Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 32
  1. #16
    Εγγραφή
    19-05-2012
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    723
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    καπου πήρε το ματι μου χθες οτι η τελικη τιμή θα ειναι 850 αλλα δε συγκρατησα αν ειναι ευρω ή δολλαρια

  2. #17
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.779
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από infested Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το αν υπάρχουν αντίστοιχα κινητά το Μάιο στα 450 ευρώ αμφιβάλω. Για την τιμή συμφωνώ αν είναι να το πάρεις κατόπιν εορτής θα είναι πανάκριβο. Άλλωστε όσοι δεν συμμετείχαν λογικά θα το πάρουν πάνω από 1000$ όταν βγει σε τιμή λιανικής.

    Croudfunding σημαίνει δίνεις κεφάλαιο μπροστά στην εταιρία για να γλυτώσει τους κινδύνους της τράπεζας. Ουσιαστικά πληρώνεσαι εσύ το επιτόκια τράπεζας μέσω της χαμηλότερης τιμής προϊόντος σε σχέση με τον καταναλωτή που δεν συμμετείχε.

    Ο grayden πάντως ήταν πολύ βιαστικός λες να το πρόλαβε;
    οι διαφορες που βλεπω ΣΗΜΕΡΑ σε σχεση με ενα κινητο που κυκλοφορει 6+ μηνες οπως το nexus 4 που το εχω στην κατοχη μου ειναι :

    1) μικροτερη οθονη απολα τα high-end κινητα (αυτο ειναι και θεμα προτιμησης αλλα αυτος που θα σκασει 600+ συνηθως θελει πολλες ιντσες).

    2) 2gb περισσοτερη ram που για android μαλλον αχρηστη ειναι τοση αλλα εχουμε και ενα παραγοντα "οσο περισσοτερο τοσο καλυτερο" οποτε δεν ειναι κατι κακο αλλα δεν ειναι και κατι το τοσο διαφορετικο ουτε το κοστος τοσο τραγικο (ασε που ηδη ειμαστε στα 3gb και μεχρι τοτε τα 4gb θα ειναι fix για τις ναυαρχιδες).

    3) η οθονη αν τελικα ειναι οπως λενε ειναι οντως μεγαλο ΣΥΝ αλλα κραταω μια επιφυλαξη για το τελικο προιον γενικα και επισης μεχρι τοτε δεν γνωριζουμε αν θα το εχει παρουσιασει καποια αλλη εταιρεια.

    4) η μπαταρια καλη ακουγεται αλλα ισχυει οτι και στο (3) μιας και δεν νομιζω να μην προλαβει καποιος αλλος αν υπαρχει σε διαθεσιμοτητα πληθος τετοιων μπαταριων.

    5) ο αποθηκευτικος χωρος ακομα ενα ΣΥΝ φυσικα (απλα να αναφερω οτι στο 95%+ ακομα και τα 32 ,μην πω και τα 16, ειναι αχρηστα)

    6) τα υπολοιπα ηδη τα προσφερουν τα smartphone Που κυκλοφορουν τωρα οποτε δεν εχουν νοημα σχολιασμου.

    συνοψιζοντας με λιγα λογια για ενα κινητο που δεν το εχουμε μπροστα μας εστω σαν πρωτοτυπο να λειτουργει και που θα κυκλοφορησει σε 1 χρονο τα λεφτα ειναι υπερβολικα ποσο μαλλον τα 850 που θα κανει λιανικη οπως υποστηριζουν...
    επιλογες καλο ειναι να υπαρχουν φυσικα αλλα καλο ειναι να τις κρινουμε αντικειμενικα και αυτο το λεω γενικα φυσικα και οχι για σενα...
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic48706_4.gif

  3. #18
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από infested Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο grayden πάντως ήταν πολύ βιαστικός λες να το πρόλαβε;
    Δυστυχώς όχι, πλάκωσε δουλειά εκείνη τη στιγμή και μέχρι να πάω δω το λινκ ήταν sold out.

    Τα 860$ πάντως (αν και λογική τιμή για τα specs) είναι εκτός του budget μου.

  4. #19
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από infested Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το αν υπάρχουν αντίστοιχα κινητά το Μάιο στα 450 ευρώ αμφιβάλω. Για την τιμή συμφωνώ αν είναι να το πάρεις κατόπιν εορτής θα είναι πανάκριβο. Άλλωστε όσοι δεν συμμετείχαν λογικά θα το πάρουν πάνω από 1000$ όταν βγει σε τιμή λιανικής.

    Croudfunding σημαίνει δίνεις κεφάλαιο μπροστά στην εταιρία για να γλυτώσει τους κινδύνους της τράπεζας. Ουσιαστικά πληρώνεσαι εσύ το επιτόκια τράπεζας μέσω της χαμηλότερης τιμής προϊόντος σε σχέση με τον καταναλωτή που δεν συμμετείχε.

    Ο grayden πάντως ήταν πολύ βιαστικός λες να το πρόλαβε;
    Nα εισαι απολυτα σιγουρος,οτι θα υπαρχουν ιδια κ καλυτερα και φθηνοτερα

    - - - Updated - - -

    α
    και χιλια δολλαρια δε πιστευω να δωσει κανενας,ισως εσυ
    VAMOS ARIS

  5. #20
    Εγγραφή
    18-05-2012
    Μηνύματα
    213
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nα εισαι απολυτα σιγουρος,οτι θα υπαρχουν ιδια κ καλυτερα και φθηνοτερα

    - - - Updated - - -

    α
    και χιλια δολλαρια δε πιστευω να δωσει κανενας,ισως εσυ
    Πιθανόν να έχετε δίκιο οι περισσότεροι που ασχολείστε άλλωστε δηλώνω ημιάσχετος με τα smartphone. Απλώς είπα τη γνώμη μου με βάση το ψάξιμο που έριξα τις τελευταίες μέρες για να αγοράσω το δικό μου.

    1000 δολάρια (750 ευρώ) δεν έχω δώσει στη ζωή μου για υπολογιστή που κάνω βαριά καθημερινή χρήση, θα τα δώσω για κινητό; (λολ) καλύτερα να τα κάψω.

  6. #21
    Εγγραφή
    22-11-2010
    Μηνύματα
    243
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Αν ειχα τοσα λεφτα να σπαταλησω για κινητο θα πηγαινα σε iphone ή s4. Τουλαχιστον θα ηξερα τι θα επαιρνα απο πριν. Θα ηταν απογοητευτικο να το παρω στα χερια μου μετα απο ενα χρονο και να ανακαλυπτα προβληματα ποιοτητας ή σοβαρες ελλειψεις. Πόσο μαλλον τωρα που ειναι η πρωτη τους προσπαθεια. Να υπενθυμισω πχ οτι η microsoft ξεχασε να συμπεριλαβει ραδιοφωνο στα windows phone και οτι ακομα και η nokia ειχε κατα καιρους προβληματα ποιοτητας σε κινητα. Η μικροτερη συνδρομη ειναι συζητησιμη αλλα ελπιζω να αναπτυξουν και λογικοτερου κοστους κινητα. Παντως δινει ενα στοιχειο για το κοστος αναπτυξης ενος smartphone και επισης δειχνει οτι δεν πρεπει να περιμενουμε πολλα απο αλλες προσπαθειες οπως tizen, sailfish.

  7. #22
    Εγγραφή
    09-09-2004
    Μηνύματα
    1.835
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    O Markος έκανε ένα AMA που μιλάει και για το Edge, για όποιον ενδιαφέρεται.

  8. #23
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.101
    Downloads
    29
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    HOL
    Εγώ νομίζω πως το πάνε λάθος. Γιατί δεν δουλεύουν το Ubuntu for Android (software) που θα θέλει ελάχιστα λεφτά σε σχέση με αυτό που πάνε να κάνουν; Και όταν με το καλό δουλέψει και πάει καλά με την κοινότητα αυτών που έχουν root, βλέπουν πως το δίνουν στον πολύ τον κόσμο. Αν δεν το δώσουν οι κλασσικοί κατασκευαστές, ας πάνε σε έναν κινέζο που φτιάχνει ήδη κινητά και ας παραγγείλουν ένα υπάρχον μοντέλο αλλά με 4gB ram (που πολύ πιθανό σε λίγο καιρό να υπάρχουν τέτοια κινητά).

    Αλλά μάλλον η κοινότητα θα βγάλει το φίδι από την τρύπα. https://play.google.com/store/apps/d...linuxonandroid (δεν το έχω δοκιμάσει γιατί δεν έχω root, αλλά έχει καλή βαθμολογία) και υπάρχουν κι άλλα.


  9. #24
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    http://m.bbc.co.uk/news/technology-23714549
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  10. #25
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.761
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μάλλον δεν θα κυκλοφορήσει τελικά αφού απέτυχε η καμπάνια συγκέντρωσης χρημάτων.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  11. #26
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    αν δε κυκλοφορησει,στα επιστρεφουν?
    VAMOS ARIS

  12. #27
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.761
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μάλλον δεν στα παίρνουν, αν δεν κάνω λάθος είναι pledged τα χρήματα μέχρι να αρχίσει η παραγωγή.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  13. #28
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    πολυ καλο τοτε,κριμα που απετυχε

    συμφωνω παντως με το σχολιο του graphi πιο πανω
    VAMOS ARIS

  14. #29
    Εγγραφή
    18-01-2009
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.285
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1.020/16.075
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    Thompson TG585v7
    SNR / Attn
    6(dB) / 17,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καταρχήν τα λεφτά που μάζεψε είναι ρεκόρ. Ακόμα και με κακοσχεδιασμένη καμπάνια, με ανέφικτο στόχο και πολύ ακριβό προϊόν. Εμένα τουλάχιστον μου δείχνει ότι υπάρχει ζήτηση για μια ανοιχτή πλατφόρμα, και δεν είναι όλοι ευχαριστημένοι με τον κατάσκοπο τσέπης της Google.
    “This is hell, this is not Wall Street. We have a little thing called integrity here” Crowley King of Hell
    A computer without windows is like a cake without mustard!!!

  15. #30
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    οντως η καμπανια ηταν αποτυχημενη.προσωπικα περα απο αυτο το ποστ που ολο κ ολο μια σελιδα ειναι,δεν το ακουσα αλλου.μακαρι να ξαναγινει,με καλυτερους ορους...

    στα ματια μου αυτο εδω,ειναι πολυ ελκυστικο

    VAMOS ARIS

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 135
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-13, 12:12
  2. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-03-13, 21:32
  3. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-13, 11:33
  4. Μηνύματα: 91
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-12, 05:10
  5. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-12, 18:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας