στη λειτουργία φωτογραφίας, όταν κανείς κρατά το δάκτυλό του διαρκώς στην οθόνη, τότε το smartphone θα λαμβάνει διαδοχικές εικόνες.

    Η εκπρόσωπος της Rogers Communications αναφέρει πως το κινητό θα κυκλοφορήσει στον Καναδά τον Αύγουστο.



    Πηγή: phonearena

  2. #2
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το βίντεο μου λέει ότι είναι ιδιωτικό και δεν παίζει. Κατά τα άλλα, ενδιαφέρον.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  3. #3
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το βίντεο μου λέει ότι είναι ιδιωτικό και δεν παίζει. Κατά τα άλλα, ενδιαφέρον.
    Το ανέβασα από άλλη πηγή
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  4. #4
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Not bad at all. Me wants

  5. #5
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109073 kbps / 10990 kbps
    ISP
    COSMOTE S.A.
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Το πρώτο, αν δεν απατώμαι, κινητό της Google μετά το acquisition της Motorola.
    Λογικά, θα έρθει λοιπόν και ένα ωραιότατο Nexus straight from the source.

    Intel Core i7-3930K | Gigabyte GA-X79-UD5 | Corsair Hydro Series H100i | G.Skill Ares 64GB | Asrock Arc A380 6GB OC | Creative SoundBlaster Z | OCZ Vector SSD 128GB | WD CaviarBlack 640GB | WD RED 2TB | Coolermaster Silent Pro M600 | Coolermaster 690 Pure Black Edition Case | Triple Monitor: Dell U2311H - 2 x Dell U2312HM
    MacBook Pro (Retina 13-inch / 16GB Ram)
    iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium

  6. #6
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Συνεχίζει να μη μου αρέσει η ιδέα του να μιλάω στο τηλέφωνο για να κάνω πράγματα που γίνονται πανεύκολα με 1-2 touch.
    Πάντως αυτές οι δυνατότητες preview του επόμενου android είναι παρά του moto-x.
    Όσο για την αντικατάσταση του led με ειδοποιήσεις στην οθόνη ενα έχω να πώ. Τραγικό λάθος. Έχω το S2 και το Led είναι το μόνο πράγμα που μου λείπει απο τα προηγούμενα.

  7. #7
    Εγγραφή
    15-03-2006
    Περιοχή
    Βρυσούλα - Εργατικές
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9096 kbps/904 kbps
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    ASUS DSL-AC55U
    SNR / Attn
    3.5(dB) / 44.8(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνεχίζει να μη μου αρέσει η ιδέα του να μιλάω στο τηλέφωνο για να κάνω πράγματα που γίνονται πανεύκολα με 1-2 touch.
    Πάντως αυτές οι δυνατότητες preview του επόμενου android είναι παρά του moto-x.
    Όσο για την αντικατάσταση του led με ειδοποιήσεις στην οθόνη ενα έχω να πώ. Τραγικό λάθος. Έχω το S2 και το Led είναι το μόνο πράγμα που μου λείπει απο τα προηγούμενα.
    Και ποιος σου είπε εσένα ότι το κινητό ακούει/θα ακούει ελληνικά; :P

  8. #8
    Εγγραφή
    08-01-2009
    Περιοχή
    Πελοπόννησος
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    949
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Wind
    Μέχρι να εμφανιστεί στην αγορά θα έχουν εμφανιστεί πολύ καλύτερα μοντέλα...

  9. #9
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Δεν μπορω να ξερω τις μας επιφυλασσει το μελλον του Android, αλλα νομιζω οτι οι ρυθμοι εξελιξης εχουν πεσει.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  10. #10
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.603
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορω να ξερω τις μας επιφυλασσει το μελλον του Android, αλλα νομιζω οτι οι ρυθμοι εξελιξης εχουν πεσει.
    μα ετσι ειναι και σε ολη την γη ολοι οι ρυθμοι εξελιξης εχουν πεσει η ενεργεια/μπαταρια ειναι α αχίλλειος πτερνα της εξελιξης γενικα

  11. #11
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Μηνύματα
    345
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΟΖΑΝΗ
    SNR / Attn
    6(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Φαίνεται πολύ καλό και αν όντως έχει 199euros όπως φημολογείτε, τότε θα κάνει πάταγο!

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-13, 13:41

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας